Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Sgt.Cliffer

Solidní akčňák s jedním z mých nejoblíbenějších ranařů. Dost střelby, dost zlomených kostí, dostatečná honička. Když chcete slušný, svižný akční film, od kterýho nečekáte zázraky, Safe je volba pro vás. 3* jsou naprosto adekvátní. Ikdyž je tu jedna věc, kterou musim pochválit. Když pominu klasickou ameriku, kde nakonec všichni dostanou co si zaslouží (alespoň v rámci možností) + umře alespoň 1 černoch - jedno klišé krásně vymázli. Ona závěrečná bitka mezi Lukem (Statham) a Alexem (Mount) je zajímavě vyřešená. Tak dávám ještě čtvrt hvězdy jako bonus. ()

TheMraca

Pohodové béčko které si na nic nehraje. Honičky, střílení, akční scény přesně tak jak to má ve filmech tohoto typu být. 65% a pokud máte rádi Stathama tak si klidně 8% přidejte. ()

Ondr@932

Nečekal jsem, že by to byla nějaká pecka a taky, že nebyla ... Byla to klasická mírně nadprůměrná Stathamovka. 60% ()

Darckol

Opäť sa u mňa prejavila zjavná slabosť na Stathama. Som ochotný uveriť jeho zachmúrenému výrazu i smiechu a samozrejme nadšene híkať pri každom údere či výstrele, ktorý v jeho podaní uvidím - pre mňa je to jeden z najpresvedčivejších hercov súčasnosti (na rozdiel od mnohých iných "hviezd" strieborného plátna). Samotný film je (až na úvod) čisté mlátenie sa a ak sa Vám páčia filmy na spôsob "Shoot Em Up", tak si isto prídete na svoje. 7,5/10 ()

Torgal

Najlepšia stathamovka za dlhú dobu. Na začiatku klame telom, ale veľmi rýchlo sa zvrhne v klasické vyvražďovanie menšín v New Yorku. Ale ako je masaker podaný! Jason likviduje protivníkov rukami, nohami, nábytkom, chladnými aj strelnými zbraňami vo veľmi dravej réžii a bodycount je obrovský. Príbeh je tu len ako prívesok (a vskutku nedáva moc zmysel), no to mi vôbec neprekážalo. 7-/10 ()

FanKalEl

Svižná akčnárňa vhodná pri letných nociach. Celkovo som aj spokojný ale po čase sa strácalo zmysluplnosť filmu kde som už ani nevedel o čo išlo, každých 15 min. vystupovali nové postavy čiže som z toho mal chaos i keď za to mohol i ten alkohol vo mne :D Slušné 4 hviezdy. (80%) ()

Stíba

Další ze Stathanových akcí s vysokým počtem mrtvol, tentokrát se odehrávající z velké části mezi čínskou komunitou v NY. ()

tranquill

Jason jediný spravedlivý. Ale tak vlastně téměř ve všech jeho filmech. Jen některé jsou lepší, jiné horší. Toto je průměr. ()

Lovec prasat

Z velké části standardní stathamovka, tedy zástupce žánru, který unikátně kombinuje charismatické badassovství let 80. a 90. s hektickou a vizuálně přitažlivou akcí nového tisíciletí. A tentokrát snad i o trochu psychologičtěji a neokoukaněji. Jen víc takovýchto filmů... Celý článek zde. ()

Franc1s

Jason Statham vs New York. Příběhem mě moc film nenadchnul,ale Statham jako mlátička mi to dostatečně vynahradilo. Tam kde hraje, tak film stojí za to, i když to je prezentováno jako Béčko na dvd a vhs :D 8/10 ()

Parm1

Doteď jsem pořádně nepochopil, o co ve filmu vlastně šlo, nějaká malá číňanka, nějaká čísla jako kombinace k trezorům, které se ve filmu neobjeví. Přesto Statham předvádí akční jízdu, převážně ve stylu pouličního boje, kterou fanoušci žánru jistě ocení. 70% ()

sarfian

Statham je teda tvrďák. Škoda len že film od začiatku dosť nudí a je nezáživný, ale potom to Statham rozjede a rozbíja držky jak na páse. Od polovice je to výborný film, škoda len začiatočnej nudy. VIDENÉ 1x ()

E lan

Rychlé, slabé a zmatené. Statham se sice pere dobře, zloduši umírají jak na běžícím pásu, ale tak nějak se kolem toho vytratila zábava a přehlednost. Není o co stát. ()

Tamten

Průměrný akční film, který je příjemným pokoukáním na jeden večer, ale velice brzy se vykouří z hlavy. ()

Acrobat odpad!

Neboj sa maličká! Ujo Jason to má jednoduché. Darmo sú tu Rusi, Číňania, poliši, on sa pohybuje v rovnici E=mc2. Netrpí steroidmi, ohybnosť a trejovský nasratá tvár po celý čas robí so Stathama miláčika publika, lenže nebyť režisérovej snahy odkopírovať Collateral v bare, spadol by film hlboko na dno. Tak sa stalo, že na konci už maličká nechce ocka Jasona, ale priateľa. Ktovie čo by s filmom urobili Holanďania a kdeby sa posunulo to priateľstvo. (videné 27.04.2013, Markiza HD) ()

bakeero

Střih filmu vás ze začátku může mást a rozptylovat, ale jakmile se sehrajete s jeho notou, budete se bavit. Kamkoli Statham vstoupí, tam vymlátí hordy gangsterů nebo zkorumpovaných policajtů a postupuje do dalšího levelu. Nic víc, nic míť, neboli Stathamova klasika :-) ()