Hlavně nezávazně

• Austrálie

No Strings Attached

Komedie / Romantický

USA, 2011, 104 min

Pozdržet distribuci filmu o pár měsíců, mohlo by na plakátech stát "ve filmu souloží držitelka Oscara Natalie Portman". Scénář bohužel i při poměrně velkém tempu dialogů nenabízí moc humorných replik, takže hlavní devizou je docela sympatické obsazení (aby ne že) a celkem civilní dojem z filmu. Jak je u současných romantik zvykem, prvnímu milovníkovi občas chybí trochu víc chlapský rozhodnosti, ale úplná figurka naštěstí taky není. Koukatelný, díky většímu než malýmu počtu záběrů na Natálku i zapamatovatelný.(8.4.2011)

• TeeAge

| Scenár: Elizabeth Meriwether / Mike Samonek | Hudba: John Debney | Produkcia: Jeffrey Clifford, Joe Medjuck, Ivan Reitman | Štúdio: Paramount Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 147,780,440 $ | Niekedy mám pocit, že svoje názory pri filmoch tohoto žánru opakujem, ale je to asi tým, že tie filmy sa fakt na seba podobajú až neuveriteľným spôsobom. Ale čo už. Keď na toto je najväčší dopyt... Alebo si to hollywoodský tvorcovia len myslia? Ťažko povedať. No jedno je znovu isté: Nebyť hlavnej ústrednej dvojice, nezožral by som to, ba dokonca ani nedopozeral. Takto to bolo aspoň priemerne zábavné, miestami podarené potešenie na sobotný večer. Časť s pesníčkou Keep Bleeding až netradične odvážne :D Na rozpočtoch je evidentne vidieť, že Natalie Portman je aktuálne jednou z najžiadanejších žien na svete, a to nie len divákmi, ale i fimovými tvorcami. Som zvedavý, čo bude teraz, keď ešte vyhrala zlatú sošku. Tí ju asi roztrhajú :)(27.2.2011)

Natálka s Kačerem se promenádují po několika bytech v Americe jen ve spodním prádle, a je to celkem slušná zábava pro obě divácká pohlaví. Těm dvěma to sluší. Nějakou temnotu, nečekané zvraty nebo dokonce čirou zábavu od začátku do konce sice čekat nelze (až někdo natočí romantickou komedii s dramatickým, drsným WTF závěrem, dám pět hvězdiček a uvolním TOPku), jako pohodová rom-com se ale snímek mezi desítkami dalších podobných hollywoodských sra*ek určitě neztratí. Hlavně nezávazně.(24.7.2011)

Zpočátku mě zarazily nechutné výrazy hodné teenagerské spodiny, takže jsem už pomalu lámala hůl i nad zbytkem filmu. Naštěstí se někdo pořádně praštil do hlavy a něco mu tam naskočilo s tím, že hlavní hrdinové mají něco přes 30. Našlo by se pár příjemných chvilek a povedených scén, z nichž jediná mi vykouzlila na tváři měsíček a tou bylo rande. Jakože nejsem žádná puritánka, fakt mě rozesmála hláška jednoho z aktérů: "Neviem sa sústrediť na porno, keď sa okolo mňa stále len sexuje."☺ Ale že se ten Ashton neviňátko umí sladce zatvářit? Role srdcařů mu holt sednou...(7.4.2013)

Už podla traileru som sa na to celkom tešil, vyzeralo to na fajn komédiu s dobrými hercami.A môžem povedať, že to nedopadlo rozhodne zle.Čakal som skôr nudu ako zábavu a o to som bol viac prekvapený.Dej (je z časti typické klišé) mi celkom sadol už dlho som nevidel komédiu s takouto témou, ktorá by bola taká ... normálna(?).Ako vravím, ľúbil sa mi ten dej a ty herci sú už len príjemným doplnkom (hlavne Natalie), ktorý ma vtiahli do filmu, pri ktorom sa dá celkom slušne zabávať.Humor je vcelku vydarený (aj Ivan Reitman, ktorý sa tu objaví), scenár tiež nieje najhorší, ale asi som už dávno nevidel žiadnu romantickú komédiu, keď som sa tak dobre bavil.Celkom ťažko sa mi to hodnotí, pretože na prvý krát to vačšinou vždy funguje dobre.Časom možno hodnotenie zmením. 80% - 4*(28.4.2011)

• - Na pozvánkách na neveřejnou projekci byl snímek uveden pod názvem No Strings Attached or Hooking Up. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natalie Portmanová se k vznikajícímu projektu původně připojila jako producentka, nikoli jako herečka. V roli výkonné producentky pak zůstala i poté, co se ujala role Emmay, a pod filmem je mimo jiné podepsána i produkční společnost Natalie Portmanové, Handsomecharlie Films. (Mr.Hudson)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Dos. (oje)