finkie odpad!

Hloupé a zfušované filmy mají často neocenitelnou hermeneutickou hodnotu: umožňují bez větší námahy porozumět ideologickým východiskům svých tvůrců a fanoušků, která jsou v lépe natočených, napsaných a zahraných snímcích přeci jen více skryta. K Bastardům, zejména prvnímu a třetímu dílu, by v této souvislosti pasoval podtitul Cesta do mělčin Slušnočechovy duše. Snímek se tváří jako otevřená a politicky nekorektní výpověď o skutečném stavu českého školství, ačkoli spíše než s realitou pracuje s náckovskými fantasmaty. Stěžejní body příběhu tvoří události, které nejenže nejsou v českém školství běžné, jak se divákovi snaží sugerovat Magnusek, ono k nim prostě nikdy nikde v ČR nedošlo: žáci sedmé třídy znásilní a zavraždí učitelku; policie to neřeší, protože jeden z vrahů je synem vlivného podnikatele; další sedmáci brutálně zmlátí učitele tělocviku... ne, je mi líto, ale hájit tento film frázemi o boji proti hydře politické korektnosti je chucpe. Magnusek neříká nepohodlnou pravdu, on se jen rochňá (spolu se svými diváky) v bahínku vylhaného fetiše, v rasistickém simulakru reality. Mimochodem, mám osobní, poněkud trpkou zkušenost ze sociální práce ve vyloučené lokalitě, takže iluzemi s opačným ideologickým znaménkem netrpím. Toto téma by si ale zasloužilo úplně jiné zpracování. Jak by mohli Bastardi vypadat, kdyby Magnuskovi nechyběl talent, schopnosti, důvtip, scénář a charakter, to ukazuje třeba francouzský snímek Mezi zdmi. ()

Iroquois

Film je celkově slaboučký, především po dramatické a reálškolní stránce, i když jako komedie občas vtipný, ale ty 3* dávám za odvahu vůbec natočit a publiku ukázat, že nějací BASTARDI ve školách existují (i když v zájmu politické korektnosti jsou ti nejhorší bílí). ()

bicekz

První díl se hodně povedl, alespoň jako komedie super. Další díly už jsem nějak nepochopil, najednou se z komedie stane kriminálka? ()

BobinoZH

Film som dokázal dopozerať, vtedy dám vždy jednu hviezdičku, nech už to bola akákoľvek katastrofa. Absolútne aktuálna téma nevyužitá, bastardi vykreslení ako majstri sveta, učitelia len ako zberba úbožiakov na smiech. Školstvo v súčasnosti zlyháva na celej úrovni a nemyslím, že je rozdiel medzi ČR a SR, čo sa týka základných a stredných škôl. Nádherná myšlienka integrácie prináša neskutočný kopec problémov, ktoré už vysokopostavení zámerne ignorujú, lebo svoju politicky korektnú časť si splnili. Tí žiaci, ktorí sú slušní a majú záujem o vzdelanie narážajú na vo filme dostatočne vykreslené indivíduá, ale aj na znechutených učiteľov, ktorí už naozaj veľakrát nevládzu bojovať so systémom ako s veternými mlynmi. Ale späť k filmu, čo mi najviac chýbalo, bol nejaký jasný odkaz na problém a poukázanie, že to je vlastne takto zle. Jediné, čoho sa nám dostalo bolo predvádzanie sa chuligánov, ktorému vlastne súčasná mladá generácia bude len fandiť, hlúpy učiteľský zbor ako z nejakej prvostupňovej školy z Hornej Dolnej a skratové konanie jedinca žiadajúceho nápravu systému. Alebo mu išlo len o pomstu? Proste hlúpy, nedotiahnutý a zmätočný film. A to mal potenciál stať sa odkazom pre generáciu... ()

OLAFtrueLOVE

Přijde mi dost nedoceněné. Neříkám, že by se o tom měli pět balady, ale myšlenka a příběh jsou zajímavé a herci dobří. Nezdá se mi to vtipné a přesto mi přijde, že nejvíce lidí film bere hlavně za hlášky studentů (né, že by nebyly dobré). Tohle je prostě zajímavé drama s kvalitním obsazení. Učitel Tomáš Magnusek má můj obdiv za scénář a skvělé ztvárnění hlavní postavy. 70% možná nadhodnocuji, ale stojí to za pozornost a obecných 40 mi přijde málo. Dalších dílů již nebylo třeba. ()

soukyd33

Dvě problematické třídy, a tři hlavní grázlové. Je tu ještě pomoci? Poznámka: Z některých scén jde mráz po zádech. Připravte se na salvu sprostých slov, a tvrdý pohled na reálnou skutečnost. Zde se dozvíte, že je právní systém v pr..., a něco asi nefunguje. Herecké výkony, těžko říct. Herecké obsazení známé i neznámé tváře. Hudba dobrá. (Převážně Rap) Poznámka: České herce zde obdivuji, že v tom vůbec hráli. Je ale dobré to vidět. Je to hnus, co zde uvidíte. Poznámka: Ladislav Potměšil zde hraje neutrálního hajzla. A to patří mezi oblíbené herce. Obdivuji, že to zahrál takhle. Můj názor? Myslím že by jsi to měl každý alespoň jednou shlédnout. Hvězdiček 3 ()

Little_Sawy

Dobrá, dobrá jednotku mám asi nějradši. Jelikož je tady, Dostál, Daniš a ten třetí a pak MaghŇusek, kterej se rozhodne pro malou pomstu. Dostane místo učitele na základní škole, kde ho pak budou čekat tři grázlové, kterým musí rozhodně udělit trest.. ()

Jansuper

Musím uznat, že sem skutečně překvapený, to sem teda opravdu nečekal, čekal sem vulgární srágoru, a na začátku sem si říkal ježíš to bude sprostá kokotina, která bude mít nezaslouženě 44%, oproti jiným fakt dobrým filmům, a nakonec dobrý, skutečně depresivní drama příběh a děj který vás i docela vtáhne, a je to i docela smutné,  skutečně ukázané co se v dnešní době ve světě děje, a je to strašný, protože to co se v tomto filmu odehrává, se klidně děje i v realitě,  komedie je to tak trochu taky, i když je to hlavně drama, byl sem fakt strašně napjat jak to dopadne, a všichni podle mě hráli dobře a reálně, je pravda že tam je moc vulgárních sprostých hlášek, ale je to ukázané jak to v dnešní době je,  nemusíte si kvůli tomu filmu vytvářet nenávist proti cikánům, všichni nejsou špatný,  což se obávám že tento film nenávist vůči cikánům může způsobit,  některé ty sprosté songy co hráli v průběhu toho filmu byly fakt otřesné,  ale jinak je to dobré komedy drama, které je podle mě inspirované, ze skutečného dnešního světa,  sem strašně zvědav na další pokračování jak to bude dál, i když mají špatné hodnocení,   ten seriál bastardi nikde nemůžu najít, i když bych se na něj klidně rád taky kouknul ()

woltrak

Lepší 3* za odhodlání rýpnout do tohoto tématu a pokus o pomoc dětem. Paradoxně nejlepší herecké výkony přišly právě od dětí. Příběh je drama jenom ze třetiny. Z dalších dvou třetin je to komedie a dokument. Magnusek by měl psát už jenom komedie. Film si naštěstí nehraje na nějakou dlouhou stopáž a tak příjemně rychle uteče. Ke škodě filmu hraje nevýrazné finále, které není nijak vystavěné a přijde jakoby z ničeho nic a špatná časová linka, kdy není jasné, v jakém časovém úseku se film odehrává. A pak jsou v tomhle slepenci dialogy: občas jsou takové šroubované, ale hlavně nejsou tam, kde není potřeba. Tvůrci vyházeli maximum keců a nechali hovořit obraz a to hodnotím jako MOC velké pozitivum. 66% ()

Bakuc

Tohle je fakt těžký hodnotit. O hereckých výkonech se opravdu mluvit nedá protože ty tam opravdu žádný nejsou, ale ten film je celou dobu zajímavej a téma je výborný. Navíc je to k zamyšlení. Mě se to fakt líbilo. Ale ty herci, to je opravdut k neuvěření. Kdokoliv kdo tohle čte ( jestli to někdo čte ) by jakoukoliv roli tam ( kromě těch bastardů samozřejmě ) zahrál líp a to je jistota. ()

D3mon3kCZ

Docela mě zarazila scéna hned ze začátku s králíkem... Film nebyl až tak špatný, dalo by se říct, že nenudí a ma svojí specifickou atmosféru. Osobně mi to nepřišlo zase tak vtipný, ale když jsem viděl čemu všemu se směje půlka sálu... ()

corax8

Dobrý myslím, že do charakterů púostav se trefili tvůrci celkem dobře. škoda že to je pořád moc romantické. Takhle život neběží. ()

nodysek

Ve filmu je dobře vidět bezmoc a ignorace dnešní doby. Není to nějak skvěle natočené, nicméně příběh je dost silný a nejeden člověk se nad ním zamyslí. Některé scény vyznívají komicky, ale mě přišly spíš hodně smutné. ()

Novik

Tak jsem dostal volnou vstupenku na libovolný film, říkal jsem si že asi zkouknu ty Bastardy, normálně bych do toho prachy nedal ale když to máte zadarmo proč se nekouknout. Oceňuji filmaře kteří natočily takovýhle depresivní film jenž je skutečně reálný. Pokud si někdo myslí že tohle je komedie (jako většina lidí) je vedle je to drama které se vešlo do 1 hod. a 20 minut (!). 3* za to jak natočily solidně působivý reálný film, zbytek je teda šokující, přímo mrazící. A víte co mě ještě více šokovalo? Že na takovýhle filmy chodí děti věku 11 - 13 let, pak se nemáme divit jak se taky ty dnešní děti chovají. Jan Přeučil u mě vyhrál na plné čáře sice prohodil pár vět ale taky stály za to. Viděno v kině. ()

majky.20

Na film jsem si zašel do kina a byl jsem příjemně překvapen. Ne z agresivity, ne z násilí, ne z přihlouplých urážek, ale z toho, že česká filmografie dokáže něco takového v lepším případě vyprodukovat. Film byl sice o trošku horší průměr, ale pořád lepší než některé jiné ptákoviny. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová