Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Anagram

Perfektní gore, chtělo se mi blít, uhýbal jsem pohledem, další level je snad už jen fekál. Jasných pět bludišťáků a místo v top 10 ()

heisy

Ač to bude znít divně, po tom, co jsem slyšel a co jsem zde četl, jsem čekal něco mnohem zvrhlejšího. Ano, některé věci ve filmu jsou nesmírně zvrhlé, ale proti mému očekávání to není to, na čem je film postaven, minimálně ne jenom to. Místo toho se film mění do možná i psychologického dramatu, s nečekaným a nechutným zvratem na konci. Ohodnotit film je hodně těžké.. ()

WolfIssen odpad!

Fanoušci tohoto typu filmu si asi pošmáknou... Šokovat se dá ale daleko efektivněji a obejde se to i bez laciné zvrhlosti, skrze porno, pedofilii a extrémní násilí. Opravdu mi asi do vínku nebylo dáno, abych pochopil příčinu a účěl natáčení takových filmů. Jakoby na světě nebylo už tak dost hrůzy. Film určitě patří mezi top zvrhlých a kontroverzních počinů. ()

Pitryx

Tohle se hodně těžko posuzuje. Pan Spasojevič nám naservíroval něco mezi uměním a snuffem. Nebo něco mezi pornem a psychostudií. Divák si může vybrat, co mu více vyhovuje, nebo spíše v tomto případě nevyhovuje. V každém případě plus Srdanu Todorovičovi, a tak trochu i ostatním hercům a to nejen za odvahu, že do tohoto projektu šli. Mínus je za zbytečně zdlouhavé nudné scény a hodně těžkopádný začátek. Maskéři vcelku dobří, trikaři už dosti slabí. Morální aspekt zde nemá smysl rozebírat, jednou byl film natočen, tak co už s tím. Možná bych šel s hodnocením ještě výše, ale já jsem se vcelku nudil a tak výše jít nemohu. Možná, kdyby to mělo větší spád, tak by to šlo. A měl bych asi ještě přidat plusy za kameru. Nebude to moc? ()

Brano

Srpski film si dovolím označiť za najnechutnejší thriller všetkých čias. Film, ktorý si rozhodne neberie servítku pred ústa a svetu ukazuje krutú pravdu, aká sa bohužiaľ v tomto chorom svete každodenne deje. Chcelo to odvahu natočiť niečo takéto. Už dlho som nemal také zmiešané pocity po dopozeraní nejakého filmu. Musím ale vyzdvihnúť excelentné herecké výkony, hudbu, scenár a skvelú prácu s kamerou. U mňa je to nadpriemerný snímok, ale zároveň to tiež nie je typ filmu, ktorý by som do budúcna veľmi vyhľadával. Rozhodne to nie je nič pre slabšie žalúdky. ()

Luuzyka

Tak tohle budu rozdýchávat hodně dlouho... ! Prvních 50 minut se zbytečně táhlo a nic moc šokujícího se nedělo, ale druhá polovina filmu to svýma "hardcore" scénama dokonale vynahradila. Hodnocení "nejodpornější film všech dob" Srbski film rozhodně obhájil, je to hnus, ale na druhou stranu si zaslouží pozornost. ()

XXXXXXXX

Kdybych měl tohle zhodnotit 2 slovy napsal bych: Psychologické porno. Po zhlédnutí, se cítím tak nějak mentálně znásilněn. ()

SilentMemory

Tento počin by mal mať svoj osobitý Rating, špeciálne pre takéto zvrhlosti. Nepozerajte to! Nestojí to za to! Jedna z mála vecí ktoré ľutujem je zhliadnutie tohto filmu. EXistujú veci ktoré by luďským okom nemali byť videné, keďže narúšajú a dehonestujú ľudskosť. Ja sa bez toho zaobídem. Aj bez toho sa vo svete deje dosť zvráteností. A, že ľudia sú schopní všetkého vidíme každý deň. Tento film akoby k tomu nabádal a možno nie, možno sa niekto z toho poučí. Ale načo prežívať muky? Chýba vám to v živote? Morbídne. Fakt neviem kto bol schopný toto natočiť a co tým chcel povedať. Lebo toto normálny človek nenatočí. Ja sa hanbím len ta to, že som to pozerala vôbec. Neviem či to patrí na filmové plátno, keďže sa k tomu môže dostať hocikto. Dobré spracovanie, ktoré nebolo silené za účelom len ohúriť, pobúriť a tak si získať prívlastok najmorbídnejšieho filmu ale malo to hlavu aj pätu. Len podľa mňa by to ľuďom došlo aj bez vyobrazenia toho. Čiže tí tvorcovia sa v tom fakt asi museli vyžívať, že také niečo vypustia do sveta. Asi najhnusnejšia časť bol záver a scéna s novorodeniatkom to bolo fakt choré - ale je to zároveň bravúrne zobrazená krutosť a odvrátená strana sveta - niekto na základe svojho chvíľkového uspokojenia dokáže ublížiť niečomu tak nevinnému, čo sa ešte len práve narodilo na tento svet a hneď je takto poznačené. Možno sa niekto vďaka tomuto filmu spamätá ( len dúfajme, že sa tým niekto neinšpiruje ako to býva ) Tuto je to krásne preukázané pre tých čo mudrujú, na čo je dobrý mozok, ovládanie a prečo je dobré to využívať a uprednostniť to pred žiadostivosťou, pudom Sex nie je najpodstatnejší v živote lebo keď si takto dodrbkáte život, tak výbava vám už bude nanič. Životné kroky treba vážiť správne. Svet pornografie - prečo nemá byť porno podporované? Lebo poniektorí si žijú v tom, že je to realita a potom to aj tak vyzerá. Je to smutné, že niekto si robí pri tom dobre, zatiaľ čo realita je taká, že ten čo tam hrá to robí preto aby uživil svoju rodinu. Príbeh fungoval veľmi dobre, všetko do seba zapadá, zaujímavé myšlienky, fajn vizuál, psycho hudba a myslím, že aj herci nadmieru spĺňali kritériá. Pre mňa to nebol najhorší film síce tam bolo dosť toho násilia, nechutností ale oveľa viac ma zasiahol film Martyrs čiže ten ostáva stále na prvej priečke u mňa. Slovám Vukmira som musela tlieskať. Lebo ak sa pozriem na svet pesimistickým pohľadom tak s ním sčasti zdieľam rovnaký názor, že : Celá táto zem je jedna materská škôlka. Kopa detí, ktoré rodičia odkopli ako psov. Celý život všetkým iba dokazuješ, že si schopný sa sám o seba postarať. No a tak ďalej :D zaujímavý uhol pohľadu. Potom moju pozornosť upútalo aj to, ako synovi vysvetľovali info o točiacich sa kolieskach. Čiže zvažuj svoje kroky správne. Lebo stačí málo a môže sa z teba stať toto! Aj práve kvôli tomuto sa už neobklopujem takýmito filmami atď. A tí čo majú iné presvedčenia tak nech si v tom žijú pokiaľ sa nazdávajú, že je to fajn. Iné možnosti čakajú na všetkých len sám človek sa pre ne musí rozhodnúť. () (méně) (více)

aichwald odpad!

Vůbec se nedivím že jsem zkouknutí tohoto snímku odkládal až do dneška 5 let po jeho uvedení a opravdu lituju všech kterým se to tady na csfd líbí a píšou k tomu opějné komentáře. ()

marek29

Nechutnost, sranda, šok, originální dílko, nekonvenční záležitost, ne každému po chuti, nutno vidět abys mohl hodnotit. Nic pro slabší povahy :) ()

Sssiksseilor

Do you know what it feels like? Your whole life you're compelled to prove that you're able to take care of yourself. To prove that you can shit, eat, fuck, drink, bleed, earn money... do whatever it takes to survive, until you die! ~ Co k tomu ještě dál napsat po tolika letech, snad jen fakt, že 'special (zkrácená/cenzurovaná) edition' by se měla spláchnout do hajzlu, protože je nepoužitelná. Dále - film je v rámci žánru špička, má fantastickou hudbu a skutečně herecké výkony na úrovni. Co si ale tady cením ještě více, je kamera a hra se světlem a jak to všechno do sebe zapadá napříč stopáží. Ovšem nejvíc nevídaná je kvalita dialogů, která podněcuje další otázky a byla hlavním důvodem, proč jsem se i po sedmém promítání měl nad čím interně zamýšlet. Jinak všem těm nulám, kteří halekají, jak je to ukrutně brutální, si doporučuji zjistit, co se od nás na východ v minulém století dělo za zvěrstva. Anebo raději ne, když nejste schopni vydýchat ani základy; což je vlastně jediný důvod, proč nejsem s interním hodnocením na maximu, jelikož brutalita není zdaleka tak neúnosná, jak se většinou hlásá, páč některé scény nejsou tak detailní a rád bych to viděl všechno dopodrobna. Ať se tomu dá rating +80, aby většina ze stáda fyzicky pošla ještě dříve, než by mohla "legálně" na snímek koukat. Ať se všechny ty nemyslící karikatury ve svých zbytečných životech nedobelhají ani "omylem" k nějaké potřebě se zamyslet nad svými životy a mimo jiné nebýt tak uboze povrchní. Српски филм je jeden z nejzásadnějších filmů a hororů především, jenž byl vytvořen, a který k Mé velké radosti je stále někdo schopen náležitě ocenit. Where there is no life, there can't be real art. A real talent will rot here, while maggots are giving press conferences. ()

tkey

Tenhle film mám rád z jednoho důvodu (ty nyní kroutíš hlavou a ptáš se proč? No dobrá...). Pokaždé když někdo řekne, že neví na co už koukat, tak mu tam hodím tuhle bombu. On se na to podívá a pak se mnou půl roku nemluví...To je pecka :D ()

siver

bizardní film až nechutnost, jak se už říkalo, někdo to miluje jinému se to hnusí a mě se to hnusí, proto hvězda ()

janovrom odpad!

VAROVÁNÍ: je možné, že nebudu volit slušná slova! Pustili jsme si tento film v rámci každotýdenního promítání. Ze začátku to vypadalo vtipně, pak jsem si začal říkat, proč jsme si radši nepustili porno - i tam by se možná našel větší smysl, vtip i děj. Film ve mě začal vzbuzovat nechuť a také pocit a mé duševní zdravosti a rozumu. Kdo normální se dívá na film, který je pouze nechutnou sračkou? Opustil jsem promítání ve chvíli, kdy autoři (říkám si, co za magory to musí být) došli k závěru, že je správný čas znásilnit bezzubou ženu. Chápu násilí v životě, jsou místa, kde je vhodné ho použít, místy může být i ospravedlněné, ale tady...než takové lidi postavit před soud, tak by je měli raději rovnou zastřelit. Moje poznatky jsou: 1) Je to kravina. 2) Autoři nejsou psychicky zdraví. 3) Herci asi měli hodně tučné honoráře na jejich poměry nebo také 2. ()

adamix

SRBSKÝ FILM je postrachom všetkých filmov. Bez hraníc, morálnych i ľudských zásad a zákonov ide hlavou proti múru, napodiv ho však prerazí a vytvorí neuveriteľne výbušný, drsný, krvavý, pekelne horúci (a aj úchylne umelecký) filmový zážitok, ktorý logicky nie je pre každého... Bomba vyslaná priamo z horúcich Pekiel! Som nesmierne rád, že mal niekto gule toto natočiť. Za mňa 5*. ()

Nathaniell

Nás kteří jsme pečlivě sledovali sérii Saw, u tohoto filmu příběhová linie, ani brutalita nijak nerozhodila. A vzhledem k faktu, že je zmíněná série psychothriller, ani nás tento film nijak nevydeptal. Na zamyšlení možná je. Ale to pro nějaký lidi Temnej rytíř taky... Pak tady máme nějaké názory. Na ty se jde hodně zhurta a tím vás po pár minutách celkem otupí a míjí se účinkem... Pak tady máme tu nejkontroverznější scénu s novorozenětem. Tady se pan Spasojevič nechal očividně unýst, protože díky několika úžasně detailním záběrům ukazujícím, o jak neumělej model se jedná, jsem u týhle scény chytnul výtlem a nabyl dojmu, že to tvůrci vlastně asi vůbec nemysleli vážně. A asi ani ne. SPOILERY: Po odhalení úžasného bratra a konečné scéně po hromadné sebevraždě už tohle musí přijít jako vážný téma jenom lidem, kteří nemají žádnej morbidní humor... Blbý na tom je, že tvůrce to údajně vážně myslel... ... Apropos: Byl tam ten pěknej výklad o mniších a kozlech, co si to spolu rozdávali, když byli dlouho sami a jak to těm mnichům chutnalo a že to bylo nějak super. Dobře, to je úchvatný, ale to se nám někdo snaží namluvit, že každej, kdo myslí na š..kání kozlů, točí sr..čky?? Tahle myšlenka byla úplně mimo. Ale víte co?? Napadá mě jiný přirovnání a to si myslím, že je plnohodnotný: Divadlo hrůzy (1976). To sice bylo ještě kontroverznější, ale uznejme alespoň trošku, že se Srbský film skoro i zkusil snažit, přivřeme (i) oči a dejme za 2* ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?