Prázdný pohřebák (S03E01) (epizoda)

The Empty Hearse

Prázdne máry

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2014, 1 h 30 min

Scenáristi išli na to tentokrát trochu inak. Upustili od atmosféry, pridali na hravosti a trochu zabudli pritom na prípad. To ale nevadí, pretože sledovať alternatívne verzie pádu zo záveru druhej série mi pripadá ako zatiaľ ten najlepší nápad celej série. Nakoniec ide samozrejme aj v tom prípade o vysokú hru a finále je napínavé. Freeman s fúzami vyzerá ešte horšie, ako Pavel Trávniček.(3.1.2016)

Nadstandardní rozjetí 3.série, především díky různým úhlům pohledů a vysvětlování Sherlockovy "smrti". Nevím, co všichni mají, když tu melou, že už další díly jaksi vycházejí z původního konceptu a jsou tématicky jinde..Mě naopak přijde, že dialogy, pointy a i herecká soudružnost herců je stále lepší, navíc i lehounká změna v povahovém rysu u Sherlocka (víc lidskosti a emocí) je jenom do plusu..................moje hodnocení = 10 z 10.(17.1.2017)

• Heroine

Zase si myslím to, co o téměř každé epizodě. Nemyslím si že je to dobře obsazené, mám jen slabost pro B.C., ale rozhodně ho mám radši v jiných rolích, a v téhle by byl podle mě lepší někdo jiný. Nemyslím si ani že je to dobře napsané. Případy jsou primitivní, velkolepě odhalují něco, co jako divák vím 5-10 minut dopředu, šustí to papírem, a všechno je příliš soustředěné jenom na titulní postavu, až nesympaticky. Zase se ale najde pár zábavných dialogů (ano, i pár fraškovitých a mimořádně trapných, ale zapomeňme na ně na vteřinku...), a tedy jedna hvězda tam je.(24.4.2016)

Sherlock je zpátky ... se všemi svými nanejvýš osobitými a neobyčejně sympatickými výstřelky. Nicméně život šel dál ... po celé dva dlouhé roky, kdy se vyskytoval mimo Londýn. Taktéž Mark Gatiss, Steven Moffat a Steve Thompson nezaháleli, když s trochou zlomyslnosti rukou společnou a nerozdílnou pozměnili Sherlockův mikrosvět ... a svou cílevědomou, maličko destruktivní činností tak stvrdili platnost onoho okřídlené rčení o řece, do jejíchž vod dvakrát nevstoupíš. Ovšem milý detektiv dle očekávání nezaváhá a zpřetrhané nitky navazuje po svém, což nezúčastněný divák zajisté ocení - ani zbrusu nová, správně komplikovaná zápletka s několika specifickými odbočkami a drobnými úlety nezůstává pozadu, bez mrknutí oka snese srovnání se všemi předchozími ... a mně nezbývá než konstatovat, že Země se sice pootočila, ale Sherlock taky nezůstal stát na místě - tudíž nevidím nejmenší důvod k jakýmkoli výhradám či pochybnostem, které by se týkaly oběžné dráhy Země či snad přímo osobnosti ústředního hrdiny.(10.3.2017)

No, po neskutečně nářezové druhé sérii přichází lehčí sprcha v podobě úvodního dílu třetí série. Sherlock je zpátky a s ním opět Dr. Watson. A oba jsou opět skvělí. Nicméně se mi nějak napáčil celý koncept dílu, hlavně pak velmi výrazné zapojení fandomu do příběhu a možná až zbytečné teoretizování s tím, jak to nakonec všechno bylo. Ten hlavní příběh se pak možná až zbytečně moc dostává do pozadí. Někomu tato forma možná vyhovuje, mně o trochu méně. V pořadí sedmá epizoda je první, které bych nedal tak vysoké hodnocení, jako těm předchozím. Hodně slabé 4*(4.1.2016)