Ze čtyř hvězd snižuji na tři. Přes upřímnou snahu se mi nepodařilo shlédnout celé. Příliš dlouhé. Příliš mnoho slov, jak už to na terapiích bývá. Divák (já) je vyždímaný jak citron, ale tentokrát si říká, že naprosto, naprosto zbytečně - proč kvůli nějakému seriálu, navíc kvůli postavám, jejichž příběhy mu jsou ne vždy úplně blízké - zkrátka zbytečně strávený čas přes většinou excelentní herecké výkony. Z tohoto pohledu daleko raději vzpomínám na seriál autorky Alexandry Berkové Co teď a co potom, kde hrál hlavní roli terapeuta Jan Hartl, seriál byl kratší, příběh uchopitelnější a tím pádem stravitelnější. Rozdíl - zde individuálka - tam skupinová terapie. Takže nic nového pod sluncem. Podobný seriál už tu byl.(15.1.2012)

• Big Bear

Pro mne zatím zklamání. Viděl jsem první dva díly, třeba se to ještě nějak zvedne ale nevím, nevím... Očekával jsem zajímavá psychologicko intelektuální dramata (takové Soukromé pasti ve zkrácené podobě vzhledem ke stopáži kolem 20 min, což je i délka sezení jednotlivých pacientů/klientů). To že Táňa Pauhofová umí hrát a má slušně našlápnuto, to jsem věděl i bez Terapie. Otazníkem pro mne stále zůstává Roden, který se zatím coby terapeut nijak nevytáhl, spíše působí nejistě, otázky kuňká a působí spíše jako studna, či farář u zpovědi. Na rozdíl od kněze však nechává své ovečky dále tápat a napospas svému osudu.... Od HBO jsem zvyklý na lepší kousky.(17.10.2011)

PONDĚLÍ 09:00 – SANDRA. ÚTERÝ 10:00 - IGOR. STŘEDA 16:00 - LINDA. ČTVRTEK 17:00 - JANA a MICHAL. PÁTEK 19:00 - DITA. /// Přehlídka lidskejch úzkostí v ordinaci, kde se nesvlíká (aspoň by se nemělo...). TERAPIE přináší (téměř) všechno, co jsem očekával. Konverzační napětí, sílu i vážnost okamžiku a pár perfektních hereckých výkonů. A přestože je některej díl kapku o hovně, myslím, že není ztrátou času. Jestli v sobě máte kus voyerismu, rádi sledujete ,,soukromý“ lidský emoce a potřebujete zjistit, že i psycholog je jen člověk a ne zrcadlo, co odráží pacientovi pocity....tak vás tenhle seriál, plnej ,,vztahovačnejch“ lidí, který maj potřebu, aby je někdo poslouchal nemůže zklamat. NĚKTERÝ VĚCI BY ČLOVĚK NEMĚL TAHAT NA DENNÍ SVĚTLO! A co vy? Mimochodem, myslím, že jsem dobrej posluchač... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na Izraelskej originál BeTipul čumět nebudu. 2.) Erekci mám jen u slovenských hereček. 3.) Právě díky mě chcíplo několik civilistů. Válka je válka, ale.... 4.) Nevím, jestli se mám rozejít s Máňou. 5.) ,,Fr“ bydlí moc daleko. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(29.4.2012)

Moc nerozumím hodnocení - odpad. Je to tu snad automatické? Každé české dílo je jasně nejhorší? Neměli bychom po všech těch Ordinacích, Ulicích a Cestách být rádi za každé dílko, které se snaží být dospělé a inovativní? A co víc, ještě když se to docela daří? Terapie je po Okresním přeboru jedním z mála seriálu, které v Česku za něco stojí. Je to výborná, napínavá podívaná. Nutí vás těšit se na další díl, což se mi po Ztracených stalo vlastně poprvé.(30.11.2011)

Na české poměry opravdu vynikající seriál, který vyčnívá na vrcholku současné české kinematografie. Nechápu nízké hodnocení některých uživatelů. Když už se rozhodnete koukat na něco novějšího z Česka, tak rozhodně doporučuju tenhle seriál. Výkony herců jsou v pořádku, scénář se mi líbil a hudba byla mrazivá. Výkon Rodena je potom třešničkou na dortu.(12.8.2012)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - Postava Viktora, která se objeví v seriálu, byla vybírána z dětí které jezdí na herecké tábory s uměleckou agenturou Ambrozia. (('Butcher'))

• - Až ve 30. epizodě Marek (Karel Roden) poprvé použije inhalátor. (vyfuk)