Kyle Miller je obchodník s diamanty, který žije v luxusním sídle, má nádhernou manželku Sarah a pubertální dceru Avery. Jednoho dne se vrátí z práce domů a chvíli poté zazvoní u jeho dveří policie, shánějící majitele sídla. Když otevře dveře, do domu vtrhne banda lupičů. Zatímco on je s ženou spoután, jejich dcera si tajně užívá na školním mejdanu, kam utekla přes zákaz rodičů. Čtyřčlenná parta gangsterů se dožaduje otevření trezoru, jinak manžele zavraždí injekcí jedů. Kyleova manželka pozná v jednom z lupičů muže, s nímž měla před časem milostný románek. Celá situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Avery rozhodne vrátit z večírku a během okamžiku se stává zajatkyní gangu. Když se teroristům podaří Kylea přesvědčit, aby otevřel domácí trezor, v šoku zjišťují, že je úplně prázdný. Situaci se snaží zachránit Avery, která tvrdí, že ví o místě, kde se skrývá velká spousta peněz. (TV Nova)

Riddick77

Klidně mě ukamenujte, ale já jsem se bavil poměrně dobře. Ano, zlodějská partička je plná idiotů a psychoušů, kteří by nevykradli ani Fort Knox, i kdyby jim dali klíče. Děj nenabízí nic nového, co bychom už někde neviděli a těch opravdu nečekaných zvratů se vskutku nedočkáte. Na druhou stranu budování napětí celkem funguje, hra se s postupujícím časem přiostřuje a film má ve druhé polovině docela fajnové tempo (pomáhá střídmá stopáž). Navíc to Nicole a Lianě opravdu sekne, což přebíjí dosti zoufalý výraz, který opět nasadil Nicolas Cage. Schumacher je rutinér a chybí mu už jiskra a nápady, což je škoda, protože obsazení nabízelo mnohem lepší zpracování. I přes všechny zápory se sice jedná o tuctový snímek v rámci žánru, ale subjektivně musím uznat, že jsem se nenudil. 6/10! ()

blackrain

Kejdžák konečně dostal celkem normální roli, kde nemusí hrát akčního hrdinu. Tatíci od rodiny by mu šli dobře. S Kidmankou si sedli perfektně. Chtěla bych je společně vidět i v nějakém jiném filmu. Ale není mi úplně jasné, proč šla Nicol Kidman zrovna do tohoto filmu. Ze začátku je tenhle film děsná nuda. S nástupem zlodějů se to všechno změní, ale člověk si musí počkat na okamžik, kdy jim začne z toho všeho už pořádně hrabat a začnou se projevovat jako banda psychopatů. ()

harfuska

Krv a diamanty patria k sebe.. Rovnako ako Cage a šialenstvo.. A aj keď to bolo dejovo slabé, bolo zaujímavé sledovať ako si s problémom poradí Cageova podarená rodinka.. Teda až na Nicole, z ktorej dostávam tik do oka. Naviac banda blbcov, ktorá koná nezmyselne, ma docela pobavila ☺ ()

MATADOR

Sledovat tuhle odpadní záležitost je vážně TEROR! S Joelem už to skutečně jde od desíti k pěti a i když jsem měl jeho tvorbu poměrně rád, posledními filmy si fazónu spíše pokazil! Kdyby tady nebyl Cage a Nicole, tak si myslím, že jde o nějaký amatérský film, ale pro hvězdy takových jmen je tohle opravdu ostudou. Ostatně výdělky mluví za vše! Těžko uvěřitelné výkony, bezduchá zápletka a finále ... Proč se tu takhle vlastně rozčiluju? ()

vegetol.mp

Rozhodně ne tak hrozné, jak se místní hodnocení tváří. Řemeslně solidně udělaný film, s dobrými hereckými výkony, kterému podráží nohy hlavně to, že je a) remakem a za b) podobných filmů už bylo natočeno mraky. Na druhou stranu, že by tohle bylo nějak o poznání horší, než Firewall s H. Fordem, jsem si fakt nevšiml. Je to zábavné, má to spád a dlouhé je to tak akorát. 70% ()

ilemas

Průměrný thriller u kterého jsem se ani trochu nenudil. Je tam sice spousta klišé a nelogičností, ale to vše vynahradí výborná dvojice Nicolas Cage a Nicole Kidman. ()

M.i.k.e

standartní thriler na jedno použití,který vyloženě neurazí,ale ani nenadchne.Navíc i přes slušnou stopáž chvílemi nudí a to u podobného druhu filmu asi není nejlepší.Na druhou stranu Mikuláš Klec je tady celkem snesitelný a to se počítá...50% ()

Figu

Joel Schumacher nám trošičku jakoby dohořívá. Z jeho tenkrát pořádných režijních plamenů se pomalinku stává malej slabej plamínek, kterej za chvíli pohltí černočerná tma. Film je nevýraznej, záporáci jsou komičtí a Nicole mě zklamala šíleně. Neuznávám řeči, který se vedou o Cageovi, naopak je vyvracím a Nicolase řadím neustále mezi hereckou špičku! Je pořád kvalitní profík, kterej Teror vlastně táhne a díky němu to až takovej propadák není. Nicméně čistej průměr to nemine! 50% ()

O´Neill

Celkem zajímavý Schumacherův thriller, jehož největším plusem jsou herci. Ano, navzdory tomu, že každý druhý zde v komentářích herce, konkrétně především Cage, kritizuje, já je beru jako plus. Většina zdejších jsou totiž strašně zaujatí, a když vidí Cage, vzpomenou si na to, že za posledních pár let toči jen béčka, a tak mu automaticky řeknou, že neumí hrát. Ne, není to pravda, je to stále ten skvělý herec, jen se mu nedostává lepších projektů. Film má celkem slušný námět, a zajímavé provedení, kdy se z bezstarostné atmosféry rázem stane Schumacherovská psycho atmosféra. Film mě bohužel kromě herců v zásadě ničím neoslnil, a tedy nemohu jinak než pouze průměrné tři hvězdy - nicméně se nebráním pozdější reprojekci, a věřím, že se mi poté film zalíbí více. ()

bourec

Tak ani tohle se Schumacherovi nepovedlo.Bez invence,a vlastně i bez samotnýho napětí,navíc spíš mírou násilí točený pro děti.Dost hrozný herci v rolích záporáků,ale vlastně ani rodinka v čele s Cagem nebyla úplně košér.Nevim jak vy,ale radši pět Krvavejch potoků,než tuhle unuděnou kravinu.40%. ()

WoWoW

Já snad ani nedokážu říct, teda napsat, co je na tom filmu to nejhorší. Celý film pořád někdo řve, ale to bych v situaci v jaké se ti (předem se omlouvám za tenhle výraz) debilní hovada ocitnou ještě dokázal přejít. To, že zločinci jsou parta opravdu strašidelně hloupých lidí už je větší problém. Ale ze všeho největší problém jsou všechna ta debilní rozhodnutí, kopance a kraviny, co ty postavy vytváří. Vlastně jediné, co mi přišlo celkem inteligentní, byla scéna v devětsetjedenácce. Schumacher by se měl jít zahrabat, než svou další tvorbou zničí vzpomínky, že uměl dělat filmy. Což už Nicolas Cage asi bohužel nestihne. Poslední hřebíček do rakve je pro mě to, že je to remake. WHAT THE FUCK!!! ()

Nach

Tento film musím pochválit. Čekal jsem něco opravdu podprůměrného a dostal atmosférický thriller s fungujícím příběhem a docela slušnými hereckými výkony. Ano, opravdu i Nicolas Cage se mi zde po věru dlouhé době líbil. Nebyla minuta, kdy bych nebyl přikovaný k obrazovce. Hlavním hrdinům jsem fandil, padouchy nenáviděl, ale zároveň jejich motivy chápal. Epické zakončení v ohni sice již zavánělo až moc patosem, ale i tak výsledný dojem zůstal stejný. Za mě rozhodně pochvala. 75% ()

Maty85

Mé nadšení tak trochu začíná a končí s dvojicí mých oblíbených herců, protože srovnat to např. s tématicky podobným Mother's Day, tak Trespass určitě minimálně o * prohrává. ()

3n3my

Zas až tak tragicky tento thriller nevidím, aby sa mohol pohybovať na hranici 50%. Videli sme Cageov asi najlepší výkon roka, Kidman nepotrebuje komentár, zápletka síce viac menej klasická, ale najmä po technickej stránke pobavila. Vyzerá to tak, že niekto sa chcel vyhrať so scenárom, ktorý nechtiac viacej pobabral. ()

otík

To vám byl zase snímeček. Schumacher zase jednou natočil (ne)povedou lehkou akčňárnu - no spíše škvár a směs mezi thrillerem, akcí, ukecanou ujetostí a satirou na bohaté pracháče a "chudé" zloděje. Cage v roli bohatého a zcela jakékoli akce neschopného pracháče zase ukazuje ten svůj deset let ohleděný kukuč, aby se ke konci filmu nelogicky přeměnil v hrdinu. Film nabízí hlavně to špatné - pomalé tempo by nebylo na škodu, kdyby nebylo vyplněno zcela debilními a praštěnými kecy praštěných lupičů a kdyby aspoň někdo jednal trochu realisticky. Více času věnovat recenzi na tento "vychytaný" snímeček je velká škoda. Amen gloria při dalším setkání s Cagem. ()

panMartin

Tak tohle byl opravdový teror i pro mě a ani hvězdné obsazení Nicolas Cage a Nicole Kidman nepomůže. Ničím to nezaujme, nemá to atmosféru, neskutečně dementní zloději.... spíš asi všechny postavy. Každý každému pořád jen vyhrožuje a skutek utek. Zaujalo mě jenom to, že tu hrála krásná Liana Liberato, to je vše. Tento film je fakt totální "sračka". A kdyby to zrovna nevysílali v televizi, ani bych se na to nekoukal! ()

SeanLSD

To vám teda bola rodinná terapia! - do ktorej prijali pozvanie starého známeho Nicole a Nicolas. No jo, takýchto filmov je ako maku, ale keď padnete na nejaký len raz za pár rokov, je to pozreteľné... Trošku zveličujem, ale osobne v podstate nevidím veľký rozdiel oproti vychvaľovanému Fincherovmu ÚKRYTU, je to pre mňa skoro rovnaká kvalita. Trochu je mi ľúto, že sa Joel Schumacher rozlúčil práve takýmto kúskom, ale čo si budeme hovoriť - videli sme už tucty ďaleko horších labutích piesní... ()