Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

TaanStari

Laciná verze Michaela Sheena naučí lacinou verzi Martina Freemana se ohánět sekerou líp, než Chris Hemsworth ve Sněhurce, samozřejmě nesmí chybět ani nezapamatovatelný černoch a hezká tvářička. Akce vypadá zhruba tak hloupě, jako v 300, akorát nepřehledná, první polovinou si Timur vykrádá Wanted a hlavní záporák zemře na ránu pěstí. Plus se tu někdo asi díval na Twilight, jinak si nedokážu vysvětlit, proč kurva můžou upíři přežít na slunci. A vůbec, představitel Lincolna vypadá jak děcko a když už mu konečně v polovině filmu začne růst pubické ochlupení, tak bohužel na obličeji. No a o patriotických sračkách se tu radši nebudu ani rozepisovat. ()

KOZEL84

Američané,vždy přesně a nebojím se říct až pedantsky pečlivě dodržující historická fakta (stejně jako vždy s úctou a pokorou přistupují k adaptacím literárních děl),nám odhalují dějiny.Já to třeba vůbec nevěděl,že lovil upíry.A ''chytří'' lidé se můžou posrat ze všeho toho prznění historie (o které neví ani hovno).Možná bude problém v nedostatečné transparentnosti názvu,ne?Tss..takhle lhát.Pěkný je např. komentář uživatelky s řekl bych až krutým nedostatkem sebereflexe.Obzvlášt' ta část o nedodržování fyzikálních zákonů (film o upírech!) a ještě ta část divák nerovná se hlupák (to řikám,krrrutý nedostatek,už ten nick je toho důkazem).A taky vždy skvělý a originální pisatel teutates,jehož názory sou oslavou lidského myšlení.Akorát mi tam tentokrát chybělo něco s předponou pseudo,pseudo-cokoli.To je fuk,hlavně at' to tam je.Příště.To že se to bere přehnaně vážně je taky nesmysl (je vidět na případu Battleship jak se tu nadsázka ocen'uje).Prostě to není komedie.Já bych pochválil výpravu a masky (po dlouhé době kdy někdo vypadal aspon' jako někdo kdo někoho hraje),ale důrazně dodávám,že je to strašná blbost (to abych se nepřipravil o nějaký vyměněný bodík,který mi dodá mylný pocit vlastní důležitosti).Ale je fakt,že od Timura bych čekal větší náhul (akce a nic víc). ()

dawe787

No vydržel jsem to, ale byla to taková úpírská pohádka pro dospělé. Kdyby hrál hlavní roli větší sympaťák, vystříhali by některé přehnané antifyzicky-nesmyslné lidské kousky a celou tu zápletku hodili do jiného osudu než zrovna nejznámějšího amerického prezidenta ještě vedle Kennedyho, tak by to mělo větší grády. Přesto nebudu sviňě a dám za tři i díky skvělému Dominicu Cooperovi, který všechny okolo strčil do kapsy. Na závěr doporučím pro zlepšení chutě na lidskou krev raději loňské Svítání (neplést prosím se Stmíváním) anebo starého dobrého Blada. ()

sirien

Tohle moje hodnocení neberte vážně, protože není vážné, protože jsem na ten film nešel vážně. Šel jsem se pobavit stupidní bezduchou a vypatlanou komedií o Lincolnovi a upírech a dostal jsem PŘESNĚ na co jsem šel. REÁLNĚ bych tomu dal tak 2* a to ještě slabé. Jo mimochodem - Amíci si ve filmech zase idealizují vlastní historii, Lincolnovy pohnutky ke zrušení otroctví byly ve skutečnosti brutálně cyničtější a o černochy mu morálně vzato vpodstatě nešlo, ale tak whatever. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PS - komenty co mi mluví více či méně z duše: VERBAL, CERVENAK, ENŠPÍGL ()

Derny

Ten film byl i docela zábavnej, i když mi docela vadilo to vykreslení upírů. De facto o nich nebylo řečeno nic, zatímco se vše věnovalo jen druhé straně. Akčních scén nebylo mnoho, ale ušly. Jako je hodně vtipný udělat z jižanských otrokářů upíry a z Lincolna jejich neporazitelného zabijáka. Pokus o metaforu? Možná. Ale i když jsem si to takhle odůvodnil, stále se musím ptát: proč sakra zrovna Lincoln zabijákem upírů? Je mi opravdu do smíchu :D Je faktem, že tenhle film chtěl prostě jen pobavit, to je vše. ()

ASSBURGER odpad!

Totálna volovina čakal som od toho viacej akurát jedna pekna herečka viacej nič ani za to si tento film nič nezaslúži... Proste nepozerajte to ľudia je to proste dielo ktoré by som nikdy v živote už viacej vidieť nechcel. Som rád že som dostal príležitosť pozrieť si to a napísať k tomu taký retardovaný komentár ktorý stojí za nič... ()

Bozvav

Čekala jsem bůh ví jakou hrůzu, ale byla jsem celkem překvapena, že se to dalo shlédnout vcelku v pohodě. jasně je to kokotina, ale v jádru humorná, místy vtipná a trošinku, opravdu trošinku napínavá. Normálně bych dala dvě a půl *, ale za to, že to nebylo tak hrozné, za fešného Mackieho a Cooperaa za to zdejší podhodnocení, já nadhodnocuji a dám o jednu více. PS: to, že hlavní hrdina je Lincoln ostentativně přehlížím. ()

Extrakritik

Ty amíci vymejšlej hrozný kokotiny.To je,jako kdyby jsme natočili film - Tomáš Garrigue Masaryk : Lovec upírů.To by byl propadák,ale americká verze,to je něco jinýho.Jiný kraj,jiný mrav. ()

Brousitch

"Už samotný název má to podivné strašidelně kouzlo a připomněl mi ty staré horory, na které jsem se díval jako malý kluk. Když mi o tom poté začal zapáleně a nadšeně vyprávět Timur, věděl jsem, že chci vidět právě jeho verzi." - Tim Burton ()

Wolvie

Věřil jsem v podobné guilty pleasure,jakým byli loni Kovbojové a vetřelci.Proč? Protože Timur Bekmambetov natočil peckoidní Wanted,které stále považuji za jeden z nejlepších akčních filmů minulé dekády.Tenhle slepenec má v sobě pár solidních nápadů a opět se v něm ukazuje režisérova schopnost natočit za relativně malý peníz trikově zatraceně působivou podívanou.ALE... sračkovost námětu se tady bohužel zakrýt nepodařilo,takže před sebou máme jen nepovedenou brakovou slow-motion atrakci,která vyšumí pět minut po zhlédnutí.Timure,ty máš na víc hochu! ()

Rokle

Když to Abe kosí dle seznamu smrti, je to velice ucházející bitka mezi statným chlapákem připomínajícím v určitých záběrech Erica Banu a nechutnýma upírama. Teda až na jednu scénu a tou je uhýbačka a posléze házečka koňma mezi oběma protagonisty. To už bylo i na můj hodně volný vkus moc. Tím přechodem do vážna, aby se naplnila rovina prezidenta Lincolna, si tvůrci zbytečně (chápu, že jeli podle knihy) zadělali na problém a příběh, pokud to tak mohu nazvat, chladne a utápí se. ()

Puol

Druhá polovica filmu, tá historicky "vernejšia", sa už bohužiaľ snažila byť vážnejšia. Sympaticky odľahčená zábava sa tak úplne vytratila. Divný, nevyvážený film s pútavou vizuálnou stránkou. Po Wanted, ale jednoznačne krok späť. ()

Luk Skywalker

Ono je to celkem zábavný film, ale proč si proboha berou na paškál jednoho z amerických prezidentů. Ne, že bych byl nějaký milovník USA, ale pokud to měla být nějaká mysteriózní parodie, tak jsem to od magora Burtona nepochopil. Taky by se to dalo nazvat svérázný pohled na část americké historie nebo pomsta za studenou válku či co. Možná bych dal tři hvězdy jen by to nemělo být tak spatlané ve stylu mladík-zabiják a ve středních letech-vážený prezident, kdy na konci skáče jak zamlada a ještě výskyt té akční jízdy s koňmi, ta mě hodně iritovala. ()

GOREGASM

Timur a jeho parta vzali tuhle notně za vlasy přitaženou, ale zároveň přitažlivě šílenou variaci na životní etudu Abrahama Lincolna za opravdu špatný konec. Především se celá story bere zatraceně vážně, což je v kontextu s několika okatými a zjednodušujícími příběhovými zkratkami naprosto neslučitelné a samotný scénář jen lepí několik sice efektních, ale totálně samoúčelných akčních vizí bohatýra Timura. Ten by měl velice rychle pochopit, že není Michael Bay, aby si mohl dovolit svůj bezezbytku oku lahodící a agresivní vizuál navléct na tak chatrnou příběhovou kostru, díky čemuž se vám všichni ti slow motion dekapitovaní upíři z hlavy s dojezdem end credits doživotně vypaří. 40% ()

zelda82

Tvari se to strasne vazne, pritom je to do nebevolajici chujovina...Aspon tak akce je docela zabavna, predevsim skutecne vypecena jizda vlakem, ktera je diky zpomalovackam jeste o polovinu delsi... ()

Anduril

Hmmmmmm ja dám Abovi nakoniec iba 2 *. Pekný oddychový akčák. Myšlienka nula bodov, charaktery postáv nula bodov... zopár bodov si, aspoň podla mňa, zaslúžia efekty (boj medzi koňmi, padajúci most) a pekné výroky. Škoda, že ich do úst berú taký týpci. Odporučil by som to ľuďom pozerať po ťažkom dni v práci, po vykopaní kanála, po kálaní dreva... inak si z toho nič nezoberú. A pamätajte: " Skutočná sila nevychádza z nenávisti. Ale z pravdy." Pekný deň. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)