Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

jawjaw

Iba čierna škvrna a pošpinenie mena Abrahama Lincolna . Divím sa že takýto film pustili Amíci do kina a hlavne tá časť, ktorá by bola schopná krvácať na pruhy vlajky len aby boly stále červené. Po prvých 8 min som to chel vypnút ale donútil som sa si to pozrieť. Začiatok čistáááá 0 nikde nič. Strácalo sa to v úplnom ničom. Zrazu chytrá hláška do toho ničoho. A vtedy mi to došlo že je to vlastne Blade len je vypraný v perwoole. Modlím sa nech to nemá pokračovanie, považoval by som to za vyhodené peniaze a stratu času pri pozeraní. Dávam 2* ale aj to len vďaka niktorým vizuálnym efektom ( ktoré už aj tak boli v niektorom filme použité, miestami to kopíruje vizuálnymi efektmi Sherlocka ). ()

final2

Původně jsem chtěl dát tři,potom jsem si řekl že možná čtyři,ale nakonec pouze tři. Je toitž hrozná ptákovina, zasadit do občanské války upíry, ale každopádně lepší než nějaká sra*ka ve stylu tvajlajtu :D. Bez přemýšlení se na to koukat dalo, natočeno to bylo také celkem hezky, některé efekty se povedly. Celkově koukatelné,ale jinak prostě totální chujovina :D ()

klobasa

Nevím,mě se ten pro mnohé zastaralý vizuální styl líbil.Nebýt nablblého scénáře a nic moc konce hodnotil bych možná ještě výš. ()

malahradna

totálny výplach na jedno pozretie, triky aj postavy sú fajn, akurát som čakal, že akčné scény budú viac prepracované, ale pozrieť sa to dá, no nič prevratné v tomto filme nehľadajte ()

vw.cobra

Na tento film jsem se docela těšil, podle trailerů to vypadalo na novodobého Bladea z ruské produkce, ale byl jsem velmi zklamán. Nudil jsem se od začátku do konce a dvě hvězdy dávám jen za vizuální efekty, které byly docela na úrovni. Předvídatelný děj, nezajímaví herci a celkové zpracování utopily námět s dost velkým potenciálem. Každopádně se obávám nové studené války v rámci kinematografie, protože být američan, usiloval bych o natočení filmu "Michail Gorbačov: Lovec zombií". ()

oliamiri

Nebylo to nic světobornýho, ale mě se podobný filmečky líbí. Ze začátku to poměrně utíkalo, pak už to strácelo dech. Hlavní hrdina byl teda protivnej od samýho začátku a je to asi největší slabina filmu. Jinak sem se docela bavil. Bitva u Gettysburghu je odfláknutá až hamba. ()

ReDragon

Jedná se o vcelku pěkné a akční fantasy,spoustu bitek a upírů. Kdo má jedno z toho rád,tak tomu na chuť přijde. Je tam sice pár nepodařených efektů,ale v celku je to pěkný film,kde se mi nejvíce líbila atmosféra na konci filmu na vlaku a zakončení bylo humorné. Původně jsem tedy chtěl dát 3 hvězdy,ale za to zakončení a na smyšlený příběh dobrý film dávám hvězdy 4. ()

Doubeq

Jakmile přeseknul strom "ohromnou ránou", tak mi bylo jasné, že ten film už nechci vidět ani jednou opakovaně a z těží jsem vydržel do konce, uvažoval jsem, že i Stmívání je lepší, ale ne, je to podobná kravina :D 2* za originalitu ve všech směrech. ()

JerryPilsen

Hrozná kravina,kterou pozvedají z filmařského bahna snad jen výborné triky.Vše ostatní je samoúčelné.Jak může vůbec rusák točit takovýhle film,Asi s tím nechtěl mít žádný američan nic společného. ()

Hrebo

Tak tuhle ubohost nemuzou brat vazne ani ti nejvetsi americti patrioti. Nevedel jsem jestli se divam na film, ktery to mysli vazne a lici zivot Lincolna nebo si dela legraci. Herci jsou pomerne nudni a nicim Vas neoslovi. Bojove sceny....ehm...no docela zajimave ale vsechno uz tu nekdy nekde bylo a docela bych rekl, ze to prehani s temi zpomalenymi sceny. No jak uz bylo receno Abraham se musi v hrobe otacet. ()

marketcsfd

na to se nedá koukat - jedna za největší ptakovinu tohoto roku (jelikož doufám, že vetší blbost se snad už letos natočit nemohla) a druhá za to že jsem přes to všechno utrpení vyydžela do konce .... hruza ()

A.J. Rimmer odpad!

Když jsem si přečetl název filmu, dostal jsem záchvat smíchu. Tohle bude dobrá parodie, řekl jsem si. Po několika minutách mi můj úsměv ztuhl na tváři, pak mi padla brada, zhruba v polovině jsem dostal křeč do krku jak jsem nevěřícně kroutil hlavou a před koncem snímku jsem dostal tik do levého obočí. Za podobnou frašku by se nemusel stydět ani Azamat Bagatov, to je nad slunce jasnější! Jedinou příjemnou chvilku jsem měl při scéně s jedoucím vlakem, která ve mě evokovala vzpomínku na jedoucí vláček z animované pohádky "polární expres", jen místo sněhu byl všude oheň....je opravdu k nevíře, co je schopná vyplodit lidská mysl. NIKDY VÍC !!!! ()

fcapab

Začátek je tak neslaný, nemastný, rychlý a povrchní, že se člověk ani nestihne s Lincolnem sžít a mít ho "rád". Z toho tak nějak plyne zbytek filmu, trocha velkých slov aby se neřeklo, ale extra nepobaví, nepřekvapí. Navíc ta honička na digikoních - fuj... P.S. - nepléct s filmem Lincoln ()

Major776

Upíří pravda o Abrahamu Lincolnovi je zajímavá a děj ubíhá jednoduše vampírským tempem. Historické spojitosti nabádají často k úsměvu, ale jsou celkem vkusnou připomínkou historie viděnou netopýříma očima. Málokterý nesmrtelný je na tom herecky zle a tak Abraham se svými stříbrnými nástroji vítězí celých 105 minut krví načatého večera. P.S.: Přijde mi vyloženě špatné schéma soubojů, které je ve všech filmech pořád stejné. Asi na to někde existuje přesný dějový mustr, podle nějž musí hlavní hrdina ztratit svou zbraň a v napínavém prodlužování děje se k ní snaží opět dostat aby hlavní záporný hrdina (rozuměj padouch) mohl úspěšně zemřít! V dalším způsobu je hned na začátku "klaďák" ihned eliminován, pak "záporňák" začne žvanit, mezitím ten, kterému jako divák "fandím" ( co je zbit-alébrž klaďák ), vymyslí nějakou kulišárnu, lépe řečeno: "spočne-chvíli" a pak jedním či dvěma údery zvítězí, v případě kulišárny také! O.N.: Moc bych si přál, aby hlavní hrdina, klaďák chcete-li, byl od začátku až do konce tak dobrý a skvělý a chyby žádné nedělal -( vůbec se ho ty potvory, nebo upíři či záporáci nemusí ani dotknout ) a já bych mu pořád fandil a vůbec bych se nezlobil a bavilo by mě to! Pro příklad nemusím chodit daleko, že pane Bourne!? O.N. = Osobní Názor ()

Zofan

Nechápu, co tady zas každý frflá. Od filmu jsem čekal mnohem méně, a proto jsem s výsledkem spokojený. Ano, je to kravina, ale jestli na to někdo koukal s očekáváním, tak si za svůj zážitek může sám. Máucta :) ()

MR.Lolofon odpad!

No ako sa da hodnotit nieco taketo ... Myslim ze A.Lincoln by sa obracal v hrobe keby zistil ze o nom natocili takto inteligentny film. Cely film mi pride ako absurdita a asi aj jedna z najvacsich roka 2012 . ()

Trinactka

Upřímně - čekala jsem od tohoto filmu víc.... Líbilo se mi to, ale pořád mi to přišlo takové "nemastné, neslané". ()

Randall

2,51 Hvězdičky. Překvapivě sympatická krávovina. Očekával jsem něco mnohem strašnějšího, ale nakonec se z toho vyklubala docela snesitelná Hollywoodovina. Nejsměšnější (akorát nevím, jestli to byl záměr nebo ne) je, jak se všichni tváří naprosto vážně. Prostě Lincoln byl zabíječ upírů a hotovo. Deal with it. Už se těším na pokračování s Barackem Obamou. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)