Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

bernajk

Kouzelne jak jen Miyazakiho filmy mohou byt. Pekna carodejka a jeste lepsi kocour. Vsechno propracovane do posledniho detailu. Nadherna animace. ()

Yojimbo

Krásná, milá pohádka, jejíž předností a zároveň hlavním nedostatkem je jednoduchý příběh. Dějová linka dívky, která se v novém městě seznamuje s plejádou zajímavých a různorodých vedlejších postav zkrátka nestačí a v závěru musí být pokažena dramatickým zvratem... Ani jedno však nestačí a dohromady to také nefunguje. Jak už jsem psal, je to milé, je to příjemné... a kocour Jiji je prostě nejlepší! ()

Filmárik

Skvelý námet to určite je, takisto spracovanie a kopec humoru je tiež plus no jedná sa o film určený skôr pre detské publikum. Kiki s hovoriacim kocúrom sú fakt skvelá partia a držia film pohromade, rovnako ako niekoľko nenápadných kontrastov rozdielnych ľudských charakterov (Kiki vs. mestská meangirl). No oproti Miyazakiho budúcim peckám je toto o ligu nižšie. ()

Iriquindae

Asi "nejobyčejnější" film od Miyazakiho, který jsem zatím viděl. Slovo obyčejný je v spouvislosti s tímto režisérem samozřejmě jen nadsázka. Kromě kocoura a létání na koštěti tu nenajdeme vlastně jakékoliv fantaskní prvky. Doručovací služba slečny Kiki je možná první film, kde je všechno dokonalé, všichni si hrozně pomáhají a chybí tu jakákoliv rušivá stránka (kromě přírodního živlu), ze kterého se mi nechtělo zvracet :) Kocour Jiji je prostě úžasný a to se mi neříká snadno. Příběh je zcela prostý, ale ono to funguje a dost. Opět Vás film vtáhne do děje a budete s malou čarodějkou prožívat její reálné starosti související s dospíváním. Krása, Kiki jsem si oblíbil a stejně jako s většinou slavnějších mistrových hrdinek (kromě Naushiky) bych se s ní chtěl potkat. ()

miawallacova

k dokonalosti tomu ještě něco málo chybělo, ale i tak mě tahle kouzelná pohádka, jako zatím každá Miyazakiho velmi líbila a oslovila. Navíc Jiji celemu filmu dodal ten pravý šmrnc! ()

feryk

Taková pěkná a roztomilá pohádka. Naprosto pohodové vyprávění o jedné malé čarodějce. Animace taky pěkná. Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré, takhle mají vypadat pohádkové příběhy a né za každou větou sprosté slovo a pěstní souboj. ()

bubblebobble

Tak tento krát ma Mijazaki až tak nepotešil. Chýbali mi tam bizarné postavičky ( Totoro, Beztvárnik, strašiak, rukolampa ), a zdalo sa mi akoby sa tu vytvárali vedľajšie príbehy, ktoré ale neboli dotiahnuté do konca (čo tá nevďačná vnučka?). Keby som nepoznal režisérovu ďalšiu tvorbu dám 4*. Takto ale dávam 3 lebo viem, že majster sa vie vyblázniť aj viac :-) ()

SamanthaM.M

Až na ten priskorý koniec, ktorý by chcel pokračovanie, je to dokonalé. Závislosť na Ghibli tuším priamoúmerne rastie s počtom pozretých filmov... ()

Baron Noktur

Veľmi pekný a úplne nekonfliktný príbeh o malej Kiki, ktorá sa chce stať čarodejnicou. Z filmu priam srší dobro a dobrá nálada. Bohužiaľ, celý film som sa nemohol zbaviť pocitu, že tomu filmu chýba tá povestná mystika a vznešenosť tých najlepších Miyazakiovych filmov. 80% ()

Dan

Sílu a motivaci potřebnou k výkonu jakéhokoliv povolání je třeba hledat v srdci. Bez zapojení srdce opadá nadšení a člověka opouštějí jeho přirozené i nadpřirozené síly... ()

amim

"We each need to find our own inspiration, Kiki." Sledování Kiki bych nejvíce přirovnal k odpočinkovým Indie hrám ve stylu "kochej se kytkou". Žádný hlubší smysl to nemá, nenajdeme zde dechberoucí momenty a ani si nebudeme myslet, že jsme právě zhlédli něco přelomového. Na druhou stranu budeme krásně uvolnění, šťastní, budeme mít lehký úsměv na tváři a budeme se chtít tou kytkou dál kochat. A někdy je kochání se kytkou přesně to, co člověk potřebuje. ()

diodoros

Príbeh 13-ročnej čarodejnice, ktorá sa vydá do sveta, aby sa naučila využívať svoje schopnosti pre vlastné živobytie. Keďže je ale nešikovná a vie iba lietať tak si otvorí doručovaciu službu... Na Mijazakiho pomerne jednoduchý film s prostým rozprávkovým dejom a mierne uťatým záverom (hoci potitulková scéna to mierne vynahradí). Príbeh je však plný detailov, je perfektne premyslený, animácia je ako vždy výborná, spracovanie je príjemné a film sám o sebe pekný a jednoduchý. Posolstvom je zamyslenie sa nad uplatnením mladej generácie v spoločnosti. Mijazaki opäť pripravil výborný príjemný film s pekným posolstvom. ()

gulama

Příběh je skutečně obyčejný, jednoduchý... ale i tak ho doporučuji. Je vhodný i pro malé děti, možná více než pro dospělé, ale některé části jsou kouzelné ;) Díky úžasné animaci, kterým se autor vyznačuje dávám 4* Je to potěch oka a duše, protože může jen klouzat po příběhu a odpočívat... ;) ()

fallanga

Podle mě trošku slabší film od Miyazakiho. Vyniká to ve všem, v čem Miyazakiho filmy vynikají. Má to pěknou animaci, pěknou hudbu a celkově je to prostě pěkná pohádka. Ale trochu tady zaostávají postavy. Je zde hodně postav, které jsou opravdu otravné a to včetně hlavní hrdinky. Což mi trochu vadí. Jiji je prakticky jediná postava, která byla sympatická. Trochu mne to zklamalo. ()

xKatiex

Ako stará capa Studio Ghibli objavila časť 3/?. Kiki's Delivery Service je presne ten typ filmu, po ktorom siahnete,keď zdanlivo potrebujete vypnúť mozog. Kiki má pred sebou cestu do nového prímorského mesta s umňaukaným parťákom Jijim a tým,že je čarodejnica,je to všetko o čosi ťažšie. Decká si nevšimnú,že v tomto animáku sa riešia veci typu ako zapadnúť v novom meste, nájsť svoj potenciál a ako zvládnuť burn-out.  A decko žijúce vo mne si tento animák náležite užíva. ()