1 řada: Určitě překvapení. Čekal jsem obdobu kriminálky, kdy zkušený psychoterapeut odhaluje a léči traumata nešťastníků na pokraji zhroucení. A ona je to spíš historie rozpadu profesního i osobního života neschopného terapeuta, který si neví rady sám se sebou, natož s pacienty, a postupně ničí jejich už tak dost nalomené životy. Ale taky by to mohl být seriál s nečekanou pointou, protože téměř dvě třetiny epizod mi nedávaly tak úplně smysl. Až když mě napadlo, že by to taky všechno mohl být jen Rodenův sen. Noční můra, kde každý z fiktivních pacientů odráží jednu část jeho vlastního hroutícího se života. Voják vztah otcem a profesní selhání, gymnastka rodičovské selhání, rozhádaný pár vlastní rozpadající se vztah. A terapeutka vnitřní boj s vlastním selháním, bezradností a krizí středního věku. Každopádně to celé bylo spíš lehký nadprůměr (kam to táhla především linie s gymnastkou) než nějaká pecka. To se mi mnohem víc líbil přesně o dvacet let starší seriál Co teď a co potom.(24.2.2016)

9/45 Příliš dobré, než abych tím plýtvala. Čtvrteční sezení s Janou a Michalem oscilují mezi komorní párovou terapií a individuálním hledáním poznání. Témata dialogů řeší potraty, rodičovství... Vztahy jsou křehké, kruté, živočišné. Geislerová je geniální jako žena, která potřebuje nad sebou tvrdou ruku. A každý díl vypadá líp a líp. Což už se po prvních dvou sezení zdá až nereálné. Roden je v tomto skvělý průvodce, neruší, ale zároveň má i vlastní krizi. Už se těším na další dny.(12.9.2012)

Přestože jsem viděla pár dílů americké verze, která mě nějak nenadchla, musela jsem si rozšířit obzory i v té české. První i druhý díl jako by scénářem vypadl z oka americké verzi - doslova. Další díly jsem se snažila udělat si čistý a vlastní obrázek o tomto seriálu a povedla se jedna věc. Oddělila jsem dojmy z americké verze od dojmů z české verze. Totiž není žádnou novinkou, že Češi nemají svou vlastní hlavu a rádi "převezmou" cizí nápad, a tak jsem se k tomu také stavěla. Zajímaly mě díly, při kterých se zpovídali pacienti psychologovi ze svých problémů, ale vadily mi díly ve kterých psycholog řešil své rodinné problémy...Nemám moc ráda několik dějových linií zároveň a proto jsem docela ráda, že postav(tedy pacientů) nebylo více. Za pochvalu rozhodně stojí přirozené herectví Karla Rodena a Táňi Pauhofové.(9.4.2013)

Naprosto strhující seriál. Skvělé obsazení a celkový děj všech osudů. Především Karel Roden alias Marek Pošta byl vynikající volbou v roli terapeuta. Líbí se mi, že všechny zápletky a fakta se postupně v každém dnu stupňují a rozplétají v celkový závěr série. Je to zvláštní úkaz si u seriálu tohoto formátu říkat, nechci aby seriál skončil. :-) Viděla I. II. řadu.(4.10.2016)

Je to hodně promakaný ve scénaři i dialozích a díky skvělému hereckému obsazení se z Terapie stává slušná návykovka. Po skončení první série mám jasno ve dvou věcech : psychologa bych nedal, dřív nebo pozdějc by mě to rozemlelo na sračky, ale pokud jde o seriál, chci ještě. Jasně různé příběhy pacientů, z lečitele lečenej, dobrý, ale co já si užíval, byly herecký duely Roden x Melíšková; Roden x Geislerová a v poslední části svého "příběhu" hereckýho výkonu Míši Doubravové, emotivní přirozenost jak stehno - bravo -mladí vpřed !(21.3.2016)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - Seriál se začal natáčet 27. září 2010 v barrandovských ateliérech. Poslední natáčecí den byl naplánován na 17. února 2011, nakonec natáčení skončilo 19. února. Celkově filmování trvalo 95 natáčecích dnů. Druhá série se točila 76 dní a poslední klapka padla 25. srpna 2012. (morgos)

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)