Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

Ice123

Skvělá oddychovka... Prostě komedie ve stylu Russella Branda, tedy neustále opilýho, bohatýho, ne zrovna chytrýho a žen chtivýho dědice obrovské společnosti. Režie je trochu slabší, ale to plně vynahrazují skvělé herecké výkony a scénář prošpikovaný gegy zkrs nazkrs ;) 85%. ()

frings

Nepochybně se tam několik vtipných scén našlo, ovšem většinou v absenci hlavního hrdiny. Těch trapných, rádoby vtípků, bylo přehršel, nehledě na to, že jsem za celý film nepřišel ani za mák na chuť Russellu Branddovi. ()

Šimpy

Ptám se "bože, proč?" Proč musí vznikat naprosto zbytečné remaky, když původní verze jsou takřka bezchybné a pořád aktuální a koukatelné? A nepomůžou tomu ani hvězdná jména v titulcích: H.Mirren, N. Nolte a další. Vždyť právě nejvíc jsem byl rozčarován změnou pana Hobsona (v původní verzi oscarový John Gielgud) na paní Hobsonovou. Jedna hvězdička je za pár scén, kde jsem se zasmál, ale to proto, že by použité vtipy fungovaly i jinde a druhá hvězdička je za to, že kdybych neznal původní verzi, asi by moje hodnocení bylo bývalo vyšší. Ale pozor, pokud si počkáte na závěrečné titulky, můžete se dočkat původní filmové písně z originální verze ("Best that you can do"), ale bohužel nově nazpívanou a v novém kabátě.... ()

animaxis

Po dlouhé době dobrá komedie.Příběh mě zaujal a tím pádem vlastně už nemám co tomu vytknout.Na "pouhou" komedii to má totiž děj docela promyšlený.Za fajn zábavu čtyři hvězdičky. ()

LukeUp

Překvapivě celkem vtipná komedie o jednom rozmazleném milionáři, který bez své chůvy a peněz od maminky není schopný téměř ničeho, tak se maminka naštve a řekne, že se musí oženit, jinak o všechno přijde. Pěkně obsazený film, bavil mě hlavně taťka Arturovy nastávající, takového psychopata bych v rodině vážně nechtěl. :-) ()

bartias

Remake klasické britské komedie není ani oslnivý ani otravný. Balanc přesně mezi ale může rozhodit vlezlý britský přízvuk nové hlavní hvězdy Russella Branda. Dlouhovlasý ďábel je dokonalý anglický floutek. Helen Mirren okouzluje navzdory všemu a Jennifer Garner je škoda. Ta si křoví nezaslouží. ()

Pája=)

Nedejte na zdejší "wanna be" rádoby filmové kritiky. Arthur je přesně to co od něho můžete čekat. Dokonale roztomilý Russel Brand se skvělou Helen Mirren. Hravý film, který má díky hlavním protagonistům jisté kvality britského humoru. Arthur se na rozdíl od jiných podobně založených filmů vyhýbá přehnaně trapným situacím a naopak jde vstříc i važnějším momentům. Ve své kategorii je to určitě to lepší co můžete najít. Pokud ale nosíte wayfarer brýle a sledujete nezávislou scénu, tak na to prosím nechoďte. Zaručuju, že vás to nikterak neoslní. ()

tom88

Russella Branda zatiaľ nejak extra neuznávam, ale pri tejto komédii som sa rozhodne dobre bavil. Je to síce priemerne natočený film, neponúka nič moc nové ani originálne, ale film ubehol veľmi rýchlo a celkový dojem ostal dobrý, teda lepší ako pri iných komédiach poslednej doby. Navyše je tu fajn herecké obsadenie, potešila aj Helen Mirren , Luis Guzmán aj Nick Nolte. Nenamietal by som zopakovať si túto jazdu znovu. 70% ()

tomeek

Netuším, proč Brand celý film mluví jak eunuch, když v jiných filmech měl o dost hlubší hlas. Naomi sympaťačka, příběh fajn, ale nemyslím, že bych se na to měl podívat víckrát. 2,5* ()

StanislachKo

Ono je to fakt dobrá komédia! Má však tú vrodenú vadu, že sa v poslednej štvrťhodine musí tváriť moralizujúco a pekelne sentimentálne (a na takéto niečo neexistuje horší nápad ako to zveriť Rusellovi). Čudujem sa ale, že tento trend pôvodná verzia (rok 1981!) ignoruje... Prečo je to v dnešných časoch takto dogmaticky dané?? No inak z tých 100 minút stojí za zmienku tých 80, takže aj keď záver všetko pochováva, štatisticky je to celkom slušná sranda :) ()

otík

Žádné velké překvapení, nic, co bychom nečekali. Ale vše je podáno v tak pohodovém a příjemném duchu, že jsem si film užil a velice slušně se bavil. A o to v tomto žánru přece jde. Hudba: Theodore Shapiro ()

ivan_drago

Dle scénáře naprosto průměrná komedie, u které se nedivím těm nižším hodnocením... ALE... pro mě nepopsatelně kouzelná, s naprosto animálním Russellem Brandem v hlavní roli, kterého zbožňuju... Prostě nějaké filmy mi přirostou k srdci více i když k tomu nemám racionální důvody a ani to neumím vysvětlit. Tenhle film mě prostě chytil za srdce a nepustil... Mohl bych tu jmenovat všechny nedostatky, které jsou naprosto evidentní, ale neudělám to. Z filmu mi zůstal jen pocit, že jsem viděl něco, pro mě, speciálního... Eště bych chtěl zmínit ostaní herce, prostě mi tam seděli... OMLOUVÁM SE... ()

LiborGondek

Film Arthur má jediné štěstí, nespornou výhodu a doslova z prdele kliku, že má v titulní roli tak výtečnou herečku, jako je Helen Mirren. Netuším jakým způsob ji pro tento dosti podivný snímek dokázali získat, ale jsem si jist, že bez ní by to byl propadák. Ostatní obsazení také špatné nebylo, hodilo se ke svým rolím, ale někdo to vést musel. Nakonec se z toho vyklubala celkem slušná romantická komedie s očekávaným, přesto hezkým koncem. ()

psajko

Arthur je namyšlené, rozmazlené a nevychované malé dítě v dospělém těle. Prostě klasický příběh kdy z totálně mentálně zaostalého či narušeného člověka lze udělat „normálního“ člověka, který se jakžtakž dokáže postarat sám o sebe, a začne mu (světe div se) zálež dokonce i na ostatních lidech (spíš na pár lidech). Film ukazuje, že díky penězům zažijete hodně zábavy a můžete si takřka sehnat cokoliv na světě, tedy samozřejmě (pro romantiky) kromě lásky – tu si totiž musíte zasloužit a propracovat se k ní. Podprůměrná komedie, která může pár lidí urazit. ()

Mrkvič

Tuctová romantická komedie s nejhorším hercem, co vůbec existuje a existoval? To možná ne, ale už jen tento herec sráží hodnocení každého filmu, kde se objeví. Nebýt Nicka Nolteho a Helen Mirrenové, tak by mě velmi mrzelo, že jsem filmu dal šanci místo kajaků na čt sport. ()

Maki89

mno ak mám hodnotiť prvú polovicu filmu tak super... bavil som sa, malo to nápad, malo to vynikajúceho komika... druhá polovica filmu umrela a ja som odpočítaval minúty kedy to už skončí... škoda... dúfal som, že to bude o niečo lepšie... 5/10 ()

rowdys

Epizodicky zábavné, veď koho by nebavilo pozerať na 100+1 možností ako rozhadzovať prachy v NYC, no príbeh ako celok je klasická žánrová šablóna typu rozšafný princ ľúbi Ruženku no kráľ chce aby si vzal princeznú, do toho kopa alkoholu a komiksových odkazov. Dobre obsadená jednohubka s ako vždy čarovnou Helen Mirren a Russellom Brandom, ktorý napriek všetkým rečiam dokáže v pohode utiahnuť film. ()

tnp101

Hlavně v druhé polovině šíleně schématické s hromadou klišé. Když k tomu připočteme ne tak úžasně vtipnou kolekci gagů, z nichž je relativně povedených jen několik, je docela s podivem, že se to těch 100 minut dá bez větších potíží vydržet. Částečně za to mohou vylomeniny Russella Branda a divákovo očekávání, jakou další blbost předvede. Jak film spěje ke konci, je tento jev naneštěstí téměř stoprocentně eliminován, takže divák odchází extrémně morálně poučen a znechucen zároveň, protože způsob a míra změny, včetně počínání hlavního (anti)hrdiny v závěru filmu působí jako pěst na oko a kopanec do rozkroku. 50% ()

potas

Tohle mě mile překvapilo, dobře pobavilo a celkem i rychle uteklo. Jak nemusím Russella Branda tak tady mi fakt seděl. A herečky Jennifer Garner a Helen Mirren byly geniální. Spousta dobrých hlášek a o emoce taky není nouze. Škoda jen toho slabšího konce, ale bez váhání dávám 4*. ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)