Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

bloodline

Príjemná rodinná oddychovka na nedeľnú siestu. Mijazaki nefabuluje, oháňa sa nevtieravou atmosférou a s príjemným šteklením v bruchu máte aspoň na jeden a pol hodinky pocit, že tento svet predsa len oplýva krásou ducha a estetikou zovňajšku. Kiki nevykúzli fantastický svet zázrakov, ale s kocúrom a ľahkou podmanivosťou získa srdce s jemným úsmevom na perách. A popritom má ešte stále veľké príbehové rezervy. Viac však ani nepotrebovala ukázať. ()

Standito

Síce na rozdiel od iných Miyazakiho filmov je tento tak trochu o ničom, ale tak milému a ľudskému príbehu jednoducho menej nemôžem dať. ()

D.Snake

Jedna z mojich nejoblíbenějších pohádek všech dob a další z Miyazakiho mistrovských kousků. Trošku mi přišlo, že druhá půlka filmu je o kousíček slabší než ta první (za což může nejspíš absence Jijiho), ale jinak nemám co vytknout. 8.5/10 ()

Ixbalanke

Sice to není nejlepší z japonských kreslených pohádek, co jsem zatím viděla, ale je to velmi příjemné na koukání, děj je nečekaný a plný zvratů, roztomilý a vtipný. Je tam vše, co mám ráda: kočky, vlak a japonská povaha (lidí i atmosféra). Ale cítila jsem velký vliv západních prvků: pekárna, vzducholoď, tramvaje... ()

Wishkah

Nádherná, pohodová a krásná pohádka o jedné malé čarodějce, která si hledá své misto v životě a poznává význam slova soběstačnost. A to vše zabaleno v nádherné animaci a stylizaci pana Mijazakiho....tady zkrátka není co řešit ()

angloumene

Další z řady podařených Mijazakiho projektů. Tentokrát nás nečekají žádná všeobjímající nebo ekologická témata, ale prostý příběh mladé dívky, která se poprvé postaví na vlastní nohy. Mladá čarodějnice vyráží do světa a jediné, co jí může trochu zvýhodnit oproti běžným smrtelníkům, je její schopnost létat na koštěti. Její první samostatné kroky můžeme sledovat s kouzelnou lehkostí a netradiční pohádkovostí, které jsou pro tohoto režiséra tak typické. Pokud patříte mezi fanoušky, Doručovací služba by vám určitě neměla ujít. ()

Darksophie

Můj čtvrtý film od Miyazakiho a popravdě čím více filmů od něj vidím, tím více ho zbožňuji. Z toho filmu sálá taková neuvěřitelná pohoda a klid, že se přenáší i na diváka. A to nepočítám skvělé ironické poznámky kocoura Jijiho. Už dlouho jsem se tak nenasmála. Začínám uvažovat, že si pořídím černou kočku =) ()

Ricky_CZ

Já to prostě miluju...Je to krásné, milé, poutavé, pravdivé (životně)...Další z jeho pohádek, kterou budu pouštět svým dětem...Jen kdyby to ještě někdo nechal kvalitně nadabovat... ()

Mikino00

Pohádkový motiv zasazený do současnosti, kde sledujeme osud malé čarodějky, nutno říct že tomu chybí větší dějové zvraty, napínavost a zajímavější příběh. Zajímavé je, že ač japonské postavy, tak se to odehrává někde v Evropě. ()

Lovely.Bones

Moc hezký a jedinečný animák od Mijazakiho, který zahřeje u srdce, ale na lepší kousky od něj jako Cesta do Fantazie to nemá. Stejně to je jeden z nejlepších dětských filmů a kdybych měl malé dítě, tak bych mu to musel pustit, jinak bych se musel zastřelit :-) ()

Emo-haunter

Tento snímek je stejně jako všechny snímky, které jsem od mistra Mijazakiho viděl, kvalitní. Jenomže mně zde chybí absence magicko-realistických prvků, prvků fantasy či takové typické Mijazakiho prvky, u kterých si člověk často říká, jestli je to film pro děti nebo dospělé. Kiki je čistá pohádka pro malé děti s jednoduchým příběhem, malou zápletkou a šťastným koncem. Všichni jsou hodní, milí, žádný záporák zde není, zkrátka čistá, mírumilovná pohádka pro malé děti. Nic víc, nic míň. Jak už zde zmínil jiný kolega, příběh je zasazen do alternativního světa, ale nedovídáme se nic o tom, proč čarodějka musí na rok na zkušenou, co se pak stane až se vrátí, jaká pravidla se musí dodržovat... To zde podle mě chybí. Neříkám, že bych byl z filmu zklamán nebo že by byl špatný, ale od pojmu jako je Mijazaki zkrátka čekám více. Tři hvězdičky mi přijdou málo, čtyři ale zase moc. Za mě 3,5/5, 75%. ()

Janko666

Kiki to má v životě docela jednoduché. Hodní rodiče; hodný vlak s kravičkama, který jezdí do "země zaslíbené"; hodná paní pekařka, která se ráda rozdá pro cizí čarodějku; hodný future boyfriend, kterému nevadí její nálady; hodní zákazníci, kteří vždycky zaplatí víc než dost atd. atd. atd. Odpočinkový film, který mě svou dobrotou místy opravdu štval. I malé děti dokážou ocenit pořádného záporáka. ()

werewolf69

S výrokom Pána Miyazakiho...„Je rozdiel medzi osemročným a šesťdesiatročným? Verím, že sa človek nemení“, som sa po dlhu dobu nedokázal stotožniť a to bohužiaľ aj u niektorých jeho filmov (napr. u Totora). Ale slečna Kiki ma presvedčila o tom, aké je vo mne ešte decko. Neviem odkiaľ čerpal pán režisér inšpiráciu na vytvorenie toho mesta, kde sa dej odohrával, ale bolo to prekrásne, možno to je aj reálne miesto, ak áno rad by som sa tam pozrel. Po vizuálnej stránke možno aj najlepší Miyazakiho film. ()

waits

Nádherná pohádka o dospívání a hledání a nacházení vlastní cesty. Moc se mi líbilo i naznačení neustálé životní změny (posun u roztomilé kočky Jiji - její výrazivo je klasický Mijazakiho humor) a zpytování svých vlastích pocitů - tenhle film je prostě výchovný v tom nejlepším slova smyslu. ()

Czernozub

Čím jsem starší, tím raději se dívám na pohádky. Kiki's delivery service je přesně ten typ filmu, který divák sleduje s permanentním přihlouplým úsměvem na líci, a který vykouzlí za deštivého dne dokonalou pohodu. Vyprávění samo postrádá záporné postavy, všichni jsou tu hodní, a spokojení takovým způsobem, že to prostě pohladí po duši každého morouse. Dojem ještě umocňuje jako vždy skvělá hudba od Joa Hisaishiho. ()

RadimFišer

Patří mezi japonské nejkrásnější filmy, jaké jsem kdy viděl. Miyazaki je již dlouho novým skutečným japonským císařem. :-) ()

edie sedgwic

Opat dalsi mily a nekonfliktny japonsky animak, ktory ma zase raz preniesol do cias, ked sa mi este nesnivali krvaky a la Von Trierov odstrihnuty klitoris. ()

grerar

Film skutečně není tak velkolepý, jako většina Miyazakiho děl. K dokonalosti minimalistického Totora také něco chybí. Nicméně je tu nastíněna postava doprovázejícího "zvířátka", která je jako model obsažena skoro v každém dnešním animáku. Vzpomeňte si na Donkeyeho, Veverku atp... Tady je Jiji, kterýžto jako model (nikoli scénáristicky, alébrž formou) posloužil Rickmanovi jako vzor pro jeho Marvina v Stopařově průvodci po Galaxii. Miyazaki opět více užívá obrazu jako nositele děje, jak už jsme ostatně u něj zvyklí, oproti dnešním animákům, kdy dění musí hnedka někdo komentovat. four stárz. ()