Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

venison

Podle nadupaného traileru jsem to čekala ještě lepší, ale musím uznat, že na české vody je to (po odmyšlení pár trapných scének) více než dostačující.. Obsazení mě bavilo, střih i hudba super ;-) Jen ten konec byl takový nekonec :-D ()

hroubek

Zejtra napořád byl jeden z mála českých filmů, na který jsem se hodně moc těšil, protože trailery byly na naše poměry luxusně udělaný a já se těšil, že konečně uvidím i něco jiného. To se taky Rudolfu Havlíkovi povedlo, i když trailery hodně klamou tělem a vlastně lákají na úplně jiný druh podívané. A možná právě proto si filmu budu více cenit. Film by se dal objektivně sestřelit několika rozumnými argumenty, na které bych nemohl říci nic jiného, že o nich vím, ale přehlížím je. Přehlížím je, protože se mě líbí jak film vizuálně vypadá, jak dokáže prodat záběry na naši krajinu, jak využívá soundtrack a taky jak krásně balancuje na hranici něčeho více a obyčejné road movie komedie. Zaujal mě Pavel Batěk v hlavní roli, který podle mě předvedl moc dobrý výkon a dokázal mě prodat příběh, který mě bavil. Vica Kerekes mě tady krásně sedla, a i když jsem věděl jak to s její postavou dopadne, tak mě nenudila. Filip Blažek má dobrou roli a je vidět, že se dobře bavil. Ve vedlejší rolí mě potěšil Jan Přeučil a Klára Issová. Jak už jsem psal, film má hodně chyb, a velmi snadno by se kvůli nim dal sestřelit, ale když to porovnám s tím co běžně jde z české produkce do kin, tak je Zejtra napořád o třídu lepší film a hlavně je zajímavější. Zajímavý český film, který má sice navíc, ale přesto si jede svoje a nabídne příjemnou alternativu. ()

Mishqo

20% .. Pičovina hrajúca sa na prednášku o životnej filozofii. Ukrutne hlúpy film. V traileri vám ukážu Hong Kong len preto aby sa mohol celý film (okrem 2 minút na začiatku a na konci) odohrávať v Čechách. Jediný svetlý bod filmu bola krásna Vica. Keby tam nebola už by som to dávno vypol. ()

Master19

Velmi rozmáchlý film, který musí v zájmu velkoleposti a světovosti místy lehce vařit z vody. Nicméně tím vyzněním, o které se snaží překračuje hranice lokální produkce, takže rozhodně stojí za pozornost. ()

VanTom

Celá vetchá mafiánská zápletka sloužila jen k snaživě "ritchiovskému" rozhýbání romanticko-komediálního tripu hlavní postavy za několika známostmi z internetu – aby zjistil, že pošetile hledá něco (někoho), co má celou dobu nadosah po svém boku – a skončila (záměrně) bezzubě přitrouble (plus bych řekl, že ve finále měl běžet spíš on za ní, nikoli naopak). Sympatické vyprávění sice neodsýpalo úplně hladce, ale často jsem se docela zasmál (omračování), Vice to jako vždy seklo a výrazná hudba dosahovala vpravdě hollywoodských parametrů. ()

fabecc1222

V roce 2014 to vypadalo, že Rudolf Havlík přinese čerstvý vítr do našich značně stojatých vod vztahových-romantických komedií. Posléze se sice ukázalo, že jeho prvotina je spíše výjimkou, a později sklouzl do stejného stereotypu, jako valná většina ostatních tvůrců, ale abychom zůstali čistě u tohoto filmu, tak právě tady přinesl neokoukané obsazení a děj obohatil o prvky road-movie, takže změny lokací a charaktery jednotlivých mini dějových linek přinášejí do děje stále něco nového. Sexice Vica♥♥ vytahuje další ze svých roztomilých rolí, ale i zbytek obsazení v čele s Batkěm jsou sympatické charaktery a v rámci vztahovek posledního desetiletí řadím tuto mezi ty nejlepší. ()

Kosmik 1

Hodnocení zde absolutně neodpovídá skutečnosti a vůbec ho nechápu, protože se jedná o velmi povedený snímek, který má příběh a ve kterém nechybí humor. A že se jedná o povedený humor - diskuze chlapů o dámském holení, či scéna s omráčením. Takových humorných scén je ve filmu více a baví od začátku do konce. Film si dělá srandu jak sám ze sebe, tak i z běžných věcí kolem nás. Někdo se možná i ve filmu pozná v určitých situacích, že pánové? :-) Po dlouhé době, kdy jsem u českého filmu litoval, že netrvá déle. 80% ()

zsn odpad!

98 minut Utrpení mladé Zuzany. Co český film to hovadina. Žádné české práci už nikdy nedám šanci - jsou to zmařené minuty mého života. ()

Maynard.

Tak tohle hodně bolelo, uf. Já vůl sem neměl ani síly přepnout to na cokoli jinýho,klidně i třeba na Babicu jak vaří, páč ten by byl asi i lepčí nežli tahle česká srágora... Nebejt Kerekes, tak by film stál uplně za bačkoru. Takle se na to aspoň trochu nechalo dívat. Ale co se týče děje, tak tohle prostě nepochopím. Nepochopím to, jak někdo může sehnat prachy na natočení filmu, když to nemá vůbec žádnej příběh. Ok, tak abych uplně nekřivdil, tak tam asi příběh někdo najde, ale já to teda nebyl. Sou prostě český filmy, který za to stojej, ale bohužel to vychází tak na 1 film za rok. Zbytek sou takovýhle déčka, který jako fakt už nikdy nechceš vidět... ()

klukluka

Celkem svěží film o poměrně hloupých, prázdných, byť pohledných a podnikavých lidech. Neurazil, nenadchnul. Nemohl nadchnout, nebylo čím. ()

keoma26

Nejhorsi, co se filmu asi muze stat, je, kdyz divaka vubec nezajima, jak dopadne... ty pseudofilozoficky komentare o zivote mi az moc pripominaly Sex ve meste. ()

velkyvezir

Vica se mu tam furt nabízí a on nic. Ten film se měl jmenovat Velmi neuvěřitelný příběh. Toto se castingu fakt nepovedlo. :-D ()

Hanys_

Havlíkovy blogy jsem svého času dost hltal, takže na jeho celovečerák jsem byl dost zvědavý a přiznám se, že i očekávání byla celkem velká. No ale žádný zázrak se nestal. Ruda chrlí krásné obrázky, promlouvá Baťkovým hlasem své čtivé monology, ale príběh skřípe. A to jakože pořádně. ()

Retik

Vcelku netradiční pojetí na české poměry ale o to více zajímavý snímek. Zábavné postavy s kterými děj hezky ubíhá a dobře se na ně kouká. Nemůžu sice tvrdit, že příběh nemá nějaké mezery, ale na režisérský debut od člověka, který to napsal podle předlohy scénáře z internetu, je to opravdu skvělá práce a já smekám před R. Havlíkem. 7.5/10 ()

EKLEKTIK

"Na psa dobrý, ne?" Tak jak tady pročítám ty komentáře, tak mám takový pocit, že tu všichni popisují úplně různé filmy a ani můj text nebude zřejmě vyjímkou, protože nemůžu napsat, že by šlo vyloženě o komedii, i když jsem se u sledování tohoto road movie, s romanticko-kriminální zápletkou párkrát zasmál, ale všechny komické situace tu byly doslova utopeny v přívalu filozofických úvah o všech aspektech lidského života, ze kterých se však mohl poučit jen hlavní hrdina, když mu jedna jeho známá z internetového chatu objasnila, kdo je pro něj tou pravou životní láskou. To, co mě ale na tomto snímku zaujalo nejvíc, je část začínající scénou, ve které se hlavní hrdina loučí v anonymním městě se svou známou, v podání Kláry Issové a na to dostává pokutu od strážníka, jehož hraje Karel Zíma. Pak následuje střih a hlavní hrdina se ocitá v Brně, kde začíná utíkat před pronásledovatelem. Nato se film střihem dostává do noční Ostravy, symbolizovanou tramvají v barvách ostravského dopravního podniku. Poté vidíme zřejmě brněnského pronásledovatele, jak se hlavnímu hrdinovi, snaží ukrást osobní automobil a po krátké honičce, se na scéně opět objevuje ten samý policejní strážník, zahraný Karlem Zímou. Tak teda nevím, kde se stala chyba. ()

SHit4U

Film nevyrovnaný jako duše pubescetního adolescenta. Všechno se tu pohybuje od skvělého až po hrůzné. Skvělá filmová hudba zakomponovaná do geniálního úvodu, po kterém si řeknete, že se konečně v Česku povedl světový film se vším všudy. Naprosto dokonalé gagy, situace absurdní a černovtipné. Bohužel se to vše mísí s nedomrdlými scénami, které všechno dokonalé předtím zabijí svojí nesmyslností a párkrát i nelogičností v návaznosti na příběh. Ale na to, že to psal a režíroval člověk, který s výrobou filmu měl nulové zkušenosti, je to geniální, protože i přes všechny ty chyby, je to daleko lepší, než 79% veškeré české distribuce. A hlavně! Ta atmosféra...Nevím jestli to bylo s naprostým souzněním s hlavním hrdinou a jeho filosofií, ale film, a to především jeho začátek a konec, má opravdu podmanivou atmosféru. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)