Hlavně nezávazně

• Austrálie

No Strings Attached

Komedie / Romantický

USA, 2011, 104 min

Zpočátku mě zarazily nechutné výrazy hodné teenagerské spodiny, takže jsem už pomalu lámala hůl i nad zbytkem filmu. Naštěstí se někdo pořádně praštil do hlavy a něco mu tam naskočilo s tím, že hlavní hrdinové mají něco přes 30. Našlo by se pár příjemných chvilek a povedených scén, z nichž jediná mi vykouzlila na tváři měsíček a tou bylo rande. Jakože nejsem žádná puritánka, fakt mě rozesmála hláška jednoho z aktérů: "Neviem sa sústrediť na porno, keď sa okolo mňa stále len sexuje."☺ Ale že se ten Ashton neviňátko umí sladce zatvářit? Role srdcařů mu holt sednou...(7.4.2013)

Scénář, který zřejmě někde hodně dlouho ležel na polici, než si ho někdo všimnul a rozhodl se, že vydělá nějaký ten dolar. Pokud nemáte rádi Natalii Portman nebo Ashtona Kutchera, tak rozhodně račte o dům dál. Protože právě tihle dva jsou základním stavebním kamenem toho, jak snímek (který se rozhodně nemůže označovat komedií) vypadá a kam směřuje. Tedy pokud vůbec někam. Ostatní vztahy jsou totiž vykreslené se spletitostí leporela, nudné, otravné a divák občas chtě nechtě skřípe zuby. Hlavní fór je v tom, že se tu dva dávní známí schází výhradně kvůli sexu. Vytvoří si určitá pravidla, jak se chovat, aby to nevedlo někam do vyšších sfér. Jenže jak se dá očekávat, tak nečekaný nepřítel už klepe na dveře.. Asi budu vybočovat z masy, ale mně Kutcher nevadí. Pokud nejde o vyloženě emotivní scény, tak většinou herecky neselhává. Portman mě baví ve všech žánrech, spolu jim to sedí, tady si evidentně chtěla udělat radost tučným honorářem, herecky je rozhodně nadprůměrná, škoda jen, že těch nesmyslných replik ze sebe musí vypouštět docela hodně. Filmu prospěla i netradiční eRková přístupnost a já jako divák neodešel s nějakým znechucením, že nepřeskočila pomyslná jiskra. Nepřeskočila, ale vteřiny do konce jsem taky neodpočítával.(29.6.2011)

,,ZA JAKÝCHKOLIV PŘÍLEŽITOSTÍ SPOLU BUDEME MÍT SEX. VE DNE , V NOCI. NIC VÍC“..... /// Hlavně nenápadně! – vlastně NEZÁVAZNĚ! Humoru tu trochu je, romantika narůstá přímou úměrou s ubýváním sexu a film má hlavní trumf v N.Portman, která tuhle odlehčenou romantiku vynáší do lehce nadprůměrných vod. To, že si ti dva způsobí ,,komorovou extrasystolu“ se očekává, takže jednou to jistě vydrží i méně romantičtí nadšenci. Stačí, když jim stačí N.Portman (která dneska vypadá (zase) krásně) nebo hovory o zkoušení podivných věcí! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále slýchám větu: ,, Máš 45 vteřin na to, aby ses udělal! 2.) Nemůžu se soustředit na porno, když je kolem tolik opravdovýho sexu. 3.) Moje bejvalky neustále končí v baráku mýho táty. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.4.2011)

Natálka s Kačerem se promenádují po několika bytech v Americe jen ve spodním prádle, a je to celkem slušná zábava pro obě divácká pohlaví. Těm dvěma to sluší. Nějakou temnotu, nečekané zvraty nebo dokonce čirou zábavu od začátku do konce sice čekat nelze (až někdo natočí romantickou komedii s dramatickým, drsným WTF závěrem, dám pět hvězdiček a uvolním TOPku), jako pohodová rom-com se ale snímek mezi desítkami dalších podobných hollywoodských sra*ek určitě neztratí. Hlavně nezávazně.(24.7.2011)

Romantická komedie, která není ani vtipná, ani romantická. Po všech stránkách průměrný film, který profrčí sály multikin a po pár měsících si na něj nikdo ani nevzpomene. Natalie Portman je zde okouzlující jako vždy, ale to tak nějak patří k věci :) Ke cti jí přičítám i to, že ve filmu nic neukáže a jde tak proti proudu svých kolegyň, které se svlékají na povel (stačí si třeba vybavit většinu ze současných českých komedií, kde se to nahatými herečkami jen hemží, a ještě se za ty jejich holé zadky a prsa rozdávají Čeští lvi, a jsme doma). "Hlavně nezávazně" rozvíjí už hodně profláklý motiv: párek si na začátku naivně domluví, že půjde jen o sex bez emocí, aby to časem samozřejmě jeden z párku porušil a do druhého se zamiloval. Z filmů z poslední doby se mi vybavuje podobný snímek "Lítám v tom", který shodou okolností natočil Reitmanův syn Jason v r. 2009 - a nutno říct, že syn zde dává otci notně na frak a hraje úplně jinou ligu. "Lítám v tom" je po všech stránkách lepší, což ale platí o většině filmů, které rozvíjí podobný motiv, namátkou třeba "Pornografický vztah" z r. 1999 od Frédérica Fonteyna. Co mě na "Hlavně nezávazně" iritovalo nejvíc, byla vulgárnost replik filmových postav, která se k filmům tohoto žánru nehodí. Osobně doufám, že se z filmů tohoto typu nestane jakýsi trend, který žánr romantické komedie posune daleko za hranice, kam si před pár lety ještě nikdo netroufl. Protivně lascivní a lacině vulgární film.(6.7.2011)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Dos. (oje)

• - Scénář nesl původně název Fuck Buddies. Ten by ale neuspěl u americké filmové asociace MPAA a byl tak pozměněn na Friends with Benefits. Ani tento titul ale filmu nezůstal, protože pod stejným originálním názvem již vznikl snímek Kamarád taky rád (2011). (oje)

• - Natalie Portmanová se k vznikajícímu projektu původně připojila jako producentka, nikoli jako herečka. V roli výkonné producentky pak zůstala i poté, co se ujala role Emmay, a pod filmem je mimo jiné podepsána i produkční společnost Natalie Portmanové, Handsomecharlie Films. (Mr.Hudson)