Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Wow, tenhle film jsem vybral úplnou náhodou a mile mě překvapil, jednak svým námětem a za druhé dobře odvedenou filmařinou. Jistě se na to podívám znovu. ()

Ceberus

Romantické filmy nebývají můj žánr, tady je alespoň zajímavý twist. Špetka komediálnosti taky pomáhá, takže celkem tři a půl hvězdy. Akorát že film si asi více užijí znalci kultury a známých osobností dvacátých let. ()

danielK

Miluju Rachel McAdams. Miluju Woody Allena. Miluju Paříž. A vidět na francouzské premiéře také udělá svoje. Hodnotím 90%. ()

PaRi

Proč mi Owen Wilson tak moc, alespoň v tomhle filmu, připomínal Roberta Redforda za mlada? Jinak mne film dokonale bavil. Chytrý a vtipný. Mám ale pocit, že k absolutnímu vychutnání tohoto snímku je třeba dobře znát velikány literatury, malířství a filmu prvních 40ti let 20. století a jejich díla. Alespoň jsem měl takový pocit z některých diváků a jejich komentářů po projekci a to i přesto, že by tu znalost měl mít každý se středoškolským vzděláním. Ostatně tomuto chytrému textu Jiřího Suchého, který jakoby Woodyho Ellena inspiroval, taky neporozuměl každý: http://www.youtube.com/watch?v=Kwx_npcYG4Q ()

odvedle

Keď sme sa raz bavili o tom, v ktorej dobe by sme chceli žiť, ak by sme sa mohli presunúť časom, tak ja som si vybral druhú polovicu 19. storočia a Viedeň, myslím ale, že aj Paríž v 20. rokoch minulého storočia musel byť úžasný... film je veľmi pekný (až na Owena Wilsona, ktorý mi veľmi nesedel), samotné spracovanie geniálne, a hoci posledné filmy Woodyho Allena nie vždy sú kritikmi či divákmi dobre prijaté, mne osobne sa veľmi páčia! ()

corn3y

Úchvatná Paříž! Chvilkama mi vadilo tempo, kterým se ve filmu střídala slavná jména, ale nakonec jsem to s přehledem vstřebal. Výborně jsem se bavil a na konci odcházel s pocitem, že je o čem premýšlet. Celý film se člověk směje a pak, z ničeho nic, si uvědomí, že to možná není tak k smíchu. Výborné téma. P.S. Owen Wilson je proste divnej, ale to Allen taky. ()

vasa23

Nejsem zatížený Allenovou minulostí, viděl jsem jen dva jeho filmy. Půlnoc v Paříži byla přesně taková, jakou jsem jí očekával a při filmu jsem si vzpomenul na svůj jeden den strávený v této malebné francouzské metropoli. Owen Wilson mě příjemně překvapil, chtěl bych být na jeho místě a popít s Hemingwayem či se setkat s Dalím (cameo Adriena Brodyho bylo jedním z vrcholů filmu). S Michaelem Sheenem bych nevydžel ani minutu :). ()

UncleSam

Já, zapřisáhlý odpůrce Woodyho Allena, nechodím a nekoukám na jeho filmy. Už jednou jsem omylem viděla Kasandřin sen, který mě příliš neoslovil. A teď jsem šla do kina na Půlnoc v Paříži a ani jsem nevěděla, kdo to natočil. A líbilo se mi :) Nevím, názor na Allena asi nezměním, ale Půlnoc v Paříži mě mile překvapila hezkým příběhem, výpravou a samozřejmě prostředím :) ()

dydl1

Ještě včera po shlédnutí bych dal jen 3 hvězdy,dnes když si přehrávám opakovaně příběh v hlavě,musím dát hvězdy čtyři. ()

Looka

60% Vzhledem k tomu, že očekávání byla vysoká nastalo mírné zklamání. V rámci Allena jde o průměrnou zábavu, stokrát již viděnou. Jakási variace Purpurové růže z Káhiry. Navíc i myšlenka, že každý považuje za nejlepší dobu, ta která předcházela té jeho je neúnavně omýlána až to otravuje. ()

SuicideKing

velmi hezky film,hezka paříž,ale ten příběh? film je spis nekolik povidek přerušovanych "součastnosti" prvni co mě napadne u scenaře je inception.. když se na to divam zpetně, ta součastnost byla uplně zbytečna v tom filmu. a těch par vyloženě umělejch nahod.. hlavně ten denik, to jako bylo co :D ()

john.h

Tak trochu netradiční film o cestování v čase. Atmosféra staré Paříže mě dostala a vůbec jsem se nedivil hlavnímu hrdinovi, že se tam tak rád vracel každou půlnoc. ()

crjules

Srdce romantika se rozbusi na plno! Woody Allen me nechal snit krasny sen. Genialni myslenka, krasne natocene s citlivym smyslem pro detail. Allen umi , tezce umi!! ()

kajja

Na milovníky umění jako jsem já to určitě zapůsobí.Mě to velice pobavilo.Doby ztvárněné krásně.Parádní film..:) ()

Beaten

Panu Allenovi se prostě nestane to, že by mě mohl zklamat. Přestože jsem se na něj až přehnaně těšil, kouzlo Paříže udělalo své a Owen Wilson roli snílka vynesl do nebes. Skvělá atmosféra, decentní humor, to vše je panu Režisérovi vlastní....a jste - li umělecký barbar jako já? Nevadí...:) ()

vetsinezobri

Když přistoupíte na Allenovu hru, tak se budete výborně bavit. Wilson se tam skvěle hodil, protože snílka, který by raději žil v jiné době, ztvárnil velmi opravdově. Bavilo mě koukat na tu plejádu umělců všeho druhu, na jejich povahy a jejich milenky, které si na večírcích ruku v ruce předávali (Marion Cottillard zase nezklamala). Nejvíc mě ale potěšil Dalí, ten byl světovej. ()

Monty2729

Tento snímek na vás dýchne pařížskou atmosféru, ať už tu současnou, nebo z 20. let. A hlavně nám připomene, že všechny doby měly své kouzlo, tedy i ta, ve které právě žijeme. ()

sulda007

jako vždycky výborná hudba, ale tenhle příběh mě nějak nevzal, jako ... nebylo to tak blbé jako You will meet a tall dark stranger, ale stejně Woodík trochu zklamal... 2,5* ()

Uter123

Materializmus verzus láska k umenie, ktorú materializmus nikdy nepochopí tak ako sa nemožu vrátiť staré časy, pretože už neni pre ne miesto. Žral som Paríž a preklínal mimochodom výborného Owena namiesto ktorého som to chcel zažit. Keby som sa mal len pre jednu vec vrátiť a zostať v 20.st bolo by to pre krásnu Marion, ktorá je pre mňa Parížom. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem