Počátek Země Nezemě (TV film)

Neverland

Počiatok Krajiny Nekrajiny

Neverland

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2011, 2x82 min

• MartinezZ

O "Neverlandu" jsem toho moc nevěděl, prostě se ke mě dostal, tak proč ho nezkouknout, že? Na TV produkci to ani není nijak zvlášť špatné. Hlavním mínusem je tak skutečnost, že jde o svět kolem "Petera Pana", který mi nikdy nic neříkal, slušně řečeno, takže odhalování postav a skutečností, u kterých se ozývalo pomyslné "tadá" mi bylo celkem dost ukradené. Přiznávám. Mohlo to alespoň být zajímavé fantasy, nebýt masivního množství logických hloupostí, které možná jsou normální v Neverlandu, v mých očích ale nikoliv - jednou zmizí celá pirátská loď, jednou koule jev "vyhryzne díru" v budově; piráti, indiáni i "současní" angličané mluví všichni stejným jazykem a nikomu to nepřijde divné, piráti s našmínkovanou kapitánkou, mluvící o Venuši, planetě Zemi, jiných galaxiích... I fantasy by měla mít nějaká pravidla, jinak se z nich stane jen alogická debilita. Vědět, že jde o úvodní film k seriálu, tedy film bez konce, tak bych do toho nešel.(19.2.2012)

Bitva s rozumem, tedy vlastně s Hookem dovedená k dokonalosti. Chcete vědět jak přišel kapitán k háku na ruce? Chcete vědět kde je země-nezemě a jak se do ní dostat? Podívejte se tedy na tuto předehru, je stejně tak zajímavá možná ještě zajímavější než druhý díl, kde se vše začíná vybarvovat. V prvním se dozvíte i něco o podstatě vesmíru.. Navíc je to podáno dost hodně remakeově s jiným příběhem, takže máte pocit, že se díváte na něco úplně jiného, než jak známe klasického Petra Pana. Jako fanda fantasy dávám. 4*+(1.1.2012)

Pro mě absolutní TOP ze všech Petrů Panů a jim podobným. Samotný příběh Petra Pana mě nikdy nezaujal a proto jsem se ani nikdy na žádný film s Petrem Panem nedokázala dodívat. Na tento film jsem se podívala jen kvůli Rhysovi, abych si doplnila jeho filmografii a nevěřila jsem tomu, co vidím! Není to obyčejný nudný příběh o nějakém děcku, ale o tom, jak to všechno začalo. A abych pravdu řekla, je to milionkrát lepší než celé slavné 'pokračování'. Neverland jsem si okamžitě zamilovala a shlédla ho hned několikrát, protože mě to opravdu dostalo. Rhys byl tak neuvěřitelně přesvědčivý, že i mě, člověka, který fandí svým 'favoritům' i kdyby měli být jakkoli zlí, dokázal dohnat k tomu, abych jeho filmovou postavu začala nenávidět. Ještě nikdy se mi nic takového nestalo a tak musím uznat Rhysův neuvěřitelný talent a taky samozřejmě úchvatnost samotného filmu. Takže za mě plný počet a ještě hvězdičku k tomu!(3.3.2014)

Jak to všechno začalo. I tak by se mohl znít podtitul tohoto dvoudílného televizního praquelu velice známého příběhu. Tvůrci mysleli hlavně na děcké diváky a tak podle toho uzpůsobili scénář, akční scény a hlavně výpravu. A ta je na TV produkci velmi uspokojivá. Digitální efekty přirozeně náročnějšího diváka nijak neuspokojí, ale to dětem bude úplně jedno. Přijatelná dobrodružná atmosféra je tedy pro ně vcelku vhodná.(2.2.2015)

Počiatok zeme - nezeme určený predovšetkým mladšej generácii je príjemná, možno trochu zdĺhavá fantasy pohádka. Film zaujme nádhernými exteriérami, s ktorými sa tvorcovia popasovali veľmi dobre, dej filmu je však pomerne pomalý, miestami nudný. Film však nikoho neurazí, nevnucuje sa. PLUS: kulisy, exteriéry, celkom schopné efekty, MINUS: dlhší dej, nudnejšie scény.(4.8.2014)

• - Bob Hoskins si zahrál postavu pana Smee už ve filmu Hook (1991). (pajik)