Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

jezurka42

Je neuvěřitelné, že jsem tento film chtěla vidět a neabsurdnější je na tom to, že se mi to vcelku líbilo. A proč je to všechno tak divné? Protože nemám moc v lásce Marilyn Monroe. Nikdy jsem s ní žádný film neviděla (proto nebudu hodnotit jak je herečka), ale je mi prostě nesympatická. No ale teď k filmu. Michelle Williams byla skvělá nejen herecky ale i pěvecky. Líbil se mi také "princ" Kenneth Branagh v roli Colina Clarka. Překvapila také dvojice Dominic Cooper a Emma Watson. Dominica znám z Mamma Mia, kde hrál spíše takové neviňátko než takového "zlého klučinu", kterého hrál nyní. Emma se z kouzelnice proměnila v mladou a krásnou kostymérku. I když měli velmi malé role, pro mě byli mnohem výraznější než ostatní herci. A Judi Dench znovu dokázala že je jenom jedna. Takže abych to uzavřela. Herci skvělý, téma filmu také docela dobré, ale Marilyn je prostě Marilyn a můj názor se na ní nejspíš už nikdy nezmění. Proto dávám "jen" 4* ()

Lauri

Michelle podala odzbrojující výkon. Všechna čest jejímu výkonu a gratulace ke všem zaslouženým oceněním. Nemyslím si, že si někdy zahraje lepší roli, než byla božská MM. S filmem, jako celek, jsem byla spokojená, Na snímek jsem se velmi těšila a dostala jsem přesně takový zážitek, jaký jsem očekávala. ()

dee-key

Co do výsledného produktu bych asi od takto obsazeného filmu čekal trochu víc muziky, ale na druhou stranu to nebyla úplná nuda a ty nominace byly celkem na místě. A to mě většinou tahle životopisná dráma míjejí. ()

Beagle

Zcela nekriticky: Michelle Williams je dokonalá. Jestli to bude divákovi k 99 minutám filmové zábavy stačit, to ať si rozhodne každý sám. Zlatý glóbus má Michelle právem. ()

berusche

Od začátku roku jsme měli čest nahlédnout pod pokličku skutečných celebrit již několikrát a pokaždé ve formě jakéhosi dramatu. Pokud bych to měla srovnat, tenhle životopisný snímek, i přes velkou snahu Williamsové, z toho vychází nejhůře. Můj obdiv zde padá především k ní, neb ztvárnila vcelku věrnou kopii M. M. Přesto, pokud bych měla volit, Streepová si ocenění za hlavní roli zasloužila o něco více. Pro mě osobně se tedy tohle dílo stává jedním z mnoha o slavných, které mi nijak zvlášť nic neřeknou. Film se vlastně v podstatě trochu táhne, dějová linie není zcela jednoznačná, postavy jsou nemají ukotvení a je to na oko tak úžasně sladěné, až to zavání decentní falší. ()

M.i.k.e

nikdy jsem nebyl fanda M.M. a když si to tak zpětně uvědomuji,tak jediné,co jsem s ní viděl bylo Někdo to rád horké,každopádně tohle se v mých očích povedlo a ve finále je celkem jedno,že film místy neví co chce.Michelle Williams opět potvrzuje,že je paní herečka a byť mnozí podotýkají,že vypadá hůře,než skutečná M.M.,po herecké stránce jí strčí s přehledem do kapsy.Těsně v závěsu pak Branaghův Lawrence Olivier,který je tu líčen v mnohdy nepříliš lichotivých bravách.Buď jak buď,britové opět potvrzují,že umí a za mě spokojenost a příjemné překvapení...80% ()

Martin741

Moj prvy Simon Curtis a hned nadpriemerny film. Roly Marilyn Monroe sa vyborne zhostila vyborna Michelle Williams /Halloween H20, Obycejni Hrdinove/, ktora je sice drobna herecka, ale talentu ma na rozdavanie. Oko divaka potesi aj ucast genialnej Judi Dench /Zlate Oko, Caj s Mussolinim/. Celkovo ide o slusnu komornu dramu, film ma slusne dialogy, tempo a nuda bola sympaticky stiahnuta na minimum. 76 % ()

Caym

80% snímku = Colinův zamilovaný "dumb" obličej. Ve výsledku přesně ten typ rádoby biografického snímku, co mě po dvaceti minutách přestane bavit, pokud nevypráví (ač nemotorně nebo nudnou osvědčenou cestou) životní příběh někoho fakt cool. Marilyn by sice tohle hledisko splňovala, ale v mixéru s Colinem hraje v 90% objekt zájmu Colina, tudíž nedostává dostatek prostoru pro to, aby mohla učarovat krom třetího pomocníčka i někomu z diváků. Nešvar v podobě "nevím, kdy to skončit" opět dokázal zkazit poslední drobek atmošky, který mohl alespoň melancholicky vyznít do ztracena, v patách repliku z Bouře. Na Emmu už asi nezbyl maskér, takže příčesek byl solidně mimo mísu a Kenneth mi připomínal Donutila (doufám že poprvé a naposledy). Kupodivu jsem ale vyšla z kina a mám chuť podívat se na Někdo to rád horké. Takže to by bylo za ty tři hvězdy. ()

MA.KI

Nemastné neslané, nicméně osobnost Marilyn Monroe je vykreslena poměrně dobře, i když snímek zachycuje pouze jeden týden jejího života. První půlhodina strašná nuda, poté velice zajímavé pasáže, aby scénář opět sklouzl v obyčejný, relativně tuctový románek. ~ Z průměru (až k mým slabým čtyřem hvězdám) snímek tlačí vzhůru (jako vždy) neobyčejná Michelle Williams, která divákovi brilantně předává onen šarm a zároveň nicotu v osobním životě slavné sexbomby minulého století. Marilyn Monroe, celým světem milované, přesto bez lásky. Herečky, která pochybovala o svých kvalitách. Člověka, který pochyboval sám o sobě. Mimochodem, zajímavé by bylo srovnání některých scén s oním filmem The Prince and the Showgirl z roku 1957. ~ ~ Lidé vidí jen Marilyn Monroe. A jakmile si uvědomí, že já nejsem ona, utečou. ()

Streeper

Přemýšlela jsem jestli dát filmu tři nebo čtyři hvězdičky, ale když mě se tak moc ve filmu líbila Michelle Williams jako Marilyn, že jsem dala ty hvězdy čtyři. Film mě místy docela nudil, protože tam nebylo nic zajímavého, ale vždy, když se tam Michelle objevila jsem zpozorněla, dokázala se do role Marilyn opravdu vžít až jsem začala věřit, že je to opravdu ona. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Michelle Williams + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Kenneth Branagh ()

Wormboy

Michelle Williams sa snazi ako vie, vidiet to a predovsetkym vdaka nej, je tento snimok relativne funkcnym vyletom do zakulisia kratkej zivotnej epizody jednej z najdolezitejsich osob filmoveho priemyslu. Na jednej strane lahkost, ktorym posoby Marilyn pred kamerou, ked je vo filmovom zabere, na druhej strane nesmierny krc pri natacani jednotlivych scen. Curtisovi sa tak dari poukazat na jedinecnost natacania s Marilyn Monroe, ktora bola skor vymyslenym plagatom, ikonou, ku ktorej sa vzhliadalo, ako skutocnym clovekom s vlastnym zivotom. My week with Marilyn je dobry film, vdaka vybornej M.W. a vdaka vyssie uvedenemu prinosu rezisera, no na nadviazanie blizsieho "vztahu" s tym, co je v nom prezentovane, je akoby malo citlivy, prilis kratky a v neposlednom rade znacne povrchny. 3,5/5* ()

campix

Největší škoda na My Week with Marilyn je, že nabízí pouze pohled jednoho obyčejného člověka na osobnost jakou Marylin Monroe byla. Neukazuje nic víc ani nic méně. Možná je to tak ale lepší. O další tříhodinový životopisný snímek podle skutečné události méně. Na druhou stranu v takovém podání v jakém je film prezentován žalostně chybějí nějaké emoce. Celé je to poměrně strohé, ale herecky dosti solidní (Redmayne, Branagh). Mohu také říci, že Michelle Williams ztvárnila božskou Marilyn vskutku dobře. ()

johanka.g

I když Michelle Williams měla nastudovaný každý pohyb, každé gesto této hvězdy na vrcholu slávy, a jako Marilyn byla okouzlující, něco tomu filmu prostě chybělo. ()

Pajky3

Pravděpodobně víc by tenhle film dal někomu, kdo je velkým fanouškem Marilyn. Letos se s ní setkávám už podruhé (Smash) a tady je to lepší. Michelle Williams jí je podle mě hodně podobná a jak tady mnozí podotýkají má dokonale nakoukaný její gesta a po právu za tuhle roli sklízí mnohé úspěchy. Takhle to dopadá, když není kluk spokojenej s tím, že má doma pěknou Hermionu a mít víc, mít tu krásnou a nedostupnou... 70 % je odpovídající hodnocení ()

pakobylka

Musím říct, že Michelle Williams vůbec neměla snadnou výchozí pozici - o to víc musím ocenit, jak svou roli prožívala, jak se s ní srovnala ... tak bezprostředně, nenuceně, se šarmem i empatií. Jaká vlastně byla - KÝM byla ... božská Marilyn ? Dalo by se říct, že byla dravcem i kořistí, lovcem i štvanou zvěří, pouliční lampou i nočním motýlem. Byla jediná ... a JEDINEČNÁ. Závislá na alkoholu a na lécích - stejně jako na slávě a záři reflektorů. Svět jí ležel u nohou ... ale taky mu byla vydaná na milost a nemilost. A řekla bych, že právě o tom týden strávený v její blízkosti vypráví. ()

Juto

Je to odborne vyrobený, zámerne menší film, aj keď Monroe, dopujúc sa všetkým dostupným, leží v posteli, zmätená a nešťastná, sú tu depresívne náznaky toho, čo príde. 7/10 ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)