• Vančura

Nesrovnatelně horší než novácké zprávy, a to z mnoha dobrých důvodů. Zatímco Televizní noviny - ať už si o nich myslíme cokoli - tu byly první a dodnes představují nejsledovanější českou zpravodajskou relaci, která tu udává - ať se komu líbí, či nikoli - přes 20 let trendy, jak mají v Česku vypadat televizní zprávy, ty primácké jsou jen jejich špatnou a lacinější kopií. Jsou plné bývalých nováckých tváří (pokud je mi něco na nováckém přístupu k reportérům a moderátorům sympatické, pak je to jejich veskrze důsledná politika nepřijímat profláklé tváře z jiných televizí, a místo toho si vychovávat vlastní), mají naprosto otřesnou grafiku, vyčleněním speciálního času pro "krimi" a "VIP" už si ani nehrají na to, že jde o seriózní zpravodajství (o děsivé úrovni "diváckých" zpráv, které Prima nakupuje od externí firmy a které jsou určeny pro tragédy, kteří dosud neobjevili YouTube, se raději nevyjadřovat), jsou dělané za nesrovnatelně menší peníze než zprávy na Nově (markantní naprosto na všem, od vzhledu sídla televize na Palmovce, přes předpotopní grafiku studia, po výrazně kratší stopáž celých zpráv), a poslední tečkou je vysílací čas, jehož začátek je stanovený záměrně 5 minut před 19.00, aby vyfoukli diváky zprávám na České televizi i těm na Nově, které začínají v 19.00, resp. v 19.30. Na Primě totiž dobře vědí, že kdyby jejich zprávy pustily v 19.30 přímo proti Televizním novinám, neměli by nejmenší šanci. Už jen za tuto připosranost jít otevřeně proti hlavní konkurenci, od níž jinak ochotně kopírují cokoli se jim hodí, si lepší hodnocení nezaslouží.(19.6.2015)

• Esgalnor

No ty vole, reportáže snažící se ovlivnit diváka, irelevantní, nezajímavé. Nulová objektivita. Větší odpad, než jsou televizní noviny - nechutně prkenní moderátoři, netušící o čem mluví (aneb v nedávné reportáži o stížnostech na Uber, to vyslovil tak, jak se to píše). Do toho jsou reportáže špatně natočené, subjektivní, citově zabarvené. Ne, takhle zpravodajská žurnalistika vypadat nemá.(14.2.2017)

• El_Shafo

Infotainment podobně nevkusného, ale snad ještě amatérštějšího ražení než na Nově. Zlo moderního věku, hrob demokracie. Nechci si raději zjišťovat, jakou sledovanost má chudák Šebrle (že se mu nechce raději žebrat u kostela), stačil mi jeden hysterický záchvat volání po odebírání volebního práva na základě sesbíraných dat z předem instalováných štěnic v televizních přijímačích, který jsem zažil, když jsem nedávno zjistil, kolik voličů se dívá na Borhyovou s Korantengem, a dosud jej zcela nerozdýchal. A to ani neposuzuji, co vysílají, ale jak. Ta forma je prostě neuvěřitelná a nepochopitelná. No a mám-li přece jenom zhodnotit i obsah, vybavuje se mi, že ve Springfieldu mají rádio KBBL: Kecy, Blbosti, Bláboly, Lži; netrpělivě očekávám přejmenování TV Prima po jeho vzoru. Ne, opravdu nevím, proč se na primácké zprávy někdo dívá, vždyť pro chvíle masochistických choutek tady máme do extrému dotažený, a přece krystalicky čistý trolling na TV Šlágr.(27.2.2016)

• BluT

V minulých letech bych Zprávy TV Prima přirovnal k takovejm horším Televizním novinám, ale co s tim prováděj poslední dobou je hrozný. Neobjektivní pořad populisticky cílený na průměrného diváka, kterému podsouvá pouze násilí, vraždy a znásilnění a sem tam i nějakou normální reportáž, kterou ale podbarvěj tak, aby útočila na city. Neutrální pohled na věc a onu objektivitu aby člověk hledal mikroskopem. 5%(2.11.2011)

• Mimesis

Na zprávy TV Primy jsou nikdy v životě nekoukal, ale na Youtube se ke mně dostala jedna reportáž o horrocore rapperovi Řezníkovi a tak jsem na to mrkl. Dobře, vůbec mi nevadí, že informují o tom, že rappery Řezníka, Hrobku a Pitvu stíhá policie... Ale proč je hned na začátku popisují slovy "Hudebně hluší chlapci bez talentu..." ? Jestli něco nemám rád, tak jsou to citově zabarvené slovní obraty ve zprávách. Já na zprávy nekoukám, abych slyšel názory reportérů a jiných lidí na Řezníkovu hudbu. Já mám vlastní názor a ten jejich je mi fakt totálně u prdele a i kdybych s nimi souhlasil, pořád se na zprávy koukám kvůli informacím a ne kvůli dramatickým popisům jako "Mladíci v sobě mají tolik krutosti bla bla" - fuck off. Dále mě pobavilo to, že o nich mluví jako o "chlapcích". Seriously? V jejich věku a chlapci? Co to je za nesmysl? Pro mě je chlapec člověk tak do 15 let. Dále se dozvídáme, že "Text písně může působit jako návod!" Orly? Takže když mi někdo zarepuje "Za odstranění somráka dostaneš č*bku na ptáka", tak mi dává návod jak někoho zabít? Oh come on! Posléze se objevuje záběr na chlápka, co zapálil bezdomovce (údajně "pro pobavení", což se mi zdá jako blbost, ale budiž...). Prý se inspiroval Řezníkovou hudbou. Ale že by se tuto nepodloženou domněnku pokusili reportéři nějak prokázat, to ne!... Totální nonsens. Zprávy Prima nemohu hodnotit jinak, než odpadem...(24.7.2013)

• - Ve zpravodajské relaci se vystřídalo 9 moderátórů, a to Terezie Kašparovská, Tomáš Drahoňovský, Sandra Parmová, Roman Fojta, Mirka Čejková, Pavel Zuna, Jiří Chlum, Světlana Zárubová a Martina Gavriely. (chleba24)