Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

laik_60

film po ktorom rady siahajú komerčné televízie (našu JOJ nevynímajúc) aby ho poprepchávali reklamou a nakŕmili zvedavosť teplákovej society našich betónových sídlisk. ()

sulimo

:-D wtf? Bože, hlavně mi nikdo neberte iluzi, za kterou jsem dala tu jednu hvězdu - tedy že se jedná "jen" o nepovedenou parodii. Jinou možnost si radši ani nechci připouštět. ()

necisty

Nice:). Nemůžu tomu upřít napětí a miniaturní zvraty, protože jsem jistou postavu viděl neutrálně, ale později se neustále měnila. Každopádně kromě úplně posledního překvapení, které jen příjemně doladilo atmosféru - sakryš to je kočka, jsem to předposlední tušil už od toho jídla:). Ale jinak jsem si maximálně užil plně odsypávající akčňárnu s parádním Samem v hlavní roli, který si tímto u mě spravil reputaci po katastrofálním Avataru. Škoda, že vám tady se to tolik nelíbilo:). ()

Flynn

Dalo se z toho vytřískat mnohem mnohem více. Nakonec je z toho průměrná podíváná. Přitom herci by tam byli.... Worthington a Ed Harris patří mezi mé oblíbenější herce. Genesis Rodriguez byla HOT. Některé scény gut, některé vyšuměly bez povšimnutí. Prostě průměrná podívaná, která mohla při troše snahy sahat na 4 hvězdy. Nevyužito. ()

PROCESOR

At dělám co dělám, je to průměr, jak z učebnice. Těch opakujících se motivů a převratných dějových spádů (z jiných filmů) zapadá jednoduše do klišé. ()

pakobylka

Něco jako navenek frajerská exhibice na samém okraji propasti ... nebo jako dílem troufalá - a dílem zoufalá hra s ďáblem o vlastní duši, když máte v ruce jedinou kartu. Nevím, zdali by vám ve finále k něčemu byla ta mrňavá nafouknutá věc tam dole, jestliže by vás od ní dělilo dvacet pater ... pokud vezmu v úvahu vaši hmotnost a připočítám rychlost volného pádu - VAŠEHO volného pádu. Ale nikdy jsem nebyla dobrá ve fyzice ... a vlastně na tom tak dalece nesejde - protože žádná cesta zpátky NEEXISTUJE ... protože všechny mosty už dávno lehly popelem. ()

Juto

Film je zábavný akčný thriller so skvelým obsadením. Príbeh má obvyklé dejové diery a nereálne situácie, ale to je tá najzábavnejšia časť tohto typu filmu. 7/10 ()

c.tucker

Rozhodně jsem si film užil, i přes značný počet nesmyslů a nelogičností. Je to takový typ filmu, který když u něho moc nepřemýšlíte, tak si užijete dostatek zábavy. Worthington je sympaťák a obě děvčice jsou šťabajzny (Genesis v prádle především). ()

campix

Muž na hraně disponuje především slušným námětem a kvalitním hereckým obsazením. Otázkou je proč to až tolik nefunguje a vznikl nám tak další průměrný film, prostě jeden z mnoha každý rok. Příběh je sice zajímavý, ale působí tak nějak bez nápadu. Škoda, že se Worthington po raketovém nástupu na scénu, topí v podobných projektech. Na jedno nenáročné shlédnutí, proč ne. ()

papaJA21

Vcelku jsem se bavil. Zápletka s římsou je vcelku originální, ten zbytek už jede jak podle šablony. Na nelogičností se nemá vcelku proč pozastavovat. Film chce jednoznačně bavit a ne moralizovat. Rodriguez v roli bratrovy přítelkyně je skvělá a několikrát mě upřímně rozesmála. ()

dr.fish

První polovina se ještě drží v mezích průměru, pak už velmi rozpačité. Nejostřejší je Genesis Rodriguez, která jde do loupeže opravdu prsama, alespoň na chvíli jde do spodního prádla (asi to měla ve smlouvě). Sam Wothington prostě nedokáže utáhnout film, kde není dost akce. I režie, natož scénář, byla vlastně mizérie. 50% ()

WinnJets

Překombinované, nevěrohodné, naivní krimi u kterého platí, že více nakonec ve výsledku znamená méně... přesto všechno jsem bez problémů (částečně i díky vnadám Genesis Rodriguez...:) vydržel koukat až do konce a docela slušně se i pobavil. ()

bartias

Thriller okořeněný stylem lupičských filmů láká na charimsatického Worthingtona, sympatického Bella a božskou Rodriguez. Nejlepší je o něm vědět jen to, že hlavní hrdina uteče z vězení jen proto, aby se stal Mužem na hraně. Chce skočit? Uzavřená akce jako z Telefonní budky se rozvine úplně jiným směrem, a i když to nakonec působí jako epizoda nenáročného krimi seriálu, je na co se dívat. ()

Immortal17

Velmi povedený thriller, už jak jsem shlédla trailer říkala jsem si, že to bude něčím zvláštní pecka a měla jsem pravdu. Sam Worhington tomu samozřejmě přidal. :) ()

sir-dave

Jsou to spíše lepší tři hvězdy. Od svého kamaráda The Ledge se liší především akčněji a popcornověji. Možná trochu pomalejší rozjezd zkazí příliš rychlý závěr v podobě "divného" rozuzlení. Kdyby si toho mírně vyšinutého kolemjdoucího zahrál Woody Harrelson, přikloním se ke čtyřem :-) 65% ()

tomeek

Napínavé, ale jinak nic, na co byste vzpomínali. Příjemná jednohubka, kterou už podruhé vidět nemusíte. ()

spitr

Muž na hraně je zábavný akční thriller se solidním obsazením, který dokáže zaujmout. Příběh má obvyklé dějové díry a nereálné situace, ale to je stejně nejzábavnější část tohoto typu filmu. Pro mě neznámá Genesis Rodriguez je velmi hezká samice a moje rada je přehlížet špatné recenze a užit si tento dobrý film, plný zvratů, napětí a akce. Vždyť se chceme pobavit ne. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013