Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

CitySP

Tak od takhle celkem hvězdně nabitého sci-fi jsem čekal trošku více. Film sice neurazil ale ani nijak extra nenadchnul. Na můj vkus až moc filmových snadno předvidatelných klišé. Channing Tatum v roli akčního lykanta byl docela fajn. Celkově je to na můj vkus takový střed, proto dávám 3 hvězdičky a to i kvůli vizuálním a audio efektům, které byly super :) ()

alphatown

Směs hvězdných válek, startreků a prometheů a interstelarů. Začalo to dost dobře, ale podobně jako u interstellaru se do toho vložil pokus o výklad stvoření světa a vyložení dějin země a smyslu života a začlenění do mezihvězdné intergalaktické politiky. Výsledný mišmaš ztratil na logice, na tempu, postavy začali být fádní a nevyužíté a výsledek je nakonec spíš negativní. Země je farma na pěstování lidí, kteří se porazí a budou zdrojem genů pro udržení nesmrtelnosti nadlidí. Konec už byl samé ohrané klišé. Když to srovnám s pomlouvanými letopisy Narnie, tak Narnie je lepší. Narnie je ideologicky ucelená. Má vlastní logiku. Tento příběh je tak rozháraný a nesourodý, že nemůže prostě nikoho chytnout. Chybí mu nějaká reálnost. Dobré fantasy má vždycky nějakou spojitost s nám známým světem. Toto je ale guláš bez nějaké konečné výsledné myšlenky. Z toho příběhu vane prázdnota. Nové filmy mě připadají stále více prázdné. Dokonce Avatar je proti tomuto filmu Dostojevský. U tohoto filmu není vůbec nic nad čím by se mohl člověk hlouběji zamyslet, nebo se mohl nějak lidsky ponaučit. Je to jen Darwinovská propaganda. Propaganda dnešní genománii, pokus dát vyšší smysl genetice. A že genom působí na lidskou mysl opravdu působivě. Něco tak propracované. Vše živé na zemi má svůj kód. Jako by to někdo vyrobil že ano. ()

Sekyn

Úvodem bych rád řekl, že absolutně netuším o co v tomto filmu šlo nebo mělo jít. Celý děj i scény byly absolutně chaoticky poskládané. Zatímco Matrix byl plný úžasných myšlenek a rozhodně měl co říci, Jupiter byl pravým opakem. Jakoby oba snímky byly od úplně jiných autorů. Mnozí zde naznačují, že by to mohlo mít spojitost se změnou pohlaví jednoho z bratrů. Andymu se pak už možná lépe tvořilo s bratrem než se sestrou. Milu jako herečku jsem nikdy moc nemusel a tady mi to ještě víc potvrdila. Vždy si někde stoupla, odříkala pár debilních vět, na které dostala pár debilních odpovědí. Pak nastal střih - a pozor, teď už jinde jsme, je to jiný zlý sourozenec! Co měla představovat samotná postava Mily jsem taky tak úplně nepochopil. Narodila se stejným gen. kódem jako měla před tisíci lety matka vesmírných podnikatelů? A to jí dělá dědičkou území? Co je to za zvrácenou myšlenku? Plusy filmu byly samozřejmě vizuální efekty a Eddie Redmayne, který skvěle ztvárnil vesmírného zlosyna. Byl by učebnicový Goa'uld. P.S. doufám, že nebude dvojka. ()

Aerilynn

Další pohádka na téma Popelky - aneb jak se chudá ruská emigrantka k vlastnění Země dostala. Je to hezké, romantické, pěkné efekty a rozhodně to neurazí. Takže jestli se chcete podívat na něco nenáročného u čeho chcete vypnout. A spoilert alert - Sean Bean tentokrát neumře! ()

KT_2011

Obrovská výprava, kde z každého záběru prýští peníze a kde naprosto nic nefunguje. Nestojí za zhlédnutí ani pro svou vizuální stránku. ()

Drkolnov

Ukázka možností počítačové animace, příšerné herecké výkony a to všech, i když ti animovaní za to nemůžou, scénář z rohu do rohu, no prostě jako poslední dobou obvyklé americké pojetí - pojďme co nejdráže zmrvit zajímavou myšlenku. Bojové scény oživené krasobruslením na inlinech je navýsost trapné. Jinak téma sklizně a jejího odůvodnění mě z celého filmu zaujalo nejvíce. Ale bez posunu vpřed bych asi nedokoukal. ()

vonverny

Díky brutálnímu rozpočtu je film hodnocen jako propadák a poprávu....Ale, když člověk opomene ty doláče, tak se jedná o pohodově koukatelný film, který umocní HD rozlišení na TV. Díky hodnocení na ČSFD se jednalo o celkem příjemné překvapení. Hlavní "akční" hrdina mi do role sednul, stejně tak obsazení a herecké výkony zákeřáků. Ovšem asi největší problém je v hlavní roly. Tak nesympatickou hlavní hrdinku jsem už dlouho nezažil....když to srovnám s Milou z Páteho elementu.....Kdo ji vybral? Nesympatická, asexuální a nevěřil jsem jí ani slovo. Za mě 60%. ()

Jindra_S

Škoda, přeškoda, dopadlo to jak když pejsek s kočičkou vařili dort a dali tam všechno. Výsledek je nekonzistentní a dohromady vůbec nefuguje. ()

dedavena

Rozpočtovych 120 melounuf je třa roztočiť. No, i když se fšeci snažja, bo musja, tak to něpomohlo. Brachovja režyseřy to nězvladli. Sajensfikčns mam rad, ale toto ni. Pro mě Jupiter vubec němusel vyjsť. ()

Rolandman

Vy jste mimozemštani? aha...Já jsem vládkyně Země? aha... on má chobot na obličeji? aha....Nemáte tady nějaké věci na převlečení?....Bože. Propracované záběry spolu s grafickými detaily, byly bohužel potopeny na samotné dno Mariánského příkopu hloupými dialogy a připitoměle znějícími, rádoby chytrými výrazy, které do scénáře někdo nasázel rotačním kulometem. A pokud vám vesmírné souboje nezpůsobili epileptický záchvat, mohli jste se zasmát sedmimílovým botům nebo X-menovskému Angelu na úplném konci tohoto romanťáku. Nečekal jsem, že to bude dobré a dodíval jsem se pouze ze zvědavosti, kam bude film pokračovat. Překvapilo mě zjištění, že jsem byl zklamaný z toho, že to doopravdy dobré nebylo. Ve správných rukou to mohla být pecka. ()

krabica.

Tak v tomto filme nefungovalo snáď nič, bolo to utrpenie dopozerať. Casting zlý, veľmi slabé herecké výkony, bolo mi jedno čo sa hlavným predstaviteľom stane. Výprava nepripomínala sci-fi ale rozprávku z osemdesiatych rokov už som len čakal kedy vybehnú rytieri alebo čarodejníci a vôbec by ma to neprekvapilo. Kostýmy ako keby mal na starosti nejaký práve doštudovaný študent filmovej fakulty ktorý si myslí že je strašne kreatívny a ešte je pod vplyvom nejakých omamných látok. Masky detto, Chaning Tatum vyzeral ako faun Mr.Tumnus z Narnie. Keď si predstavím koľko peňazí to stálo, a koľko dobrých filmov sa kvôli tejto megalomanskej sračke nenatočilo, tak mi je do plaču... ()

folkos

Co prosím? To jako vážně? Lituji momentu, kdy jsem se rozhodl si tento vesmírný Twilight pustit. Z neustálého facepalmování během sledování filmu mě tak akorát bolí zápěstí. Zároveň budu muset asi do nemocnice, abych zjistil, zda jsem nedostal rakovinu. Přehršel digitálních efektů, které byly až na výjimky velmi nepovedené. Dialogové scény jsou na úrovni Ghanského filmu. Děkuji za rakovinu, pánové. A jak už zmínilo dalších pár lidí v komentářích... proč sakra všichni vypadají jak transsexuálové? ()

Exanima

Dvakrát jsem se musel podívat, jestli náhodou to není záznam z nějaké 3D gamesy z PSP3 Takhle zkratkovitý děj určený jen k tomu, aby se tam hodně střílelo a hráč, pardon, divák, nemusel moc myslet nad dualitou dobra a zla, to se snad jinde než v gamesách nepotká... jako, jestli z toho udělají hru, rád si zahraju, ale film? To snad ne.... ()

mato331

Musím priznať, že film ma celkom prekvapil. Aj napriek tomu, že nám predhadzuje ten istý, x-krát použitý motív - obyčajné dievča, ktoré v živote nič nedosiahlo, svoj život neznáša a aj tak s tým nič nerobí, jedného dňa stretne naondulovaného steroidového chlapca, do ktorého sa okamžite zamiluje a budú žiť šťastne až naveky. Avšak telenovela alá Twillight sa našťastie nekoná, hoci film obsahuje priblblé kecy a romantický záver, z ktorého by jeden grcal kocky (no dobre, tak len štvorčeky). Film totiž vytvára vesmírny svet, ktorý mi pripomína ten v Star Wars a práve ten ma na filme zaujal. Keby to tvorcovia prehodili a spravili z toho romantický príbeh na pozadí veľkolepého vesmírneho bijáku, tak by som asi chrochtal blahom. Takto je to len na tri hviezdy a vyvstáva otázka: bude pokračovanie? A ak áno, máme sa tešiť, alebo desiť? ()

Killerrade

No já nevím teda, vizuál je úžasný jako vždy od Wachowských ale co ten příběh proboha? Nechápu jak tvůrci něčeho tak domyšleného jako je Matrix mohli vyrobit takovejhle paskvil. ()

huhuhu783

No asi takle. Twajlajgt sága z toho taky trochu čpí,ale když se nad to člověk pozvedne,tak je rázem vo kus dál v Kapitánu Amerika,kterej si hledá nevěstu.Prostě je toho spletenýho dokupy trochu víc.Pokud je to pilotní díl k dalším dílům který budou ještě lepší a efektnější,taxe na to budu těšit,hlavně aby to dalším nastavením nesklouzlo do sraček jak Hladový hry,který sou ve trojce úplná sračka.Budu držet palce a doufat že se to posune :-) ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa