Hlavně nezávazně

• Austrálie

No Strings Attached

Komedie / Romantický

USA, 2011, 104 min

Perfektne komický začiatok, ktorý Ashtonovi naozaj vyšiel. Vidno, že mu komediálne scény sedia. No je veľká škoda, že tak dobrý začiatok strieda zas a zas len priemerný romantický žáner. Keby Ivan Reitmen ostal pri štylizácií úvodného scenára, určite by sa s toho filmu vyklula lepšia romantická komédia. Nehovorím že to bolo zlé, ale proste vznikol s toho ďalší lepšie priemerný film.(12.4.2011)

• TeeAge

| Scenár: Elizabeth Meriwether / Mike Samonek | Hudba: John Debney | Produkcia: Jeffrey Clifford, Joe Medjuck, Ivan Reitman | Štúdio: Paramount Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 147,780,440 $ | Niekedy mám pocit, že svoje názory pri filmoch tohoto žánru opakujem, ale je to asi tým, že tie filmy sa fakt na seba podobajú až neuveriteľným spôsobom. Ale čo už. Keď na toto je najväčší dopyt... Alebo si to hollywoodský tvorcovia len myslia? Ťažko povedať. No jedno je znovu isté: Nebyť hlavnej ústrednej dvojice, nezožral by som to, ba dokonca ani nedopozeral. Takto to bolo aspoň priemerne zábavné, miestami podarené potešenie na sobotný večer. Časť s pesníčkou Keep Bleeding až netradične odvážne :D Na rozpočtoch je evidentne vidieť, že Natalie Portman je aktuálne jednou z najžiadanejších žien na svete, a to nie len divákmi, ale i fimovými tvorcami. Som zvedavý, čo bude teraz, keď ešte vyhrala zlatú sošku. Tí ju asi roztrhajú :)(27.2.2011)

• playboxguest

Stane se vám někdy, že se sami sebe ptáte, proč vůbec vznikl film, který zrovna sledujete? Já si to u tohohle kousku říkala skoro pořád! K tomu naprosto plytký (bez vyjímky v každém filmu) Kutcher a Natalie v nejnudnější roli své kariéry. Friends with benefits v tomto souboji (obojí romkom o "jen" kamarádech, co spolu ***) jasně vítězí, jak na poli obsazení, tak na poli zábavnosti, a to se ani nemusel moc snažit.(19.8.2011)

[imdb: 6.3/10] | me: Ani nie komédia, skôr veľmi ľahký film snažiaci sa pobaviť. Tento žáner filmu neviem presne definovať - je to niečo medzi komédiou o vzťahu, sexe, láske a romantickým filmom pôsobiacim na city diváka. Lenže z komédie to málo veľmi málo a scén, ktoré by stáli hoci len za úsmev bolo pár a ako romantika to na mňa nepôsobilo vôbec, keďže samotný scenár bol jasný už z traileru a žiaden ďalší vývin postav sa nekonal. Sex ako ústredná záležitosť bola fajn istý čas, ale na 108 minút to nestačilo a teda okrem Natalie Portman, ktorá je stále sexi a "hot" (aj v lekárskom plášti keď chce) tento film ani nemá čo ponúknuť. Ja som to dopozeral kvôli nej..., ktovie, či to bude stačiť každému. [2 a pol *](18.4.2011)

Originální romantická komedie na téma "hlavně nezávazně". Mnoho znás se s tímto případem už setkali a ve většině případů to končí podobným způsobem. Hodně dobrý děj, parkát jsem se zasmál. Nejzajímavější je však herecké obsazení Natalie Portaman (Emma) a Ashtona Kutchera (Adama), kteří se k sobě hodili jak vejce vejci. Po dlouhé době romantická komedie, která stojí za zhlédnutí. Kdo očekává závěr jiný než v typických romantických komedií, tak ať na to ani nekouká. U romantických snímků je to pořád klišé, s kterým ale vždy počítám.. 8/10 = 80%(14.5.2011)

• - Natalie Portmanová se k vznikajícímu projektu původně připojila jako producentka, nikoli jako herečka. V roli výkonné producentky pak zůstala i poté, co se ujala role Emmay, a pod filmem je mimo jiné podepsána i produkční společnost Natalie Portmanové, Handsomecharlie Films. (Mr.Hudson)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Dos. (oje)

• - Pieseň, ktorú spieva Alvin (Kevin Kline) svojmu synovi Adamovi (Ashton Kutcher) k narodeninám, napísal a skomponoval samotný Kevin Kline. (U_S_O)