evulienka3

V tomto filme ma zaujal iba Robert De Niro, inak už asi nič. Mňa osobne výkon Jeniffer Lawrence vôbec nezaujal to už skôr výkon kolegu Bradlyho Coopera by stál za reč. Inak typický americký romantický film, hrajúci sa na psychologickú drámu a k tomu úplne priehladnú. Mňa osobne sklamal, takúto romantiku si neprosím. ()

MontyBrogan

Do momentu kedy prišla Jennifer Lawrence so svojou "stratégiou" a vznikla dohoda o dvojitej stávke, 90%. Od tejto scény 60%. Nasledujúce udalosti pokladám za scenáristické harakiri. V skratke, bol to výborný film, ktorý si neudržal úroveň do konca. Teda aspoň z môjho pohľadu, puberťáčky budú mať istotne radosť. Herci boli fajn, hlavne už spomínaná Jennifer - veľmi uveriteľný výkon. Doteraz som ju nejak prehliadal, musím to napraviť. Ale na druhej strane Chris Tucker je u mňa ašpirant na najzbytočnejšiu postavu roku! What the fuck, brother?! A opäť, chlapi čo ste mali problémy s uvoľňovaním nesprávnych tekutín, mali by ste začať užívať správne hormóny. ()

Flego

Netradičná romantická komédia má v sebe príliš inovatívnych postupov, aby ju divák prehliadol. Očakávať klasickú žánrovku na akú sme zvyknutí by bola chyba, tvorcovia vsadili na prepracovanejšie charaktery, vážnejší rozbeh zápletky a hoci na konci použili osvedčené klišé, rozhodne je táto terapia láskou správna voľba. Hoci už názov napovedá mnohé, dôležitejšia je cesta k samotnému vyvrcholeniu. Patrick ( Bradley Cooper ) je so svojim filmovým otcom ( Robert De Niro ) výborný a mentálna nestálosť oboch je až okúzľujúca. Ak k tomu pridáme hľadajúcu sa Tiffany ( neopozeraná Jennifer Lawrence ), výsledok je zaručený. Zaujímavosťou príbehu je, že v podstate všetky postavy trpia určitým "postihom" a každá sa s tým vysporiadava po svojom. Faktom je, že sa k tejto terapii ešte vrátim. 4+ ()

sharky

Takova Little Miss Sunshine 2. Strasliva polonezavisla nuda se smrticim finalovym atakem na branici, zaverecny tanec a to, co se deje po nem, je pecka, ovsem film mel byt aspon o pulhodiny kratsi, zacatek je az nesnesitelne nudny, malo vtipny a natahovany...Rikam to uz dlouho, ale rucni digitalni kamera straslivy zpusobem likviduje atmosferu filmu, tohle je zarny priklad, kde jsem se krome finale citil emocionalne strasne odtazite diky kamere. ()

Flakotaso

Tolik ód na výkony hlavní dvojice, ale já na konci filmu stejně fandil jenom De Nirovi, aby vyhrál sázku. Ostatní pro mě byli od začátku do konce jenom otravná, arogantní a nevychovaná individua, kterýchžto záporné vlastnosti jsou prezentovány víceméně jako klad a zdůvodněny zjednodušeně pouze tím, že jsou "tak trochu na hlavu". Upřímnost ani chemie v tom filmu absolutně není, i když se o to snaží. Také si ještě neodpustím poznámku k výkonu Jennifer Lawrence - není podstata dobrého hereckého výkonu v tom, obsáhnout velký rejstřík emocí a přenést je na diváka? Z Lawrence jsem měl celou dobu pouze jeden pocit - neustále se tváří nasraně/arogantně a chce aby to vypadalo sexy/svůdně. Kolem a kolem je to takový trošku lepší průměr romantických "feelgood" tragikomedií. Děj je, kromě osvěžujícího nápadu s rámováním americkým fotbalem, jedno velké klišé (aspoň, že v závěru nedostali 10 bodů) a Russel mě tak stejně jako ve Fighterovi zaujal spíše formálními náležitostmi - zejména je tady na mainstream docela dobrá kamera. Každopádně netuším, čím takový zcela běžný a řadový film zasloužil tolik pozornosti a osm oskarových nominací. Pocit z filmu jednou větou? Mainstream, který si hraje na indie nezávislárnu, ale přesto chce cele zůstat mainstreamem. Nevím, jak jinak to vyjádřit :). ()

BMW12

Ze začátku se mi to až tolik nelíbilo, ale teď po dokoukání filmu musím říct, že to je velice dobrý film. Je to romantický snímek, ale né jako ty ostatní, tento se odlišuje v tom, že se potkají dva blázni a zamilují se do sebe. I když Jennifer to musela mít pořádně těžký, poslouchat pořád ty řeči o Bradleyho manželce :D A velice se mi líbila záverečná taneční scéna, hlavně ten přechod různých stylů hudby, jak hrála klidná muzika a najednou tam dali rock a pak zase klidná muzika, to bylo fakt perfektní. Jinak určitě tenhle snímek je tak dobrý díky skvělým výkonům Bradleyho Coopera, Jennifer Lawrence a Roberta De Nira. Troufnu si říci, kdyby v tomto filmu hráli jiní herci, tak by to nebylo tak suprové. Každopádně s tímto obsazením se opravdu ten film povedl :-) ()

poz3n

Ano ano ano! Po dlouhé době zase přišel film, který dokáže vzít vaše všední pocity, dát je do úst divných hlavních hrdinů a postupně ukázat, že divní jsou ve skutečnosti všichni ''normální''. Nemám co vytknout, připadal jsem si jako žena ve středních letech sledující Sex ve městě. 9/10 ()

Roman.Ticka

Silné 4 za netradičně pojatý příběh o všednosti dnešní společnosti z pohledu normálnosti, čímž je aktuální člověk chybující, emocionální, tápající, hledající...Divila jsem se, proč je oproti americkému zvyku dospělý člověk doma u rodičů, než jsem zjistila, kým je režisér. Za zdůraznění významu rodiny, její pospolitosti, funkcí a role v životě člověka, příjemně téměř dokumentární formou, přidávám poslední hvězdu. Samozřejmě Bradley je Bredly a Jennifer je prudce neodolatelná, jako páreček, i přes věkový pro mě neznatelný rozdíl, fungovali skvěle. Jakýkoliv psychologický rozbor a úpřímný náhled na palčivou sociální problematiku vítám vždycky. ()

iwigirl

Když tu čtu ta hodnocení, mám pocit, že jsem asi byla na úplně jiném filmu. Vždyť to bylo děsný! Neustále tam někdo na někoho řval, celý mi to přišlo jak blbě složený puzzle. V tom filmu jsem nevěřila jedný jediný minutě. Nejzbytečnější 2 hodiny v mým životě (hned po čekání na elektronický podpis na pobočce České pošty). ()

HellFire

Na co si všichni sakra stěžujete? Jsou v tom úžasní herci, hlavní hrdinové v sobě mají tolik sex-appealu, že se o tom nikomu nezdá ani ve snu a funguje mezi nimi to hlavní - přitažlivost. O. Russell navíc opět dokazuje, že umí a Jennifer Lawrence je prostě neodolatelná! Poprvé v životě ve mě film zanechal toliko radosti, že jsem se na něj musel hned podívat znovu a určitě to nebude naposled. Myslím, ba vím, že jsem se zamiloval do filmu, pokud je to vůbec možné. Krása. Vynikající závěrečná scéna, potažmo záběr. Film, který je esencí svého žánru, ne jen nějakým sehraným příběhem. ()

Ivoshek odpad!

Je to výborně obsazené a hercům asi nejde nic vytknout, ale nemá to žádný obsah. Přesněji žádný, který by mne jakkoli zaujal. Čas strávený u toho filmu mi přišel ztracený. Místní hodnocení nechápu. ()

Janek

Hemingway stojí za prd, protože končí špatně a dnešní doba je tak vybzíkaná a neurotická, že špatné konce nejsou tak nějak namístě; a já jsem moc rád, že David O. Russell dopřál svému hrdinovi a celému filmu tak příjemný ocas. A to s tím Hemingwayem bych klidně podepsal. Jinak jestli neurotickou romantiku, tak všema deseti Punch Drunk Love (a ta měla dostat osm nominací na Oscara). 70% (PS - moc se mi líbí ty kamerové odjezdy z auta) ()

Thomick

Ani nedokážu říct, co mě na tom zklamalo víc. A co víc kodrcalo - jestli scénáristickej, nebo režijní vozejček. Když Russell s Quickem nevěděli kudy kam, nechali zkrátka všechny na place hulákat; a když snad sám Russell vytušil, že má pod rukama nedomrlej scénář, rozhodl se ho precizně domrDnout. Tudíž vrchem nabídl v odpadkovym pytli ležícího, spícího, bdícího Coopera, zoufale neobratnou kameru a tuny emocí, který se berou úplně odnikud (zhruba podobně jako první půlku filmu ona nezměrná láska k Nikki). Ani sám Danny Elfman potom k týhle terapii bláznem (hovno láskou) neměl moc co říct. A závěrečnej dialog? Snad nejkrkolomnější romantika, jakou kdy filmový plátno zažilo. --- Aspoň že tmavovlasá Lawrence je mnohem rajcovnější než světlovlasá Lawrence, jinak ... no, k osmi oscarovym nominacím bych klidně mohl bejt ještě přísnější. ()

AlfaNumerO

Film ve mě neustále vzbuzoval potřebuje přivojet Jennifer Lawrence. Tedy až na konec, kdy jsem opět ztratil všechny iluze o Hollywoodských filmech. Proč někdo nedokáže natočit film s podobným zakončením jako Se7en? Kdyby pár vteřin, než k ní doběhl, spadla pod auto, šlo by o nejlepší snímek roku. Takhle musí zůstat patos happyendu. Přes kritizovaný závěr mě však film a chemie mezi hlavními aktéry šíleně bavil. 82% ()

eraserhead666

Fanfáry, prosím. Konečně jsem tedy viděl nějaký film s Jennifer Lawrence. A jako jo, nehrála vůbec špatně. S Cooperem mám problém, je mi tak nějak nesympatický už od Pařby ve Vegas a popravdě, některé jeho kreace v tomto filmu jsem mu vůbec nevěřil. De Niro tady hraje pěkného debila, se divím, že jeho syn nenaložil i jemu. Taneční číslo super. Potěšila mě Julia Stiles. Jinak je film ale zbytečně dlouhý a ztrácí tak na údernosti a pozornosti. ()

Sofia

Hodně nevyrovnaný film, který u mě vyvolával naprosto rozporuplné pocity - po půlhodině se mi chtělo při každém vyslovení jména Nikki zařvat znechucením a když Tiffany přišla se svým tanečním plánem, jen jsem otočila oči v sloup. Paradoxně mě to ale začalo v tom momentě konečně bavit a poslední půlhodinu už jsem si i užívala. Rozhodně bych to ale nazařadila mezi oskarové kandidáty, ani co se týče hereckých výkonů (nic proti Jennifer Lawrence, naopak je mi čím dál tím sympatičtější, ale herecky potřebuje ještě dozrát). Vrcholem filmu je píseň Girl from the north country v podání Boba Dylana a Johnnyho Cashe. ()

Earl_23

Neuvěřitelně zvláštní film o nesmyslné sázce, kde jsou všichni šílení. Ale i tak to funguje. I když výsledný dojem je trochu někde jinde, než by asi měl být. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží