Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

Skarface

Skvělý, legendární, neuvěřitelný vzpomínkový zážitek který má a vždycky bude mít své kouzlo !!!! Hoši děkujeme ! I jako důchodce na vás budu vzpomínat ! Jste nezapomenutelný. "Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje. Jsme olympijští vítězové. Přepište dějiny....." ()

zdenur

Jen díky Naganu se jakž takž orientuji ve svém životě. Je to takový můj záchytný bod, když se potřebuji trochu zorientovat v událostech dávno minulých. Ten den by měl být uznán státním svátkem. ()

Heero

Zásadní rozdíl v tomto dokumentu je, že oproti "Zlatý turnaj století" jsou všechny play-off utkání českého týmu kompletně s originálním komentářem. ()

Venous666

Očekávám tady rovnejch 100% ... Jak někdo může dát méně než těch 5?? Tohle byl turnaj života. Svoboda joooooooooo :-) ()

zdeny99

Excelentní sportovní dokument o zimních olympijských hrách v Naganu, který kromě hokeje mapuje všechny další sporty. Samozřejmě hokeji je věnovaná největší část stopáže. Pro každého hokejového fanouška (nejen Čecha) je to velký televizní zážitek. [2547. hodnocení, 145. komentář, 94%] ()

MikeeTheory

Bylo mi sedm a přesto si pamatuji ty okamžiky jako "Góóóóóóóóĺ! Jirka Šlégr dává góóóóóó!" nebo "Otevírá se zlatá brána olympijského turnaje. Jsme olympijští vítězové ..." Už je to tak dávno a mě to přijde jako kdyby se to odehrálo včera. Celý turnaj byl pro českou hokejovou reprezentaci jedna velká pohádka. Dokument je udělán naprosto dokonale. Komentátoři České televize jsou ve své branži naprostí profesionálové a dokázali veškerou atmosféru jen podpořit. Dokonalost! ()

Blackhawks

Nikdy nezapomenu na to ráno kdy jsme hráli finále. Bylo mi 5 let a díval jsem se s otcem na finále zimní olympijády v ledním hokeji, kde jsme hráli my. A ten okamžik, kdy Svoboda vstřelil jediný gol utkání, si pamatuju zcela zřetelně dodnes. A oslavy v ospalé nedělní Opavě na ulicích...to bylo úžasné !! :D ()

Nerd4Dreaming

Chápu, všichni jste si to tenkrát hrozně užili ale tady se snad má hodnotit film a ne výkony českejch borců na olympiádě. A tenhle dokument je prostě jen průměrnej dokument. Spousta věcí v něm chybí, hlavně co se poturnajovejch oslav týče, tam z nich není skoro nic. Nejvíc mi však chyběl originální Vichnarův komentář k zápasům. Hlas vypravěče dokumentu zněl dost suše a bez emocí. ()

char_t

Kde se 20 let starý dokument tak najednou vzal v TOP 10? Nespletl si ho někdo s The Nagano Tapes? Zvlášť když se jedná prakticky jen o reportáž do Branek, bodů, vteřin, roztaženou na hodinu a půl. Historický moment to byl, ale dokument je to mizerný. Come on, co nám je do toho, jak hrál Kazachstán s Itálií, to nikoho nezajímalo ani tehdy. ()

korok

Původní dokument stvořený ihned v roce 1998 o největším úspěchu naší hokejové historie, možná nejenom hokejové. Mám ho ještě i někde na videokazetě a pamatuji si jako 12letý kluk, že jsem si jej nesčetněkrát pouštěl. Jsem rád, že jsem si jej nyní připomněl na YouTube. Vím, že u takovýchto dokumentů promlouvá do hodnocení hlavně srdíčko a nostalgie ale i zpracování dokumentu myslím není co vytknout, to co měl, tak dokument ukázal. Včetně nezapomenutelných komentářů Petra Vichnara a Roberta Záruby ze živých přenosů. Jenom mi není jasná jedna věc. Tomuto turnaji se říká hokejový Turnaj století - údajně kvůli tomu, že se poprvé střetli ti nejlepší světoví hokejisté, včetně hráčů NHL. Spíš se zde ale v tomto případě hodí přidat ještě slovo olympijský, protože nejlepší světoví hráči, se přece střetli již o dva roky dříve na Světovém poháru 1996, kde jsme ale propadli. Také slova Roberta Záruby na konci dokumentu, že tímto vítězstvím zažehla ČR vyhasínající plamen hrdosti v hokeji, mi přijdou příliš tvrdá. Vždyť jen o dva roky dřív jsme vyhráli MS a v roce 1997 jsme na něm získali bronz (asi ten nejcennější, protože byl nejtěžší). ()

Carthorias

Podle mně si největší český sportovní úspěch zaslouží lepší zpracování než je tenhle dokument, věřím že se v budoucnosti bude o Naganu točit ještě spousta dalších snímků. ()

Mr.FreeZer

,,Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje, jsme olympijští vítězové. Přepište dějiny Česká republika vyhrála Zimní olympijské hry v ledním hokeji. " To je asi nejslavnější hláška hokejová historie a jsem rád, že hlášky neustále přibývají. ()