Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

Curlyman

Vskutku vysoko pozerateľné hlavne kvôli ženkému osadenstvu filmu. Inak žiadna sláva, ale baví to dobre, predovšetkým dlhá záverečná "bojová" scéna. Od Carusa som síce čakal niečo sofistikovanejšie, ako teenage scifi, ale nenudil som sa ani chvíľu, takže spokojnosť. Oddychovka ako vyšitá. ()

svobik

Od Carusa jsem po Disturbii a Eagle Eye čekal přece jenom víc. Vyjma Olyphanta totální herecká bezradnost naštěstí prokládaná alespoň občas (respektive sporadicky) zábavnou akcí. Je to celé strašně pitomé, v několika ohledech snad až kopírující Twilight, ale stále na jedno podívání snesitelné. Záporáci nechtěně vtipní. ()

Warsheek

Teenagerovské až za roh. Chvílemi neuvěřitelně pitomé, předvídatelné a romanticky přeslazené. Ale já jsem se bavil a musim si pomalu přiznat, že tyhle nadpřirozené bijáky pro dospívající u mě mají svůj prostor. I přes to bych se bál tenhle snímek komukoliv doporučit :-) ()

Kurikmoon

A tak som dúfal... +++Ak by som to porovnal zo samotnou knihou, tak to určite viac ako 2 nedostane. Týpický príklad ako niekto dokáže zmrzačiť knihu a zmeniť ju na nepoznanie. Na nejakú popcornovú blbinku pre deti hrajúce sa na drsných a nezávislých. Myslím, že zhovadením deja a postáv sa vylučuje i pokračovanie. Avšak ako zábavka a jednohubka pre knihy neznalých to neurazí. Medzi Diannou a hlavným predstavitelom bolo cítiť chemiu. A oproti knihe i jedno plus. Starší filmový John Smith je uveriteľnejší ako ten 14-15ročný. Ja som však čital knihu a tak znechutenie z nevyužitého potenciálu ma nuti ostať pri takomto hodnotení. ()

drackula

Príjemná oddychovka pri ktorej som sa neustále bál, že to skĺzne až moc do vôd "twilightovskej" infantility, avšak v tomto smere tam toho bolo primerane. Bavil som sa a viem si predstaviť, že by som si pozrel aj ďalší diel. 75 % ()

Guzo

Prvních pár minut je opravdu hodně slabých zejména co se týče triků - i většina her má úvodní videa dělaná lépe.. Potom se to ale rozjede a film splňuje, co se od něho čeká, tedy odlehčené sci-fi zaměřené na teenagery. Asi nikdo nedoufal v nějaký zlom v žánru a ani by se ho nedočkal, ale pro cílové publikum je to vcelku kvalitně zpracované a se zajímavým příběhem. Každopádně dalšího dílu se asi nedočkáme i přes otevřený konec, ale kdyby se natočil, klidně bych se zase podíval. ()

Kosmik 1

Velice nápadná podoba s Twilight ságou. A bude i pokračování a možná přijde i kouzelník. :-D Ne teď vážně, první 3/4 filmu o ničem, kluk co mu svítí ruce jako lampičky, no promiňte, to jako sci-fi moc neberu. Trocha romantiky, ale spíše jen pro pubertální holky. Jediné, čemu nemohu naprosto nic vytknout je závěr. Proč se v podobném tempu neodehrával celý film, to mi hlava nebere. Abych musel přetrpět prvních 90min, abych se těšil na posledních 10, to už podruhé fakt ne, díky. 45% ()

mkubalikova

Se čtyřkami se v poslední době roztrhl pytel. To ti autoři pubertální literatury neznají jiné číslo? U mě vyhrává ta divergentní nad mimozemskou. Nicméně opět sympatičtější hlavní představitel, než ve Twilight sáze. 50% ()

Dagoussek

Už se na to určitě nebudu nikdy dívat. Nic mě nezaujalo, neupoutalo, dabbing příšerný. Snad kapku zajímavě udělané, když "exoti" zemřou, tak se na prach rozpráší. . .a drsně to tu rozdivočí ohnivá šestka :-) ()

Fony

Televizní béčko? - Tak napůl... Směšná parodie na Smallville? - Určitě :)... zajímavý komentář: verbal ()

Andrew78

Od filmu jsem toho zas až tolik nečekal, ale zajímavý koncept mi dával naděje. Bohužel, největší problém je právě ve scénáři, díky kterému to všechno vypadá dost nedotaženě a tak nějak vlastně o ničem. Ani režie mi nepřišla nijak nápaditá, natož hudba. I přesto všechno jsem si ale film tak nějak užil, i když s velkým přimhouřením očí. Triky vypadaly lacině (to se ovšem dalo pochopit) a Pettyfer s Agron se alespoň trochu snažili. Jak říkám, největší problém vidím v naprosto hloupém scénáři (určitě by to šlo zadaptovat lépe) a nezajímavé režii. Škoda. ()

zolo23

D.J.Caruso je pre mňa jeden z najzaujímavejších režisérov poslednej doby. Nie svojou kvalitou (určite ho však nezatracujem), ale s najrôznorodejším výberom námetov, ktoré ma fakt bavia. Som číslo štyri je jednoduchý, nenáročný filmík s cool akčnými scénami, so sympatickým hlavným hrdinom a príjemnou hudbou. Ten film, ktorý tak vhodne padne na teplý nedeľný večer v prítomnosti dobre vychladeného pivka:) Bavil som sa a čakám na pokračovanie, bude to však bez Carusa....? ()

Hollohlaway

Poslední dobou dost obehrané téma "Mimozemšťan mezi námi" se uz dost vytěžilo, a ani tenhle snímek nepřináší nic nového ani objevného, ale ucházejicí triky a to že je to teenager který objevuje svoje super schopnosti mě bavilo. ()

giovanni3

Není to něco úžasného, ale bavil jsme se celý film. Filmu jistě pomáhají zajímavé efekty a i nějaký ten souboj ve velkém stylu... Kdybych si ale odmyslel ty skvělé efekty, tak by mi zbyl scénář a ten není moc dobrý. průměrné 3z5 ()

Hruzi

Průměrný akční sci-fi film, kterému nemůžu vytknout nic, až na méně zajímavý a trochu ohraný scénář, který má ale perfektně naznačuje a žádá si pokračování. V tomto filmu musím zdůraznit jedno jméno. DIANNA AGRON! Konečně jsem ji viděl v něčem jiném než v Glee a je stejně tak půvabná a úžasná, právě jako v tomto seriálu. Je to něco mezi 3-4 * a spíše bych se přikláněl ke třem, ale kvůli ní zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdičky. ()

jenik71

Kdo dal hodnocení tři a vyšší, ten asi žádné jiné akční sci-fi nikdy neviděl. Tohle je tak pro děti do maximálního věku deseti let. Mimozemšťánci si zase jednou vyřizují účty na naší matičce Zemi... To by mi ani tak nevadilo, kdyby to mělo hlavu a patu a hlavně nějakou úroveň. Pár povedenějších akčních a trikových scén to v žádném případě nezachrání. Také účast T.Olyphanta mi přišla zcela zbytečná, ostatně po herecké stránce také není o co stát. Určitě se dá strávit 105 minut lepším způsobem. ()

Lottr

Další z řady prvoplánovitě natočených filmů pro věkovou skupinu třináct, až patnáct let. Na místo upíra Lilka, či Patizona se tu prohání frajerský mimozemský středoškolák a ač je pln emocí a nadpřirozených schopností, řídí se dobrými radami svého vychovatele. Ano, jeho rodiče jsou pochopitelně mrtví. Nechybí pohledná a vše- chápající dívka, která se beznadějně zamiluje do podivínského hocha, který mimochodem sem tam někoho zachrání a udělá si z ruky baterku jako starý, dobrý ET. A pochopitelně pár školních machýrků, co by záporáků. K tomu několik mimozemských nepřátel, ať to nemá hlavní hrdina s balením pozemských holek a machrováním ve sprše tak jednoduché. Na jedno znuděné nedělní odpoledne dívatelné, ale jinak bída. ()

BMAJTZ

Celou dobu sledování tohoto snímku jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to strašně hloupé a naivní a to si myslím stále. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)