Oproti těm známějším filmům francouzského „Hitchcocka“ Henri-Georges Clouzota je „Pravda“ jen zřídka promítaným snímkem. Přitom v 60. letech patřil k nejnavštěvovanějším francouzským filmům a zaznamenal velký úspěch. Taktéž pro Brigitte Bardot, která zde byla poprvé uznána jako charakterová herečka. Perfekcionista Clouzot nám stejně jak už v dalších jeho snímcích představuje průměrného člověka, který v sobě skrývá potenciál dobra i zla a nakonec nikdy nedosáhne vytouženého cíle. V soudním procesu, který sledujeme se neochotní a ignorantní zástupci justičního systému předhánějí ve svých nabubřelých proslovech, místo aby se snažili odhalit pravdu v zoufalém činu jedné mladé ženy. Sexuální morálka a počestné soužití stáli tehdy na předních příčkách hodnot, takže Dominique je posléze pranýřována za život jaký vedla než za samotný zločin, který spáchala. Moc institucí je neomezená.(15.3.2010)

Inspirováno příběhem vražednice Pauline Dubuisson, které tento film dost ublížil (v roce 1960 byla právě propuštěna za dobré chování, změnila si jméno, dokončila studia medicíny, ale před "slávou" musela utéci do Maroka, kde se marně pokoušela začít nový život, a když se její snoubenec dozvěděl před svatbou o její minulosti, spáchala sebevraždu). Clouzot posunul příběh o pár let dopředu, aby se vyhnul kontroverzním faktům z konce Druhé světové války (mladá Pauline měla poměry s německými vojáky, a tak byla po válce společně s dalšími dívkami těmi "správnými" Francouzi odsouzena a za trest hromadně znásilněna). I tak vznikl na tehdejší dobu velmi odvážný film o patologické závislosti, nechávající na divákovi rozhodnout, zda to byla láska či nikoliv. Sami Frey hraje skvěle mladého maloměšťáckého tyrana, a BB je tu sice spíše loutkou v rukou režiséra, který byl proslulý řvaním na herce, ale právě tak dostal z krásné neherečky to nejlepší.(24.11.2016)

Skvělý film od skvělého režiséra. Bardotovou jsem nikdy moc nemusel, ale to, co předvádí tady, tak to klobouk dolů. Klasické soudní drama, které ovšem nenudí a parádně graduje až do celkem předvídatelného konce. Škoda, že takové filmy nenajdeme v programových nabídkách současných televizních stanic, raději budou pořád dokola dávat stejné filmy, které jsme všichni viděli už stokrát. Pět hvězd, bez uzardění.(7.10.2014)

Film, který začíná celkem banálně - soudní řízení, vysvětlující flashbacky, vášnivá Dominique a jedna nenaplněná láska. Ovšem v podání Clouzota film po polovině nabírá dramatické tempo, stupňuje se soudní přelíčení, využívají se účelové argumenty, propírá se osobní život nešťastné Dominique a pravda se mezi tím vším proplétá, ale čí je to pravda, co je to za pravdu, kdo tu pravdu vytvořil a kdo tu pravdu interpretuje? Závěrečných deset minut film graduje až do mrazivého finále. Ač nejsem velký fanda Bardotky, tak v tomto filmu podala neuvěřitelný výkon.(22.2.2015)

Legendární Henri-Georges Clouzot dostal z BB pravděpodobně to nejlepší, a to ve všech smyslech. Ona je v tomhle filmu krásná, ale navíc zde ještě skvěle hraje. K tomu silný, dramatický příběh, který s vámi dokáže pohnout. Výborná ukázka toho, jak je pravda skutečně různorodá podle toho, jak se na ni díváte.(11.11.2014)

• - Režisér Henri-Georges Clouzot nechal Brigitte Bardot vypít spoustu alkohol a podal jí několik prášků na spaní, načež jí po natáčení nechal vypumpovat obsah žaludku. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)