Parodie na detektivní příběhy o šlechetných lordech a nebezpečných zločincích... V pražském Smetanově divadle probíhá představení Bizetovy "Carmen". Postarší hudebník Emil (O. Nový) hraje na bicí nástroje, a má proto dost času, aby mezi jednotlivými úkony mohl číst román Fantom Morrisvillu. Jako sir Hanibal tak ve svých představách prožívá velká dobrodružství: Hanibalovy svatby s krásnou Clarence (K. Fialová) se zúčastní i inspektor Brumpby (J. Marvan) a mladý kriminální reportér Allan Pinkerton (V. Olmer). Po obřadu se objeví v Clarencině pokoji její bývalý manžel, považovaný za mrtvého, dobrodruh a zločinec Manuel Diaz (W. Matuška). Ten se chce zmocnit Clarence, ale především jejího majetku, kterého by nabyla po smrti svého nového manžela. Proto začne Diaz usilovat o Hanibalův život… (Česká televize)

Inozuka

Fantom Morrisvillu by rád stál v jedné řadě s ostatními legendárními českými parodiemi, ale má jeden velký problém, kterým je Waldemar Matuška, který se utrhnul z otěží a chtěl si za hlasitého řehotu režiséra urvat tenhle film pro sebe. Úplně tak pohřbívá řadu parádních gagů, nápadů a parodických scén. Je vidět, že Marvan, Nový i Olmer si své role užívají a jejich postavy tak fungují skvěle, pak ale na scénu vtrhne opět Walda a je po legraci. Škoda převeliká... ()

Trixinka

Suchý anglický humor miluji, za ten dávám 3*. Zážitek ovšem kazí hudební vložky Waldemara, které celý děj zpomalují a tříští. ()

merlik

Parodie zahraná s vážnou tváří, výborný nápad prolínání děje šestákového románu s dramaticky rytmickou operou Carmen, děj nemá chybu, napětí roste a vrcholí v bludišti chodeb. ()

Astrebleue

Dobrá parodie, a vtípky slušné, sice sem se u žádného nepopadala za břicho, ale koulení očima Oldřicha Nového za to stálo. ()

polonius

V orchestřišti se kolikrát dějí věci...Jestli si myslíte , že během představení není možné číst ještě něco jiného kromě notových partů, mýlíte se. Důkazem budiž Oldřich Nový ...a já:-) Zase ne až tak povedená parodie. ()

predsedajs

Velice solidní parodie, u které jsem se rozhodně nenudil. Spousta suchého anglického humoru, Oldřich Nový jako člen orchestru a Jan Skopeček jako sluha byli excelentní. "Vyloučíme-li všechny osoby, které zločin spáchat nemohly, dojdeme k závěru, že ho mohl spáchat kdokoli jiný." ()

rottik-cb

Sympatická herecká skvadra plná zvučných jmen a vtipy pronášené s tak kamennou tváří, až člověk žasne. Bohužel příběh poněkud kašoidní a kulisy, škoda mluvit. Víc než tři nedám, mládeži. ()

fantomas19

Česká čiernobiela hudobná krimiparódia režiséra Bořivoja Zemana z roku 1966 nás zavedie na hrad sira Hannibala Morrisa. V deň svadby Hannibala (Oldřich Nový) a Lady Clarence Hamiltonovej (Květa Fialová) sa pri tradícii ochrany dediča Morrisvillu pred otráveným vínom spustí vlna podozrievaní, schovávačiek a naháňačiek nielen oficiálnymi priestormi hradu, ale najmä tajomnými chodbami a tajuplnými miestnosťami, ktoré skrývajú nejedno prekvapenie. Detektív Brumpby (Jaroslav Marvan), mladý novinár Allan Pinkerton (Vít Olmer), spolu s mladou asistentkou Mabel (Jana Nováková) a komorníkom Johnom (Jan Skopeček) sú v pätách Manuelovi Díazovi (Waldemar Matuška) a jeho lúpežným pokusom a podvodným nástrahám, a pomaličky sa dostávajú od nejasností k jednoznačným záverom a rozuzleniam. ()

IvonaK

Ta závěrečná písnička je lepší než celý film. Protože já se moc rvačkám nebo když někdo upadne do bezvědomí jaksi nesměji. Jako mladší bych tento film ocenila asi víc. ()

krokodlak

Bohužel spíše opomíjený parodický klenot je především skvělou příležitostí pro Oldřicha Nového a jeho noblesní komiku. Výborný je rámec s koncertem orchestru a čtoucím si hudebníkem. Vít Olmer zde potvrdil, že v 60. letech byl výborný herec, který dokázal držet krok s největšími legendami. Atmosféra je velmi pečlivě budována, hlavně tajemné sklepení ()

mac000

"Pozapomenutá perla čs. kinematografie "(Sud) nebo "unavená parodie" (Radko) ? Tak trochu mezi, ale díky O. Novému lze shlédnout i opakovaně ()

Fanak

Další perla české parodie, která neparoduje na rozdíl od americké produkce konkrétní díla, ale přímo celý žánr. Tentokrát je to braková detektivně hororová literatura. ()

pekas

Po prvním shlédnutí v dospělosti hodnotím někde mezi 4 a 5. Oldřich Nový jako hráč na bicí v symfonickém orchestru byl k sežrání. Myšleno v nejlepším slova smyslu - mně se líbil úplně nejvíc co jsem ho kdy viděl. Když jen tak mimochodem při čtení knížky plnil své pracovní povinnosti - ťuknout, nebo cinknout do nějakého nástroje při dlouhé skladbě, královsky jsem se bavil. ()

Wecfarien

Tak dlouho mu někdo ukládal o život, až mu o něj uložil... stárnoucí Nataša Gollová a Oldřich nový jsou roztomilí, mladá Květa Fialová půvabná. Waldemar Matuška je pro mě méně iritující než v jiných filmech. A Vít Olmer.... ňam, ňam. Vtipných scén jsem čekala víc, ale některé stojí vážně za to... "Á propos, Alane, umíte řídit letadlo?" "Trochu." "Ó, Vy když řeknete trochu, to už něco znamená..." Gud lak! ()

MaxForValue

Na české pomery ojedinelý pokus dostať na obrazovku čierny (alebo ak chcete gotický) román. Práve za to tá štvrtá hviezdička. ()

Ele(a)nora

Hodně uživatelů se podivuje zařazení pěveckých čísel. Nicméně stojí zato film porovnat s jiným klasickým dílem, které se nabízí, tj. Fantom opery. Je zajímavé, kolik je možno v obou dílech nalézt styčných motivů - samotná opera, která pro příběh tvoří rámec, fantom s děsivou maskou, síť tajných chodeb, zatopená místnost, zpěv jako takový, Matuška, který na konci zpívá v opuštěné opeře... Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Fantom_opery_(roman) ()

Jehan

Kvalitní ptákovina, kterou jsem měl rád jako kluk a vůbec mě neotravuje ani po desítkách let. Nejpěknější je tam duo Olmer + Nováková a přesný Skopeček. Trpaslíka jsem nepochopil nikdy. Výborný fór se samopalem v banju do všeobecného halelúja. Je dnes s podivem, kolik koukatelných blbin se v 60. letech u nás natočilo. ()