Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od dramatických událostí ze závěru poslední epizody uplynuly dva roky. Víme jen tolik, že Sherlock žije. Vrhl se ze střechy nemocnice sv. Bartoloměje, a přesto žije. Pro svět ovšem zůstává mrtvý. Vyrovnat se s jeho smrtí bylo těžké především pro Johna Watsona, nyní se ale zdá, že konečně dokázal obrátit list a posunout se v životě dál. Jeho znovunalezený klid nemá mít ovšem dlouhého trvání. Londýnu hrozí masivní teroristický útok, jehož odvrácení si žádá Sherlockova génia. Detektiv vstává z mrtvých, k jeho překvapení se věci ale nevyvíjejí tak, jak si představoval. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scenáristi išli na to tentokrát trochu inak. Upustili od atmosféry, pridali na hravosti a trochu zabudli pritom na prípad. To ale nevadí, pretože sledovať alternatívne verzie pádu zo záveru druhej série mi pripadá ako zatiaľ ten najlepší nápad celej série. Nakoniec ide samozrejme aj v tom prípade o vysokú hru a finále je napínavé. Freeman s fúzami vyzerá ešte horšie, ako Pavel Trávniček. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U sledování první epizody třetí série jsem měl po celou dobu neodbytný pocit, že tvůrci příliš tlačili na pilu. Podle ohlasů diváků se humor ujal, takže s ním v žádném případě nešetřili, a to byla trochu škoda. Měl jsem dojem, že se dívám na komedii lehce říznutou detektivkou, opakované krkolomné vysvětlování Sherlockovy nesmrti mě otravovalo a myslím, že má Mark Gatiss štěstí, že je Annie Wilkes jen fiktivní postavou. ()

Reklama

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě asi zatím nejhorší díl z řady Sherlocka. Pro tvůrce příliš obtížný úkol navázat na dost ošemetný závěr posledního dílu druhé série. Díky tomu došlo na zdlouhavé vysvětlování, udobřování, které naštěstí vynahrazoval skvělý humor. Nebyl zde prostor pro nějaký kule rvoucí případ a tudíž detektivní podtext působil docela jednoduše, se spoustou pofiderné logiky. Asi jsem moc namlsaný předchozími díly......7/10 ()

movieband 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V lecčems bych souhlasil s uživatelem gogos. Úvodní díl třetí série divákovi nabízí hned několik vysvětlení, jak proběhl závěr Reichenbachu, nabízí upgradované zpracování ve formě více slo-mo záběrů (v celku to bylo tímhle efektem předimenzované) a samotné zapasování fandů, kteří sdíleli hashtagy (?). a koumali všemožné konspirace. Jediné tři body, které bych úvodu třetí série Sherlocka vytknul. Samotný děj o Guyi Fawkesovi je chytrý a zapadá do sebe jednotlivými dílky v průběhu jako mozaika. Špičkování mezi Sherlockem a Watsonem zůstalo a díky konci Reichenbachu bylo v tomhle díle asi nejintenzivnější. Naposled dostal Sherlock od Watsona takovou sodu ve druhém díle druhé série. Já jsem s návratem spokojený. V co však doufám, tak je to, že tvůrci upustí od toliko užívání slo-mo záběrů a vyhrají se raději s jinými atributy seriálu. "Remember, remember, the fifth of November..." 80% ()

gogos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, po neskutečně nářezové druhé sérii přichází lehčí sprcha v podobě úvodního dílu třetí série. Sherlock je zpátky a s ním opět Dr. Watson. A oba jsou opět skvělí. Nicméně se mi nějak napáčil celý koncept dílu, hlavně pak velmi výrazné zapojení fandomu do příběhu a možná až zbytečné teoretizování s tím, jak to nakonec všechno bylo. Ten hlavní příběh se pak možná až zbytečně moc dostává do pozadí. Někomu tato forma možná vyhovuje, mně o trochu méně. V pořadí sedmá epizoda je první, které bych nedal tak vysoké hodnocení, jako těm předchozím. Hodně slabé 4* ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Zápletka s pokusem o atentát na Westminsterský palác odkazuje na reálný pokus o atentát, který se odehrál 5. listopadu 1605. Tento den je ve Velké Británii každoročně připomínán 5. listopadu jako Noc Guye Fawkese a jako den, kdy byla monarchie a král zachráněni. V seriálu se pokusí útočníci spáchat atentát navedením vagónu s výbušninou na opuštěné koleje metra. Stejný způsob se objevil i ve filmu V jako Vendetta (2005), který byl inspirován stejnou událostí. (x_silver)
  • Pri natáčaní tejto epizódy nakrútili aj zopár falošných scén o tom, ako Sherlock (Benedict Cumberbatch) prežil pád, a to kvôli davom ľudí, ktorí boli pri natáčaní. Hercovi sa tento nápad veľmi pozdával, a tak navrhol, aby mal Moriarty (Andrew Scott) počas jednej scény na sebe jeho kabát. Tiež vznikla falošná scéna, kde sa Moriarty srdečne rozpráva s Mycroftom (Mark Gatiss). (SpoilerAlert)

Reklama

Reklama