poster

Počátek Země Nezemě (TV film)

 • Velká Británie

  Neverland

 • Slovensko

  Počiatok Krajiny Nekrajiny

 • USA

  Neverland

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2011, 2x82 min

 • IvcaSammet
  *****

  Pro mě absolutní TOP ze všech Petrů Panů a jim podobným. Samotný příběh Petra Pana mě nikdy nezaujal a proto jsem se ani nikdy na žádný film s Petrem Panem nedokázala dodívat. Na tento film jsem se podívala jen kvůli Rhysovi, abych si doplnila jeho filmografii a nevěřila jsem tomu, co vidím! Není to obyčejný nudný příběh o nějakém děcku, ale o tom, jak to všechno začalo. A abych pravdu řekla, je to milionkrát lepší než celé slavné 'pokračování'. Neverland jsem si okamžitě zamilovala a shlédla ho hned několikrát, protože mě to opravdu dostalo. Rhys byl tak neuvěřitelně přesvědčivý, že i mě, člověka, který fandí svým 'favoritům' i kdyby měli být jakkoli zlí, dokázal dohnat k tomu, abych jeho filmovou postavu začala nenávidět. Ještě nikdy se mi nic takového nestalo a tak musím uznat Rhysův neuvěřitelný talent a taky samozřejmě úchvatnost samotného filmu. Takže za mě plný počet a ještě hvězdičku k tomu!(3.3.2014)

 • GAVIN17
  *****

  Film se ke mně dostal náhodou na You tube a protože jsem veliký obdivovatel díla Jamese Barrieho a jeho Petra Pana, byl jsem na film velice zvědav. A byl jsem velice příjemně překvapen. Hlavní představitel Charlie Rowe byl velice dobře vybrán, jeho výkon mne nadchl a počátek Země.nezemě též. Úžasná výprava filmu umocnila magické kouzlo příběhu, který jsem doslova hltal, i když byl ve francouzské mutaci, vůbec mi to nevadilo, byl srozumitelný až dost i tak. Je úžasné, jak jediná kniha dokáže upoutat tolik filmařů ke zpracování, jako právě příběh Petra Pana, který je tajným snem mnoha z nás, kteří by chtěli zůstat navždy chlapci, protože odmítají špínu a pokrytectví dospělosti. A tento příběh, který líčí, jak to bylo "před" je vynikajícím dílem, které všem příznivcům příběhů o Petru Panovi mohu vřele doporučit. Jednoznačně 5 hvězdiček.(3.5.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Jak to všechno začalo. I tak by se mohl znít podtitul tohoto dvoudílného televizního praquelu velice známého příběhu. Tvůrci mysleli hlavně na děcké diváky a tak podle toho uzpůsobili scénář, akční scény a hlavně výpravu. A ta je na TV produkci velmi uspokojivá. Digitální efekty přirozeně náročnějšího diváka nijak neuspokojí, ale to dětem bude úplně jedno. Přijatelná dobrodružná atmosféra je tedy pro ně vcelku vhodná.(2.2.2015)

 • Miagy
  ***

  Počiatok zeme - nezeme určený predovšetkým mladšej generácii je príjemná, možno trochu zdĺhavá fantasy pohádka. Film zaujme nádhernými exteriérami, s ktorými sa tvorcovia popasovali veľmi dobre, dej filmu je však pomerne pomalý, miestami nudný. Film však nikoho neurazí, nevnucuje sa. PLUS: kulisy, exteriéry, celkom schopné efekty, MINUS: dlhší dej, nudnejšie scény.(4.8.2014)

 • fruitixx
  ****

  Bitva s rozumem, tedy vlastně s Hookem dovedená k dokonalosti. Chcete vědět jak přišel kapitán k háku na ruce? Chcete vědět kde je země-nezemě a jak se do ní dostat? Podívejte se tedy na tuto předehru, je stejně tak zajímavá možná ještě zajímavější než druhý díl, kde se vše začíná vybarvovat. V prvním se dozvíte i něco o podstatě vesmíru.. Navíc je to podáno dost hodně remakeově s jiným příběhem, takže máte pocit, že se díváte na něco úplně jiného, než jak známe klasického Petra Pana. Jako fanda fantasy dávám. 4*+(1.1.2012)

 • - Bob Hoskins si zahrál postavu pana Smee už ve filmu Hook (1991). (pajik)