Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Ydrosten

Posledních 20 minut už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ale že ta ponorka hnedkajc nenaskočila, tak to bylo drámo jak sviňa. Málem jsem si ukousal nechty. 2 hvězdy ( ale jen proto že má dcera z toho byla na větvi ) Chudák JULEK se musí v hrobě obracet, když mu takhle mrví jeho krásné příběhy. ()

StropS

Už na začátku mi bylo jasné, že ten film nesmím brát moc vážně, ale s nadhledem... když jedete na motorce a máte za sebou policejní auto, které houká a bliká jak vánoční stromeček, tak si ho všimnete asi dřív, než když je 10 metrů za vaším zadkem a to si to dovolí hodit hned do prvního záběru. Pak jsem si řekl, že to bude pěkná pakárna, ale postupně se příběh přesunul z města na Tajuplný ostrov, který byl solidně zpracován a působil na mě příjemným dojmem, kdy jsem na všechny ty stupidity ve filmu samotném přestal myslet a začal ho brát takový, jaký je. Prostě nedokonalý na dokonalém ostrově. I přesto, je zde další spousta tak fyzicky nemožných věcí, kdy si prostě říkáte, že to dělají snad schválně, aby vás na*ali, každý ví, že toto by ve skutečnosti nikdy nemohlo fungovat a je naprosto nelogické...(viz kopání obrovskýho zlatýho šutru co váží několik tun, co dostane dceru na vysokou... probůh, jak by to asi unesl a dostal do té ponorky? Takovou dálku, takovej špekoun, někde v horách v deštným pralese, jen v rozmezí pár hodin.... nijak! A to si nemohl najít někde něco menšího? Zlato tam poletovalo kolem jako déšť a prý to byla jediná možnost... ) přesto to má něco do sebe a působil film odpočinkovým dojmem. Tedy hned potom, co už jsem neměl žádné vlasy k trhání a mohl jsem přestat řešit fakt, že z nás dělají filmaři naprostý blbce. Po vizuální stránce nemám moc co dodat, snažili se a je to vidět... herce bych taky přežil, pokud na to nahlížím jako na komedii. Film je přese všechno vzácný: Kráčející skála s ukulelem v ruce se jen tak nevidí...a do toho ještě zpívá a je citovej měkkýš. Dwayne se začíná blížit Tysonovi a Pařbě v Bangkoku. Ztrácí u mě respekt, snad si ho vybojuje nazpět, příležitosti mít bude...(jinak je to neskutečně veliký hovado, do očí bych mu to neřekl) ()

Heroine odpad!

Je hodně věcí, které nesnáším. Patří mezi ně Verne, slova jako "dobrodružství", "badatel" nebo "hurá", a patří mezi ně i patetický kecy, nelogické příběhy, a Josh Hutcherson. Takže si asi každý spočítá, že tenhle film je skoro ne vrcholu toho, čemu já říkám ŠPATNÝ FILM. Johnson ani Caine nezachrání o humor se zoufale snažícího Luise Guzmána, ohavnou Hudgensovou, a hlavně nic už snad nemá šanci zachránit toho otřesnýho spratka, který je hlavní postavou tohohle příšernýho filmu! ()

char_t

Na rozdíl od jiných totálních hovadin je tohle ulítlé úmyslně! Sama premisa tajemného ostrova, který je jak Tajuplným ostrovem, tak Ostrovem pokladů, i Guliverovým ostrovem, je trhlá, takže co jste čekali? :-) Jakmile se smířite s potápějícími se minislony, sopkou ze zlata a zpívajícím Rockem, budete se celkem obstojně bavit. Jinak z filmu celkem dost kouká snaha vytřískat prachy - třeba obsazení: Vanessa pro pány, Hutcherson a Rock pro dámy, Guzmán a Caine pro dětičky, své si najde každý. Nebo CGI, kde většina triků vypadá jak z Dooma dvojky, zatímco ty, co se na obrazovce ohřejí pár minut a víc (ještěrka, včely) vypadají perfektně. Ale co, já vypnul mozek a byla z toho příjemná hoďka a půl. ()

hazaba

Nebylo to špatné, spíš průměr, který nenadchne, ale ani nezhnusí. Velice snadno zapomenutelné. Potěšila mě postava Michaela Caina, pro kterého mám slabost :-) Docela dobrý byl i trik s létajícími včelami. ()

Rathalos

Slusna akcna fantasy komedia so znamou hereckou enklavou na cele s Dwaynom Johnsonom,dobrodruzstva tohto charakteru ja mozem...:-) ()

tranquill

Příběh slabý, dialogy někdy pitomé, tedy 1-2. Naproti tomu zpracování ve 3D naplnilo očekávání, takže za 4. A tak i díky roztomilým malým slonům to dává celkem za 3. ()

mutace

Jedna hvězda za 3D efekty, jinak je to dost mizerný film. Nic mě nerozladí tak, jako odfláknutý příběh. V úvodu se člověk dozví, že ostrov, na němž se nachází i bájná Atlantida se vynořuje a potápí zhruba ve 140 letých cyklech. Naši hrdinové se na ostrově ocitnou v okamžiku, kdy je vynožen, leč do ponoru mu schází cca 2 dny. Způsob, jakým se ostrov ponořil, však dává tušit, že za dalších 140 let se nubude mít co vynořit. Ponor to byl vskutku destruktivní, Atlantidu pohltila zlá tsunami, vulkán rozmetal ostrov na malé kusy, které pohltila země. Člověk si klade otázku: Byl toto první, takto destruktivní, ponor? A jak je to s flórou a faunou, která během ponoru vžy musela zahynout. To se vždy behem těch 140 "nadvodních" let vyvinula znovu? No zkrátka je to šit. ()

Kingjiri

Příběhem je Cesta klasickou žánrovou báchorkou, kterou drží nad vodou ucházející vizuální efekty a herecký obsazení. Jsem rád, že se začíná Dwayne Johnson v posledních letech častějc objevovat na plátně, ale pořád ho radši vídám v akčních thrillerech. Nevim, čim se The Rock při cvičení krmí, ale začíná se z něho stávat doslova Kráčející skála. To však nic nezmění na tom, že The Rock dodával Cestě potřebnej cool faktor. Nicméně Michael Caine a Luis Guzmán svym účinkovánim taky potěšili. Ale nějaký herecký výkony stejně cílovou skupinu zajímat nebudou. Ta se totiž ráda podivá na velký včely, přerostlý pavouky, miniaturní slony a další prapodivnosti ze zvířecí říše. Jako snímek pro děti a jejich dospěláckej doprovod určitě Cesta funguje na jedničku, za mě ale jenom průměr, čekal jsem ještě o něco rozjetější dobrodružnou jízdu. ()

Joppo88

Lacné a také už otrepané. Efekty a nepodarené, gýčovité spomalenia rozhodne filmu nepridali... Niekedy je menej viac... Scenár i celý dej bol až príliš ľahko čitateľný a vopred všetci vedia, ako to celé dopadne... Okrem naozaj zriedkavých svetlých momentov v podobe hlášok typu - pumpa lásky a baladového tanca prsných svalov D. Johnsona hodnotím tento snímok ako podpriemerný... Raz vidieť bohato stačí. ()

Othellko

Moje hodnotenie sú 2 hviezdičky. Jedna za grafické zobrazenie tajuplného ostrova a druhá za snahu. Inak bol tento film pre mňa obrovské sklamanie. Totálna nuda plná trápneho humoru. Zasmial som sa len pár krát a to keď sa Hank doberal so starým pánom Andersonom. Inak nič. Film bol plný totálnych absurdít, ktoré sú samozrejme ospravedlnené už samotným názvom, ale aj tak to bolo podľa môjho názoru trochu prehnané. Jednotka aspoň za niečo stála. ()

Ondr@932

V celku slušný dobrodružný a fantastický film. A navíc s mým oblíbeným hercem Dwayne Johnson. Pěkné barvy, dobré triky. Dávám 6/10 ()

Torgal

Ceste do stredu Zeme som vytýkal idiotský príbeh ako aj na hlavu postavené prostredie bez vnútornej logiky. Tieto prvky sa objavujú aj v pokračovaní a sú dokonca idiotskejšie a nelogickejšie ako minule, ale kupodivu teraz mi to vôbec nevadí. Tento film si to na rozdiel od minulého uvedomuje a robí to absolútne úmyselne s cieľom baviť. A to sa mu darí dokonale, či už šialenými nápadmi (obrie včely ako dopravný prostriedok a následná naháňačka s giga vtákmi, elektrický úhor nabíja batérie na Nautile atď.) alebo vyslovene dementnou postavou Luisa Guzmána. Neustále sa niečo deje, človek sa baví na hercoch, situáciách a cheesy trikoch. Je to síce len jednohubka, ale na konci som mal tak dobrú náladu, že som nebol ďaleko od toho dať aj štvrtú hviezdu. 7-/10 ()

darkreider

Existuje hranica hlúposti, ktorú by ani dobrodružná rodinná komédia nemala prekročiť a tu mám pocit, že ak ju nezdolali, tak minimálne tancujú rovno na nej. Zmysel tu dáva málo čo a vždy sa ide na istotu od scény k scéne bez väčšej logickej náväznosti. Film stojí na obsadení a neviem si predstaviť, či by to bez Rocka (a jeho pumpy) ustál bez hanby. Ale objektívne (mladé publikum nelogičnosť nezaujíma) dám slabšie tri, ale váhal som dlho. ()

AxelWers

Podobných filmov s podobným príbehom som videl viac, tento nepriniesol nič prevratné, tak iba 2*. Tým nechcem povedať, že by išlo o zlý film, len mi proste nepripadal v ničom originálny. Film skôr pre deti ako dospelých. ()

Ihuj

Rodinný, dobrodružný, pohádkový film. Je to velmi pěkně barevné, postavy jsou sympatické, člověk je mírně očarován. V rámci žánru se to blíží k dokonalosti. Že jde o veskrze béčkový, hloupoučký, oddechový žánr, to by se v hodnocení zohledňovat nemělo. ()

Plechpetr

Takový průměrný snímek o jakýchsi legendách Verneova světa. Oukej, špatný to nebylo. Hlavně efekty byly pěkné, ikdyž neohromující tak, jak by se mohlo na první podívání zdát. Výběr herců je též vskutku smíšený. Dohromady bych je v životě nedal, ale jak je vidět , neuškodilo. Můj oblíbenec Michael Caine tu hraje pro něj ajkousi děsivou roli. Dám 4*. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)