Hlavně nezávazně

• Nizozemsko

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2011, 104 min

Pozor, neplést s typicky romantickým filmem. Ačkoliv má k němu nejednou nakročeno, tahle love story si troufá bortit všechna tabu. Od menstruace přes lesbickou lásku až po homosexualitu. Za scénářem filmu je možno vycítit ženu a opravdu tomu tak je. Scenáristka Elizabeth Meriwether ukázala svoji dominanci a donutila, jinak většinou slušného režiséra Ivana Reitmana, aby se pustil na tenký led komedie s prvky hrubozrnného humoru, jež řeší vše jakoby se nechumelilo. A ústřední dvojka se snad ani potkat neměla, protože jejich vztah už od puberty nabral povážlivý směr, který vyvrcholil postelovým románkem, ale na vztah se ani jeden necítili. Tedy opět žena rozhodla, jak se po vášnivém milování jejich vztah bude ubírat. Budou zkrátka kamarádi na sex, zavolají si, kdy si to budou chtít spolu rozdat, ale jinak si každý ve svém osobním volnu bude dělat co chce. Tedy do doby, kdy jeden na druhého začne žárlit. A taky co mohla hlavní mužská postava dělat, když mu vlastní fotřík spí s jeho mladou bývalkou. Tenhle film nejde pro vulgární výraz daleko, otvírá odvážná témata, ale s nahotou se moc nechce vystavovat. Natalie Portman se dostane max do spodního prádla, ale Ashton Kutcher neváhá odhalit zadek. Není to jen film pro zasmání, já se zdráhám označit ho za ryzí komedii, protože prostor k zamyšlení tady také zůstal, ale v až v agresivně pojatém vyprávění nám scenáristka servíruje vše s takovou vehementní samozřejmostí a nekompromisně, že divák nestačí žasnout. Sotva divák rozdýchá jednu scénu, už se na něj vyřítí velmi originální další scéna, a tak to jde až do konce, který přece jen nějakou tu romantiku dopřeje, ale i tak scénář na ni pohlíží dost z výšky. Natalie Portman zvládá svoji roli dokonale a Ashton Kutcher když chce, tak umí hrát velmi umírněně, bez pitvoření. Vedlejší role jsou rovněž obsazeny zajímavě. Kevin Kline si jako věčně chtíčem obdařený táta odehrál své a Cary Elwes na malém prostoru ani zaujmout nemohl, zvláště když byl ve filmu téměř k nepoznání v blond image. Sice nevím, kde scenáristka čerpala svoji inspiraci, ale pokud z osobní zkušenosti, tak jí máme co závidět. 90%(15.3.2011)

• hippyman

ne, proboha, tohle vážně nešlo dokoukat. nepomáhal alkohol, půlhodina tlučení hlavou o zeď ani jiné sebepoškozovací snahy... naštěstí ovladač ukončil (ú)trapné (u)trápení v čase 28:56... snímek, jenž svou tupostí navozuje divákovi až fyzickou bolest mozku, nemá jinde než v koši co dělat. odpad! [2. wayFUCKý HD FEST](20.7.2011)

• Hild

Naprosto předvídatelná a naprosto neoriginální komedie. Většina vtípků tady vyzněla spíše trapně. Hereckému duu to spolu i celkem sedělo, ale ani Natalie Portman a ani Ashton Kutcher nemohli nic udělat s tak nezajímavě napsanými postavami. Druhý film v krátké době s podobnou tématikou a za pár měsíců nás čeká třetí, ten ale působí ze všech nejsympatičtěji, tak snad dopadne mnohem lépe.(26.4.2011)

• dopitak

Po oscarové Černé labuti ostudná účast pro Natálku, které sice nebude kvůli tržbám litovat, v čase bilancování své herecké kariéry však na ní raději zapomene. Reflexe Kutcherova Samce otočená o 180 stupňů, tentokrát je on tím rodinným typem, co se chce vázat. Není to vtipné, účast K. Klinea a dalších postav zcela zbytečná. Více v externí recenzi pro kult.(28.2.2011)

[imdb: 6.3/10] | me: Ani nie komédia, skôr veľmi ľahký film snažiaci sa pobaviť. Tento žáner filmu neviem presne definovať - je to niečo medzi komédiou o vzťahu, sexe, láske a romantickým filmom pôsobiacim na city diváka. Lenže z komédie to málo veľmi málo a scén, ktoré by stáli hoci len za úsmev bolo pár a ako romantika to na mňa nepôsobilo vôbec, keďže samotný scenár bol jasný už z traileru a žiaden ďalší vývin postav sa nekonal. Sex ako ústredná záležitosť bola fajn istý čas, ale na 108 minút to nestačilo a teda okrem Natalie Portman, ktorá je stále sexi a "hot" (aj v lekárskom plášti keď chce) tento film ani nemá čo ponúknuť. Ja som to dopozeral kvôli nej..., ktovie, či to bude stačiť každému. [2 a pol *](18.4.2011)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Dos. (oje)

• - Lake Bell a Ashton Kutcher si spolu zahráli také ve filmu Mejdan v Las Vegas (2008). (mardock299)

• - Keď Wallace (Ludacris) vyfotí Adama (Ashton Kutcher) s dvomi dievčatami na párty, Wallace povie "happy ho-lidays." Je to odkaz na jeho vlastnú pieseň "Area Codes", v ktorej sa spomenuté slová nachádzajú. (U_S_O)