Bezva chlap

• Norsko En ganske snill mann (více)

Ulrik (Stellan Skarsgård) je sympaťák. Asi byste do něj neřekli, že se právě vrátil z basy. Moc toho nenamluví, netrápí ho žádné zvláštní touhy a nic moc od okolí nevyžaduje. Chce jen v rámci možností vést spořádaný rodinný život. Není to ale jednoduché, když jeho bývalá manželka (Kjersti Holmen) je svolná maximálně k jedné “rychlovce”, jeho už dospělý syn (Jan Gunnar Røise) ho skoro nezná a navíc čeká dítě s ženou (Julia Bache-Wiig), která si myslí, že je dávno mrtvý. Jediní, kdo Ulrika bez debat vítají, jsou jeho staří přátelé, gangsteři lokálního charakteru. Seženou mu první bydlení, práci i holku. Ulrik tak začíná nový život opravdu od nuly. Bydlí ve sklepě a kalhotky jeho první holky by nevzrušily ani chlapa, co dostal doživotí. Ulrik navíc řeší ještě jedno dilema: vyrovnání starých účtů. Měl by sprovodit ze světa člověka, který ho dostal do kriminálu. Nebude ale svět nakonec lepším bez jeho gangsterských kámošů? (Aerofilms)

mauinka

Výborně jsem se bavila, S. Skarsgard skvělej jako vždycky a Norové drsní jak se od nich očekává.Pro mě 90%. ()

boombang

Divný film s (ale) skvělým Stellanem, jehož hrdina je napraven vězením a každou chvíli osouloží nějakou babu (babu i doslova). A je to vůbec komedie? Jen trochu. Podruhé to vidět nechci. ()

RoninNiro

Pravá severská morbídna a neuprosne realistická nádielka korunovaná dokonalým Stellanom Skarsgårdom. Ulrik mu sadol ako riť na šerbel a popravde si iného herca v tejto postave plnej stoického kludu a sociálneho zatratenia ani neviem predstaviť. ()

nula87

Já tyhle severské kousky přesně oscilující mezi dramatem a černočerným minimalistickým humorem prostě miluju. Stellan skvělý...80% ()

iz67

Krásně temná a pomalá záležitost. Spousta srandovnich postaviček, výborný Skarskard, depresivní interiéry a exteriéry. Prostě nádhera. ()

MyrnaAlec

Bard severské kinematografie a otec božského Alexandra v komedii, která obsahuje nejhrůznější sexuální scénky všech dob. ()

Pete

Stellan je bezva herec, mám ho rád, nicméně se svým distingovaným vzhledem toho prosťáčka uhrát nemohl, prostě jsem mu ho úplně nevěřil. Scénář jeho postavu vodí do lehce bizarních situací, a tu nevěrohodnost omlouvá tím, že je to zkrátka a dobře komedie. Ok, místy je to opravdu vtipné, zejména kdykoliv vleze na všechno, co má sukni. Tvůrci se ale poněkud elitářsky povyšují nad všechny ty filmové ubožáky, smějeme se zde natolik lidské obyčejnosti, ošklivosti, trapnosti, až mi to přišlo tak trochu laciné, spíš než tradičně seversky drsné a černé. Nicméně přes čáru to není, to zas ne. ()

lobo87

Určite zaujímavý a nápaditý film s charizmatickým Stellanom Skarsgardom v roli milovníka, akého som na plátne či obrazovke ešte nevidel. Ženy sa mu podkladali ešte jednoduchšie ako Bondovi vo vrcholnej forme. Práve Skarsgard je hlavným pozitívom kvalitného severského filmu... 65% ()

Joostas

Chandra lidí s hodně ukrytými city tragikomické opravdovosti.Dá se o takovém filmu říci,že se člověku ,přesto,že výtečný líbí? Jinak to působilo jako odvykačka rybích prstů a karbenátků. ()

spotczek

Nejblíže to má ke komedii, ze které se nebudete držet za břicho v křečích ze smíchu, ale abyste celý denní příděl jídla někudy nevypustili. ()

kokofek

Úžasná kombinace humoru,dramatu a kriminálky.Miluju severský humor, který je přirozený, lidský.Je to hlavně tím, že tyto země neovlivňovala katolická církev.Moc jsem se bavila. ()

kolodej1

průměrný film z prostředí looserů o tom, jak těžký je návrat z basy do normálního života. Upřímně řečeno, žádná zvláštní bomba to není, jako komedie je film hodně krotký a kvalitu dost zachraňuje Stellan Skarsgard. ()

r007

Stellan je pro mě ten bezva chlap, nemůžu si pomoct, ale ta role mu sedí jako ulitá. Na druhé straně když tak vzpomínám na Mama mia, taky mi ta role připadla jako ulitá, takže to asi tak nebude. Je to prostě Pan herec! Navzdory úplně jednoduchému příběhu bez zvláštní zápletky, navzdory některým opakujícím se vtipům je film něčím výjímečný. Je to ta jednoduchost vyprávění ? Je to tím obyčejným, ale sympatickým hrdinou ? Je to tím koncem? Nevím. Asi to bude tím, že hlevní hrdina je asi moje krevní skupina. To, jak vybruslil z toho svého začarovaného kruhu...to se mi moc líbilo. Jen jedna věc mi pořád vrtá hlavou: dokážu pochopit rychlovku s exmanželkou zároveň s dojídáním jídla, ale je možné, aby se chlapovi postavil , když to po něm chce škaredá bytná? A když on evidentně nechce? Možná by mi to mohl někdo povolaný vysvětlit. ()

cajda77

Čas od času mi někdo napíše, že by chtěl doporučit nějaký pěkný film, nejlépe komedii. Ode dnešek budu doporučovat tento film a troufám si tvrdit, že poté budu mít navždy pokoj. Velmi zajímavá norská komedie, tak jak to umí, plná hořkosti a skandinávské životní temnoty, nechybí také originální komické situace. Příjemný oddych od amerického klišé. ()

GoGetter

Předem musím říct, že Stellan zahrál Ulrika opravdu výborně.Až na ten jeho copek, který mi byl teda krajně nesympatický.Staří kamarádi gangsteři, kteří ho hecují do pomsty, syn s kterým nemá vůbec žádný vztah.Ovšem sundané bombarďáky domovnice byly pro mě opravdu gól.Až mi ho chvílemi bylo líto.Pobavilo hodně, bavila jsem se smála, příběh byl pro mě poutavý i když se trochu vlekl, ale Ulrika jsem si patřičně užila. ()

skok01

Film v mnoha okamžicích až velmi sirový, nahlíží (pojednává) o věcech přímo, narovinu. Ale své kouzlo má. Dobré herecké výkony, zajímavé vyvrcholení na závěr. Za mě celkově dobré filmové dílko. ()

Ja.Malachi

to je tak typicky bizardný severský film,s bizardnými charaktermi že sa to nedá ani pretáčať aby človek neprišiel o nejakú hlášku alebo situáciu..:) ()