Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

gojackill

George Clooney se ujal režie a sám si zahrál roli guvernéra a kandidáta na prezidenta ve volbách. Tento film však jednoznačně ovládl Ryan Gosling v roli důležitého člena volební kampaně. Gosling dokazuje, že jeho herecký výraz, dokáže být velmi sugestivní i při tak minimalistické formě, jaká je pro něj typická. Philip Seymour Hoffman, můj oblíbenec, zahrál svůj dobrý standard, postava, kterou hrál, byla velmi zajímavá, škoda, že nedostal malinko více prostoru____Jak jsem již zmínil, je to film o volbách, tím nejdůležitějším však rozhodně nejsou volby samotné, slouží totiž spíše jako pozadí pro jedno osobní drama. Drama mladého člověka, který je nadaný, ambiciózní, ale ještě není mužem, protože v životě neučinil skutečné rozhodnutí. Drama je kvalitní, pokud postavy v něm projdou vývojem. To se zde stane, Gosling v roli Stevea přichází o iluze. Nechci prozrazovat nic z pointy filmu, ale mohu říci, že Gosling jako Steve, bude muset učinit morální rozhodnutí, které bude determinovat celý jeho příští život. Bavíme se tu o životě, ve kterém je největším přítelem reportérka, jenž ho vydírala. To může znít paradoxně, ale přítelem je proto, že mu dala důležitou životní lekci - vydírala ho a ukázala mu tak, jak to ve světě velkých zvířat chodí. Tento film považuji za velmi dobrý především proto, že jsem se při jeho sledování dozvěděl něco o sobě a to je cenné SPOILER: Otevřený konec mě potěšil, samozřejmě, že do televize neřekne nic překvapivého a dál bude hrát hru podle pravidel. Takových pravidel, kde je lež a podraz povolený, jen nesmíte píchat stážistku. KONEC SPOILERU: Clooneyho za nenápadnou režii s důrazem na lidské tváře chválím. ()

Thomassi

Americké primárky, souboj dvou osobností o moc, kdy jeden hází špínu na druhého, jen aby byl vítězem. A ten druhý mu to vrací ve stejné, často i ve větší míře. Sem tam nějaký skandálek. To je vše, co obyčejný člověk-volič může slyšet o svém kanditátovi. Jak to ale doopravdy je, ukazuje tento film poměrně přesvědčivě. Takové informace, kdyby se dostaly na veřejnost, bylo by zle, a ať jednoho nebo druhého, zničily by ho. Holt politika je špinavá věc, a většínou se vítězí za nečestných podmínek. George Clooney natočil přesně takový film, který je právě v těchto pasážích velmi působivý, ale na druhou stranu se dokáže tvářit až nudně. Jedná se ale o nadprůměrný, a hlavně realistický film, který stojí za vidění. 70%. ()

MATADOR

Politické, zákulisní nitky, kterými kdo tahá mě nikdy moc nebralo, pokud se tedy nejednalo o film podle skutečné události a postavy byly reálné. Den zrady je sice zajímavou kombinací dramatu a thrilleru, ale zpočátku se prakticky nic neděje. Jen sledujeme známé tváře, jak něco vykonávají, ale postupem času se ze snímku začne klubat zajímavá záležitost, stojící právě na hercích a jejich postavách. Po dlouhé době jsem chtěl zkusit něco nového a svým způsobem jsem se trefil, i když o žádnou bombu se nejedná, žádný divák by clooneyovkou být dotčen! ()

kovi55

Velice precizně provedený snímek ukazující momentální intriky v politice jakéhokoliv státu. A spolu s výbornými hereckými výkony (zejména pak Ryan Gosling, který jde nahoru) se tento film zařadí mezi špičku snímků tohoto tématu. Nebýt strohého konce, by film mohl pomýšlet na ještě vyšší mety.70% ()

salalala

Hodně slušný kousek, který si pravděpodobně Clooney musel v tomhle období natočit. Jeho filmy jsou sympatické tím, že on sám se nikam netlačí a objeví se v nějaké ne úplně hlavní úloze a spíš se soustředí na režii. U Ides of March (Den zrady je trošku mimo) tomu není jinak. Zcela přesně tu vykresluje nikterak originální, ale pořád atraktivní téma politiky a jejího zákulisí. Po skutečně lehce zdlouhavém a pomalém začátku, ke kterému je potřeba znát zákonitosti amerického volebního systému, jinak se člověk malinko ztratí, což ale tak úplně nevadí, se to začne rozjíždět. Děj nabírá na obrátkách a diváka víceméně vtáhne. Clooney nikterak neexhibuje a velice citlivě upoutá v podstatě jednoduchým záběrem, který o postavě řekne mnohem víc než sáhodlouhý dialog / monolog. K tomu pochopitelně potřebuje dobré herce a tady je sestava skvostná - nad všemi ční minimalistický a takřka geniální Gosling, jemuž patřil loňský rok, a který by zasloužil alespoň oscarovou nominaci. Giamatti, Hoffman, Tomei, i pan režisér jsou standardně vynikající, tudíž není problém. Hvězdičku subjektivně ubírám za to, že tu není nic, co by mě nějak extra překvapilo, případně položilo nebo se mnou emocionálně zamaválo. Clooney ale režijně zraje s každým filmem a za pár let toho Oscara nejspíš dostane, přeju mu ho, protože zatím jsem od něj nic vyloženě slabého neviděl. Ides of March je vynikající, i když trochu neoriginální film. 75% ()

Duotone28

Ano, su dni...kedy aj politika sa da sledovat s pozitkom. Skvele herecke obsadenie, ktore opat zatienil fucking good Gosling! nazdar ()

FilmFan24

Pomyslnou třešničkou na tomto dortíku upečeném jen z toho nejlepšího co dům dal je Ryan Gosling v roli ambiciózního tiskového mluvčího Stephena Meyerse. Mistrem cukrářem, který tuto lahůdku pro nás zhýčkané fanoušky upekl podle receptu Beau Willimonta (divadelní hra "Farragut North") není nikdo jiný než charismatický sympaťák George Clooney. Ten navíc ještě hraje guvernéra Mike Morrise okolo něhož se nejenom mezi voliči, ale hlavně v zákulisí volební kampaně vše točí...Příjemné překvapení a důvod pro ty, kteří tak nějak dříve přehlédli Ryana Goslinga, se víc o něj zajímat. P.S. Hollywoodským tvůrcům bych doporučil pro případný "Den zrady 2" nahlédnout pod pokličku naší politiky. To je námět hodný přímo Oscara! ()

Lucjen

Dostala som viac, ako som čakala. R. Gosling a P. S. Hoffman film vedú, spolu s E. R. Wood udržujú v napätí. Skvelá hudba to iba podčiarkuje. G. Clooney je tu ako herec skôr na okrasu, medzi troma vyššie uvedenými hercami trochu zaniká. Menej predvídateľné, viac komplikované a bola by som úžasne spokojná :) ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 6.8 2016 | 71% | Styly snímků o politice rozhodně nemusím, a proto mě film vůbec neoslovil... Popravdě jsem se na to šel podívat jenom kvůli Goslingovi. Přestože jsem film nutností dokoukal do konce. ()

dom156

Film s velkým potenciálem, který bohužel ani Clooney a Goslingem nedokáží vykřesat. Celkově oblast amerických voleb je zajímavé téma, bohužel tvůrci si vystačili pouze s okleštenkou zapletkou a jak jsem psal již na začátku, nevytežili nic jen průměrný film s hvězdným obsazením. Jsem z toho zklamán a spíš nedoporučuji. ()

grogodil

Treba povedať, že zo začiatku sa to tvári dosť divácky nevďačne, no čím viac rafinovaných čachrov a blafov sa na vás sype z úst každej postavy, tým viac vás tento skvele vystihnutý intrigánsky zákulisný svet najvyššej politiky vťahuje, no v závere zas tak trošku praskne ako vopred jasná a nijak veľmi šokujúca, či prekvapivá bublina. Ryan Gosling bez debát kradne film pre seba a hlavne v poslednej polhodinke je radosť sledovať jeho konfrontácie s kýmkoľvek sa objaví v zábere a prerod z nepoškvrneného idealistu v sebaistého vydierača. ()

K.B.L.

Obsazení super, v jednu chvíli to vypadalo dost nadějně, dokonce i nějaký to překvápko přišlo, ale najednou byl konec a já si říkala, že tady je něco špatně. Když opomenu morální hledisko, tak z filmvého zážitku mi to přišlo absolutně neukončené.. ()

Dont

Politické téma skutečně není ideální pro získání nadšených obdivovatelů z řad diváků, tím spíše, když se jedná o americké prezidentské primárky, o kterých toho asi moc lidí u nás neví. Navíc, když film ve výsledku názorně ukazuje, jaká je ta politika (nejen u nás) žumpa... Zápletka filmu také není kdovíjak originální a jak někteří píší, i poměrně banální. Přesto myslím, že film má co nabídnout a já jsem si v něm své našel. Ryan Gosling mě přesvědčil i tentokrát, George Clooney si také splnil své, líbil se mi výkon P. S. Hoffmana. Potěšila mě účast Marisy Tomei. Proč ale ten název Den zrady? Ponechat původní název by mi připadalo vhodnější. ()

Aleee89

(viděno 25. 12. 2011) Tohle je film, od kterého dopředu víte, co asi tak můžete čekat. George Clooney už několikrát předvedl, že je nejen zdatný herec, ale i režisér. Den zrady má pevně v rukách, přesně ví, co a jak má a chce říci. Clooney si našel svou polohu - politická dramata, která mu sedí. Den zrady nabídne spoustu otázek k přemýšlení, zajímavé téma. Určitě má šanci na letošních výročních cenách. Možná mi ve filmu chybělo více napětí, emocí, ale jinak Den zrady hodnotím veskrze pozitivně. Lepších 70 procent. ()

Foma

No jo, Clooney se prostě kriticky vyjádřil ke světu americký politiky :-). Ale hodně mě zaujala E.R. Wood, její postavě jsem všechno věřil a že toho bylo! ()

Skip

Kdo ví, jak to opravdu chodí v předvolební kampani. Ti, kdo vědí, se možná jen pousmějí, anebo uvidí část svého života. Film je to velmi dobře odehraný, nabitý vnitřním napětím, má švih a spád. ()

kajas

Rok 2011 byl rokem Goslinga. Ten kluk zvládá naprosto vše od romantických komedií po politická dramata (a nějaký nemluvný řidič zabiják už pro něj vůbec není překážkou ;)). Clooney je také velmi šikovný chlapík a tenhle jeho film mi dokázal přiblížit politické zákulisí opravdu dokonale. ()

Sheldra

Nic ve zlým, v Drive se mi Goslingův pocker face náramně zamlouval, jenže tady mi to přišlo trochu jako obehraná deska, ne ani tak v důsledku špatnýho herectví, ale spíš nedostatku prostoru. Nebo mi možná jen nebyla sympatická jeho postava... Americký volební šílenství je určitě věc náramně fascinující, pro mě však jako hlavní náplň filmu trošku nestravitelná. Ano, chápete to správně, nenadchlo mě to. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)