Prázdný pohřebák (S03E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Empty Hearse

 • Slovensko

  Prázdne máry

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 1 h 30 min

 • filmmovier
  *****

  Pro mě je třetí série nejvyrovnanější a asi i nejlepší, což dokazuje i první díl, který (opět) naprosto fantasticky a dechberoucně vrací na scénu Sherlocka Holmese, jehož vysvětlení, jak přežil pád ze střechy je něco tak naprosto geniálního, že jsem nic lepšího snad v životě neviděl - no skutečně.... Watson vypadá s knírem blbě a Mary je velmi sympatická a skvěle zahraná... 100%.(27.12.2015)

 • malylada
  ****

  Za mě asi zatím nejhorší díl z řady Sherlocka. Pro tvůrce příliš obtížný úkol navázat na dost ošemetný závěr posledního dílu druhé série. Díky tomu došlo na zdlouhavé vysvětlování, udobřování, které naštěstí vynahrazoval skvělý humor. Nebyl zde prostor pro nějaký kule rvoucí případ a tudíž detektivní podtext působil docela jednoduše, se spoustou pofiderné logiky. Asi jsem moc namlsaný předchozími díly......7/10(21.12.2016)

 • vyfuk
  ****

  Začátek nové sérii začal menším škobrtnutím. Primárně se totiž děj spíše zaměřoval na Sherlocka a Watsona přímo a sekundárně byl děj směřován na zápletku s tím, že no... on tam někdo má někoho odbouchnout, ale koho to zajímá? Začátek třetí série má sice vtipná podtón, který plně oceňuji, ale stále mi přišlo, že vždycky se příběh snaží napůl řešit problém případu a poté postav. Ukázkový příklad bylo právě finále předchozí sezóny. Zatím asi nejhorší díl Sherlocka, ale to mi furt nebrání v tom tvrdit, že to i tak bylo super.(6.2.2016)

 • zdenur
  ***

  Předchozí díl patřil k těm nejlepším a bylo náročné na něj smysluplně navázat. Bohužel se to moc nepovedlo. Vysvětlení předchozích dějů bylo hned několik, ale žádný z nich mě nijak neokouzlil. Pořád jsem čekal na ten moment, na ten pocit, který jsem měl když v minulém díle Sherlock udělal to co udělal. Ve finále mi došlo, že jsem se u tohoto dílu cítil přesně tak, jak se musel cítit chudák Watson, když se mu zjevil duch.(27.4.2016)

 • movieband
  ****

  V lecčems bych souhlasil s uživatelem gogos. Úvodní díl třetí série divákovi nabízí hned několik vysvětlení, jak proběhl závěr Reichenbachu, nabízí upgradované zpracování ve formě více slo-mo záběrů (v celku to bylo tímhle efektem předimenzované) a samotné zapasování fandů, kteří sdíleli hashtagy (?). a koumali všemožné konspirace. Jediné tři body, které bych úvodu třetí série Sherlocka vytknul. Samotný děj o Guyi Fawkesovi je chytrý a zapadá do sebe jednotlivými dílky v průběhu jako mozaika. Špičkování mezi Sherlockem a Watsonem zůstalo a díky konci Reichenbachu bylo v tomhle díle asi nejintenzivnější. Naposled dostal Sherlock od Watsona takovou sodu ve druhém díle druhé série. Já jsem s návratem spokojený. V co však doufám, tak je to, že tvůrci upustí od toliko užívání slo-mo záběrů a vyhrají se raději s jinými atributy seriálu. "Remember, remember, the fifth of November..." 80%(22.9.2016)