Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

kaylin

Tohle je takový celkem podivný film. Film o Japonsku a japonské kultuře, kde se mluví anglicky a všechno se odehrává v kulisách skotské přírody anebo budapešťských ateliérů. Tohle mi ve filmu, který se zaměřuje zrovna na samuraje, hodně vadí. Co mi naopak nevadí, to jsou fantasy prvky, které bohužel ale v některých případech jsou to jediné, co jinak celkem nudný film oživuje. Místy je to příšerně křečovité a klišovité, místy je to až protivné. Pokud se od tohohle oprostíte, může vás to bavit. Nutno ale snímku přiznat, že aspoň ty tradice bushido kodexu chápe japonsky a nikoli hollywoodsky. ()

ABLABLABLA

"Zakazuji Vám mstít se." Aneb Amíci slyšeli, že japonské bojové filmy s prvky fantasy mají docela úspěch i mezi obyvately Evropy a USA a tak si řekli, že si něco takového taky natočí... Samozřejmě v jejich podání celé Japonsko mluvilo anglicky, taky tam nesměly chybět zpomalené záběry a hlavně spousta typických japonských slov, aby to fakt vypadalo důvěryhodně. Co se týče japonských herců.. udělali vyloženou vykradačku Posledního samuraje aneb H. Sanada, S. Koyamada atd.... (nutno podotknout, že mě ani Poslední samuraj nebavil, ale zase bych tyhle dva filmy moc nesrovnávala, bo toho mají společného opravdu jen málo). Ohledně Rinko Kikuči, celou dobu jsem si říkala odkud tu dvoubarevnookou mrchu, která si z vlasů udělá hůlky na jídlo, znám... a teď se koukám a je to jasné Pacific Rim. Jinak mě totálně dostaly schopnosti těch spešl mečů na konci... aneb meč, který rozsekne oheň a sviští z něj modré seky a řízi. Menší song na konec... Řízi řízi řízi, ať tam všichni zhynou, řízi řízi řízi americkáááááááááááááááááááááá blbost. (Domyslete si melodii originálu písně Řízni) 2-3* ()

Alementina

no nevim, o pul hodiny to zkratit, dost veci vynechat ... vic klasicke akce nez čáry .... vlastne nevim, proc v tom hral keanu ... asi aby to nalakalo divaky .... tak jako me... po x letech. ()

Dzin01

Mohu říci, že se mi to nečekaně dost líbilo. Ano, kdyby se to natočilo bez té fantasy, nebo trochu víc epičtěji, byl by to lepší film, ale prostě předloha je dost silná na to, aby utáhla i tenhle film. Nejsou to žádné akční orgie, ale stále to zůstává dobrým filmem. ()

DH3Factor

Vstup do nového roku s trochou akčního japonského folklóru nebyl zas tak milý jak jsem očekával, ale na dno filmové stoky bych ho také neposílal. Samotné akční scény jsou slušné a v kině si je náležitě vychutnáte. Problém je však v tom, že jsou dějově provázány povětšinou nudnými, zbytečnými a utahanými promluvami nezajímavých japončíků a japonek, kterým se angličtina vyloženě příčí v krku. Vyjímkou je snad jen divnooká čarodějka, která občas sežere sushi vlasama, občas se proběhne jako liška nebo proletí jako dráček a občas řekne něco, co alespoň trochu posune příběh dál. Keanu, jenž po dlouhé době konečně vylezl z doupěte, se tváří rádoby sexy a seká všechno kolem, ale moc mi mezi šikmoočka nepasuje a toho avizovaného démonského kung-fu taky moc nepředvede. A pak tu máme moji oblíbenou kapitolu samu pro sebe, pracovně nazvanou: "Ten celopotetovaný pán s bambitkou, který se šklebí snad z každého plakátu". Tak toho si dámy a pánové užijete asi tak 10 vteřin. Záměr distributorů moc nechápu, ale těm, kdo se domívali, že půjde o výraznou postavu, nezbývá než později na domácím kině stopovat a přetáčet scénu s jeho památnou větou. U 47 Róninů tak slzy neroním, ale výraznější filmová událost z těhlech šermířů bohužel nebude. ()

italka63

Já byla spokojená a bejt kočka, skoro blahem předu. V žádným jiným filmu zatím nebyl pohromadě Keanu a Mistr Sanada. Nádherný vizuál, skvělá hudba, konečně jsem se cítila jako v pravém japonském prostředí, nepřišlo mi strojeně okaté. Ten ukrutný smysl po čest a oddanost svému pánu, nad kterým může Evropanu rozum stát. Ta obrovská moc šóguna,určující smrt. Ten mytický podtext, zapojující báje a legendy, prastaré síly a vědění. Intriky, zrada, pomsta za pomoci čar a kouzel. Určitě bych našla mezery, které mě vadily, místy méně propracovaný scénář, který snad mohl jít do větší hloubky v ději, snad mohl dopřát více lásky míšenci a nádherné Japonce, míšenci, který se z vyvržence nechtěného dítěte s Angličanem, pohozeného do lesa démonů zemřít, stal vyvrženým samurajem. Neboť jak jeho milá říká-otec mi jednou řekl, že tento svět je přípravou na další a nejdůležitější je, abychom ho opustili zamilovaní a milováni.- Kai jí odpovídá-Budu tě hledat v tisíci světů a desetitisíců životů, dokud tě nenajdu. A ona -v každém z nich budu na tebe čekat...............mně to na slušný filmový zážitek stačilo:-) ()

FilmFan24

Mě neznámá japonská legenda o 47 róninech ve výpravném fantasy zpracování kde mě vadila jen angličtina pronášená vesměs japonskými herci. Být to v japonštině má film mnohem více emocí... ()

JohnMiller

Na jazyk sa mi derú dve slová: Hollywoodsky brak. Nie že by táto snímka nebola dobrá na odreagovanie či na dlhý večer pri ktorom sa viac diskutuje než sleduje film, avšak na Japonskú legendu na ktorú sú Japonci patrične hrdý je to abnormálne Americké. Na to aké mali spory tieto dve veľmoci v minulosti považujem toto za ich urážku. Jedná sa o absolútne klišé ktoré v Hollywoodskych vysoko rozpočtových filmom prevláda. Tvorcovia idú na istotu a prekladajú tie isté do nekonečna sa opakujúce scenáre. Je to dookola to isté iba s inými postavami. Kostýmy a exteriéry boli pekné a to prvé zmieňované bolo až autentické ale to ostatné, výzor, vlasy, sociálne myslenie Japoncov atď.. bolo totálne americky-mimo. Samurajské filmy mám celkom rád ale tento USA MIX nie j pre mňa. ()

dom156

Pro mě je to výborná podívaná, které až na pár drobností, které ani není třeba zminovat, nemám co vytknout. Výborně zfilmovaná legenda, která člověka dokáže chytit za srdce. Také zde vidíme kvalitní herní návrat Reeves, který po delší době zahrál nad svoje možnosti a poté je zas prokazoval v dalších filmech (John Wick např.). Mimo to musím uznat, že řád, který v dobách o který film vypráví byl zajímavý... za neuposlechnutí trest smrti? V nynější době by ho ten člověk poslal do prdele a ještě by na něho flusnul, zajímavá proměna lidstva. ()

AffectedFace

Upřímně jsem to čekal horší. Nakonec mě to celkem bavilo. Keanu Reeves zahrál celkem fajn roli, ale na kino to určitě není. Zápletka je, jak již je známo z mnoha filmů jednoduchá jako facka a v tu chvíli se z toho vytvořilo zajímavě nenáročné a vysoce efektní béčko odehrávající se v končinách Japonska s Hollywoodským nádechem CGI propracovaných efektů a pěkných výhledů na krajinu se zdejším výhledem na obyvatelstvo a sympatickým Keanem. Ale ke kino filmu to má daleko... Choreografie hlavních či vedlejších postav není nic moc a Keanu zvládl rozhodně lepší bojové umění a triky viz. Matrix Trilogie a John Wick 1,2 a Muž Taiči. 60% ()

Dont

Kladně hodnotím práci s magií a hodně mi sedí japonské prostředí samurajů, to je rozhodně velká deviza filmu. Alespoň pro mne. Kdyby se 47 róninů vyvarovalo některých méně zdařilých momentů (např. ostrov Holanďanů, nelogičnost propuštění Oishiho těsně před svatbou) mohlo se celkově dočkat lepšího hodnocení, jelikož stavět na čem bylo. Například scéna s hlavou Kiry nebo cesta pro meče měly slušný náboj. Keanu Reevesovi tentokrát na rozdíl od Muže taiči dobře sedly bojové scénky, horší už to s ním bylo v dramatických i romantických pasážích snímku. Naopak výtečný byl Hiroyuki Sanada, jeho výkon dominuje filmu. Rád mám také Rinko Kikuči, ale to modré oko mi k ní nějak nepasovalo. :-) Filmu by bez debat mnohem více slušela japonština. I tak mi ale tohle dobrodružné historické fantasy připadá mírně podhodnocené, proto zaokrouhluji směrem nahoru na čtyři. ()

Vessper

Fantasy řežba ve stylu Japonska byla ze stránky akce a dgitálních triků skvělá. Příběh sice nepatří mezi ty propracovanější, ale myslím, že tady o to ani tolik nejde. Keanu je ucházející, akorát bych očekával od jeho postavy více oné "démonské magie". První půlka filmu celkem pěkně utíká, druhá trochu ztrácí tempo, ale můj celkový dojem je víc než slušný. 70% ()

stuntmanMIKE

Ale hej... je to fajn. Za 175 mega som čakal trošku viac, ale dá sa na to pozerať. Je to pomerne pútavé a natočené to je pekne. Ale beztak mi nedá nenasrať sa... zase. Ja viem, že Hollýúúd chce zarobiť čo najviac, ale prečo zrovna takúto látku dávajú do pojebanej PG-13 ? No nebolo by super vidieť takéto niečo so slušným rozpočtom (z ktorého asi najviac zožral Kajanu) v R-ku ? Katany sa priam ponúkajú na niečo také... Nie je to žiadne veľké fantasy, ale pobaví a nenudí... medzi tromi štyrmi, ale dám tie štyri, kedže som dnes videl Nymfomanku od Larsa a toto mi vrátilo šťavu do gúl. ()

Huntelaar

Nemůžu se zbavit pocitu, že tento „skvost americké kinematografie“ strašlivým způsobem przní japonskou mytologii, ale zas je tam tolik známých tváří ze Země vycházejícího slunce, že musím být jen subjektivní. Na vině budou na tuty repliky, hlavně ze začátku a konce, kdy se zřejmě někdo snažil něco říci, ale v podání herců jsem nevěděl, jestli je mám litovat nebo se posmívat, že pouští takové nesmysly z úst. ()

Jigy

Od filmu jsem čekal více a proto mohu konstatovat, že mě celkem zklamal. Roninům není co zásadního vytknout ale ani příliš za co je pochválit. Japonská tématika a mytologie mi přijde velmi pestrá a široká a měla by být lépe zpracována. Přesto v celku tvoří konstantní dílo, které potěší hlavně barvitostí a pestrostí japonského prostředí. Herecky exceluje především samuraj Sanada, který se role svých předků zhostil se ctí a úctou japonské tradici vlastní a ve všech směrech zastiňuje Reevese. Musím tedy říci, že na konec roku se jedná u příjemné překvapení a jsem za to rád. ()

Eržik

Vse uz jsem to nekde videl. Ale stejne me to bavilo a dalo mi to to, co jsem ocekaval... Po vizualni strance perfektni, obsazeni luxusni. A dost jsem se i pobavil. Ale asi nejvtipnejsi je, ze na vetsine propagacnich plakatech je ten popetovany pistolnik, na ktereho jsem se docela tesil.. no a on tam prakticky nebyl.. Vsehovsudy asi jen minutu a rekl dve vety :-) ()

lioncel

Ano .. mluvení po anglicky bylo divný a dost rušivý, chyběla tam i ta rajská, nejvíc mi ale vadil úděsný sveřepý neoblomný análně sevřený odhodlaný výraz u Kaie - ten byl fakt dokonalý, úplně alá Keanu Reeves .. jenže .. stejně mě to dojalo a místy něžně okouzlilo /Mika/ ... ()

maverick10

Karlík a jeho tovarna na saké, nam tu na piedestal stavi japonskou samurajskou kulturu. Stavi ji hezky, je videt ze travilo osazenstvo filmu az nezdrave dlouhou dobu na plazi v Osace. Stavi ji ovsem na ctyri rozvyklane nozicky z Hollywood Boulevardu. Zakorenene americke vzorce filmoveho pribehu jsou dogmaticky praktikovany i v tomto ryze tradicionalistickem specifickem japonskem kultu. Proto se nam z toho stal schyzofreni snimek, ktery najednu stranu nabira dech skrze dodrzovani japonskeho stylu rizeni Toyoty a na strane druhe zakopava neustale o vydobytky zapadni kinematografie, přes ultimatni řežbu v arene, po vybuchovani rakosovych granatu ve stylu Johna Ramba. ()

Chen

Neškodné, ale poměrně zdlouhavé, byť vizuálně poutavé cosi kombinující proslulý japonský mýtus s západním trikovým šílenstvím. Bylo by to za 6/10, ale přidávám bod za šťastně nešťastný závěr. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)