DanielP.

Stašová a její role matky co snese kde co mě opravdu baví :D "... Hlavně nám ty potvory tlačej cenu dolů... " A po delší době kvalitní český film který pobaví i se dotkne. Jen tak dál pane Vejdělku. ()

honzic

Příjemný film, který má silné i slabé stránky, Macháček i Polívka hrají nenuceně a to mi sedí více, žel Kerekes není moje krevní skupina, zato Hřebíčková ano. Scéna v restauraci před koncem je nejlepší a i dojemné scény, kdy Polívka připraví pro svoji ženu překvapení a místo toho ho čeká tragická zpráva. Pár dobrých scén film hodně vyzdvihne, ale celkově je scénáristicky bohužel méně vydařený a herecky značně nevyvážený. Hodnocení: 55 % ()

Slaboproud odpad!

To agregované skóre 71% mi přijde zcela neadekvátní. Snad mi ani nevadí "message" toho filmu (oslavující člověka, který 35 let lhal své rodině), přeci jen jsem dal 100% filmům, kde je kladnou postavou mafiánský kápo nebo člen NSDAP. Ten film má být komedií. Základem jsou gagy převzaté ze starých vtipů (žehlička) a dvojsmysly, které pobaví od kamaráda, ale ne od scénáristy. Už z plakátů má být jasné, co má ten film odlišovat od ostatních. Sex určitě prodává, Muži směle mohou soutěžit o sexistické prasátečko a ty lidi, kteří to už moc nedělají, to pobaví a ostatní to neurazí. Eva Vica Kerekesová tu fakt není nic jinýho než sexuální objekt - paradoxně to potvrdí scéna, kdy jím má přestat být a má začít "hrát" (restaurace). Mužské role (nejen ty 2 hlavní) jsou tu poměrně zábavné, ale ženské jsou obětí scénáře a režiséra, který z nich dělá coury/krávy bez paměti a rozumu - zcela v souladu s režisérovým mužským šovinismem z filmu čišícím. Diskuze o režisérově (pardon, Rudolfově) pohledu na svět se tu nerozpoutá, i když přirozená interakce normálních lidí by k tomu bez pochyby vedla- to by pak ale gag nemohl vyjít. Dialogy (resp. výměna hlášek) jsou hrozně šroubované a nepřirozené, stejně jako prostředí, ve kterém se postavy pohybují. Když 60-ti letý Jack Nicholson zaujme o mnoho mladší ženy, nějak tomu věřím. Když něco takového má udělat Bolek Polívka, nevěřím tomu, ani když bydlí na Staromáku. Kamera místy vypadá jako z TV reklamy, hudba se mi moc nelíbila a místy mě úplně štvala – zjištění, kdo je autorem, byl celkem šok. Celkový dojem teda odpovídá něčemu mírně přes 1 hvězdičku. PS: To poslepování děje z vtipů a hlášek už v ČR bylo, Troškovi to ale na ČSFD vyneslo 3krát horší hodnocení. Muži na mne nepůsobí o moc odlišněji než Troškovy taškařice, ačkoliv v Mužích jsou ženy atraktivnější, můži upravenější a všechno je idiličtější a film je profesionálněji natočený. Za pár let to bude (snad) považováno za příklad špatného vkusu maloměšťáků, kterým není Kameňákov dost dobrý, ale kterým k odčinění charakterových vad stačí kabelka od Valentina. ()

dadinka

Nevěra je nemorální (ať už je váš partner sebenudnější nebo sebeznuděnější), ale narozdíl od některých zdejších komentářů si nemyslím, že by ji film propagoval. V Mužích v naději podle mě Vejdělek vystihl přesný průběh nevěry - od počátečního opojení a vzrušení ze zakázaného vztahu přes moment, kdy se to "začíná vymykat z rukou" až po kritickou situaci ohrožující podvádějící i podváděné. A i když z toho nějak vybruslíte, musíte dál žít s vědomím, že jste podvedli milovaného člověka, že jste mu ublížili, že jste místo času stráveného s ním běhali za jinými. A někdy už není čas to napravit...Muži v naději se mi líbili víc než Ženy v pokušení, děj mi přišel méně předvídatelný. Film mě rozesmál ("která čepička se ti líbí víc?") i rozesmutnil (no, uvidíte sami). Petra Hřebíčková i Vica Kerekes jsou pěkné slečny, ač druhá zmiňovaná má poněkud zvláštní šatník;) Bolek Polívka i Simona Stašová hrají výborně. A doporučuju počkat si až na konec titulků na písničku, která mě vždycky (minimálně v duchu) roztančí. Macháček je totiž sexy jako herec i jako zpěvák. "vypít bazén/vody, kterou plavala si/zasadit si tvoje vlasy/rozfoukat je do ulic...:) ()

lobo87

Nie je tomu čo vytknúť - presná réžia, akurátne herecké výkony a krásne ženy. I keď pointa o tom, že úspech vzťahu sa odvíja od počtu mileniek je trochu mimo. Napriek tomu to bolo hlavne v prvej polovici veľmi zábavné a z môjho pohľadu sa určite oplatí vidieť. Pre mňa najlepší český film roka... 70% ()

Luswani

Po delší době opravdu velmi zdařilá komedie, která snad ani chvíli nenudila a po celou dobu si držela příjemné tempo. Pominu-li fakt, že tento film divákům nutí myšlenku "nevěra je něco zcela normálního", má skvěle postavený scénář, okořeněný výbornými hereckými výkony a atmosférou Prahy. O dost lepší než Ženy v pokušení. Jen nevím, proč Vica Kerekes byla stavěna do role jakési bohyně, mě teda nějak zvlášť nezaujala. Taková Petra Hřebíčková, to je jiné kafe. Chválím také vynikající hudbu. Zkrátka Muži v naději se povedli. 85% ()

taft

Jak jsem české filmy neměla v oblibě, posledni dobou je i sama vyhledávám. Nevím, ale jestli je to tím, že se mi mění vkus, nebo se úrověň českých filmů zvedá. Ještě nad tím budu muset zapřemýšlet :-) ()

DeepMaster

Po dlouhé době zase film o tom co dělají všichni minimálně v této zemi ale nikdo o tom nemluví. A když někdo jo tak pro jedny je hrdina a pro druhé oplzlej blb. Ovšem nebudu hodnotit jestli je něco morální či ne ale film takový. Myslím si že po stránce řemeslné to bylo více než dobré. Kamera byla příjemná a herecké podání hlavních hrdinů bylo dost uspokojivé. Celkově film ve mě zanechal dobrý pocit a nelituji času ani peněz vynaložený za tento film. ()

HellFireFery

Bál jsem se, že to bude opět jedna z hanbatých komedií, kde se bude jednat převážně o sex a nevěru. A ano, tento film do této skupiny filmů patří, ale je natočen tak skvěle, že není třeba ho hanit. Páni Polívka a Macháček překvapili, paní Stašová svým perfektním výkonem nepřekvapila, protože ta je skvělá vždy a humorných scén je dostatek, takže pro pobavení tento film slouží skvěle. Navíc uprostřed film dostane nečekané rozuzlení, což mě k filmu připoutalo ještě více. Povedený film. ()

DooFooS

Pravda, při některých scénách jsem se nemohl smát nahlas, aby doma nevznikla tichá domácnost, ale jinak to bylo milé pohlazení pro optimisty, že všechno zlé je pro něco dobré a minimálně vše pěkné stojí za vyfocení, páč hodit se to jistě bude. ()

chrustie

Na české poměry podezřele příliš kvalitní. Místo stupidní komedie o nevěře, se konala celkem nečekaná moralizace postavena na pevném základu kvality výběru herců. Milé a nevtíravé. ()