Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

wick

John McClane v Moskvě bojuje se synem proti ruským padouchům. oproti předchozímu dílu kvalitou níže a nebýt té skvěle nasnímané automobilové honičky na začátku, tak vlastně nevím, co jiného pozitivního napsat. ()

Phlame

----- Shrnutí celého filmu: Moskva, Rusko. *bum, vrum, vruuum, ratatata, bum, drsňácký vtip* následuje jakoby-děj, jenž má být vyprávěn skrze nicneříkající dialogy *blablabla* Nějaká ta šokující zrada. *vrtulník, ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Černobyl, jakási konspirace, uran, radiace. *ratata, bum, bum, drsňácký vtip* Další šokující zvrat (zrada). *vrtulník, bum, všichni mrtvi, drsňácký vtip* Tatínku, mám tě rád. *titulky* ----- Naprosto nesnesitelný film bez děje, ubohé dialogy, bezcharakterní postavy, trapné tisíckrát ohrané vtipy. A bože ten rádoby příběh je tak stupidní, že jsem se málem rozbrečel. Když bylo odhaleno, že celá pointa filmu má něco společného s konspiracemi a Černobylem, měl jsem chuť vyskočit ze sedadla a začít se maniakálně smát a od té chvíle to bylo jenom horší. Následovala řada všelijakých spiknutí všech proti všem a film vrcholí scénami z Černobylu, který je ve skutečnosti jakýmsi trezorem na uran. Co mě opravdu dostalo bylo, jak hlavní záporačka vešla do místnosti se zmíněným uranem a po několika krocích prohlásila „Tady už radiace není, můžeme si sundat masky." Jooo, soudruzi, že vás to nenapadlo hned - řešení všech vašich problémů ohledně Černobylské radiace je velmi jednoduché, stačí vyvětrat! Při sledování filmu doporučuji někdy po deseti minutách od úvodu usnout a probudit se patnáct minut před koncem. Vůbec o nic totiž nepřijdete, nic se totiž neděje. 20% už jen za přítomnost Willise, jinak se jedná o momentálně největší zklamání roku a opravdu není o co stát. ()

hastafix

Nebýt předešlých dílů, asi by to bylo i na tři, ale když to mám s čím srovnat, musím konstatovat, že ani kdyby to byla počítačová hra, tak to neomlouvá stupidní dialogy, které by možná nebyly tak stupidní, kdyby se nekonali v pozadí vybuchujících bomb ()

TheJirkaW

Jak je možný, že v Černobylský elektrárně je bazén a že do něj zrovna ty dva kreténi spadnou? Jak je možný, že v Moskvě ukradnou Bentley, jedou v Maseratti a přijedou v Mercedesu? Jak je možný, že tam hraje Rytmus?(celej film jsem čekal na "Si zabil!"). Alespoň ten taxikář ušel! :D ()

PanJam

Dnes som bol na tom v kine. Veľa som od tohto filmu neočakával, táto séria filmov práve nie je úplne moja šálka kávy. Nemám rád keď je hlavný hrdina doslova superhrdina a nič ho nemôže zastaviť ani stovky vojakov, či rôzne bomby, granáty, rakety atď. --- Síce som asi 1 či 2 smrtonosné pasce nevidel, ale podľa mňa tento najnovší film najhorší z tých 5 nebol. Páčil sa mi ten príbeh, aj keď asi aj na najväčšieho fanúšika akčných filmov či trebárs najväčšieho fanúšika Brucea Willisa tam bolo tých nereálnych pasáži priveľa. Každopádne ten príbeh o otcovi a synovi sa mi celkom páčil, v kine si navyše užijete najmä tie efekty. Asi aj preto dávam až 4*. ()

trigan

Nevím, co kdo od tohoto filmu čekal. Normální akční pohodovka, navíc do 2 hodin včetně kinoreklam a trailerů. Pokud někdo po 3. a 4. dílu čekal v pátém realističnost jedničky, tak musel být naivní. Já jsem byl spokojen a proto 3*. ()

MartinReno

Willisove spravňácke ksichty tu posobili debilne,nakolko neboli vobec sprevádzané trefnými hláškami a Mclainove prepotené tričko spolu s jeho odhodlaným pohladom úplne chýbali.Načo točia film,keď nemajú poriadny scenár?!Už štvorka bola chujovina,tak načo znova takýto prúser?Nemožu to proste nechať na pokoji? ()

MaxQ69

G.I. Joe 2 vs. Die Hard 5: Na první pohled nesrovnatelné dva filmy, které se tváří, že jediné, co mají společného, je Bruce Willis. Není tomu tak. Tyhle dva akčňáky mají společnou jednu zásadní vlastnost - jsou to totální kraviny. Die Hard: Dlouho jsem se těšil na další pokračování newyorského policity a nenechal jsem se odradit kritikou. Tentokrát jsem kritiky poslechnout měl. Trailer vypadal fajn, ale půlka věcí ve filmu vůbec nebyla. Navíc už vím,že by bývalstačil samotný trailer. Film jako takový je jen obohacen o naprosto nesmyslnou a stupidně vymyšlenou akci, kterádokonale koresponduje s demencí hlavních postav. ___SPOILER:__ Pardon, ale jezdit teréňákem po střechách aut v koloně nebo pokaždé vyskočit z několikapatrového domu (a ještě vůbec netušit kam), protože po nich někdo střílí - no to je studita příšerná. Oproti předchozím dílům je "Opět v akci" zlý sen. 40% G.I. Joe 2: Včera jsem měl možnost zajít na předpremiéru. Film? Stejná hovadina jako jednička. ALE...! Nic víc od toho člověk neočekává, a tak je vydatnější přísun akce jedině příjemný překvapením. Je to naivní pohádka pro infantilní chlapy, ale akce je pořádná a navíc Adrianne Palicki je fkat kost. Největším překvapením večera pro mě byl fakt, že nový GI Joe je lepší než nové Die Hard. ()

new4nomaly

Film nabitý akcí. Všude to bouchá, hlavní postavy se bravurně vyhýbají kulkám, všudypřítomná dramatická hudba, létající auta, padající vrtulníky, fyzikální zákony jsou McClainovi nedostižně v patách, lehká, podotýkám, lehká dávka humorů vám rozhodně nepotrhá bránici a místy vám přijde až moc strojená a někdy dokonce otravná, což je u, smrtonosný pasti, škoda a upřímně, já se zasmál všeho všudy dvakrát. Děj je nenamáhavý, pár zvratů a šmytec. Nic moc jsem nečekal a přes to jsem nebyl zklamaný. Dostala mě technická stránka filmu. Na tu nemám ani nejmenší výtku. Počítačové efekty jsou minimální a tak to má být. Moje hodnocení 65% ()

paradoxman

Kde je ten John McClane, který s vypětím všech sil a zděšeným výrazem ve tváři obouruč solí zásobníky do chlápka, dokud se hýbá? Kde je ten hláškující hrdina-proti-své-vůli? Místo zaručeně fungujícího staronového koktejlu jsem se hodinu a půl (díky Bohu za tu stopáž) díval na přestárlého supermana v reklamě na Mercedes. Kupodivu to i přesto funguje, ovšem jen díky výraznému využití mého oblibence Mil Mi-24 Hind F. ()

erpe

Pro mě jasnej průměr. Spousta postav se chová jak idioti, spousta toho co se stane je účelová, nelogická až stupidní, ale jako akční výplach je to výborný ;) Úvodní akce v Moskvě je jedním slovem šílená...dvěma slovy pak šíleně šílená ;) Nemůžu si pomoct, děj je sice totální kravina, ale když ho vezmu jako do sebe uzavřenou bublinu, ve které je universem dáno, že se něco takovýho může normálně stát, aniž by to vyvolalo nějaký další souvislosti...pak to beru, ale mozek je u tohohle přítěž - proto jej doporučuji na projekci nebrat s sebou ;) ()

Dexter666

From Moscow to Pripiať..? Stačí si požičať kľúče od maybacha a vydať sa 1000 km juho-juho západ... Ako hloko sa dá klesnúť? +1 hviezda za MAW ()

aannemer

Po předchozích čtyřech bombách bych čekal trochu víc. Hromady rozmlácených aut opravdu na solitní akční thriller dneska nestačí. Willisův filmový synáček by se hodil spíše na ukrajinského vybírače výpalného než na McClanea jr. Jo, jako béčko by to mohlo fungovat... snad, ale že bych to musel vidět podruhý... radši si podvacáté pustím jedničku! ()

esmoke

V rámci pastí je to pro mne velké zklamání, v rámci akčních filmů to určitě není nadprůměrné. Hodnotit zatím nebudu nechám to uležet a uvidím po čase... ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014