Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jako jediná ze společenstva přežije hromadný odchod do lepšího světa, avšak zdaleka nemá vyhráno. Když se po třinácti letech konečně probere z kómatu a pokusí se vrátit do normálního života, s hrůzou zjišťuje, že vůdce sekty Harris chce za každou cenu její život... (oficiální text distributora)

Recenze (23)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Klasické osmdesátkové béčko s Freddym, kterého mám rád, a tak kopírování Noční můry snadno odpustím. Stejně se nakonec ukáže, že všechno bylo jinak a Freddy je jen ve zlých snech. Rubinová je půvabná, Lynche netřeba ani maskovat, jelikož jeho držka je strašidelná in natura, a zbytek je tak nějak do počtu. Mrtvol je dost, byť žánroví fanoušci by asi rádi viděli turbinu v přímém přenosu, jenže se musí spokojit s rudým deštěm jako připomínkou potupené Carrie. Ono i rozmačkání autem se odbilo jen cákanci rudé, důsledku pití kyseliny (nebo louhu? teď fakt nevím) byl divák ušetřen zcela. Film ale rychle uteče a v záplavě braku myslím neurazí. Konec se mi líbil a měl logiku. The Chambers Brothers, Eletric Prunes, Guns N´Roses. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Překvapivá perla, jeden ze zapomenutých hororů 80.let. Originální nápad, nikdy neselhávající prostředí psychiatrické léčebny s nenormálními pacienty a charizmatický záporák Richard Lynch. Takže pokud máte rádi horory z 80.let, atmosféru blázinců, démonické záporáky a ještě atraktivní úmrtí postav, na co čekáte? Jediným mínusem je postava kladného doktora, který se chová jako idiot a tradičně naprosto mizerná bezpečnostní opatření v blázinci plném magorů, ale to vyváží pár přesvědčivě cáklých pacientů - fanoušci hororů překousnou ledacos. ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Průměrný slasher, který se nebojí otevřeně vykrádat třetí Noční můru z Elm Street, stojí na výborné osmdesátkové atmosféře, výborné scéně skupinové sebevraždy, ksichtu hlavního záporáka, depresivním prostředí psychiatrické kliniky a dobré hudbě... Herci nic moc, scénář za moc nestojí, zejména zmatený konec, když už tvůrci nevěděli kudy kam, kazí celkový dojem z filmu... Ale rozhodně se nejedná o špatný kus... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pokud na konci filmu jako největší klad ocením krátkou stopáž, je něco špatně. A v tomhle rádobyhororovém dílku je toho špatně docela hodně. V první polovině nudné, v druhé polovině nelogické, je to typický zástupce filmů, kde se postavy chovají zcela nesmyslně, aby mohl scénárista vyrobit pár šokujících zvratů a lekaček. Průměrní herci (představitelka hlavní role Jennifer Rubin je zástupkyní nekonečné řady fotomodelek, které to zkusily u filmu, a natočila pár béček; je sice hezká, ale charakterní role jí jdou jenom ztěžka - líbila se mi ve Vřískounech, tady jednoduše je a zas tak moc nehraje). Film ocení ještě tak nejspíš fandové vyvražďovaček, ale i v téhle oblasti bylo natočeno spoustu nápaditějších a zručněji vyrobených kousků. Celkový dojem: 25 %. ()

swed 

všechny recenze uživatele

Nudný slasher se stupidní zápletkou. Silně pochybuju, že by se u takového filmu někdo mohl bát. Dokonce ani čiré potěšení s béčkařského neumětelství se nedostavilo. Ta 1* je jednak za závěrečnou snahu ten předešlý zmatek "reálně" vysvětlit a jednak za sympatickou hlavní hrdinku. 2/10 ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Rozhodovalo se, zda v závěrečných titulcích zazní píseň „Burning House of Love“ od skupiny X nebo „Sweet Child O'Mine“ od Guns N' Roses. Nakonec vyhráli Guns N' Roses a z písně se stal později obrovský hit. Původně bylo v plánu do videoklipu Sweet Child O'Mine použít ukázky z filmu. (Fenk)
  • Když se poprvé Richard Lynch (Harris) viděl v masce s popáleninami, psychicky to s ním otřáslo. Vzpomněl si na osobní incident z roku 1967, kdy se pod vlivem drog zapálil a byl popálen na 70 % těla. (Fenk)

Reklama

Reklama