Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Ninkaa

"Všichni lidé jsou monstra, jakmile odloží svůj krunýř." (Thomas Bernhard) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Co ještě napsat k tomuto filmu, co by zde již napsáno nebylo...Osobně snímek vnímám jako sondu do nejtemnějších hlubin lidské psychiky, jakousi srbskou "variaci pro temnou strunu", odhalující podstatu člověka ještě nižší než zvířeckou - - vždyť mezi zvířaty neexistuje nic takového, jako je to, co se odehrává ve filmech "umělce" Vukmira. Jakoby si ti na první pohled normální lidé prostřednictvím těchto "děl" kompenzovali svou potřebu naprosto ovládat druhého - jak psychicky, tak fyzicky, ventilovat nejnižší pudy a představy. Nelze nevzpomenout na de Sadeho opus 120 dnů sodomy - stejně jako oni bohatí šlechtici i Miloš jako loutka v rukou Vukmira sestupuje po spirále různých obscénností až na samé dno - kde se nachází už jen samotná smrt a z něhož je možné uniknout opět jen prostřednictvím smrti. Samotné prostředí Srbska i narážky na "manželku hrdiny" v souvislosti s utýranou neznámou blondýnou nepochybně odkazují na zvěrstva, která se v bývalé Jugoslávii děla během války, která se dějí již od počátku věků v každé válce - pouze jsou nyní v době audiovizuální techniky zaznamenána a převedena z reality na filmové plátno. Hodnotit tento film jednoduše jako odpad pro četnost scén obsahující explicitní sexuální násilí si pak nemohu vyložit jinak, než jako nechuť nad daným tématem více přemýšlet, brát jej pouze jako "zábavu" a příležitost nechat se šokovat a následně ukázat svou mravopočestnost distancováním se od zobrazeného. Tak trochu jako když si malé dítě zakryje oči a doufá, že když ono samo nikoho nevidí, že není ani ono viděno ostatními... - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - "Jedna struna temná a té temné struny v sobě se člověk nemá dotýkat. Na všechny struny má hrát, ale jen ne na tu temnou strunu." "A co když na ni hraje ten vítr, co pak z toho asi vznikne?" "Z toho možná vznikne - t r a g e d i e." (Variace pro temnou strunu - Ladsilav Fuks) ()

Iwus.ka

Začalo to tak pěkně, jako běžný život. Prostě obyčejný vysloužilý pornoherec si žije spokojeným rodinným životem a občas si pustí porno z dob jeho největší slávy. Tím ale idylka končí a postupně začíná sled zvráceností, čímž se snímek stává značně kontroverzní a já si říkám, kam se na Srby hrabou ty prasata, Frantíci. Jenže on je ten snímek vcelku zajímavě natočen a navíc doplněn dobrou hudbou, tudíž jsem si chvíli lámala hlavu s hodnocením. Nakonec je víc než kladné, ale kdybych měla hodnotit vše, co se ve filmu odehrávalo a odpor, který to vyvolalo, tak dobré by nebylo. Proto zcela jistě vím, že už se na něj znovu nepodívám. ()

Ketchi odpad!

Považuju se za otrlýho diváka, ale žádný "posouvání hranic" za tohle nestojí. That´s just wrong! Ještě k tomu je to mizernej film. ()

WolfR

Srbský film řadím do kategorii nejvíce zvrácených filmů jaké kdy byli natočeny. Ten film je všechno, jen ne obyčejný. Neuvěřitelně deprimující, odporný, odvážný, zneklidňující a experimentující. Herecké výkony byli překvapivě výborné, zejména Srdjan Todorovic v hlavní roli. K velké depresi také dopomohl naprosto skvostný soundtrack. Achjo, režisér Spasojevic by měl vyhledat psychiatra.Těžce hodnotitelný film, ale přesto kdybych si měl vybrat, je lepší než horší, proto nakonec 4 hvězdy. ()

KajusaK

...Pro mě na prvním místě jako nejodpornější film všech dob :)) .. Srđan Todorović zahrál svou roli tak perfektně, že se mi zprotivil do konce života a spolu s ním i celé Srbsko..Málokdo film asi dokouká, nevadí mi brutální filmy, ale tohle bylo chvilkama moc i na mě.. ()

V_erus_h

Zvědavost byla silnější než znechucené komentáře.. A ano, je to jeden z filmů, na které se už nikdy nepodívám, ale jednou to člověk zvládnul.. Šokující - ano, zvrácené - rozhodně.. Pokud by tohle někdo zařadil do svých oblíbených filmů, které rád pouští přátelům, myslím, že by nebylo něco v pořádku.. Nevím, co si myslet o režisérovi, který něco takového natočil.. Nemyslím, že se jednou ráno probudil a řekl si: "Páni, mám skvělej nápad na film.. To bude pecka." Ale těžko říct.. :D Mrzí mě, že to působilo tak hrozně prvoplánovaně.. Nastrkat mezi nechutný a násilný scény rádoby umělecké obrazy a zakončit to maximálním klišé.. I když poslední 2 věty mě docela dostaly.. Asi takhle.. Viděla jsem, stačilo mi, mažu z disku.. ()

frings

Dokonale profesionální, herecky nadprůměrné, zcela nepředvídatelné, tlak na diváka je tak velký, že čeká s napětím, trpí a bojí se dopředu cokoli předvídat, zcela ponořen do ubíjející atmosféry umocněné dokonale gradovanou hudbou! ODPAD nebo ***** ()

Riley

Stačilo mi v popisku přečíst "nejodpornější film všech dob", aby mě to dostatečně nalákalo. Považovala jsem se totiž za poměrně otrlou a předem se smála. Chyba. Je to nejodpornější film všech dob a já z něj mám psychickou újmu. Už od půlky přemýšlím, jestli režisér opravdu běhá bez postihu dále po tomto světě a kolik museli zaplatit hercům, aby v tomto hráli. Případně zda to nehráli.Případně zda jsou extrémně psychicky narušení. Taky se snažím uchlácholit představou, že to určitě mělo nějaký hlubší smysl, na který určitě přijdu, až se vzpamatuju. Dávám body za ten šílený pocit, který ve mě toto vyvolalo. ()

Radiq

8mm je oproti tomuhle slabej petting, tohle je jeden z nejhnusnějších a nejnechutnějších filmů, co jsem kdy viděl. Ani to rači nemůžu nikomu doporučit, protože se mi to příčí. Byl to hnus jak po stránce sexuální, tak krvavé, ale dobrej film z toho udělala ta thrillerová stránka věci, ta představa vžití se do jeho zkurvené situace. Je to šokující a určitě mi to v palici zůstane hodně dlouho. Hudební stránka filmu je skoro dokonalá, obrazová má taky vysokou kvalitu. Po morální stránce se mi nechce moc říkat, že to je dobrej film, protože ten děj je fakt ultranásilná humusárna, ale když pominu to znechucení, tak myslim, že režisér ani herci se nemají za co stydět. Natočili něco, co by se klidně mohlo v reálu stát, kdyby existovali (a to určitě existujou) takový odporný hovada, na který narazila naše pornohvězda... Věřím, že většina "odpadů" je tady hlavně kvůli tomu hnusu a né kvuli filmu jako takovému. ()

Immortal17

Jaký člověk dokáže natočit tak drastický a brutální film? Několikrát jsem měla největší chuť to "utnout", ale zvědavost mi nedala a celková pointa mi dala docela dost zabrat, ještě několik minut po závěrečných titulkách jsem ho rozdýchávala. Dějová linie nebyla zase až tak zlá, ale už to nikdy nechci vidět. :( ()

daEmoNickY

Příběh se mi líbil. Film mohl byt mnohem kratší. Z násilí a zvrhlostí toho moc vidět není (jestli si u toho někdo vyhoní tak má dost fantazie). Chvílemi jsem přeskakoval dopředu, párkát se zasmál ( 1:32:20 to je jak z Tokyo Gore Police ). K zamyšlení tu podle mě něco je. Kdo to neuvidí o moc nepřijde. --- SPOILER častý sledování porna některý otupí a shání víc a viděl jsem obrázek z mangy kde japonec souloží s nemluvnětem, film na to ukazuje a je explicitní takže si to jeden zapamatuje. ()

Xpensive

Ještě nikdy jsem neměla takové dilema, jestli dát 5* nebo odpad.... Je to naprosto nechutné, asexuální (takže trochu nechápu přívlastek "erotický"), odporné a zničí vám to sexuální život na několik týdnů... Na druhou stranu je to dechberoucí, skvěle natočené a výkon hl. hrdiny nemá chybu... Nakonec jsem musela jít zlatou střední cestou, ale i tak se na film nejspíš už nikdy nepodívám. ()

sir-dave odpad!

„Nejodpornější film všech dob“? Spíše nudné Srbské drama s pornohercem a blbost. Hodinu se tam nic moc neděje, pak přijde pár nechutností, které se pravda jen tak nevidí, jako novorozenecké porno nebo udušení penisem a závěrečná scénka, ale jinak nic, co by se jinde nevidělo a jiné filmy už mi přišly nechutnější. Teď nevím jestli se má na to cenu dívat skrze toho dramatu s pornohereckou rodinou nebo si to pustit skrze těch nechutností, ale za mě, oboji stojí za starou belu. ()

Nivenx

Tento film se k mému zraku dostal až dnes a jsem rád. Bohužel je to tím, že všechny kousky nestíhám ohlídat a omrknout hned jak to jde a něco odložím abych viděl jiné. Toto jsem odkládat neměl! Začátek je mírný a točí se kolem hlavní postavy, kdy pornoherec dostane novou práci. Vše vypadá v pohodě, ale fan jako já už ví, že půjde o kruté nemravnosti plné krve. Jenže to by nebylo ono, aby mě film nepřekvapil. Neočekával jsem tak silný tlak na psychiku a realičnost scén. Vlastně jsem nebyl připraven na to co přišlo. Očekával jsem méně, než tento snímek dokáže nabídnout! V druhé polovině film začíná nabírat obrátky a přitvrzuje se až do konce filmu, kde přijde vrchol. Pochvala určitě patří réžovi, že tohle byl schopen vůbec vytvořit a hercům! Na amatérismus zapomeťe, zde se jede na plné obrátky! 95%// Vysoké i nízké hodnocení chápu. ()

URBAN

Nikdy jsem na internetu nevyhledával nějáké speciality, ale toto přece není real a po jisté stránce se to dá nazývat uměním. Jak filmovým nebo kontroverzní. Jisté osoby by to, ale mohlo znepokojit, především v mladším věku neno něžné pohlaví. Škoda že jsem na totmto filmu nebyl v kině, asi bych tam seděl a postupně se díval jak všichni odcházejí. Nicméně je to natočeno profesionálně, zápletka a její rozuzlení je poutavé. Kdyby tento film byl natočen found footage a mírně se přidalo na brutalitě, což se nejspíš asi nedalo. Mohlo to ve mě vzbudit nějáké zděšení. ( 14.8.16/MAC ) ()

Deyw

nevim ty vole to se neda ani hodnotit...kdo film neuvidi o nic neprijde..kdo film uvidi tak mu zustane rozum stat a bude to povazovat za neco podivneho a vickrat se na to stejne nepodiva...takze hodnoceni nevim...pribeh,frustrace,bezmoc..jen kvuli statutu filmu a ze zvedavosti se na to nekdo podiva asi tak jako ja.. ()

charge

Thriller s hororovými prvky, kterej necelou hodinu probíhá dá se říct normálně. Seznamujeme se s hlavní postavou a novou zakázkou z jeho branže, kterou si v cílený nevědomosti postupně oťukává. Teprve poté začíná zvrácená jízda, kde zadavatel hraje s vykonavatelem nejasnou hru odehrávající se navíc v retrospektivu. Některý scény jsou zde zbytečně přes čáru a dost věcí snadno předvídatelných (něco v chlastu, koho ojede Miloš v závěru), takže až na pár šílených okamžiků se v kostře jedná o jinak ničím vybočující lehce podprůměrnou podívanou. 45% ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?