Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

HarryB

First of all, full points to Ghibli for versatility. Producing this and 'Grave of the Fireflies' inside a year of each other would be like Disney doing 'Mary Poppins' and 'Judgement at Nuremberg' back to back. Words that spring to mind after watching Kiki include 'delightful', 'light', 'buoyant', and so forth. Unfortunately, this is the only thing holding it back from 5 stars from me There were just a few sections where the lack of a villain, of any real action, of anything other than people being nice to each other, took the top 10% off what was otherwise a masterful movie. Also allowing the cat "ji ji" to drop out of proceedings for most of the latter half the film, definitely removed a spark from the film. Whatever the case, Miyazaki's attention to detail is, as usual, spell binding and the settings of town, cinematography, is stunning and beautiful to watch. Movie to lift your spirits. ;-) ()

RoyBatty444

Nie je to môj prvý a určite ani posledný film od štúdia http://en.wikipedia.org/wiki/Studio_Ghibli Ako vždy zamerané na veľmi príjemný zážitok s jemným príbehom a milými postavami. Aj keď sa snaží riešiť osamostatnenie mladého jedinca. Nástrahy, ktoré sú pred neho stavané. Sú síce náročné, ale nikdy nie nezvládnuteľné. Jednoducho, všetko v záujme veľmi uvoľňujúceho a čarovného zážitku. Takto si predstavujem návrat do detstva. ()

Draconic

Tento film opravdu nemá žádný hlubší děj dokonce ani zápletku. Přesto je ten film svižný a napínavý zároveň. Tohle snad dokáže jedině Mijazaki. Naprosto nekonfliktní, kouzelný a zábavný film určený pro všechny generace. Je to sice jen můj názor, ale ten kdo tomuto filmu dá méně než čtyři hvězdy, by se měl nad sebou zamyslet. ()

Vlkopec

Mijazaki je prostě originál. V tomhle filmu pro mě ne úplně všechno sedí, ale stejně moc příjemné pokoukání. ()

katakomb

Dlouho jsem váhal, než tohle ohodnotím. Vlastně bych ten film vůbec hodnotit neměl, protože mi přišlo, že není určený pro mě a mojí věkovou kategorii, ale že jde spíš o pohádku pro dorost a mládež. Nakonec dávám tři hvězdičky, v porovnání s jinými Mijazakiho filmy to není nic, na co bych se rád podíval znovu. ()

Krnac

Patrí k Mijazakiho filmom ktoré sa viac snažia vytvoriť príjemnú atmosféru ako úžasný dej čo tu funguje výborne a tiež povästi o čarodejniciach sú tu dobre a nenápadne zakomponované do deja ale vyditeľný problém filmu je že dej není stavaný pre zápletku ktorá príde za mňa trochu príliš pozde a dej tak pôsobí krátko aj keď má 1h44 minút, tiež napriek ucelenému deju (aj keď s klasickým náhlim Japonským koncom) som mal pocit že tam niečo chýba ale ako rozprávka a oddychovka obstálo výborne. ()

PISTA226

8/10 Další Gibli! Super, roztomilý příběh, který sice není nabitý nějakýma extra věcma, není tu nijaká větší zápletka nebo co, ale je to prostě jednoduchý, nevinný příběh o malé čarodějce a "běžných" událostech na jejím výletě do světa. Dokonce i romantika tu je. Ty kočky mě nakonec trošku mrzí, ale jinak povedené relaxující. A animace je opět pěkná. Možná by se tu dalo dát pár zajímavostí pro diváka, nebo udělat nějakou zapamatovatelnější událost, ale i tak je to dobré. Od ostatních Gibli projektů se to celkem liší v tom, že to není tak crazy, ale dost vlastně normální, nikde tu nejsou různá monstra, či létající hrady, chodící domy atd... krom létajícího koštěte a mluvící holčiny, je to dost životní téma o dospívání a legraci. Je tu postupně docela dost postav, ke kterým se občas příběh vrací, ale pořád to není nijak moc rozvedené a ty postavy jsou dost jednoduché, ač příjemné. Nakonec příběh nikam asi nevede, nebo to spíš nezakončuje nějaká větší myšlenka, ale jak říkám, i přes to je to povedený. ()

Mithal

Moc krásný film, který dokáže pohladit na duši. Příběh je sice přímočarý a jednoduchý a každému je jasné, že to nemůže dopadnout jinak než dobře, ale to se od takového filmu očekává. Můžu jen doporučit. ()

maestrum

Zapomeňte na stres, zapomeňte na napětí, tohle je 103 minut filmu, který na vás bude mít stejný účinek jako první slunečný den. 75% ()

bratr_jezek

Nádherná animace přesně pro dětského diváka. Jednoduchý příběh sází na roztomilost čarodějky Kiki (je opravdu milá, děti si oblíbí hlavně jejího kocourka), dokáže si lidi získat a možná má i trochu štěstí na "laskavé" (pekařka, stará paní, malířka, stejně starý chlapec), kteří ji přijmou ve městě, kde fantazie a čarodějky asi patří jen do legend. Nechybí humor i poučení, ve chvíli, kdy o sobě Kiki trochu pochybuje, začne ztrácet své schopnosti létat a domluvit se s kocourkem lidskou řečí. Jak všichni doufají, vše se v dobré obrátí, přesto držíte Kiki palce až do závěrečných minut, kde si s blaženým úsměvem nad tímto krásným filmem vychutnáváte epilog mezi titulky. ()

Sandai

Neuvěřitelně pohodový, milý a krásný film. Žádné drama, žádné napětí a skoro žádný příběh. Jenom se vám od začátku usadí na tváři usměv a vydrží vám tam dlaší dva dny. ()

student_P321

Měl sem skoro výbuch smíchu, když se ten kluk snaží rozjet i s Kiki na svým vrtulovym kole :-D ale jinak: Milá, hezká anime pohádka. Avšak vadila mi jedna věc - zbrklý konec. Právě na to, jak je to celé hezky mile pohádkové a krásně si s Kiki létáte na koštěti, s kocourem za krkem a poslouchajíc přitom rádio, tak jsem najednou nestačil ani valit oči, co to vlastně na tom konci vidim/nevidim. No, naštěstí je to pohádka a i přes ten konec, který by mohl být "víc ukoncovatější", nakonec pohádkou zůstává. ()

RUJA

Něco tak neskutečně roztomilého a láskyplného jsem dlouho neviděla. Zaručený lék proti trudomyslnosti a blbé náladě. ()

Erosenin

Opět další krásné dílo od mistra Miyazakiho. Škoda,že jich není víc, chtěl bych se dívat každý den znovu a znovu na Cestu do Fantazie,Princeznu Mononoke,Zámek v oblacích,Naušiku,Laputu…. toto jsou opravdu neskutečně krásná díla. ()

Nedos.

Dohnal jsem takovej můj rest, asi tak od doby, kdy můj počítač začal byýt schopný přehrávat film. Je neuvěřitelný jak si s filmem dokázali vyhrát a jak skvělte i takle starej film vypadá. Nedokážu se ale přenést přes to jak sluníčkově se ve filmu všichni chovají. Vlastně jedinej nafrněnej charakter je hlavní hrdinka. ()

Puxina

Velmi roztomilý film, kterému jsem musel s odstupem času zvýšit hodnocení. Opravdu mě příběh čarodějky Kiki a jejího zábavného kocoura Jiji bavil.  Klidně bych ocenil, kdyby tento film trval o půlhodiny víc. Maximální relax s minimem dramatu, ale se spoustou zábavných částí. ()