Když bývalý newyorský policajt na útěku Nick Cassidy (Sam Worthington) vstoupí do lobby hotelu Roosevelt v New Yorku, vyjede do jednoho z nejvyšších pater budovy a vyleze na římsu, ohrožuje víc než svůj vlastní život. Na nějakou dobu se zastaví celé město a to včetně několika velice nervózních lidí s velkým tajemstvím. Cassidyho rozhodnutí nevytvoří pouze mediální bouři, ale také zapeklitou situaci pro policejní psycholožku Lydii Spencer (Elizabeth Banks), která se ho snaží přesvědčit, aby neskákal. Čím víc se o to snaží, tím víc jí začíná docházet, že Cassidy má možná v plánu úplně něco jiného než sebevraždu. Že by to mělo něco společného se záhadným projektem, na němž pracuje jeho bratr? Nebo s tajným jednáním jednoho z nejvlivnějších obchodníků New Yorku (Ed Harris)? Během Cassidyho odvážného kousku začíná postupně zapadat jeden dílek puzzle do druhého. Z příběhu zkompromitovaného poldy, který se snaží dokázat svou nevinu, se stává něco zdaleka víc šokujícího. Najednou je v sázce mnohem víc než život jednoho muže stojícího na římse. (oficiální text distributora)

obrda1

Film u kterého je nutno vypnout mozek a užívat si tu zábavu. Škoda, že film ukazuje svoji jednoduchost a nelogičnost. Čekal jsem od toho daleko více. ()

botka2

Film se mě líbil,dobře zpracované a zajímavě pojaté.po dlouhé době jsem zase viděl film.který mě zaujal již od první minuty, co jsem si ho pustil.Doporučuji. ()

Kylee

Sakriš, to je ale idylka... no, není ten náš svět přece jen krásný, když po dvou rocích křivdy stačí 102 minut na to, aby vyhrála spravedlonost?!.. a asi aby ten "doják" byl dokonalý, tak se během toho stihnou i zásnuby... pokud zrovna neležíte doma s chřipkou, nemaje nic lepšího na práci, tak doporučuji neztrácet tímto filmem čas.... SPOILER ALERT: řekla bych odpad, ale ten rádoby skok, otřepání se a běžení dál mě natolik rozesmálo, že za to tedy ode mě jedna (značně sarkastická) hvězda.... ()

Ejvi

Trochu nechápu tady ty komentáře. Skvěle udělaný snímek s naprosto dokonalým dějem. Sympatická Elizabeth Banks a padouch Ed Harris zvládají své role přímo dokonale. Těším se, až se na to znova podívám.. ()

webino

Tak toto mi padlo!Neviem prečo,ale zvykol som si kuknúť hodotenietu na CSFD a potomstiahnuť a kuknúť.A totosomod názvu nechal le stiahnuť,kuknúť a potom prečitať hodnotenia a dať svoje.A musím s veľa ľudmi súhlasiť,že to bolo technicky zvladnuté nad mieru,ale hralo sa to na niečo,na čo to už len tým nemalo.Príbeh dobrý,režia sa podarila,zvukovo som moc nepostrehol,ale čo sa týke scénara taknič moc.Kamera ušla na občasné veci čo som nepochopil ,,prečo,,?Ale vcelku dobrý film,ja dám 4 hviezdy lebo ma prekvapil amám rád keď niekto vymislí niešo nové. Ale!!!V konečnom dôsledku sa to krije z veľa námetmy,a to už neprekusnem.Ale 4 dám :-) Veď nebolo to na jedno skuknutie u mňa. ()

nihiliste

Nemám rád akční filmy, ale tenhle akční thriller mě naprosto uchvátil. Stylově, napětím a atmosférou hodně podobný Phone Booth s Colinem Farrellem. Worthington, Bell a Banks zahráli bravurně a Genesis Rodriguez byla pomyslnou třešničkou na dortu! Po celý snímek jsem napjatě sledoval, jak to celé dopadne a ikdyž byl závěr klasicky americký, tady mě nezklamal. ()

ppfox

Celkem nuda - zápletka předvídatelná - bez nápadu...dalo se z toho fakt dostat o dost víc. Za mě tak 30-40%. Ještě díky za Eda Harrise - jinak bych snad nedal ani ty 2* :-( Prostě - zkouknul jsem - nebavilo - smazal jsem a zapomenu...p.s.: když tady čtu, že to někomu připomíná Telefonní budku, Dannyho parťáky, nebo nedejbože ještě Spojence? Ježíškunakřížku - to je fakt úplně mimo = V indii nějaký Tata vyrábí taky něco čemu se prý říká auto, ale srovnávejte to třeba s X6, že? ()

Baerdeller

Viděl jsem včera a už si to prakticky nepamatuju... teda kromě faktu, že to byla nenáročná jednohubka (blbost decentně řečeno). Takže dále následuje obecný výtah pro moji maličkost - 1) Genesis Rodriguez ukáže svoje spodní prádélko. 2) Elizabeth Banks se snaží hrát postavu na kterou by se fyzicky hodil třeba Sylvester Stallone aneb jak krásná baba může svým chováním působit děsně asexuálně... 3) Ed Harris - co to s ním v maskérně udělali? Vždyť vypadá jak retardovaná mrtvola... 4) Zbytek osazenstva, včetně scénáře, nestojí za zmínku vůbec... 1* ()

pan Spock

To zase byla packanina. No co ale taky můžeme čekat, když na římsu velkýho baráku vyleze nepříliž sympatickej ňouma a my mu máme fandit. Asi teda, nebo co. Dokonce ještě musíme přijít na to, že není jenom ňouma z basy. Že na něj chudáka někdo hodil křivdu a on musí samozřejmě zcela logickým a pochopitelným způsobem dokázat svojí nevinnu. Jako námět pro oddychový akčňák by to ušlo, ale tady se všechno bere tak hrozně vážně až to bolí. Nejhorší je, že se nám to tvůrci snaží nacpat do hlavy každým záběrem. Přitom děj místy připomíná spíš komedii. Pokud to komedie být měla, výsledek bohužel taky není valný. Jediné pozitivní je snad obsazení. Idkyž všichni hrají podivné pošuky. No a konec? Ten byl dobrej. Akorát jak Nick letí a letí... tak si udělám v hlavě střih a Nick letí a letí až dole udělá Plesk! Rozmázne Eda a z hromady rozdrcených těl se vykutálí Diamant a všechno natočí zkušená a neohrožená reportérka Kyra. The End. ()

Infurius

Moc zaujímavý nápad, polovica filmu odohraná na "balkóne" mrakodrapu. Napätie to malo , aj nie najhoršie herecké výkony, ale zas žádna sláva.. 70% ()

gfrusvk

"Pan Wolker. Pokoj 2105, jižní věž, krásná vyhlídka. Na východní straně je volný i větší pokoj, který vám můžu nabídnout za stejnou cenu." "Ne díky, zůstanu u té vyhlídky...". Posledná večera, luxusné šampanské, otvára sa okno a hor sa na rímsu. The Ledge je oproti tomuto romantický uplakaný film pre deti a tehotné ženy... Kto by riešil vzťahy keď môže sledovať poriadnu napínavú akciu, premyslenú do posledného detailu ? Pripomína mi to Ctihodného občana, ktorý sa neodohráva v base ale na okne hotela, a navyše v Ctihodnom občanovi nehrala G. Rodriguezová !!!! ()

andy60

I přes ty nelogické díry ve scénáři mě to bavilo sledovat a o to jde. A nejrealističtější herecký výkon v tomto případě předvádí komparz dole na ulici, který neustále hecuje "skoč,skoč". Lidi jsou prostě dobráci. ()

ma2sko

Zo začiatku tuhý priemer, ktorý postupne eskaluje do zaujímavej zápletky. Worthington dostáva bod za tuhé chodidlá. ()

Adel401

Tento film určitě stojí za shlédnutí. I když mě tam zaskočilo pár věcí. Třeba ten sesko z budovy. Nic nu nebylo a pokračoval dál. Čekala bych, že bude aspoň trošku malátný. Ale nevím, nikdy jsem neviděla seskočit člověka z baráku. Jen takový moje štourání do filmů. :D ()

sun.eagle

Začátek obstojný, ale jak se začal příběh posunovat kupředu tak se začala jedna nelogičnost či přímo dementnost nabalovat na druhou a ke konci už to byla solidní koule výkalů. Ten konec už jsem myslím ani neviděl ale vlastně už od půlky kdy počet demnetností se stal neúnosný film ztratil mou pozornost. Takže vlastně ani nevím jetli nakonec Xi-Chuen dosáhl na pramen kmetů a zda si nakonec koupil ty kolečkové brusle.... ()

leafroller

Nevím, jestli je touha po krvi daná genetikou nebo jen znuděností, ale v dnešní digitalizované době se na ní živí spousty lidí. Nemluvím jen o bulvárních novinářích, ale kolik brutálních videí ukazujících popravy nevinných lidí by nevzniklo, kdyby se na ně nikdo nedíval. Bohužel mají tyto nechutnosti dostatečně velkou sledovanost na to, aby jejich autory inspirovala v jejich pokračování. A na stejném principu je založena zápletka tohoto filmu. Lidé si klidně nechají ukrást židli pod zadkem jenom proto, aby viděli, jak se chlápek rozmázne o chodník. A pokud by nikdo ani nezvednul zrak, počet exhibicionistů na rampách by se snížil k nule. Tento náš povahový rys bylo to jediné, co mě na filmu štvalo. Nicméně ubráním procent bych autorům jen křivdil. Zajímavý nápad zpracovaný tím nejúspornějším způsobem - aby to netrvalo 3 hodiny - vždy dokážu ocenit. Průzračné charakteristiky postav, žádné velké logické chyby, přiměřená stopáž, to je koktejl zaručující spokojenost. A to, i když to nedopadlo přesně tak, jak bych si přál. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013