Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

majec4

Podla mna by to vklude mohlo byt cervene. Svizny thriller so zaujimavou zapletkou. Skoda, ze tam nebolo trochu z priprav na "akciu". Tu polhodinu navyse by sme urcite vsetci v zdravi zvladli. Aj bez toho ma to vsak bavilo. Este aj slecny stali za to ;-). Ten zaver by sa vsak mozno riesil trochu inak. ()

jorgus

zacatek aspiroval na celkem zajimavy film, od poloviny jsem si ho aspon trochu uzival bez mozku, ale zaverecnych deset minut uz neslo, to uz bylo pohrdani aspon trochu inteligentnim divakem:) ()

KOZEL84

Je obdivuhodné,jak brzo to superhvězda Sam od Avatara dotáhl na video tvorbu.Protože tohle do kina určitě nepatří.Ten fakt může líbat zemi po které chodí Cameron,páč to jeho krypl herectví zase dokazuje,že Avatar by udělal hvězdu z kdejakého somráka.Na druhou stranu Sam už dřív dokázal,že Mmiluje inteligentní scénáře,tak nechápu čemu se zas zdejší vědecké kapacity divý.Odkdy jako musí mít všechno přesah a přidanou hodnotu aby se nato dalo dívat?!To je zas jak u debilů na dvorku tady.Abych vám kurva nezkontroloval žákovské knížky,že ste tak chytří.Určitě sem nechcípal nudou tak jako když nedávno na ledgi jiný ocas měl potřebu vylízanému pánbíčkaři (samozřejmě bývalý mukl,násilník a fet'ák,to oni sou často) dokazovat,jak moc věří,že nevěří.A že mu to TÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ''plesK'' nandal.Jediné co mě zklamalo je,že sem trochu doufal,že to Sam taky dotáhne do ''vítězného'' konce. ()

johnymdoe

Už když jsem četl námět a koukl na obsazení tohoto filmu tak mi bylo jasné že tohle by mohlo být dobré..a bylo. Promyšlený příběh který mi více než co jiné připomínal klasické thrillery jako Vyjednávač nebo Telefonní budka a po zhlédnutí můžu jen říct že se mezi tyto dva dnes již klasické snímky může hrdě zařadit. Herci vysloveně potěšili, zvláště pak i tací které jsem dlouho nikde neviděl (Ed Harris a Will Sadler). Režie neznámého (první film), leč dobrého režiséra... no vida, uvidíme další pokusy, ale tohle jako prvotina pro mě úspěch. !!!SPOILER: Scénář u filmu s vyjednáváním nebo filmu s "dokonalou loupeží" bývá složitý aby byl uvěřitelný a zároveň se postavám nedařilo až moc jednoduše...tady bylo obojí a výborně. KONEC SPOILERU!!! Já můžu jen chválit, i hudba i kamera na jedničku...a to bych si tak rád zase zanadával a něco poslal do "odpadu". No nic, kdo je na akční krimi thrillery tak se určitě podívejte. ()

KosiR_ksr

Film na způsob gangsterek jako je Italian job smíchaný s propletencem zkorumpovaných amerických policajtů s příměsí neotřelých nápadů servírovaný svižným a napínavým tempem (i přesto, že většinu filmu hlavní hrdina jen stojí na římse)... to je originální koktejl, který je zase jednou namíchaný podle mého gusta. Trochu mě překvapuje výkyv v hodnocení... ruku na srdce, kdyby v závěrečné scéně byl Jason Statham (narážím teď například na jeho role v Zastav a nepřežiješ nebo Rallye smrti), pak by tato (a leckterá jiná) scéna většině přišla v pořádku. Osobně jsem si celý film užil a podle toho také hodnotím - 75% ()

Matli

Už je to dýl co jsem to viděl a vím že se mi to relativně líbilo, za zkouknutí to určitě stojí, ale úplná pecka to není. 62% ()

Dalfor

Trapný... lituji ztracené 1,5 hodiny. Film jsem přetrpěl "kroucením hlavou" nebo smíchem. Vždyť toto je převážně komedie... . Scénář opravdu katastrofa, herecké výkony nic moc. Do teď se mi dařilo podobným filmům celem vyhýbat, tak snad takový opět dlouho neuvidím. 3/10 ()

Heroine

Napínavý, svižný, celkem vtipný, originální. Je celkem škoda, že má tak nízké hodnocení, protože já jsem se teda bavila. A není to jenom proto, že jsem extrémní fanynka Jamie Bella...a nebo to možná je proto. Nevím, každopádně mi byl celý film tak nějak sympatický. Jediná "vada na kráse", jako obvykle, pro mne bylo obsazení ženských rolí. Charakter Angie je celkem zábavný, ale tu policistku v podání Banksové, tu jsem měla chuť zaškrtit. Ale jinak zajímavá kamera, pár záživných dějových zvratů, fakt slušivé tričko Jamie Bella, pár cynických poldů, a celkem slušný thriller je na světě. ()

owwidius

Premrhana a odflaknuta sanca. Film je technicky na velmi slusnej urovni, od zaciatku zaujimavy a vlastne pocas celeho filmu neni ani sekunda nuda. Lenze v druhej polovici filmu scenaru brutalne dosiel dych a riesi to vsetkymi moznymi klise, vela veci je totalne prehnanych a su tam kombinacie ktore uz boli v 100 inych filmoch. Na zaver uz fakt len chybalo 'the guy gets the girl'... Skoda, lebo inak to je slusny filmik, tak hadam tento typek este daky film natoci. [#36/2012, kino#18] ()

Wargoo

Tento film netreba brať príliš vážne... Ak to mal byť napínavý thriller, nestalo sa. Ak to mal byť akčný film s predvídateľným dejom, ale aj tak pobaví - tak to je presne ono. Netreba hneď nadávať na scenár, pretože v tomto filme bolo podľa mňa viacero faktorov, ktoré ho udržali nad hladinou. Stačí, keď si spomeniem na Stathamov Death Race, tiež to bola chujovina, ale dalo sa na to pozerať. Rovnako aj Man on a ledge, príjemne napínavý, slušne obsadený (Banks môžem aj vďaka Next 3 days). Filmu je čo vyčítať, ale ja v ňom vidím viac pozitív. Najväčšie asi v Genesis Rodriguez :) Sú aj horšie investície času do filmov, tento nebanujem. 4**** a 70,753% ()

Rokle

Pokud někdo dříve kritizoval Ctihodného občana, tak si na kritice Muže na hraně pošmákne. Logických nesmyslů je tu hafo, ale více mi vadilo to, jak jsou ty postavy vlastně hrozně nezajímavé. Worthington mě sejří čím dál tím víc... charakterní role nezvládá, nevěřím mu. Podobně nevěrohodná je tady i Elizabeth Banks, jejíž důvod, proč má být hlavním vyjednavačem, je spíchnutý horkou jehlou, aby se neřeklo. V tomhle (ne)thrilleru, (ne)dramatu je všechno průměrné a jen zásluhou známých herců to mohlo jít jako áčkový film. 50% a jdu si pustit Vyjednavače... ()

Rockerman

Vím, že je tam spousta nelogičností, nevěrohodností a naivity. Jenže je to prakticky po celý čas dramatické, nenudí to a dobře to skončí. No a to mi na takovou jednohubku úplně stačí. Prostě se pobavíte docela originálním nápadem a ikdyž člověk dost často kroutí hlavou, jako nenáročná podívaná to obstojí. Takže je to tak na tři a půl, ale dávám čtyři za krásnou Mexičanku. ()

Olík

Sam Worthington je mužem na hraně mezi plytkou chlapskou zábavou a slušným akčním dramatem. Na hraně, které se zuby nehty drží po celou stopáž snímku, aniž by výrazně vybočil tím nebo tím směrem. Kolegové v komentářích nejčastěji zmiňují Telefonní budku nebo Ctihodného občana…..nuž dobrá, i když především prvně jmenované drama je trochu jiná liga. Tak nebo tak, Lethův krimi debut lze za dlouhého zimního večera bez výčitek zhlédnout. Zhlédnout, časem zapomenout a jede se dál. ()

mala_kea

Naivní pohádka o charakterním policajtovi, ve které realita odklusala do Neverlandu a logiku zajala zlá Baba Jaga. A překvapivě ani jedno není na škodu. Film je zábavný, napínavý i akční, Elizabeth Banks je klasicky skvělá a jako bonus beru fakt, že už pěkně dlouhou dobu jsem těm kladným, tak moc nefandil ()

Mortishka

Síce celé to všetko nedávalo zmysel ale bolo to zaujímavo prešpekulované. Nenudí, je to napínavé a aj akčné. Výber hercov sa v skutku vydaril a je to hlavne Pohodovka na nedeľné popoludnie . ()

GOREGASM

Hodně prostoduchá výplachovka, která během první půlhodiny prožila v mých očích klinickou smrt, tak nezáživný rozjezd je opravdu málokdy k vidění. Ve druhé půli příběh logicky nabere vyšší obrátky, ale vaří z vody, snaha o efektnost vyznívá do prázdna a Worthington je v hlavní roli již poněkolikáté prostě slabý. V důsledku výše zmíněného mě vůbec nepřekvapuje s jakými vráskami se na plátně zjeví Ed Harris. 30% P.S. Genesis Rodriguez to náramně sluší. ()

MickeyStuma

Velice jednoduchý snímek, který se vcelku povedl. Odsouzený policista se snaží dokázat svoji nevinu. Rozehraje proto sebevražedné divadýlko, jen aby odvrátit pozornost. Na protější budově se zatím děje něco nekalého. Napětí sice není nijak oslnivé, ale na druhou stránku o nečekané zvraty a překvapení není nouze. Jenom mě tam dráždí jedna jediná scéna. Ano, je to ten skok z boku z budovy na nafukovací dopadiště. S takové výšky by to byl zázrak, kdyby se skutečně trefil, jako v tomto filmu. Tady to už tvůrci opravdu přehnali. Jinak si snímek drží tempo a nevybočuje od tématu. Originalitou tradičně neoplívá, ale natočeno je to poctivě a smysluplně (až na ten skok). Komu se líbil podobný snímek 'Telefonní budka', je to povinnost. Komu ne, může jít klidně do cukrárny. ()

skeptic

Pri najlepšom celkom svižný thriller, ktorý veľmi nenudí. Dej odohrávajuci sa na rimse, takisto aj dej odohrávajuci sa pri trezore je dosť blbučký miestami až smiešny o nič lepšie to nie je ani s ostatnými časťami filmu hlavne ten záver je vygradovaný do najvyššej mieri debility. 40% ()

burton

Tento koment píšem ve slovenčine, jazyke mojích bratov tam za kopcom, lebo si myslím, že v tomto vyznie vel'a vecí daleko lepšie a keby tomu niekto náhodou nerozumel, alebo našiel vel'a chýb, nezůfajte, kl'udne mi napíšte a poriadne ma dojebajte, lebo čo už iné so mnou.Tento film nie je žiaden odpad, ale aj ani žiaden lumen filmárskeho remesla. Hoci logika pajdá za akciou, mně sa to ako oddychovka páčilo. Obsadenie na výzor takmer mŕtveho Edda Harrisa bola naozaj šajba:). Sice ma moc nebavilo jeho trápne zlounstvo, ale zato som mohla oči nechat na jeho mŕtvol'nej, voskovej tvári a odpornom, rubáši podobnom obleku. Naozaj, je to fešák, tento Harris. Narozdieľ od Sama a Jamieho, ktrorí sú obaja hnusný skreti......Nie, robím si srandu. Sú krásný. Akorát Sam na tej rímse toho nemal moc co na hranie. Na tej hrane. No a nakoniec tu niekto spomínal, že Elizabet nikto nepovedal, čo má hrať. No veď to ani nebolo treba, taký jednoduchý scénár netreba biflovat naspamëť a stačí, že je krásná a pekně sa usmíva. No a napokon rozmýšl'am, čo si vezmem na seba, keď buděm vykrádať niečo také. Hm....rozhodne to budú také sexy hadry, čo mala Genesis. Eště tá Kyra, no tak ta je takmer tak krásna, ako Edd. Nech si podajú ruky. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013