poster

Počátek Země Nezemě (TV film)

 • Velká Británie

  Neverland

 • Slovensko

  Počiatok Krajiny Nekrajiny

 • USA

  Neverland

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2011, 2x82 min

 • GAVIN17
  *****

  Film se ke mně dostal náhodou na You tube a protože jsem veliký obdivovatel díla Jamese Barrieho a jeho Petra Pana, byl jsem na film velice zvědav. A byl jsem velice příjemně překvapen. Hlavní představitel Charlie Rowe byl velice dobře vybrán, jeho výkon mne nadchl a počátek Země.nezemě též. Úžasná výprava filmu umocnila magické kouzlo příběhu, který jsem doslova hltal, i když byl ve francouzské mutaci, vůbec mi to nevadilo, byl srozumitelný až dost i tak. Je úžasné, jak jediná kniha dokáže upoutat tolik filmařů ke zpracování, jako právě příběh Petra Pana, který je tajným snem mnoha z nás, kteří by chtěli zůstat navždy chlapci, protože odmítají špínu a pokrytectví dospělosti. A tento příběh, který líčí, jak to bylo "před" je vynikajícím dílem, které všem příznivcům příběhů o Petru Panovi mohu vřele doporučit. Jednoznačně 5 hvězdiček.(3.5.2014)

 • pakobylka
  ***

  Příběh, v němž strana dobra sčítá nevratné škody, zapříčiněné pošetilostí jednoho alchymisty a naivitou jednoho chlapce. Neboť úmysly jednotlivců, jakkoli čisté a upřímné, v dravém a bezohledném světě obyčejně neobstojí. (Přitom nezáleží na tom, na jakém místě ve vesmíru se onen inkriminovaný "svět" nachází - pokud se tam objeví člověk, neexistují žádné důvody k přehnanému optimismu.) Ztráty dosahují takového rozsahu, že nabourávají pohádkovost příběhu a vysávají z něj téměř veškeré kouzlo. Víceméně jsem dospěla k poznání, že kámen mudrců by měl zůstat navěky jen snem - a věčné mládí je iluze, která může nadělat víc škody než užitku. P.S.: Závěrečné Petrovo nadšení (možná částečně předstírané) jsem tudíž nesdílela, neboť na můj vkus byl dosažený výsledek až příliš draze vykoupený. Přesto jsem ochotná přihodit na misku vah slabší 3* ... za Zemi Nezemi, která není tak docela marná - a kromě toho je v tom nevinně ... ;-)(29.12.2013)

 • IvcaSammet
  *****

  Pro mě absolutní TOP ze všech Petrů Panů a jim podobným. Samotný příběh Petra Pana mě nikdy nezaujal a proto jsem se ani nikdy na žádný film s Petrem Panem nedokázala dodívat. Na tento film jsem se podívala jen kvůli Rhysovi, abych si doplnila jeho filmografii a nevěřila jsem tomu, co vidím! Není to obyčejný nudný příběh o nějakém děcku, ale o tom, jak to všechno začalo. A abych pravdu řekla, je to milionkrát lepší než celé slavné 'pokračování'. Neverland jsem si okamžitě zamilovala a shlédla ho hned několikrát, protože mě to opravdu dostalo. Rhys byl tak neuvěřitelně přesvědčivý, že i mě, člověka, který fandí svým 'favoritům' i kdyby měli být jakkoli zlí, dokázal dohnat k tomu, abych jeho filmovou postavu začala nenávidět. Ještě nikdy se mi nic takového nestalo a tak musím uznat Rhysův neuvěřitelný talent a taky samozřejmě úchvatnost samotného filmu. Takže za mě plný počet a ještě hvězdičku k tomu!(3.3.2014)

 • MartinezZ
  **

  O "Neverlandu" jsem toho moc nevěděl, prostě se ke mě dostal, tak proč ho nezkouknout, že? Na TV produkci to ani není nijak zvlášť špatné. Hlavním mínusem je tak skutečnost, že jde o svět kolem "Petera Pana", který mi nikdy nic neříkal, slušně řečeno, takže odhalování postav a skutečností, u kterých se ozývalo pomyslné "tadá" mi bylo celkem dost ukradené. Přiznávám. Mohlo to alespoň být zajímavé fantasy, nebýt masivního množství logických hloupostí, které možná jsou normální v Neverlandu, v mých očích ale nikoliv - jednou zmizí celá pirátská loď, jednou koule jev "vyhryzne díru" v budově; piráti, indiáni i "současní" angličané mluví všichni stejným jazykem a nikomu to nepřijde divné, piráti s našmínkovanou kapitánkou, mluvící o Venuši, planetě Zemi, jiných galaxiích... I fantasy by měla mít nějaká pravidla, jinak se z nich stane jen alogická debilita. Vědět, že jde o úvodní film k seriálu, tedy film bez konce, tak bych do toho nešel.(19.2.2012)

 • bartias
  ***

  Televizní prequel v podobě mini série poprvé zavádí Petera Pana do země Nezemě. Je to ale nanejvýše jen z poloviny tak dobrá zábava, jak by se dalo doufat. Skvělí herci v čele s Rhysem Ifansem, Annou Friel nebo Bobem Hoskinsem, který se ve stejné roli objevil v už mnohem lepším Hookovi, nezachrání Neverland od unaveného tempa a laciné podoby.(12.2.2012)

 • - Bob Hoskins si zahrál postavu pana Smee už ve filmu Hook (1991). (pajik)