Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

Figu

Tak jsem si dal podruhé Kontraband a určitě jsem neprohloupil! Trochu se filmu omlouvám za první promítačku, pač jsem musel být lehce nakropenej, jelikož mě tento druhej pokuk přišel jako filmová novinka co moje krásný očka nikdy neviděla... No když do filmu obsadíš jako záporáka ostřílenýho Fostera, k němu trochu dokreslíš a vydrsníš Ribisiho, jako hlavní paničku slušivou Beckinsalovou a do hlavní role vzrůstem malou i když herecky obrovskou stár kluka Wahlbergovýho, nemůžeš čekat průser.... Teda pokud by u režije a scénáře byl nějakej idiot, možný by to bylo, ovšem Kormákurovi a Guzikowskimu se to povedlo mistrovsky! 75 % ()

O´Neill

Slušná akční odreágovačka, která utíká vcelku rychle i přes svou, poměrně dlouhou, stopáž. Mark Wahlberg je už teď pan herec, a Kate je zkrátka Kate. Námět těží z hesla v jednoduchosti je síla, a tady to funguje o to více. Hudba byla velmi slušná, celkově to pěkně odsejpalo, a já se bavil. Slabší čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží. ()

shyster

Je to místy přitažené za vlasy (hlavně celá episoda v Panamě) i všechny ty rádoby překážky jsou překonávány až moc snadno, ale za to, že to má tempo a ani jsme se tak moc nenudil, tak to hodnocení zvedám. ()

bourec

Tak to jo.Basar má u svejch filmů většinou spousty procent,červený barvy ,ale jen vytáhne patku z rodný hroudy,najednou točí blbě,průměrně,prostě úplnej nýmand.Ale problém nebude v tomhle filmu,ale v kokoskách zdejších rádobyfandů filmu.Kontraband je totiž naprostá pecka,herecky našláplá,v čele s mym oblíbencem Wahlbergem.A nebejt jedný zbytečně překombinovaný části filmu,šel sem na sto.100%. ()

enjoi

Klasická žánrovka od pro mě neznámého Kormákura. Film má tempo, akci, dalo by se říct všechno. Jenom to něco na pátou hvězdičku mi chybělo. I tak jsem se ale výtečně bavil, pro mě velké (a podle mě podceňované) překvapení tohoto roku. 80 % ()

Flynn

Takové 2-3 hvězdy. Naprosto průměrná podívaná. X-krát viděná zápletka, brácha má problémy, vyřeš je, jinak je brácha v ..... No docela se divím, že takovýhle matroš jde do kin. Wahlberg je klasický, ničím nepřekvapil. Těžko zapamatovatelný film. ()

c.tucker

Oproti původní severské verzi je to svižnější a obsazení je na jedničku. Giovanni Ribisi je pošahanej bláznivej gangster naprostý top. J. K. Simmons je badass motherfucker i s jeho vysavačem. Wahlberg a Foster jsou príma a Kate je výborný doplněk, ale jak jsem někde četl, málo se obnažuje. Heist jako svině, ale vše dobře dopadne (člověk nemůže mít všechno). Rozhodně ještě stojí za zmínku přepadení obrněného auta v Panama City. ()

campix

Islandský režisér/herec Baltasar Kormákur sehnal hollywoodské producenty a peníze a zremakeoval islandský thriller Z Reykjavíku do Rotterdamu ve kterém si sám střihnul hlavní roli. Jeho remake nese název Kontraband a není ničím jiným než velice poctivě provedenou žánrovku. Obsazení je v pohodě. Příběh je velmi dobrý s několika dějovými zvraty. Sice očekávanými a často i průhlednými, ale jsou tam a jsou vítaným osvěžení. Navrch přidáme dobrou a velmi napínavou atmosféru. Pokud hledáte thriller o nějakých těž loupežích a pašování. Kontraband je přesně pro vás. Kvalitně odvedené řemeslo. Nic víc, nic míň. ()

okkac

Poctivá žánrovka, napínavá a dobře zrežírovaná. Sice je to na 90% úplná kopie islandského originálu Z Reykjavíku do Rotterdamu, ale to mi hodnocení srážet nebude. Přestřelka při přepadení obrněného vozu tady vysoce převyšuje tu z originálu. ()

panMartin

Hodně dlouho jsem neviděl na můj vkus dobrej film se dobrou zápletkou, akcemi, napětím a pěkně nasranným Wahlbergem a opět krásnou Kate Beckinsal. ()

sator odpad!

Tyhle parežisérský nablbla, co točej 90 % v noci tak aby nebylo nic vidět, protože jinak neumějí filmu dodat atmosféru, by měli jít do rozhlasu, tam by uplatnili dokonale svůj talent... ()

sir-dave

Za Panamu a posledních 20 minut, jinak jsem se příliš nechytal.. Foster a Ribisi navíc v jednom filmu, ty dva jsem měl vždy za dvojčata. ()

Radiq

Je to Kontraband, ale s Trabantem to nemá nic společnýho. A to je Škoda, protože pašujou jenom jakousi dodávku. Kromě jinýho. Ale aby to nebylo jenom o pašování, musí se do toho docela hloupě přidat odbočka s přepadením mexickýho obrněnýho vozu, což je dost neuvěřitelny. Jako sviňskej kapitán potěší J.K. Simmons, kterýho jsem si oblíbil jako nacistickýho znásilňovače v seriálu Oz. Kate Beckinsale dost zaniká. Další role jsou rozděleny na dobráky (Wahlberg), špatňáky (Ribisi, Luna) a podvraťáky (Foster), čehož se všichni ujali s docela slušným elánem. Děj moc uvěřitelnej není, ale jako akční oddychovka dobry, ()

SeanLSD

Zdá sa, že Mark Wahlberg sa definitívne stal rodinným typom - hviezdou (nielen) akčných rodinných filmov. Už pekných pár rokov ide jeho postavám takmer vždy predovšetkým o príbuzenstvo, a nech už na ktorejkoľvek strane zákona, vždy je proste takým tým správnym chlapom. A tak i v KONTRABANDE znovu musíme sledovať ten koľkokrát už videný krásny happyend, ten fantastický mýtus monogamie, príťažlivý hlavne vo chvíli, kedy sa Kate Beckinsale po sérií nadľudských vampírskych výkonov môže konečne ako dobrá jemná nežná ženuška oprieť tou svojou fantasticku prdelkou o svojho dokonalého-nedokonalého muža, A odhodlaný mužíček dokazuje zase iné filmové pravidlá, napr. že zločin sa vypláca iba tomu, kto je k nemu donútený, hoci inak je rozhodnutý žiť čestne a že mladým sa pochybenie odpúšťať musí, ak ich ktosi má dostatočne rád ( ostatne je to všetko predsa už dopredu vykúpené trestom jeho starého otca ) ___ Pašovanie je veru drsný chlebíček, to nie je ako nosiť kamarátom na Slovensko trávu ( hoci trest je zrejme porovnateľný ). Policajti samozrejme prídu až vo chvíli, kedy sa to hodí hlavnému hrdinovi - alebo vo chvíli, keď sa mu má dostať do rúk taká každodenná obvyklá náhodička, ako je obraz Jacksona Pollocka. To je ostatne najlepší moment celého výborného filmu. KONTRABAND názorne predviedol, že človek už dnes nedokáže spoznať umenie, ani keď ho má priamo pod nosom... Predstavujem si človeka z dávnych čias, ako pri každodennej zemitej práci v pote tváre pre prežitie narazí na umelecké dielo a hoci nevzdelaný, spoznáva ho, lebo je niečím výnimočné, opracovaním, materiálom, farbami... alebo by sa ľahko stalo niečo také, aby umeleckým dielom zakryl hnoj alebo ho prihodil do jamy za chatrčou ? Spoznať umenie je dnes bez zodpovedajúceho vzdelania často ťažké, hlavne pri remakoch nových filmov. KONTRABANDU by som naparil bez váhania plný počet, pretože ma bavil, napínal, dojímal atď všetko čo mal, a pretože som nevidel Z REYKJAVIKU DO ROTTERDAMU. Neučiním tak ale vďaka samotnému zúfalému faktu, že nápaditý a známy filmový tvorca z Islandu príde do Hollywoodu, a oni mu dajú točiť remake iba 2 roky starého filmu jeho kamaráta, v ktorom hral hlavnú úlohu ! ()

URBAN

Ne tak kulervoucí jak jsem očekával , ale je to i tak báječný . Celý to sice stojí na ohraném materiálu , ale Mark tomu dal kouzlo a scénárista tomu taky dal hodně . ( 30.10.13/MAC ) ()

dr.fish

Klasická oddychovka. Každý by chtěl prachy bez práce a gangsterky jsou tu proto, aby nám na chvíli splnili ten sen. Sen o chlapíkovi, který všechno zvládne a na závěr všecky zachrání a napakuje se. I když víme, jak tyhle věci končí, přesto se na ně rádi díváme, protože jsme zvědaví jak to ten borec zaonačí, aby mu to vyšlo. Nesmí to být moc složíté, abychom to pochopili, ale taky ne moc tupé, aby to nebylo nůďo. Přesně na 70% a ani o chlup víc. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)