Carlos vypráví o životních osudech Ilicha Ramíreze Sáncheze, jenž byl po dvacet let nejhledanějším teroristou na světě. Mezi lety 1974, kdy se v Londýně pokusil zavraždit britského podnikatele, a 1994, kdy byl zatčen v Chartúmu, prožil několik životů pod mnoha pseudonymy a prošel si všemi spletitostmi mezinárodní politiky té doby. Kdo byl Carlos, jak se jeho propletené a mísící se identity propojují, kým byl, než se bezhlavě vrhl do svého nekonečného boje? (oficiální text distributora)

DAPDO

Viděna verze 159 minut. Předem musím vyzdvihnout výkon Édgara Ramíreze, byl výbornej a jeho "hra" s tělem, kdy byl chvilku otylej a potom zase nabušenej, to se jen tak nevidí:-). Jinak ale celkově film pro mě zklamání. Oproti jinejm životopisnejm filmům mi tam chybělo víc historickejch momentů. Jo, vražda dvou policajtů, za který dostal doživotí a útok a únos delegátů ze summitu jsme vidět mohli, ale ostatní útoky, hlavně ty bombový, jaksi chyběly. ()

Dan

Slasti a strasti života teroristy za studené války. Tedy především ty strasti spojené s odkouzlením a poznáním toho, že teroristé jsou často jen prostí žoldáci ve službách vrkavých politických režimů... (Mimochodem, už jste viděli prosincovou Vídeň s krásně zelenými listy? :p ) ()

sunfreedom

Miluju, když sedím večer doma a omylem zapnu televizi, kde zrovna začíná film, který mě přinutí nejít spát. Bylo to strašně dlouhé a posledních 45 minut tam být nemuselo, ale nepůsobí to jako zbytečná natahovačka. Jak říká M v jedné z Bondovek "Damn I miss the Cold War" :). ()

coco.brice

dobré,ale konci trochu přicházíme o tempo...čekal jsem něco ve stylu Baader-Meinhof komplex,ale bohužel zde nesporný potenciál zustal nenaplněn....škoda ()

karlee

No já viděl jen sestříhanou verzi 159min, to mi přišlo celkem snesitelné, při této stopáži jsem se nenudil. Hlavně ke konci je to pěkná studie rozpadu ideálů. ()

Jaromír

Ukecaný terorista Carlos. Film ukazuje pozadí, které člověka překvapí, ale na mě byl až příliš rozsáhlý, místy jsem se nudil. ()

pafka

Ackoliv silne ospaly, stejne jsem jsem dokoukl film o zakulisnich praktikach mezi teroristickmi bunkami a jejich financovatelich. To je to cele klicove, o co jde a je to neuveritelne ukecane. Pokud by nekdo cekal nejakou akci - nene. Toho tam je jako safranu. Smrtelne to nenudi, ale musite chtit to dokoukat. To o necem svedci. ()

RomanT

Plánoval jsem se podívat na tuto minisérii na třikrát, tak jak ji rozdělili tvůrci, ale nakonec jsem těch pět a půl hodiny zvládl v jednom zátahu bez pauzy. Už to svědčí o tom, jak mě to zaujalo. A na rozdíl od ostatních by mi vůbec nevadilo, kdyby série byla ještě o jeden díl delší, první díl se mi zdál příliš útržkovitý až nepřehledný a Carlosovy začátky předcházející roku 1973 (jak zde o nich píše botswana) jsou neméně zajímavé. Tak by byl portrét této teroristické celebrity úplný - od zrodu až k pádu. Výborné herecké obsazení, napětí klíčových momentů, atraktivní střídání lokací z celého světa ve stylu Jasona Bourna, Carlosova osobnost a vztahy - to, myslím, dokáže zaujmout i diváka, kterému je politické pozadí ukradené. ()

jarmil8

Film poměrně drasticky přeskakuje některé zajímavé události, zatímco těch "zásadnějších" (tedy historicky doložitelnějších - Vídeň, Somálsko) se drží předlouhé minuty. Oceňuji, že se do filmu s tak závažnou tématikou dostal i humor, ačkoliv černý (neúspěšný útok na letadlo bazukou, nebo pobyt v Maďarsku). Výprava (věrohodné retro) je výborná, herecké obsazení také! ()

BaseDallas

Striedanie autentických exterérov, medzinárodná účasť kvaltných hercov, skvelý Ramírez v hlavnej úlohe. Na TV projekt veľmi slušné. ()

Agnostik

Vynikající filmové a poutavě strhující životopisné vyprávění o jednom z nejhledanějších teroristů své doby.Relativně detailněji rozpracovaný příběh na delší časové ploše/3 částí/,neztrácí díky tomu nic ze své působivosti.Nemám absolutně žádných výhrad a není už vůbec třeba dalších chválivých slov.Zasloužených 5Velkých* hvězdiček! ()

harmonikar

Na scénach odohrávajúcich sa 21.decembra 1975 vo Viedni si tvorcovia filmu očividne nedali príliš záležať.Podľa nich sa asi toho roku v Rakúsku udial zázrak pretože nenastala zima.V tých scénach krásne svieti slniečko,po snehu nikde ani stopy,na stromoch sa veselo zelenajú listy,vtáčikovia si štebocú.Jednoducho zázrak.Pravdepodobnejšia je verzia,že pán režisér Assayas si asi myslel,že diváci sú slepí a vôbec si to nevšimnú.Najskôr ma aj napadlo či sa tvorcovia filmu nepomýlili v dátume tej teroristickej akcie a pre istotu som si to overil na wikipédii.Naozaj sa však odohrala 21.decembra 1975 !!! Veľmi zaujímavé! ()

Feacher

Mně to přišlo jako docela dobře zvládnutá biografie ve filmovém stylu. Ano, je to poměrně dlouhé, ale přišlo mi to většinu času zajímavé. Občas mi tam vadil takový zvláštní střih, ale to byl asi úmysl. Herecky v pohodě a na délku časového úseku i zábavné, takže zasloužené 4*! ()

botswana

Tento 3-dílný seriál nejenom poutavě přibližuje zrození top teroristy Carlose a jeho nejznámější akce, ale je důkazem, že i méně známá TV stanice dokáže zajímavé téma skvěle zpracovat i bez profláklých tváří a obřího rozpočtu. Přestože se hned na začátku tvůrci kryjí upozorněním, že se jedná o fikci, tak celý příběh působí dojmem opravdovosti a vystihnutí atmosféry se povedlo na jedničku. Stejně jako výběr představitele hlavní role. Edgar Ramírez byl trefa do černého díky své obdivuhodné znalosti jazyků (Carlos byl jazykový génius), vrozenému temperamentu a je tahounem celého příběhu (kvůli roli také neváhal evidentně přibrat na váze). Illich Ramirez Sánchez byl ke svému poslání bojovníka proti imperialismu předurčen už od narození. Jeho otec byl zapálený marxista a uctívač Lenina (své dva další syny pojmenoval Vladimir a Lennin) a k tomu také vedl své potomky. Illichova rodina nikdy finančně nestrádala a hodně cestovala. Po rozchodu svých rodičů se s matkou a bratry Illich přestěhoval do Londýna, kde velmi rychle přivykl zdejšímu opojnému životu a nevyhýbal se žádné zábavě. Když otec zjistil jakým vlivům jeho synové podléhají poslal je studovat do Moskvy na vyhlášenou univerzitu Patrice Lumumby (zde se školily kádry tajných služeb pro vzkvétající národy Afriky, Asie a Latinské Ameriky). Bratři tu moc nezapadali, protože nesplňovali parametry zapálených revolucionářů, šlo jim pouze o studium, které si zpestřovali návštěvami večírků s povolnými děvčaty a vodkou, kde byli díky kapsám plných dolarů za hvězdy. Přestože původním Illichovým záměrem bylo bojovat proti bezpráví ve své rodné Venezuele, po bližším seznámení s palestinskými spolužáky se nadchnul pro osvobozenecký boj proti sionistům a začal směřovat ke své proměně v Carlose. V zasněžených jordánských horách, bez zimního oblečení prošel testovací fází a zažil na vlastní kůži tvrdý život guerilly. Teď už nechtěl osvobozovat svou zemi od kapitalismu:“Vrátil jsem se do Londýna, abych odtamtud pokračoval ve své válce Podle mých zkušeností z arabské země, to už pro mě nebyla válka cizince, který věří na principy světové revoluce. Bylo to ve mně. Stalo se to osudovou záležitostí.“ A právě v Londýně seriál začíná a s větší či menší přesností přibližuje nejdůležitější momenty Illichovy kariéry. Od jeho prvního úkolu, kdy měl zavraždit viceprezidenta sionistické jednoty Velké Británie Edwarda Sieffa (celá akce byla od začátku fiasko a cíl přežil), přes chladnokrevné zavraždění francouzských agentů (po tomto činu se z Illiche stal Carlos), únos ministrů konference OPECu (zde poprvé Carlos zradil revoluční ideály, když přijal výkupné) až po akce, které prováděl v rámci své vlastní teroristické skupiny, poté co byl odejit z lidové fronty za osvobození Palestiny. Tvůrcům se skvělo podařilo v příběhu ztvárnit proměnu Carlose-zapáleného revolucionáře v Carlose-žoldáka, jehož služby nebyly levné. Média udělala z Carlose legendu ve stylu Kaisera Sozeho a lepší reklamu si nemohl přát. Z Carlose se stala kvalitní značka, díky které si určoval ceny a náležitě si pak užíval luxus, který si mohl dovolit. S koncem studené války mu ale začala být zeměkoule malá a doposud věrní spojenci ho bez mrknutí oka zradili, takže padnul do rukou Francouzům, kteří ho ovšem nesoudili jako teroristu, ale jako vraha. A to přesně Carlos byl. () (méně) (více)

MrOgilwy

Vcelku dobře plynoucí výčet aktivit nejen tohoto teroristy a svědectví doby. Na konci studené války přišel jeho nevyhnutelný konec a přirozená devalvace ceny tohoto "šakala" pro země, které využívali bojovníky pro "společnou věc". Škoda jen, že v den útoku na OPEC ve Vídni by 21. 12. 1975 neměly mít stromy zelené listy a obyvatelstvo být oblečené jako v létě. ()