Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

esmoke

Malý a tak trochu jiný chlapec pátrá po stopách tátova tajeného klíče, ve stínu tragédie WTC. Tvůrci se nebojí útoku na divákovi city, ale úplný doják raději nečekat. Bohužel mi závěrečné "odhalení" nepřišlo příliš povedené. (2D dabing) Rozpočet: $70 miliónů, Tržby: $55,24 miliónů. ()

topvideo

Jeden zbytočný film, bez pointy...malý hrdina má kvalitné monológy, aj dabér obstojí. To však nemení na hodnotení nič. ()

ZaFi.

Zvláštní pocit, když tomu zprvu protivnému a drzému chlapci začnete fandit při hledání nějakého neznámého zámku a začnete s ním soucítit. Dlouho jsem měl chuť dát 3*, ale ten malý dobrodruh si nakonec s tou svou příšerně otravnou tamburínou tu hvězdu navíc "vyrachtal". ()

Kozlowski8

Smrt jeho táty při teroristickém útoku na světové obchodní centrum v New Yorku, je pro Oskara velikou ranou. Po tom, co najde mezi otcovými věcmi klíč, rozhodne se najít zámek, do něhož patří a tím se tátovi ještě více přiblížit a lépe se vyrovnat s jeho smrtí... Oskar je ale v mých očích zlý, protivný, drzý a sobecký fracek a moje sympatie k němu, jako i k filmu celkově, byly velmi rozpačité. V určitých momentech se mi líbil (kluk i film), ale celkově jsem viděl spíš nezajímavé a dopředu čitelné představení. Toto je právě ten typ filmu, který se mi nechce úplně odsoudit, protože obsahuje hezké momenty a nápady, ale na to, aby se mi dostal hlouběji pod kůži, to nestačí. Proto tři hvězdičky - a to jenom tak tak. 50%. ()

Franki69

Film chce rozhodně náročnějšího diváka, není to žádná rozverná kratochvíle na rozjuchané nebo romantické nedělní odpoledne. Zanechal mně ve znepokojivém a současně dojímavém rozpoložení, jako třeba nestárnoucí Pošli to dál. ** Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko sleduje až v intimní blízkosti rozpad života malého chlapce po 11.9.2001, když jeho otec (Tom Hanks) zahyne při útocích na věže WTO v New Yorku. Jedenáctiletý Oskar Schell (neuvěřitelně vynikající Thomas Horn) je nadaný na hranici geniality a současně je postižený. Nejspíš Aspergeovým syndromem, ve filmu zazní, že byl na něj testován. Nevychází s lidmi (často na ně křičí a odsekává jim), s matkou (opravdu velmi dobrá Sandra Bullock) neumí navázat kontakt, po ulicích New Yorku musí chodit s chřestící tamburínou a tak podobně. Buď jeho způsob, s jakým se chce se ztrátou otce vyrovnat přijmete, nebo ne. Pokud ano, uvidíte film, který se vám vryje pod kůži a donutí vás k přemýšlení o věcech, které se zdají samozřejmé a přitom mohou pominout lusknutím prstů. Pokud vám ale vyhraněná a rozhodně nekonvenční osobnost jedenáctiletého Oskara bude protivná, pak si vás film nezíská. Velkým a milým překvapením pro mne byla parádně odvedená role Oskarova dědečka v podání veterána evropských padouchů Maxe Von Sydowa. Dávám 90% ()

Dawe2

Skvělá čtveřice hlavních herců + příběh, co má nějaký smysl. Kromě vymyšleného příběhu na tom není mysteriózního nic. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Kinsei

natočiť film, ktorý má niečo spoločné s 11.septembrom a dvojičkami, aby nevyznel len ako citová "vydieračka", je podľa mňa neuveriteľne ťažké...bolo veľa dokumentov, a určite veľa prvoplánových filmov..ale len o dvoch možem povedať, že stáli za to! Remember me a teraz tento...celý čas sa dívame na udalosť očami 9 ročného chlapca, ktorý v ten deň prišiel o otca, ktorý pre neho znamenal celý svet, pretože mal pocit, že len otec je ten, kto ho v živote dokáže pochopiť..a v ten deň s ním "volal", až kým sa mrakodrap nezrútil a v telefóne ostalo ticho...krásny príbeh o tom, ako sa chlapec snaží udržať živú spomienku na otca čo najdlhšie, ako si hľadá cestu ku matke, stratenému starému otcovi a napokon aj sám k sebe..perfektné herecké obsadenie, a v konečnom dosledku dychberúca "one man show" mladučkého Thomasa Horna. A kde je tohtoročná nominácia, netuším..:( ()

Jurcekk

Nevadí mi ani Bullock ani Hanks ani čo mladému vyvádzajú s očami. Udržať to bez prílišného sentimentu, nepomrkávať na diváka. Skvelý Daldry! Podľa mňa je ten fim skvost. ()

jakup57

Zaujímavý príbeh, dojemné, ale je to zároveň také prázdne...Neviem nájsť lepšie slová...možno som to celé len nepochopil...65% ()

NSN

Vybroušený pokoukání. Perfektní propojenost a logičnost jednotlivých akcí se jemně a přitom s takovou silou zahryzávají do citový oblasti diváka, že není problém nechat se díky umu tvůrců nevědomky vtáhnout do instinktivních prožitků, myšlenkových hloubek a kvalit vůbec. ()

tixi

Akurat teraz som sa na to dodival a je to velmi slabe strašne sesympaticky detsky herec Tom Hanks je tam ako taky nutny doplnok a Sandra tomu moc nedala.Uzivateľ verbal to vystihnul perfekne ()

Teen.AGE.r

Ikdyž filmy s tématikou 11. září nevyhledávám, ba dokonce je nemám velmi rád (neboť 11. září si američani udělali sami - důvod? peníze ze zbrojního průmyslu...) musím tomuto filmu dát 5*. Není to 5* jako dávám jinde, ale ta idea, dějová linie a hlavně herecké výkony všech (ikdyž Thomas Horn září!) mě k tomu prostě nějak nutí :) Kdo neviděl (a je tak nějak sentimentálně založený) měl by vidět. ...80% ()

Fracek odpad!

Kdybychom ze scénáře vyškrtli příběh NYských dvojčat, zůstala by příběh drzého chlapce ala road movie through NYské destinace natočený rádoby uměleckým stylem. Pokud by otec tohoto drzého spratka zahynul při autonehodě a nebo výbuchu zemního plynu, asi by se musel Stephen Daldry trochu víc zapotit, kdyby chtěl OPRAVDU dostat do filmu něco jiného, než jen na sebe navazující, nic neříkající dlouhé záběry čehosi, co mělo diváka na 129 minut spoutat či upoutat s podprahově běžící vědomostí, že vše se takhle děje jen díky následkům spadlých dvojčat. Dalo by se říct, že nejdramatičtější z toho, co jsem viděl, ještě než mě to uspalo, byl ležící Oskar pod postelí hovořící s naproti ležící babičkou, později i s maminkou. Výborná akční scéna proběhla, když vrátnému vě věku jeho dědečka řekl retarde a ten chlapce ani nenapomenul, aby se náhodou nedotknul jeho zraněné dušičky. Pak mě to nakonec uspalo... což je škoda, neboť se už nikdy nedovím, kam pasoval ten klíč. ()

dudel3333

nadherny a dojimavy film o najdrzejšom,najprotivnejšom,najhnusnešom spratkovy ktorí sa nevie vysporiadat so svojim životom vplyvom udalosti 11,septembra a naslednou smrtou svojho otca.Krasny film o hladaní si cesty k sebe samemu vplyvom ludí ktorí mu nahodne(nasilu)prichadzaju do cesty,vramci hladania jednej zamky ku ktorej našiel kluč.Take je stručne shrnutie tohto dielka.Fantasticke vykony hercov(Bullockovej by som hned nasolil dalšieho Oscara)ktorím veril divak všetko a ktorí vtiahnu do deja tak že človek sa citi a všetko preživa s nimi.Nadherne dielo,možno trochu priliš hraje na citovu stranku divaka ,ale o tom to bolo.Inak mat take decko doma tak ako po 5 minutach ho ..... ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)