Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

oveckaoa

Tak si to shrneme jednička byla v té době originální dílo svým způsobem fungovala a měla povedené písně i animaci. Naproti tomu dvojka je recyklát několika Disney pohádek , který nemá žádnou originalitu nenavazuje vůbec na jedničku (Giselle měla v jedničce obchod s módou tady o tom není žádná zmínka Pip v jedničce normálně mluvil tady se diví , že umí mluvit V jedničce jste potřebovaly něco, aby jste udělaly portál do New Yorku tady si ho dělají sami každý kdo chce ). Tak Giselle se stěhuje kamsi a hned do rekonstruovaného zámku  (kdo na to vzaly?) a tam zjistí, že tam nezapadá dostane hůlku a přeje si život jako v pohádce probudí se a to se taky stane. Logiku a scénář nikdo neřešil tak, že nikomu nepřijde divné, že v moderním světě to naráz vypadá jak v středověku (všem zmizí ze dne na den auta)  , že se zde ze dne na den objevuje drak nebo se objeví obr. Robert projde lobotomií během dne a myslí si, že je rytíř Morgana se nápadně (šaty) podobá Belle z Krásky a zvířete (dokonce je zde i jedna píseň co na to odkazuje druhá jí je nápadně podobná) , aby to mělo nějakou zápletku tak Giselle se mění v zlou macechu (jediný důvod k tomu je ten, že jí Morgana řekne, že není její matka, ale macecha) dává Morganu do věže (vykrádáme  animák  Na Vlásku) Morgana chce jít na bál (vykrádáme Popelku)  máme zde jinou  zlou macechu a její dvě posluhovačky (opět Popelka) a dalo by se pokračovat. Animace na začátku je horší než ta v jedničce  písně jsou příšerné ani jedna nestojí za pochvalu a děj taky za moc nestojí. 40 procent promarněný potenciál. P.s. Morgana se diví, že má v animovaném světě dokonalé obočí , ale nepřijde jí divné že má pihy , které v normálním světě nemá, ale asi má každá ženská jiné priority. Ta scéna zde ani nedává smysl ona není prezentovaná jako nějaká ženská co by jí na tom tak záleželo. ()

Fox85

Kouzle předchozího snímku je bohužel pryč, i když to není vyloženě špatné, určitě se na to znovu nepodívám ()

DavidS.

Barvičky, šatičky a zpívánky, které u kohokoliv soudného nad 10 let musí vyvolat dávicí reflex... Řada postav až fyzicky odpudivá...Je vidět, kam se filmový průmysl za patnáct let po parodické a hravé Kouzelné romanci posunul...Zdegeneroval... ()

Kacitr

Kouzlo Enchanted je nenávratně pryč. Bylo hezké vidět originální obsazení včetně Patricka i Amy, ale to je bohužel tak celé. ()

Sydonai

Velká bolest. Po velice příjemné pohádce, přichází naprosto zbytečné a křečovité pokračování, které nemá absolutně co říct. 40% ()

CaptainCzech

Na jedničku se to nechytá, ale zábava na jeden odlehčený večer ideální. Adams je v polohách nanynky či zlý macechy excelentní a Dempsey jí jako dobrodruh skvěle sekunduje. Avšak písně jsou celkem slabé, další postavy nezajímavé a závěrečné rozuzlení neemotivní. Solidní 3* ()

RAFT

No nevím tak,dlouho jsme čekali na druhý díl že, už si ani za ty roky nepamatuji ten první .To co bylo v prvním díle  mělo svoje kouzlo a fungovalo to.Tady v druhém díle už to tak ,trochu pokulhává .Tohle se mělo točit o dost dřív než  čekat 15 let .Myslím si že, Prokletá romance nezvládla navázat na díl první.Za mě 50% víckrát už film vidět nepotřebuji. ()

Bublasaurus

No,… škoda. ALE začátek se povedl. Sice to trošku trvalo, než se film rozjel, ale vypadalo to slibně. Bohužel za to nemohl až tak moc scénář jako režie. Vzhled filmu není nejvyšší kvality, avšak Kostýmy (ty perfektní šaty), Herecké výkony (hlavně Amy a James) a Písně (a fakt jich není málo, oproti jedničce) - lepší, o hodně. První díl bude navždy pro mne kultovní a od písniček nominovaných na Oskara, se snad nikdy neodtrhnu. Ne že by mi to nějak u té dvojky vadilo, jenže jako fakt čekat na to taku dobu a potom dostat tohle, není to nejlepší a u většiny filmu jsem se nudil. Ale já nemám právo kritizovat dětský film a ani bych to nikdy neudělal (samozřejmě pokud dosahuje této kvality). A jinak přeji Patrickovi, ať nezestárne tak rychle! ()

Sidarius

DŮLEŽITÝ TIP: Pokud máte rádi jedničku, tak se NEDÍVEJTE na trailer, protože je to brutální spoiler! Celkově první díl, tedy Kouzelná Romance (Enchanted), je jeden z těch filmů na ČSFD, který si své nízké hodnocení ani trochu nezaslouží, protože je většinou od lidí, co to nepochopili. Neexistuje podle mne lepší nadsázka a parodie sama sebe, než tenhle kousek od Disney. Pro mne je to kultovní záležitost a nic od Disneyho produkce jsem neviděl (a ani bych si nepustil) tak mockrát, jako právě tuhle sebekritickou potrhlou romantickou pohádku. A s dvojkou je to bohužel ještě horší. Stačí si přečíst ty recenze tady. Málokdy v recenzích reaguji na ostatní, ale "vykrádá to klasické pohádky" (což je opakující se motiv v kritikách) mě dostalo do kolen. To jako myslíte vážně? Opravdu vás ani chvíli nenapadlo, ŽE JE TO SCHVÁLNĚ? Vždyť odkazy na pohádky a pohádkové postavy jsou na každém kroku a ta očividná nadsázka je prostě VŠUDE. No dobře, pojďme k recenzi samotné. Jako téměř každá dvojka, ani tahle nedosahuje kvalit jedničky. Je ale nutno si přiznat, že se v tomto případě nejedná o klasický Disney "dvojkový" vývar, ale naopak je toto pokračování jiné, než jednička, a je to sakra dobře. Pokud jste měli rádi naivní a vždy pozitivní Disney "princeznu" Gisell, tak si nemůžete neužít její proměnu, kterou zvládla Amy Adams herecky na jedničku. A že je "hlavní" záporačka horší a méně výrazná, než Susan Sarandon? No tak jasně, jak by pak vynikla ta skutečná záporačka Prokleté romance (Disenchanted)? A že to není o romantice, ale spíš o vztahu matky s dcerou? Co že to je druhý nejvýraznější prvek v pohádkách? A nemyslíte si, že o 15 let starší postavy by právě takové věci neměly řešit? Objektivně musím ale připustit, že písničky nejsou tak dokonale chytlavé, jako v jedničce. Kvantita tady bohužel vyhrála nad kvalitou a hodně mě to mrzí. Ale herci vyzráli a své postavy a jejich účelové přehrávání si vyloženě užívají a fakt jsme si vychutnával každou minutu jejich hraní. Postava prince krasoně (hlavně toho původního) a macechy, jsou obě naprosto dokonalé a stejně tak dokonale parodující související klišé, že se prostě musíte bavit i smát. Výprava je velkolepější, než v jedničce a kostýmy jsou naprosto úchvatné (samozřejmě hlavně macechy). Stačí si uvědomit, že je to jedna velká nadsázka a dělání si srandy z Disneyho klišé. Pokud na tuhle "hru" přistoupíte, tak se budete bavit. Pokud to budete vnímat jako pohádkový muzikál od Disney, tak to budete zákonitě "hejtit". Stačí ale otevřít oči, stejně jako u prvního dílu, a budete se královsky bavit! ()

Mr.Ward

Tohle se nepovedlo. Taková škoda. Jeden vtipnej vtip za celej film a umorny dvě hodiny. Achjo, a jednička byla tak skvělá. ()

boyjm odpad!

Jedničku spolu s mou malou dcerou můžu i několikrát za den. Je to povedené, je to líbivé, písničky jsou peckovní a oba na ně spolu tancujeme a blbneme se smíchem :) A teď ke dvojce - nejdříve jsme koukli s manželkou, abychom vyhodnotili zda to nebude nějak moc strašidelné (podle ponurého plakátu). A měli jsme z toho oba solidní noční můry, takže malé to rozhodně pouštět nebudu. Hodně nepovedený pokus o pokračování :( ()

heczot

4/10. Bohužel je to mnohem divnější a je to i horší než jednička. Jednička byla skvělá, mělo to hezký děj, ale tady to bylo spíše jako splácanina, jak se přála být v pohádkovém světě, tak najednou se na druhý den vše proměnilo i lidi kolem, prostě najednou zjistila, že má být zlá (postupně) a z dcery byla Popelka, z jejího manžela, no ani nevím co. Někteří se chovali zvláštně, ani nevěděli co dělat, ale bylo to hodně barevné, krásně zazpívané, ale zase moc přeplácané těmi písničkami. Prostě špatně vybrané téma, dvojka mohla jít úplně jiným směrem.  PS: Krátká bojová scéna na konci byla skoro totožná jak při posledním zápase s Voldemortem v Harrym Potterovi. ()

Stepka.T

Dle očekávání :-) jako velkého fanouška Enchanted mě to neurazilo, takže dobrý... Samozřejmě kvalit prvního dílu to nedosahuje a mrzí mě, že všechno nezachránil Pip :-( ()

BLEEDER

Keď som videl trailer na pokračovanie jedného z mojich obľúbených Disney filmov zľakol som sa. Ale po pozretí Disenchanted musím skonštatovať, že to bolo lepšie než som očakával. Naozaj som sa úprimne zabával a páčilo sa mi to. Pesničky boli bohužiaľ nezapamätateľné a neboli ani extra chytľavé, čo ma trošku zamrzelo. Nie je to film pre každého ale ako veľký fanúšik jednotky som si tento snímok úprimne užil. Film nie je samozrejme taký dobrý ako Enchanted, ale ako pokračovanie funguje veľmi dobre. Btw ak ste neboli fanúšikom prvého dielu alebo ste ho náhodou vôbec nevideli, tento film radšej skipnite :) 70% ()

hannahmontan

Takže na tento den jsem se těšila jako malé dítě, nemohla jsem ani dospat jak moc jsem byla natěšená. A rozhodně mě to nezklamalo. Je sice pravda, že tento díl byl trošku slabší než díl 1, příběh mi hodně připomínal popelku, ale komu to vadí? Jen mě trošku mrzí písníčky, protože v prvním díle byly tak chytlavé, že si je s chutí občas pouštím. Tady tomu tak asi nebude. Ale co mě uchvátilo - vztah Roberta a Giselle po tolika letech, ten nádherný zamilovaný pohled co jí Robert dokázal dát. Úplně mě to dostalo. A to samé vztah prince Edwarda a Nancy. A co teprve roztomilý Chip ♥ Za mě moje další srdcovka, kterou si někdy s chutí pustím. A lidi, nebuďte tak kritičtí, však jde o zábavu a ta v tomto příběhu nechybí, já si užila každičkou scénu. ♥ Děkuji, že byl zachován český dabing s původními hlasy, toho jsem se trochu bála, ale nebylo proč. ()