Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiální text distributora)

Agatha

Drama? To jako vážně? Spíš chyba zde na čsfd tipuju. Sorry jako, ale takhle spoustě lovcům komedií tahle skvělá komediální road movie uteče. Jsem rád, že se to ke mně nějakou cestou přes film Horizont lásky dostalo. Bavil jsem se skvěle. Němci, zdá se, asi občas dokážou natočit dobrý film. Dokonce i komedii. Uvěřitelně vtipných scén je zde opravdu dost. Hlavně díky skvělým a sympatickým hercům. Dabingu se také bát nemusíte, němčinu opravdu nemusím, takže jsem to risknul rovnou s dabingem a je bezva. Rozhodně to někdy zkusím i v originálu, protože ten příběh si mě prostě získal. ()

JohnCZ

Pohodová road-movie balancující mezi komedií a dramatem a ve výsledku není ani jedno, ale zároveň obojí. Příjemná "feel-good" jízda překrásnými exteriéry Alpské přírody se sympatickými tak trochu praštěnými postavami. Dobrých německých filmů zas není tolik, ale Vincent will Meer patří mezi ně. ()

Herr_Flick

Sem by se možná hodil Matonohův dopis. Nedovedu si představit, jak těžký to může být život, při pomyšlení, jak obrovsky nepříjemná je obyčejná rýma (holky, nesmát se). Určitě jeden z nejsilnějších filmových zážitků o málo známém handicapu, plný nádherných záběrů, s famózním Florianem Davidem Fitzem. Taky rozhodně něco jiného, než když si Touretta vezmou do parády Parker a Stone v South Parku :) ()

Frenegonda

Podívejme co za poklady se schovávájí v Německu! Vincent má vícero problémů. Otec nafoukaný politik před volbami, maminka se alkoholem tlumíla tak dlouho az se jí to definitivně povedlo. No a Vincent sám má touaretův syndrom, aby toho nebylo málo. K tomu Vincenta jeho fašounskej politickej otec zavřel do ústavu. Ale i tam jde najít parťáky na cestu! A ta cesta stojí za to!!! ()

Gee.Rocks

Vždycky jsem říkala, že Německo nepřineslo světu nic dobrýho. A to hlavně ve směru kinematografie. Protože je tu spousta těch pitomých filmů a seriálů z NDR, které vypadají krásně, ale musíte vypnout zvuk, abyste každou minutou nepřicházeli o chromozomy. Tohle je ale něco úplně jiného a Německo by takové filmy mělo vytvářet, protože jsem dlouho neviděla film, který by mě tolik překvapil a nadchnul. ()

DruidKarel

1242. hodnocený film: Já prostě německý filmy můžu, a proto je i vyhledávám. Tenhle film mi byl doporučene a těžko by se asi jinak ke mě dostal. Tohle je komedie, kdy mladý kluk je na úkor svého otce poslán do léčebny kvůli svému Tourettovu syndromu. Zde se seznámí nejen s pohlednou dívkou, ale také s velkým podivínem. Společně pak podniknou cestu do Itálie, kam Vincent potřebuje dovézt ostatky své matky, která nedávno zemřela. Cestou je potká spousta nesnází a problémů. 4* filmu dávám je proto, že je nesourodý v hereckém obsazení a díky tomu i docela průměrný. Lepší herecké obsazení by s filmem udělalo divy. Jediná Karoline Herfurth stála za něco. 4* ()

Joges

Sotva se na film začnete dívat, už v něm někdo "fakuje", a dokonce na svatém místě. U někoho to možná vyvolá pobouření. Když však zjistíte, že se jedná jistý syndrom, hlavnímu představiteli odpustíte :) a s napětím sledujete jeho další osudy. Je to parádní jízda přes krásné území okořeněná výbornou hudbou. Německý film překvapil. ()

laik_60

ten film si kuknite aj keď neviete čo je Tourettov syndróm, predpokladám, že len málo divákov ten jav pozná. Patril som k nim. Film bol natočený s nemeckou precíznosťou, zmyslom pre sentiment, výborný výber hercov, nádherný soundtrack, (vrátane Bacha , či Bethowena) . Večerná scéna s dirigovaním Bachovej sonáty s nadšeným aplauzom , či chvíľa pohody trojice sediacej na ramene vrcholového kríže v nádherných tirolských Alpách, koniec koncov aj samotný príbeh bol zaujímavý .... a pozerateľný s ľahkosťou a úsmevom ... no jednoducho film má u mňa 5 b. ()

pakobylka

Neřekla bych, že cítím přímo euforii - přesto ... jako bych najednou mohla volně dýchat. Možná zažijete něco podobného - pokud se necháte zlákat a absolvujete spolu s Vincentem cestu k moři. Možná se alespoň na chvíli zbavíte přebytečné zátěže - a třeba vás napadne taková ... skoro až hříšná myšlenka, že život se všemi svými křižovatkami, nadjezdy, podjezdy, tunely a serpentinami nemusí být nutně nepřiměřeně složitý. ()

octopuska

Vincenta nejde nemilovat. Je to kouzelný film ještě s kouzelnějším Florianem, který Vincenta zahrál famozně. Piča, kurva, mrdat....z jeho roztomilé pusinky zní , jako když másla ukrajuje. Němci jsou ve formě a v tomhle žánru excelují. Nemohla jsem nevzpomenout na Naboso, hodně mi ho tenhle film připomínal. Viděla jsem 100 Dinge a Nejkrásnější den v celkem krátké době a Vincent vede na plné čáře. Trojice magůrků na cestě do Itálie a jim v patách terapeutka čadící, jak tovární komín a sebestřednej, sobeckej papá, to nemůže dopadnout špatně + krásné Alpy a Bach k tomu. Za mě 100%. ()

LiborGondek

Tedy vážně klobouk dolů před těmi herci. Zahrát něco takového vyžaduje nejen talent, ale i týdny studovaní chování takto nemocných. Ti tři se s tím popasovali, jak jinak, než s německou precizností. Když je chuť do života, nezkazí vám jej ani žádná takováhle praštěná choroba. A to je dobře. Když to pochopil i politik, tak to časem pochopí i anorektička... Jeden z nejlepších německých filmů, co jsem v poslední době viděl. 75% ()

rockwoman

"Ty tam onanuješ? Hele, to musí bejt domluvený." ... Tourett, anorektička, neurotik. Tak tihle tři se vážně hledali až se našli. V jejich společnosti jsem se fajn odreagovala a ten výhled z vrcholu byl skutečně přenádherný. Kdepak léky, doteky jsou mnohem účinější. Němci mě poslední dobou jen příjemně překvapují. ()

dANo

V jednoduchosti je krása, aj keď v tomto prípade majú všetky hlavné postavy dosť komplikované životy, resp. poruchy. Minimum postáv, priamočiary dej a krásna symbolika v obrazoch Álp robia z tohto filmu pozerateľnú drámu, ktorá okrem hudby a obrazu poteší aj hereckými výkonmi. ()

Autogram

Traja dospelí ľudia, ale tak trochu deti, každý so svojím problémom. Spočiatku divné situácie, divní ľudia, chrapúňsky otec, ale postupne sa to vyjasňuje, postavy dostávajú nové rozmery. V každom človeku sa nájde aj niečo dobré a smeruje k novým nečakaným zážitkom. A práve o tom má byť správna road-movie, neutápa sa v sentimente, ale zabáva diváka. Nemcom tie filmy o ľuďoch s postihnutím nejako idú. –––– Já mám cvrčka v hlavě, kterej mi sere mezi závity. Pořád mě nutí dělat to, co právě nepotřebuju. –––– Vypadá to hnusně, když lidi jedí. Je tu hnusný, nechutný, je to zvrhlý. Když se jí, je to divný. Jó, zní to trhle, ale je to tak. ()

klukluka

V každým z nás je ukrytý dobro...po tisícíosmistépadesátéčtvrté. A dál? Tahle uječená záležitost, kde od prvního metru cesty k moři přesně víte, jak to celý skončí, mě vůbec nebavila. Něco dělám špatně. Špatně se na ty filmy dívám, špatně je vnímám, Enšpígl se opět královsky bavil. Musí to být ve mně... :( ()

kolemjdouc

Další z řady filmů, který ukazuje život s nemocí se kterou už zkrátka nejde nic dělat,jen s ní žít co to dá.Film vás dostane tak jak dostal i mě - nejdřív jsem myslela že Vincenta hraje nějaký neherec s tou nemocí.Ale ten mladý kluk si tu roli napsal sám pro sebe.Strčil do kapsy i věhlasné scénáristické matadory.ty tři =Marii,Alexe a Vincenta vidět jak tu jízdu prožívají to muselo být i tady pro ty mladé herce náročné.Závěrečné scény vás stopro dostanou! ()