Densecu no júša no densecu

• Japonsko 伝説の勇者の伝説 (více)
Promo 2
Japonsko, 2010, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Takaja Kagami (kniha)

Kamera:

Takeši Kučiba

Hudba:

Miyu Nakamura

Daisuke Ono, Džun Fukujama, Ajahi Takagaki, Džun'iči Suwabe, Kazuja Nakai, Mijuki Sawaširo, Nobuhiko Okamoto, Takuma Terašima, Tomokazu Sugita (více)

Epizody(24)

Lyner Lute je ten nejlínější student, který se kdy v Královské škole čar a kouzel země Roland učil. Jednoho dne Roland vyhlásí válku svému sousedovi, Estaboole, a Raina v bitvě ztratí všechny své spolužáky až na dva – zrádce a budoucího krále. Lyner je uvězněn, což mu vyhovuje, protože se může válet a ještě za to dostává jídlo. Jenomže po nějaké době nový král má pro Rainu úkol: najít relikvii legendárního Hrdiny, a tak se Lyner vydává na cestu spolu s Feris Eris, šermířkou posedlou dango knedlíčky. (Zíza)

Promo 2

ReaperMan

Seriál, který má z mého pohledu velký potenciál, ale není schopen ho naplnit. Postavy se občas chovají tupě, nelogicky. Postava Ferris mi cca od 18. dílu začala lézt víc a víc na nervy. Kdyby se ubralo na rádoby vtipnosti, na trapných scénách a odstranila se občasná tupost a nelogičnost, mohl by to být skvělý seriál. Přesto přese všechno sledování nebylo utrpení a zkouknul jsem to celkem rychle a výše zmíněné nedostatky jsem tak nějak přecházel a byl schopen je odpustit. ()

Subjektiv

Kdyby se fabule očesala na svou kostru a postupně obalila kvalitnějšími ingrediencemi, možná by se z Legend of Legendary Heroes mohl stát docela slušný epický fantasy seriál. Bohužel však trpí špatným "provedením" - mizerné jsou dialogy, postavám chybí charisma, jejich povaze komplexnost, soubojům choreografie, obleky příliš zrůžověly, atmosféra se systematicky ničí dětinskými vtipy a uši zahlcuje příliš mnoho ječení mladých žab. Pan král má navíc nešťastný zvyk rozplakávat své poddané při příležitosti vlévání vůle k životu do jejich žil během západu slunce. Fuj. Naštěstí ho to po prvním díle přestalo bavit. Mě až po sedmém. Silné **. ()

Zíza

Je to vážné? Jsou v tom intriky? Tajemná zákoutí? Komedie? Tsundere? Kouzla? Docela dobrý hudební doprovod? Pohodový líný týpek Lyner Lute? Nejprve docela ucházející, poté docela otravný král Sion? Dangožroutka Feris? Její blonďatě ujetá rodinka? Souboje? Smrt? Láska? Přátelství? Jo, to všechno tam je, ale tak nějak podivně se to kombinuje. Tak podivně, až mě to přestalo v polovině bavit, a tak po 15. dílech dropped. Sbohem až moc barevné, kouzlem nabité, středověkem načuchlé anime o..? ()

Flatron

Fúha, príjemná fantasy jazda, ktorá mohla byť absolútnym skvostom v rámci žánru..škoda, že sa tak nestalo, pretože či už hľadanie relikvií, bližšia dostupnosť k jednotlivým postavám, alebo dalšie pokračovanie vojenského aktu by z tohto spravilo top anime. Veľa vecí tu nebolo dotiahnutých a rád by som k tomuto videl aj dalšiu sériu, ale toho sa asi nedočkám. Slabšie 4*. ()

Hees

Slušné anime so zaujímavými postavami, ktoré majú svoje vlastné rôzne záujmy a to nie je všetko fungujú tu aj intrigy a politika, aj keď politika v obmedzenej miere. Jednotlivé kráľovstvá potrebujú svoju vládu a aj šľachtici majú svoje záujmy a tie sú samozrejme to, aby mali pokoj a na ich majetky, aby nik nesiahal. Takže kráľ Sion Astal musí robiť všetko preto, aby vládol s rozumom a robiť taktické ťahy, aby sa nepopálil a toho súčasťou sú aj rozhodnutia, ktoré nekorešpondujú s jeho povahou. Anime sa dá rozdeliť na dve časti a to na časť, kde kráľ zveľaďuje svoju zem a druhou časťou je Rynerove a Ferrisino pátranie po artefaktoch, ktoré majú nesmiernu silu. Jednotlivé postavy sú síce zaujímavé, ale niekedy sa využíva hlavne jedna ich vlastnosť, napríklad Ferris má rada dagno, Ryner je totálne lenivý a podobne. Týmto sú postavy mierne degradované, ale ich minulosť je zaujímavá a správne sa pracuje s údelom oboch hlavných predstaviteľov a s tým s čím všetkým sa museli vyrovnať počas svojho života. Príbeh je zaujímavý a počas celého anime výborne graduje a stále sa viac a viac zamotáva a tiež sa pridávajú rôzny ďalší hrdinovia, čo majú vlastné iné záujmy. Bohužiaľ teraz sa dostanem ku koreňu veci a hlavnému problému tohto anime a to je počet dielov a neexistujúce pokračovanie anime. Posledné diely sú už dosť zrýchlené (4-6 dielov) a z dovtedy pozvoľna plynúceho anime sa stáva rýchlik, ktorý chce zaujať, alebo umrie a to dovtedy čo zdobilo anime sa vytráca v posledných dieloch, tak celkový pocit môže byť trocha horší. Vymenoval som aj iné problémy, ktoré anime má, ale z príbehu som cítil veľký potenciál a zaujal ma. ()