Hlavně nezávazně

• Austrálie

No Strings Attached

Komedie / Romantický

USA, 2011, 104 min

Začínám si zvykat, že jedinou možností Ashtona Kutchera, jak se uplatnit ve světě filmu, jsou romantické komedie - většinou ty průměrné, občas bohužel i podprůměrné, přitom je to dle mého herec (herecké kvality nechme stranou) s vcelku velkými komediálními vlohami. Hlavně nezávazně patří určitě mezi ty zdařilejší především díky Natalie Portman, film má spád, vtipné momenty, pouze v závěru se trochu zadrhává - zkrácení o 10-15 minut by více než prospělo, jinými slovy komedie se stopáží nad 100 minut žeru pouze Juddovi ;-).(20.4.2011)

Pozor, neplést s typicky romantickým filmem. Ačkoliv má k němu nejednou nakročeno, tahle love story si troufá bortit všechna tabu. Od menstruace přes lesbickou lásku až po homosexualitu. Za scénářem filmu je možno vycítit ženu a opravdu tomu tak je. Scenáristka Elizabeth Meriwether ukázala svoji dominanci a donutila, jinak většinou slušného režiséra Ivana Reitmana, aby se pustil na tenký led komedie s prvky hrubozrnného humoru, jež řeší vše jakoby se nechumelilo. A ústřední dvojka se snad ani potkat neměla, protože jejich vztah už od puberty nabral povážlivý směr, který vyvrcholil postelovým románkem, ale na vztah se ani jeden necítili. Tedy opět žena rozhodla, jak se po vášnivém milování jejich vztah bude ubírat. Budou zkrátka kamarádi na sex, zavolají si, kdy si to budou chtít spolu rozdat, ale jinak si každý ve svém osobním volnu bude dělat co chce. Tedy do doby, kdy jeden na druhého začne žárlit. A taky co mohla hlavní mužská postava dělat, když mu vlastní fotřík spí s jeho mladou bývalkou. Tenhle film nejde pro vulgární výraz daleko, otvírá odvážná témata, ale s nahotou se moc nechce vystavovat. Natalie Portman se dostane max do spodního prádla, ale Ashton Kutcher neváhá odhalit zadek. Není to jen film pro zasmání, já se zdráhám označit ho za ryzí komedii, protože prostor k zamyšlení tady také zůstal, ale v až v agresivně pojatém vyprávění nám scenáristka servíruje vše s takovou vehementní samozřejmostí a nekompromisně, že divák nestačí žasnout. Sotva divák rozdýchá jednu scénu, už se na něj vyřítí velmi originální další scéna, a tak to jde až do konce, který přece jen nějakou tu romantiku dopřeje, ale i tak scénář na ni pohlíží dost z výšky. Natalie Portman zvládá svoji roli dokonale a Ashton Kutcher když chce, tak umí hrát velmi umírněně, bez pitvoření. Vedlejší role jsou rovněž obsazeny zajímavě. Kevin Kline si jako věčně chtíčem obdařený táta odehrál své a Cary Elwes na malém prostoru ani zaujmout nemohl, zvláště když byl ve filmu téměř k nepoznání v blond image. Sice nevím, kde scenáristka čerpala svoji inspiraci, ale pokud z osobní zkušenosti, tak jí máme co závidět. 90%(15.3.2011)

Čekala jsem mnohem víc: propracovanější příběh, zajímavější děj, neohrané téma, ... ale bohužel přišlo zklamání. Avšak moji dva oblíbenci Natalie Portman a Ashton Kutcher nezklamali, ba naopak ukázali se v trochu jiných rolích než dosud. Byli opět neskutečně důvěryhodní a profesionální.(20.7.2011)

• dO_od

#58 Fuj ! Nechat Natálku hrát ve stejném filmu, ještě navíc romantickém (! romantika tu téměř není takže to zas takový problém není !) spolu s mistrem Kačerem, to je zvěrstvo. Krom toho, film je ještě k tomu naprosto hloupý až stupidní (otec mi přebere přítelkyni, která ho pak nechá v nemocnici, aby se mohla jít bavit s kámošema - jasně). Originalita - žádná. Humor - leda ve snu. Erotika - kdyby existoval aspoň náznak chemie mezi hlavními postavami tak možná. Tohle byl režisérský i herecký omyl, už nikdy víc prosím !(6.6.2011)

[imdb: 6.3/10] | me: Ani nie komédia, skôr veľmi ľahký film snažiaci sa pobaviť. Tento žáner filmu neviem presne definovať - je to niečo medzi komédiou o vzťahu, sexe, láske a romantickým filmom pôsobiacim na city diváka. Lenže z komédie to málo veľmi málo a scén, ktoré by stáli hoci len za úsmev bolo pár a ako romantika to na mňa nepôsobilo vôbec, keďže samotný scenár bol jasný už z traileru a žiaden ďalší vývin postav sa nekonal. Sex ako ústredná záležitosť bola fajn istý čas, ale na 108 minút to nestačilo a teda okrem Natalie Portman, ktorá je stále sexi a "hot" (aj v lekárskom plášti keď chce) tento film ani nemá čo ponúknuť. Ja som to dopozeral kvôli nej..., ktovie, či to bude stačiť každému. [2 a pol *](18.4.2011)

• - Ivan Reitman se ve snímku objeví v malé roli režiséra show, na které Adam (Ashton Kutcher) pracuje. (oje)

• - Natalie Portmanová se k vznikajícímu projektu původně připojila jako producentka, nikoli jako herečka. V roli výkonné producentky pak zůstala i poté, co se ujala role Emmay, a pod filmem je mimo jiné podepsána i produkční společnost Natalie Portmanové, Handsomecharlie Films. (Mr.Hudson)

• - Scénář nesl původně název Fuck Buddies. Ten by ale neuspěl u americké filmové asociace MPAA a byl tak pozměněn na Friends with Benefits. Ani tento titul ale filmu nezůstal, protože pod stejným originálním názvem již vznikl snímek Kamarád taky rád (2011). (oje)