poster

Krásná Locika (TV film)

 • Německo

  Rapunzel

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Najdlhšie vlasy na svete

Pohádka

Německo, 2009, 59 min

Režie:

Bodo Fürneisen

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Hudba:

Rainer Oleak

Producenti:

Alexander Gehrke
(další profese)
 • EVIM
  odpad!

  Nerad hodnotím a komentuji pohádky. Přeceje jenom oko dětského diváka má své specifikum a úplně jiné kritéria a my dospělí si můžeme myslet co chceme. Ale proboha, ať už se podívám na dětský film nebo pohádku nebo pořad, měl bych mít dojem, že je moje dítě spokojené a že si z dané pohádky něco vezme(kladného). No prostě mít nějakou základní úroveň!!! Ale toto...?!?!(27.12.2010)

 • Pampa
  ***

  Pohádka o tom, že závislost na drogách (bylině Locice) je pro těhotné opravdu nebezpečná. Když máte absťák a pošlete manžela pro další dávku, může za ni slíbit čarodějnici vaše zatím ještě nenarozené dítě. Čarodějnice potom dívku schovává před celým světem a nastraší ji, že všichni lidé jsou zlí. Dívka jí bezmezně věří až do doby, kdy se seznámí s princem, který se ji rozhodne zachránit a pojmout ji za manželku... Lepší německý průměr.(29.7.2015)

 • Malarkey
  **

  Česká pohádka má super nápady, ale často pitomý zpracování, co se televizních filmů týče. Německá pohádka má perfektní kulisy, ale kolikrát naprosto nesmyslný příběhy, co míchají jednu ptákovinu přes druhou. Nechápu proč si Česká televize víc nezačne všímat prostředí, ve kterém by se jejich pohádky mohly odehrávat. Vždyť naše země má tolik krásných pohádkových míst. Přitom se stačí jenom koukat.(10.9.2013)

 • nash.
  **

  První setkání s řadou německých televizních pohádek nedopadlo nejlépe. Dobře rozjetý příběh se slušnou atmosférou totiž s blížícím se závěrem ztrácí jistotu, postavy začínají i na pohádku jednat poněkud nepřirozeně, herci se v nejisté inscenaci mění v ochotníky a závěr mi kdoví proč připomněl Cimrmamovu Hodinu pravdy. Slabinou je také marná snaha o humor, která zůstává pouhým pitvořením (že by Němci opravdu neměli smysl pro humor?), kladem naopak mile neprinceznovská Locika, čarodějnice, která je na pohádku nezvykle lidská a nejednorozměrná, a sympatická dvojice krále a královny, mezi nímiž to jiskřilo mnohem víc než mezi princem a jeho vyvolenou.(6.10.2011)

 • stepma
  **

  Z německých pohádek je to jedna z těch méně debilních. Pěkné kulisy, pěkné kostýmy, ku podivu nejsou v hlavní roli dva "oškliví němečtí lidé", ale docela koukatelný pár. Ale jinak typická němčourovina - pitvořící se princezny, trochu debilní scénář a především prapodivně zmršený příběh. Dokoukat se to dalo.(6.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace