Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

V roce 1968 natočila režisérka Věra Jordánová sedm malých pohádek, inspirací byly ty světoznámé od H. Ch. Andersena. Vznikly tak černobílé miniatury s výbornými hereckými výkony, kterými se můžete potěšit i dnes. (Česká televize)

Recenze (6)

xaver 

všechny recenze uživatele

Zajímavě zpracované pohádky H.CH.Andersena s výbornými hereckými výkony, které ale ocení spíš dospělý než děti. Jinak Andersenovy pohádky jsem nikdy neměl moc rád, patří k jedněm z mála, ke kterým jsem se jako dítě skoro nikdy nevracel. Jou takové ponuré, smutné a příliš dospělácké. A navíc hodně kruté jako např. Děvčátko se zápalky nebo Cínový vojáček. Ale možná právě proto režisérka Jordánová tyto pohádky nezpracovala. ()

Reklama

duddek 

všechny recenze uživatele

1. pohádka (údajně snad švédského původu): Princ hledí darovanému koni na zuby a princezně, která mu vyšila šáteček se jménem, se přede všemi vysměje, oslovuje mámu "královno" a chce být s někým tak přešlechtěným, že se nevyspí kvůli hrášku. 2. pohádka (původem norská) se celá odehrává na pozadí stále stejné kulisy. Nejsurreálnější (a nejuhozenější) je asi Létající kufr. V poslední pohádce nezaznělo správné řešení slovní úlohy – tady je: 181 200. :) Znovu bych se na ty pohádky dívat nechtěl, ale přidám jednu hvězdu za to, že jsou zpracovány poměrně věrně podle Andersenovy předlohy... a rovněž taková přehlídka známých herců se jen tak nevidí. Kdo by se chtěl o jednotlivých pohádkách dočíst více, může například zde: 1., 2., 3., 4., 5., 6. (jen 7. pohádku se mi dohledat nepodařilo a o jejím spojení s Andersenem pochybuju). ()

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Pobavilo. Vtipné spracovania mne známych rozprávok (až na kufor a matiku), plné hereckej elity (v niektorých prípadoch ešte len začínajúcej), ktorá si tieto skoro až divadelné kraťasy (cca 9 minút na epizódu) dosť užíva. Celé je to skôr pre dospelých ako pre decká, takže osemročnému potomkovi to ani neskúsim pustiť. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Princezna na hrášku měla zvláštní způsob představování i nocování. "Jsem pravá princezna", prokázala slovem i spánkem a pošahaný princ se s ní už o překot hnal k oltáři.//Tvrdit, že co partner, kterému poněkud elektrokomplexovsky (rozklíčuji rafinovanou hříčku, obdobou Oidipova komplexu, tedy lásky syna k matce, je v ženském rodě komplex Elektřin, tedy vztah dcery k otci) říkáme táto, udělá, je vždy správně, je rozhodně velmi účinnou prevencí hádek. Zkusím uvést do života. Mrtvice, i když není jisté čí přesně, je jistá.//Honza byl pako s pitomými nápady a princezna byla nablblo nemlich stejné. Přesně pro takovéhle exoty se vymýšlejí mobilní aplikace o ničem a k ničemu - jaké letadlo letí nad námi, popraskaný monitor a podobné nesmysly. Žít Andersen dnes, ti dva si místo chcíplých vran a bahna přes bluetooth vyměňují slefíčka, lajkují si nesmysly na FB a přehrávají písničky z youtube.//Císař měl houby co na práci a tak svůj šatník řešil víc než většina žen šatník vůbec řešit chce. Pokud váš krejčí při předvádění oblečení dělá šššššššššš, je něco špatně.//Pasáček vepřů v téhle verzi dává smysl víc, než dává v mnohem delší verzi téhož.//Létající kufr měl svého majitele upálit. To, že se ten trouba ještě dnes motá po světě to ubohé zavazadlo nedomyslelo.// Z celé pohádky vyplývá, že jediný, kdo má rozum a kontakt s realitou je princeznina kamarádka, pan král má ještě navíc nadhled. Otázkou je, k čemu mu bylo to stádo tupých blbů, kteří tvořili jeho radu. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama