Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od dramatických událostí ze závěru poslední epizody uplynuly dva roky. Víme jen tolik, že Sherlock žije. Vrhl se ze střechy nemocnice sv. Bartoloměje, a přesto žije. Pro svět ovšem zůstává mrtvý. Vyrovnat se s jeho smrtí bylo těžké především pro Johna Watsona, nyní se ale zdá, že konečně dokázal obrátit list a posunout se v životě dál. Jeho znovunalezený klid nemá mít ovšem dlouhého trvání. Londýnu hrozí masivní teroristický útok, jehož odvrácení si žádá Sherlockova génia. Detektiv vstává z mrtvých, k jeho překvapení se věci ale nevyvíjejí tak, jak si představoval. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

malylada

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě asi zatím nejhorší díl z řady Sherlocka. Pro tvůrce příliš obtížný úkol navázat na dost ošemetný závěr posledního dílu druhé série. Díky tomu došlo na zdlouhavé vysvětlování, udobřování, které naštěstí vynahrazoval skvělý humor. Nebyl zde prostor pro nějaký kule rvoucí případ a tudíž detektivní podtext působil docela jednoduše, se spoustou pofiderné logiky. Asi jsem moc namlsaný předchozími díly......7/10 ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U sledování první epizody třetí série jsem měl po celou dobu neodbytný pocit, že tvůrci příliš tlačili na pilu. Podle ohlasů diváků se humor ujal, takže s ním v žádném případě nešetřili, a to byla trochu škoda. Měl jsem dojem, že se dívám na komedii lehce říznutou detektivkou, opakované krkolomné vysvětlování Sherlockovy nesmrti mě otravovalo a myslím, že má Mark Gatiss štěstí, že je Annie Wilkes jen fiktivní postavou. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadstandardní rozjetí 3.série, především díky různým úhlům pohledů a vysvětlování Sherlockovy "smrti". Nevím, co všichni mají, když tu melou, že už další díly jaksi vycházejí z původního konceptu a jsou tématicky jinde..Mě naopak přijde, že dialogy, pointy a i herecká soudružnost herců je stále lepší, navíc i lehounká změna v povahovém rysu u Sherlocka (víc lidskosti a emocí) je jenom do plusu..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek nové sérii začal menším škobrtnutím. Primárně se totiž děj spíše zaměřoval na Sherlocka a Watsona přímo a sekundárně byl děj směřován na zápletku s tím, že no... on tam někdo má někoho odbouchnout, ale koho to zajímá? Začátek třetí série má sice vtipná podtón, který plně oceňuji, ale stále mi přišlo, že vždycky se příběh snaží napůl řešit problém případu a poté postav. Ukázkový příklad bylo právě finále předchozí sezóny. Zatím asi nejhorší díl Sherlocka, ale to mi furt nebrání v tom tvrdit, že to i tak bylo super. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scenáristi išli na to tentokrát trochu inak. Upustili od atmosféry, pridali na hravosti a trochu zabudli pritom na prípad. To ale nevadí, pretože sledovať alternatívne verzie pádu zo záveru druhej série mi pripadá ako zatiaľ ten najlepší nápad celej série. Nakoniec ide samozrejme aj v tom prípade o vysokú hru a finále je napínavé. Freeman s fúzami vyzerá ešte horšie, ako Pavel Trávniček. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Pri natáčaní tejto epizódy nakrútili aj zopár falošných scén o tom, ako Sherlock (Benedict Cumberbatch) prežil pád, a to kvôli davom ľudí, ktorí boli pri natáčaní. Hercovi sa tento nápad veľmi pozdával, a tak navrhol, aby mal Moriarty (Andrew Scott) počas jednej scény na sebe jeho kabát. Tiež vznikla falošná scéna, kde sa Moriarty srdečne rozpráva s Mycroftom (Mark Gatiss). (SpoilerAlert)
  • Zápletka s pokusem o atentát na Westminsterský palác odkazuje na reálný pokus o atentát, který se odehrál 5. listopadu 1605. Tento den je ve Velké Británii každoročně připomínán 5. listopadu jako Noc Guye Fawkese a jako den, kdy byla monarchie a král zachráněni. V seriálu se pokusí útočníci spáchat atentát navedením vagónu s výbušninou na opuštěné koleje metra. Stejný způsob se objevil i ve filmu V jako Vendetta (2005), který byl inspirován stejnou událostí. (x_silver)
  • Miesto, kde sa natáčala táto epizóda (metro, ktoré malo vyhodiť do vzduchu parlament vo Westminstri) sa v skutočnosti nachádza vo West Hampstead a nebola to ani časť nedokončeného metra, ani nepoužívaná stanica Bull & Bush. Štáb nezohnal naozajstný vlak, a tak si musel zostrojiť vlastnú repliku vozňa District Line, aj keď interiér je z vlakov Jubilee Line. Milovníci londýnskeho metra však v tejto časti našli ešte viac ako 15 nedostatkov. (JOZZZKO)

Reklama

Reklama