Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Eldrick

Jak se vyrovnat s nevyhnutelnou smrtí vlastní ženy, která byla vlastně nesnesitelná píča a zároveň děvka? Oblečte George Clooneyho do havajský košile, pošlete ho s nevychovanýma parchantama na Hawaii a on vám to nevtíravě srdceryvně zahraje na Oscara. ()

Fíla

Excelentní výkon George Clooneyho v roli Matta. Právě George a Shailene Woodley jsou důsledkem vynikajícího filmu. George je prostě zdá se ve formě a tady to na plno ukázal. The Descendants je velice silný snímek, který je zároveň strašně pohodlný. Svojí kvalitu ukazuje hlavně v první hodině, když Matt zjišťuje, že ho žena podvádí. V tom okamžiku se tempo vychyluje ale neztrácí na lesku. 8,5/10 ()

Beagle

Tu jednu hvězdu jsem strhla za poslední čtvrtinu filmu, kdy se utrpení všech na plátně i před ním jen zbytečně a chladně (a tak trochu nelogicky) prodlužuje. Pořád mi ale tihle potomci Havaje a svých rodičů přišli jako jeden z těch nejchytřejších a nejpoutavějších filmů, ketré jsem v poslední době viděla. Clooney podává životní výkon. A ten havajský soundtrack je vynikající. ()

lioncel

Naprosto mě dostalo do kolen pár klíčových situací a momentů : těch hodně hořkých i těch smutně komických (úporný běh Matta v žabkách k rodinným přátelům, marná snaha doběhnout trénovaného soka na pláži), opsaných to zcela určitě z reálného, opravdového života : ten náhlý, nečekaný, bolestný krutý šok hlavního hrdiny, jeho vztek, zoufalství, zklamání, bezradnost a následná snaha dozvědět se co nejvíce o mimomanželském vztahu své ženy, tak nějak automatická touha vyřídit si to s jejím milencem ručně .. Clooney to vše zde podává způsobem naprosto okouzlujícím, s jemu vlastním, charismatickým a naprosto neodolatelným šarmem (nejsem 4% !), způsobem hodným obdržet zcela zaslouženě sošku Oscara .. mám moc rád filmy popisující život takový, jaký doopravdy je : komický .. smutný - moc složitý na to, abychom si ho jen tak bezbolestně užili .. mám rád filmy, které se mě takto silně dotknou … vadila mi sice přehnaná, příšerně sprostá mluva Scottie, ale jinak .. pro mě naprosto úžasný filmový zážitek (na Havaj se já jiným způsobem nedostanu) .. přiznávám, nejvíc mě dostala samozřejmě Alexandra King - závidím ukrutně a smutně a moc Mattovi, že při té vší hrůze co ho potkala, měl po svém boku alespoň ji .. ona ho zachránila … ()

berusche

Hollywoodská udendávačka se snahou o niterný rozbor dané situace, která má v divákovi vyvolat tíživé pocity. Bohužel, mám z toho dojem, že u nás, co ten život ještě taky musíme žít, přemýšlet nad ním apod., situace Matta Kinga tyhle pocity vyvolat nemůže. Marně budete hledat i stěžejní linii příběhu, tak nějak by to mělo být o něm, děvčatech, vztahu s nimi, pozemcích nebo jeho přeměně, která tady rozhodně nebyla tak markantní? To jsou otázky, které by vám po dramatu tohohle typu neměly příliš viset v hlavě. G. Clooney budiž oceněn, ale jinak marně přemýšlím, za co jsou ty nominace. ()

honajz2

Pořád mi to přijde jako nejslabší Payneho film, ale takhle na podruhé už jsem neměl pocit, že je to tak vyděračské a prvoplánové, v tomhle směru spíš naopak, postavy tu jsou představené dostatečně a životnost jim nechybí, ať už jsou jakkoli zvláštní. I některé vtipné scény Paynemu fungují dobře, u těch dramatických jak kdy a vůbec jsem měl pocit, že se tam přehnaně brečelo (i přes to, že ten film je o smiřování se s umíráním milované osoby), ale i tak Payne umí mnohem líp. Je vidět, že to je jeho film, dokonce i oblíbený road movie prvek si naštšěstí neodpustil a ten minimalistický závěr mě spíš potěšil, na rozdíl od jiných, kteří asi čekali něco emočně vypjatějšího, ale zároveň si nemůžu pomoct, tenhle film mi přijde jako příliš velká sázka na jistotu a s ní spojenou obyčejnost. Přičemž Payne zvládl i tohle, ale chybí mi tam ta osobitost a jeho talent vyvolat neskutečně silný dojem u úplně obyčejné scény (což se mu povedlo třeba na konci Bokovky nebo taky O Schmidtovi, kde závěr mnohé zachraňuje). A do průměru mi tenhle film padá i proto, že ten film je, navzdory všem odlehčením, těžká a nepříjemná depka. A není to taková depka, která ve vás zanechá opravdu silný dojem nebo něco navíc, je to prostě jenom depka, která se na vás sice přenese, ale kvůli ní už ten film nikdy nebudete chtít vidět znova. 3* ()

Muslicka

Trochu nuda, zvláštní poetika příběhu, který se vleče, příliš nevtáhne do děje a je předvídatelný. Občasné zpestření zpočátku přinášejí slovní výměny mezi "moderními" dětmi a "zaostalým" Clooneym. ()

M.i.k.e

sílný příběh,dobrý režisér,velmi dobří herci (hlavně Clooney),ale ani zdaleka to ve mě nevyvolalo takové emoce,jaké by si jistě tvůrci přáli.I přes to,že většina herců zvládla svoje role více než dobře,jako celek mě to za srdce nechytlo a v tomto ohledu mě Descendants docela zklamali...60% ()

Figu

Zde je nejkouzelnější to, že i přes váhu a sílu příběhu je to servírováno pořád tak nějak v tom komickém pojetí, plným veselé hudby a skvělými dialogy kde o hlášky není nouze. Clooney v jeho netradiční roli, kterou podal na jedničku! Nedivím se celkem nízkému hodnocení, pač každý si to, jak filmek pojal režisér Payne, vyloží jinak. Ovšem mě a mojí ženě to sedlo náramně! 75% ()

Aljak

Zaujímavý príbeh, aj celé to pozadie, ktoré bolo podmienené prenikajúcimi tajomstvami po osudovom zranení Elizabeth, ktorá upadla do kómy. Havajské prostredie mohlo byť využité aj dôslednejšie, no na druhú stranu je tu pekne vykreslené aj to, že Havaj nie je automaticky aj synonymom šťastia a spokojnosti. Aj keď trochu mi nešiel do hlavy ten častý až príliš stoický postoj väčšiny postáv. Pritom takýto film si priam vyžaduje oveľa väčšiu emotívnosť, obzvlášť keď sa na povrch predrala krutá prognóza umierajúcej (a milovanej) ženy. Takže z tohto pohľadu tam mi to prišlo také neúplné. ()

Martin741

Reziser Alexander payne /Bokovka 2004/ natocil dost nudny, priemerny film o cloveku, ktoremu sa rozsype zivot. Medziludske vztahy zas dostali dostatok priestoru, a su samoucelne, naopak prekvapeni je tu minimum. Klunyho mam na haku, Matt Lilard /letni Vzplanuti, Nekecej a Padluj/ prehraval a rovnako prehravala aj Shailene Woodley /Divergence 2014/. 66 % ()

vydumnica

Čakala som niečo úplne iné, nejakú prírodnú katastrofu, ktorá mala tú rodinku akože zoceliť. Film The Descendants ma napokon milo prekvapil. Je to veľmi dobre natočená dráma. Dráma o rodinných vzťahoch. Dráma o odpustení. O odpustení za tých najhorších podmienok. Dráma o živote na Hawaii. Toto je jeden z mála filmov, kde Hawaii nie je len dovolenkovou destináciou. "My friends on the mainland think just because I live in Hawaii, I live in paradise. Like a permanent vacation". Takto dobre to vystihol náš hrdina hneď na úvod. George Clooney a Shailene Woodley mi ako otec s dcérou veľmi sadli. Som prekvapená, koľko nominácií a ocenení tento film má, wow. A ešte toto ma zaujalo: "You give your children enough money to do something but not enough to do nothing". ()

bourec

Plejáda známejch herců mě vždycky spolehlivě ukecá k sledování žánrů jako je drama apod.Jenže skoro pokaždý je to dost těžce sledovatelná nuda.Přiznám se,že v podobnejch filmech je osvěžující ,když se rejža nebojí konec okořenit tolik neoblíbenym happy-endem.Vono totiž skoro u každýho z nás je nějaká zkušenost s nemocnicí,ať v rodině,nebo ve svym okolí..A proto je dost ubíjející sledovat znova to samý,a ještě končící smrtí.Proto vůbec nechápu,proč to Payne natočí,a proč já na to čumim.Bejt tam ten zasranej happy-end,tak dám tři,ale takhle.40%. ()

Streeper

Film je velice emotivní a od George Clooneyho jsem neočekávala nic než skvělý výkon. Několikrát za film jsem brečela, ale velkou nevýhodou filmu je délka a to, že se tak moc vleče. Vůbec mi to neutíkalo a nudila jsem se, ale herci byli skvělý. ()

apacka

Clooneyho myšlenkové pochody mě bavily, jen škoda, že {spoiler} si na konci rozmyslel ten prodej. Debilní klišé. A když koukám na ty havajský košile: soundtrack byl hroznej. ()

enjoi

Musím říct, že jsem nečekal to, co jsem dostal. Descendants jsou skvěle natočeným dramatem. Clooney zde exceluje, o tom žádná. Nádherné prostředí Havaje, místní hudba, Clooneyho životní příběh... to všechno do sebe skvěle zapadá. Bonusovka je Shailiene Woodley :D. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)