zipper111

No hrůůůůůza!! Jéééjeeee!! Pseoudointeligence na ČSFD je pohoršena!! To není možná!! Co jsme to za lidi! My se smějeme komedii!! Šmarja! Vždyť jsme všichni (velmi, ale velmi inteligentně) na tento film šli proto, abychom se koukali na dílo hodné Kubricka, Hitchcocka a dalších mistrů! A co jsme dostali? Jen výbornou komedii, kde jde pouze o to jedno, kde se lidé nechovají tak jako ve skutečnosti!!(ruku na srdce milé obecenstvo, ale opravdu se tak nechovají??), celý film je založen na vztazích a nevěře (jak neskutečně povrchní, brrrrr) a ještě tam hrajou tak příšerní herci, jako je Macháček (naprosto geniální!), nějaká maďarská slovenka (naprosto geni(t)ální!!!) a jedna krásná češka. Chápu, že tento film převážně ženy nemohou zkousnout, ono koukat polovinu filmu na neskutečnou bohyni, která divačku zastiňuje snad ve všech stránkách, to nejednu divačku pohorší k odpadu!. A já musím říct jen už skoro zlidovělou hlášku Hale and Pace: "Nasrat Vám i Vaší paní." Muži v nadějí jsou perfektní film pro všechny, kdo dokáží v životě použít trochu toho nadhledu a nechají se prostě jen bavit. S čistým svědomím 5*, s kamarádem jsme šli nejednou do kolen!...edit. Byl jsem mladej a trochu blbej :D 4* ()

Siegmund

Ke zhlédnutí tohoto filmu jsem přistupoval s velkým despektem. Mojí nechuti podívat se na film nepřidala ani hromada špatných až velmi špatných hodnocení na ČSFD. Snad proto jsem byl mile překvapen. Já si myslím, že jsem film pochopil správně. Film si na nic nehraje, nechce moralizovat, chce dát divákovi jen 110 min nezávazné úsměvné podívané. A to si myslím, že film splňuje. Líbila se mi kamera a herecké výkony také nebyly špatné. Výhrady bych měl snad k hudbě, která byla místy zbytečně hlasitá. Rozhodně jsem se nenudil. Film sice nebyl napínavý, ale o milé „zvraty“ rozhodně nebyla nouze. ()

erased

Na komedii málo vtipu, na drama zase příliš odlehčený tón, a na tu typickou českou tragikomedii typicky moc i málo od obojího a ve výsledku tedy hlavně nuda. Naštěstí ne nuda přímo ubíjející a nejednou dokáží Muži v naději i nadchnout. Poprvé mi zde nevadil Macháček, na Kerekes a Hřebíčkovou se nedalo vynadívat, a skvělý Polívka s ještě lepší Stašovou by to klidně utáhli sami. A k tomu povedená hudba. Prostě další veskrze nevyrovnaný český film. ()

blackrain

Myslela jsem si, že tenhle Vejdělkův nenovější film dalekosáhle předčí Ženy v pokušení, ale nestalo se tak. Vejdělek si totiž sám nastavil laťku příliš vysoko a tu přeskočit s přehledem nedokázal. Prostě ji jenom podlezl a stačil si u toho ještě odřít svůj ohnutý hřbet. Alespoň, že si zvolil velmi výrazné herecké obsazení, když už natočil tolik neoriginální příběh. Ženy v pokušení přišly a zazářily, ale Muži v naději se spíše hodí na televizní obrazovku v neděli večer. Tam by určitě dosáhli velkého úspěchu. ()

ABLABLABLA

Čekala jsem větší průšvih, ale ono to bylo koukatelné a dokonce i povětšinou zábavné. Ovšem pan Vejdělka asi nevěděl, co z toho filmu chce mít. Jestliže to má označení komedie, proč tam bylo úmrtí? To jsem se zrovna nesmála. Jinak pan Bolek Polívka mi tu asi poprvé v životě nevadil (jak já toho člověka nemám ráda), a musím se přiznat, že takový konec jsem opravdu nečekala, čili film mě fakt překvapil a nebyl ani tak trapný, jak se zdálo. Zlatý průměr 3*. ()

kaylin

Jeden z mála českých filmů, které jsem za poslední rok viděl a snad jediný, na který jsem se šel podívat do kina. To má člověk z toho, že tahá přítelkyni i na filmy, které jí moc nebaví. Ale nakonec jsem vlastně nelitoval. Už předtím jsem viděl "Ženy v pokušení" a film se mi líbil. Zasmál jsem se, nic to ve mně nezanechalo a já mohl jít dál. Podobně je to i s touhle komedií, která vás může potěšit ale několikrát když na ní narazíte v televizi. Četl jsem poměrně dost kritik na "Muže v pokušení" o tom, jak je to prvoplánové, jak je jednoduché dát Čechům to, co chtějí. Sexistický humor, pěkná prsa a normální příběh. No jo, ale když jsou ta prsa tak pěkná?! Vica Kerekes je od přírody obdařená žena a já mám navíc slabost pro rusovlásky. Teď aspoň zjistím, jestli to čte moje přítelkyně tmavovláska. Sluší jí to a chlap Macháčkovi závidí. Žena divačka zase závidí Vice. Ale divák i divačka se u toho smějí. A to je dobře. Lehký film s drobnou tragédií, která trochu zaskočí. Jasně, je to prostě jen komedie, chce lidi rozesmát. O to jde, ne? Ty hloupé kritiky o tom, že to není umění, ty bych nejradši spálil. Jasně, že to není umění, ani seto nechce tvářit jako umění. Je to dobře odvedená komedie, a o to jde. A sakra dobře vydělávající komedie. Umělecké filmy nechte Slámovi a dalším podobným. Mimochodem, jaká je návštěvnost jeho filmů? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html ()

René.girl

Nevěra je fakt hrozná věc. No a k filmu - nesmí nad tím člověk asi moc přemejšlet, aby nepřišel na to, že tenhle film je vlastně hrozná pakárna. 65% ()

topi

Mě ty Vejdělkovi filmy nějak nejdou pod kůži a už vůbec ne Muži v naději. Příběh, ve kterém každý zahýbá každému a kde Bolek Polívka je mistr zahybač, (který mě teda na tu roli absolutně nesedl), mě vůbec neohromil, spíš jsem jen čekal, jak to asi dopadne. A dopadlo to skoro tak, jak jsem si myslel. Trapárna. Další " Vějdělkovinu " už vynechám. ()

Mikita

Co naplat, ať je tato komedie sebeabsurdnější, bavila jsem se a proto tak vysoké hodnocení. Je ale až mrazivé, jak chytrý a šikovný režisér může oklamat a zmanipulovat diváka. Pokud nemáte charismatického tchána, nevěra vám tak snadno neprojde a myslet si, že je to vlastně pro dobro věci je zavádějící. Každá mince má dvě strany a je šílené, že se necháme tak snadno oklamat, i když jen třeba na 110 minut tohot filmu. Největší zlo je využití dojetí ze smrti a smutku k dalšímu absurdnímu vyústění příběhu. Co naplat, je to chytře udělané a otázka moralizování se tedy odsouvá. Účelem je pobavit a ne předávat návod, jak žít. Každý si z toho může vzít to své. Stačí používat mozek a přemýšlet. Ono nakonec vyznění filmu stejně závisí na vaší osobní filosofii a přístupu. ()

rt12

Při pročítání komentářů, jsem znejistila, že jsem byla na psychologickém dramatu a ne na komedii. Ale néé, fakt to byla komedie. Vážení kterým se film nelíbil, přiznávám se, že mě bavil a klidně se podívám znovu až půjde v TV. Plně souhlasím s Enšpíglem, který vyslovil vše tak, jak to cítím i já. Snad jen, že bych nemusela s Vicou hrát kulečník ()

Philcze

Naprosto snesitelný standard, z pohledu českých komedií možná dokonce nadstandard. Má to celkem hlavu a patu, a překvapivě i sympatické herce. Jen ten Vejdělkův uťápnutý televizní look mi prostě strašně nesedí. 60% ()

Helo

Překvapivě velmi slušná komedie, jejíž vtipy jsou skutečně vtipné. Ale krom vtipných momemtů přijdou i nějaké smutné chvíle. Pěkná hudba, dobří herci. Pro mě prostě velké překvapení. ()

Herr_Flick

Začnu pozitivně: Éva Vica Kerekes. Na druhou stranu jste pořád v oné avizované naději, že se pořádně zasmějete a ono nic. Většinou jen otřepané, suché a vyčpělé vtipy. No na Bolka a Jirku nic moc... . ()

Thomassi

Na Muže v naději jsem se hodně těšil (asi se hodně opakuju s tím úvodem, ale když to jinak nejde :-), už kvůli tomu, že předchozí Ženy v pokušení byla skvělá komedie. No a čekal jsem, že Muži budou podobného ražení, akorát z druhého úhlu pohledu. A sám za sebe můžu s klidným srdcem a příjemně stráveným pocitem říct, že jsem se bavil ještě víc něž u Žen. Dvojice Macháček a Polívka byli nezadržitelní v lechtivých choutkách a potažmo kočka Kerekes tak žhavá, že jsem z ní nemohl spustit oči. Scéna u kulečníku byla navíc tak erotogenní, až jsem z toho slintal. Proto musím konstatovat, že co se týče herců, nemám žádnou výtku. Příběh mi přišel dotažený co do zábavnosti velmi slušně. Z toho pak pramenila má naprostá spokojenost. No a co si budeme nalhávat, v současnosti, kdy u nás nevzniká tolik kvalitních filmů, i když musím zaklepat, že poslední dva roky se to zlepšuje, musíme být rádi za každý film, který nás zahřeje u srdce a nebo nám vyrazí dech. A Muži v naději jsou toho jasným důkazem, že když se chce pro diváka udělat slušný film, tak to jde. A proto neváhám a z fleku dám plnej počet. ()

PogoJoe

2.5 || Takhle to dopadne, když člověk beze smyslu pro humor napíše scénář a ještě si ho zrežíruje. Film od začátku čpí křečovitou snahou o humor, až jsem měl místy dojem, že se jedná o pokračování "Kameňáku" - používat otřepané vtipy jako součást filmového dialogu, to je odpuzující a trapné. Když se pak objeví, semtam, i lepší fórky, člověk se jich skoro lekne, protože je už nečeká, a ani si je neužije. Na tomhle filmu mi vadila prkennost, umělost, nepřirozenost a očividná snaha zavděčit se publiku. Naopak se mi líbilo herecké obsazení (v případě V. Kerekes dokonce velmi, velmi moc). Tenhle film ale zklamal. ()

salalala

Ty čtyři dám, ale je to jen tak tak. Je tu hodně prvoplánových až laciných fórků, z nichž se mnoho dalo odpustit, Vejdělek má ale to štěstí, že Polívka s Macháčkem je dovedou výtečně prodat. Má to tempo, hezky se na to kouká, na naše poměry je to nadprůměrně a poměrně sebejistě natočené. Kromě hlavních herců už bohužel nikdo moc nezaujme, ženy tu jsou spíš na koukání, hraní je slabší, ale to běžnému divákovi nevadí. Závěr už mi bohužel přišel překomplikovaný a dost nepravděpodobný, ale budiž. Rozehrává se tu taky až příliš motivů, které se vzájemně přebíjí a snahy o nějaké vážnější emoce moc nefungují. Kolem a kolem se dá říct, že Vejdělek natočil typický divácký film, který má hrozně moc chyb, ale bude trhat rekordy návštěvnosti. 70% ()

beran-ek

Předem musím říct, že nemám rád novou českou filmovou vlnu. Češi uměj točit filmy jen o fašistech, komunistech a o problémech na radnici, ulici, ordinaci apod. Ale tenhle kousek byl vtipnej a sexy. Že na český filmy do kina nechodím, tak tenhle mě docela potěšil. ()

FilmFan24

"Muži v naději" aneb česká komedie má naději! Ne žy to bylo bůhvíco, ale já se bavil. Dva moulové o které by normálně žádná ženská nezavadila jsou hlavními hrdiny tohoto vyumělkovaného příběhu. Co na tom, že je to tuctová historka zabalená do krásného balení. Předně - krásně koncipované záběry pražských zákoutí, příjemná Muchowa hudba a hlavně dialogům bylo dobře rozumět. I když teda v mnoha případech bylo sakra znát studio a ne reálné prostředí. ()