Reklama

Reklama

Počátek Země Nezemě

(TV film)
  • Velká Británie Neverland (více)
všechny plakáty

Sirotek Petr (Charlie Rowe) vyrůstá na přelomu století v ulicích Londýna. A není sám, stejně je na tom i spousta dalších dětí bez rodin. Živobytí si opatřují kapesními krádežemi. Lup ale odevzdávají Jimmymu Hookovi (Rhys Ifans), šéfovi, který se o ně sice trochu stará, ale především je učí zlodějskému umění. Právě ten je přesvědčí, aby ukradli poklad nevyčíslitelné hodnoty – kouzelný předmět. V čem je jeho kouzlo? Dokáže je přenést do jiného světa, bájné Země Nezemě. Stane se a chlapci se ocitnou v krajině bílých džunglí, skrývajících tajemství jejich věčného mládí. Potkávají nové přátele, zažívají vzrušující dobrodružství, musejí však také bojovat s nemilosrdnými protivníky. K nejhorším patří banda pirátů pod velením šílené Elizabeth Bonny (Anna Friel) a domorodý kmen, který před nenasytností pirátů chrání tajemství stromových duchů. Skupiny neustále bojují, jejich nenávist se vyhrocuje a parta malých zlodějíčků se musí rozhodnout, kde je jejich místo... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nic proti nápadu, že Země Nezemě je jiný svět - to má docela vtip. I ten ušmudlaný Londýn jak z Olivera Twista měl atmosféru. Bohužel velmi záhy se vyprávění stalo nepřehledné různými motivy a odbočkami, zbytečnými postavami a především motivací hrdinů, kteří snad byli naspídovaní, protože měnili svá rozhodnutí a postoje v každé scéně. Za takový guláš by se nestyděl ani Disney. Není jasné, na jaké publikum autoři míří, některé motivy jsou dětinské, jiné až zbytečně kruté. SHRNUTÍ: Varování především pro muže, aby nepodlehli každé ženské, která jim ochotně rozevře.... svou kajutu. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

O "Neverlandu" jsem toho moc nevěděl, prostě se ke mě dostal, tak proč ho nezkouknout, že? Na TV produkci to ani není nijak zvlášť špatné. Hlavním mínusem je tak skutečnost, že jde o svět kolem "Petera Pana", který mi nikdy nic neříkal, slušně řečeno, takže odhalování postav a skutečností, u kterých se ozývalo pomyslné "tadá" mi bylo celkem dost ukradené. Přiznávám. Mohlo to alespoň být zajímavé fantasy, nebýt masivního množství logických hloupostí, které možná jsou normální v Neverlandu, v mých očích ale nikoliv - jednou zmizí celá pirátská loď, jednou koule jev "vyhryzne díru" v budově; piráti, indiáni i "současní" angličané mluví všichni stejným jazykem a nikomu to nepřijde divné, piráti s našmínkovanou kapitánkou, mluvící o Venuši, planetě Zemi, jiných galaxiích... I fantasy by měla mít nějaká pravidla, jinak se z nich stane jen alogická debilita. Vědět, že jde o úvodní film k seriálu, tedy film bez konce, tak bych do toho nešel. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Chcete vědět, jak skončilo přátelství mezi Peterem Panem a Jamesem Hookem, jak kapitán přišel ke svému pověstnému háku, a jak se Peter Pan naučil létat? To, a ještě něco navíc, nabízí tříhodinová návštěva bájné Země Nezemě. Stačí jen udeřit do magické koule, která vás tam přenese z jakéhokoliv století. Není pak divu, že si zde společné dostaveníčko dají karibští piráti, indiáni a londýnští kapsáři. Sirotek Peter Pan je na počátku mladým kapsářem, který je ve službě Jamese Hooka. Oba koule po vydařeném lupu ve starožitnictví zcela náhodně přenese do Nezemě, kam se podobným způsobem dostala i sličná velitelka pirátské družiny Bonny, rázem prahnoucí po moci kouzelného prášku, se kterým lze létat. Hook se dá na její stranu, avšak v cestě za mamonem jim oběma stojí nejen starý alchymista, ale také početný indiánský kmen chránící tajemství stromových duchů. V bájné Nezemi se nestárne, ale neznamená to, že se v ní neumírá, když jedince napadne třeba obří krokodýl či obří pavouk. A i když tvůrci nevěděli, kdy skončit, tak se sympatickými hrdiny dá prožít poměrně neotřelý divácký zážitek. Film táhne charismatická Anna Friel, u které jedině zarazí, jak má na pirátku z 18. století perfektní make-up a styling a nic si nezadá s topmodelkou z přehlídkového mola. Rhys Ifans v roli Hooka nebo Charlie Rowe jako Peter za ní zaostávají, ačkoliv i oni mají v příběhu své silné momenty. Nevkus v podobě indiánů bych si odpustil. Do filmu se to nehodilo a každá scéna, ve které se indiáni objevili, byla nudná až běda a zaváněla laciností. Na televizní poměry docela slušná výprava. Triky byly přece jen standardně televizní a jejich kvalita se dala klidně čekat i horší. Výrazně nepovedená byla snad jen jedna "létací" scéna a naopak trikově nevyužité byly pasáže s obří havětí, která Nezemi obývala. Tři hodiny byla opravdu nálož. Pokud by se vypustily zbytečné scény s indiány, tak by film jistě dostal přijatelnou podobu, a to nejen, co do stopáže. Silný příběh se stejně odehrával jen mezi trojicí Peter-Hook-Bonny a ostatní bylo takřka nezajímavé, anebo zbytečně natahované. Film si při svých možnostech také mohl dovolit áčkovou hvězdu Keiru Knightley, ale pouze pokud jde o hlasovou účast. Namluvila totiž vílu Zvoněnku, ale šance sehnat verzi v originálním znění asi nebude příliš velká. Tříhodinový televizní epos aby byl ještě lepší, by musel ve střižně projít zkracovací procedurou. A když hlavní tahounka přibližně třičtvrtěhodinu před koncem zmizí ze scény, šlo tempo závratně dolů. Nápadů i dobrých herců se ve filmu přesto sešlo více než dost. Jen při té stopáži zaniká, a místy klesá, zájem diváka o dění. A v Nezemi se toho událo nemálo. Diváci zvyklí u jednoho filmu strávit "mládí" mají možnost získat cenné info o dobře známých postavách. A to není k zahození. Ostatně v Nezemi si čas plyne podle svého řádu. 60% ()

bartias 

všechny recenze uživatele

Televizní prequel v podobě mini série poprvé zavádí Petera Pana do země Nezemě. Je to ale nanejvýše jen z poloviny tak dobrá zábava, jak by se dalo doufat. Skvělí herci v čele s Rhysem Ifansem, Annou Friel nebo Bobem Hoskinsem, který se ve stejné roli objevil v už mnohem lepším Hookovi, nezachrání Neverland od unaveného tempa a laciné podoby. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Příběh, v němž strana dobra sčítá nevratné škody, zapříčiněné pošetilostí jednoho alchymisty a naivitou jednoho chlapce. Neboť úmysly jednotlivců, jakkoli čisté a upřímné, v dravém a bezohledném světě obyčejně neobstojí. (Přitom nezáleží na tom, na jakém místě ve vesmíru se onen inkriminovaný "svět" nachází - pokud se tam objeví člověk, neexistují žádné důvody k přehnanému optimismu.) Ztráty dosahují takového rozsahu, že nabourávají pohádkovost příběhu a vysávají z něj téměř veškeré kouzlo. Víceméně jsem dospěla k poznání, že kámen mudrců by měl zůstat navěky jen snem - a věčné mládí je iluze, která může nadělat víc škody než užitku. P.S.: Závěrečné Petrovo nadšení (možná částečně předstírané) jsem tudíž nesdílela, neboť na můj vkus byl dosažený výsledek až příliš draze vykoupený. Přesto jsem ochotná přihodit na misku vah slabší 3* ... za Zemi Nezemi, která není tak docela marná - a kromě toho je v tom nevinně ... ;-) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Bob Hoskins si zahrál postavu pana Smee už ve filmu Hook (1991). (pajik)

Reklama

Reklama