Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

Guran

S oscarovými herci v hlavních rolích bych čekal špičku, ale tohleto je naprostá sračka, která bije do očí. Příběh vypráví o jednom malém spratkovi, který po smrti svého otce (Toma Hankse), jenž zemřel ve dvojčeti 11. září 2001 najde jakýsi klíč a snaží se rozluštit k čemu patří. Debilní námět, že ano? Nevím, jako to bylo v knize ale už ten námět mi přijde odst přitroublí. Ještě ke všemu kvalita snímku je za trestuhodná, stejně, jako výprava a samotné dialogy postav. Snímek rozhodně nezaujme. Osobně bych pověsil režiséra, protože tahle kravina je urážkou pro lidi, kteří v ten den v těch budovách zemřeli. Naprostá zhovadělost, která se nedá slovy popsat. Hanba filmařům! ()

adamix

Dobrý film, dalo sa to zniesť. Len hlavný hrdina sa mi moc nepáčil. Takýchto ľudí moc nemusím ( ktorí trpia Aspergerovím syndrómom ). Týto ľudia sú podľa mňa moc namyslení, nepríjemní, takmer nepriateľskí a skoro až bezcitní ( fakt len podľa mňa, ak niekto z uživateľov trpí týmto syndrómom, tak sa veľmi ospravedlňujem, no je to len môj názor ). A ani mi tam moc nesedela rola Bullockovej a Hanksa. No dávam * za dobrého Maxa Von Sydowa, ktorý hrál príjemného a nemého dedka :). Film má dobrú ideu aj dej a ako na žáner dráma je to dobré. Rozhodoval som sa medzi 60% na 65%, no priklonil som sa na 65%, hlavne kvôli Maxovi. No najviac to tam kazí hlavný hrdina svojou nepríjemnou povahou :(. ()

marek29

Verbal, ten vizionář, to opět popsal správně.. Člověk nejprve neví na co kouká a není mi to tak docela jasné ani po skončení filmu :( 9letej rozmazlenej fracek (konec podobnosti s verbalem :) trpí možná autismem, možná jím samotným zmiňovaným aspergerovým syndromem..Nevíme. Končí to nijak, plus to nemá a hraje zde Hanks a Roberts. To jsou asi 2 klady jako důvody pro 2 hvězdy. Aneb i superstar musí vzít občas práci nekvalitní aby bylo "na chleba".. Jestli to byl pohled do duše děcka který zasáhlo 9/11, tak už takovej rozbor nechci nikdy vidět a v kině nebo televizi už vůbec ne :D maucta ()

MirkaP

Místy smutné, místy dojemné, místy nudné ... přesto po shlédnutí převládá pozitivní pocit. S dědečkem to bylo hned lepší. ()

eredin

Neuvěřitelně otravné a nesmírně nudné. Kdyby Hankse normálně přejelo auto tak bych to ještě překous, ale to ždímání 11tého září za každou cenu, pořád dokola, v každém filmu, už mě fakt nebaví. Pro podobné snímky se vžil shrnující žánrový pojem "fňukdrama". ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 46%, Audience Score - 61% | FDbcz - 73.7% | No, rozhodně to není úplně nejhorší a má to něco do sebe, ALE....když je hlavní hrdina filmu vrcholně nesympatický kluk, tak jde vše do kytek. Sandra Bullock byla v normě a Tom byl jako vždy super, ale dostal hrozně málo prostoru. Přesto byl jednoznačně nejlepší Max von Sydow - to byl vždy pořádný borec a oscarová nominace zde byla na místě! Nicméně oceňujeme, že film (až na posledních 15 min) netlačí na city, což je ale i chyba, protože, když nás film dojme, tak nám nevadí, že to z nás mačkal kvůli komerci a úspěchu. Nicméně za zhlédnutí to stojí, ale přesto nečekejte žádnou silnou či dojemnou podívanou... 55% ()

PlysovyMacko

Malý chlapec sa vysporiadava s otcovou smrťou tak, že hľadá kam pasuje kľúč, ktorý našiel v otcových veciach. Film je pocitovo strašne dlhý a vyvoláva veľa emócií. Najlepšia časť je pátranie s dedkom. ()

shioo

Byť rázně odmítám jakékoliv znásilňování diváka příběhem o 9/11, protože čerpat z tragédie a osudů lidí, kteří se chudáci v ději sami nachází (okamžik kdy se s milovanou osobou loučíte přes telefon, lidé skákající z oken ve kterých vidíte své přátele či blízké), mi příjde stejně nechutné jako prolézat ze zvědavosti po večerech márnice, film se mi líbil. Šťastně nešťastný konec, kdy chlapec zjistí, že vlastně klíč je mu úplně na hovno, přebije vaše radost z nálezu tátova vzkazu. Pokud si rádi pobrečíte a máte slabost pro psychicky labilní děti tak se v Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko najdete. Jen jedna poznámka : Na mě tam bylo až příliš slušných lidí (měla to být přeci Amerika, ne Velká Británie), protože v zemi ze které každý den proniká do evropských médií nějaká ta přestřelka či únos dítěte je snad nemožné aby chlapci otevřelo tolik neznámých a soucitných lidí aniž by se jej nikdo nepokusil znásilnit, podřezat nebo okrást ... ne? ()

kiararaftl

Chlap predviedol vynikajuci vykon avsak nedalo sa prehliadnut jeho afekt. Inak priemerny slzavy film, vidiet netreba ale neublizi si ho pozriet. ()

moviepill

OK, priznám sa - mňa tento film chytil za srdce. Konečne film, o ktorom sa dá dlho premýšľať. Navyše sa tvorcovia vyhli častej chybe, t.j. obsadenie nesympatického detského hrdinu (ako napr. vo filme Oceľová päsť, ku ktorému som sa patrične vyjadril). V EL&IC je detský predstaviteľ prekvapivo sympatický a navyše, zdá sa, aj dobrý herec. Ak niekomu tento osobný film podfarbený peknou hudbou nesadne, tak je to čisto otázka vkusu. Netreba sa do neho navážať... ()

MASH_4077

Cely to je divny. Ze zacatku si myslite, ze se zase bude jednat o utoky 11.9.2011 a jak to bylo hrozny, chudak Amerika.....proste tlachy. Hmmmm, pak se karta obrati a vy vidite, ze o to nejde. Trochu vas citove vydira, jste zmateni, cekate co z toho vyleze. Malej kluk, co se boji a porad nekde pobiha, je trochu drzejsi.......a hele ono to je desne chytlave. Dokonce jsme se pristihl, ze jsem s nim sbiral dukazy a snazil se prijit na to, po cem jde. Jedine, co me trosku iritovalo, ze si Sandra B. hraje na citlivou maminku.......prece ji mam zafixovanou trochu jinak. ()

lobo87

Prekvapujúci, ale príjemný film. Popravde som čakal niečo úplne iné. Horn svoju úlohu zvládol, ale hviezdou filmu bol Max von Sydow, ktorý bol výborný. Daldry mohol ešte trošku viac pritlačiť na pílu a pridať viac emócií. Práve to mi chýbalo k vyššiemu hodnoteniu... 65% ()

lulu37

Neuveriteľne odpudzujúci malý chlapec, ktorému sa nezavrie držka a vytvára príšernú atmosféru celého filmu. ()

tsatsiki

Výborný film o malém klukovi, který se snaží najít klíč, který jej spojuje s jeho zemřelým otcem. Jednak to pěkně připomíná 11.9.2001, ale hlavně to krásně ukazuje, že pokud člověk chce, tak všechno může dokázat. Role hlavního hrdiny mě fakt bavila, i jeho fobie, traumata atd. Velice příjemné dílo, které ani po dvou hodinách nepřestává nudit. Nejvíc mě dostalo, jak pouštěl svému dědovi, o kterém nevěděl, že je jeho děda, nahrávky ze záznamníku, které tam nahrál jeho otec těsně před náletem letadel do obchodního centra, kde zemřel. Film měl všechno , napětí, vtip, ale i dojemné části a pro mě jej řádím i nad Forresta a můj milovaný Shawshank.5* ()

Cannonball

Oscar je extremne "loud"a ostatny zas neuveritelne "close", a vysledok je pritom vzdialeny a tlmeny. Napriek neustalej snahe vyzmichat z divaka co najviac slz ma to nechalo chladnym. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)