k212

Manipulativní psychopatka kontra depresivní maniak hrdiny v tragikomické dramedy a neustále jako na houpačce -hádky, urážky, usmiřování! Tak to potom chápu, že na tohle se většině nekouká zrovna lehce - páč hlavní postavy jsou opravdu nesympatické a najít si k nim -byť jen miniaturní- stezku pochopení je dost obtížné. A to včetně vedlejších postav, které mají být oporou pro oba hlavní hrdiny, ale většinou nejsou. Celý příběh je nemocný a díky tomu jde spolehlivě proti hlavnímu proudu. Navíc to vrcholí TTT (totálně trapným tanečním) vystoupením, které prostě nemá chybu - je stejně náladové, chvíli bouří pak zase pluje v klidných vodách... tak jako oba hlavní hrdinové. Jenže pak následuje závěr filmu, který popírá sám sebe i výchozí premisu, protože rázem dělá z bláznů rozumné romantické chudáčky. Což je velká škoda. Protože i duševně nemocní jsou lidé a mají právo - ječet, rvát se, tancovat, ubližovat, dělat chyby, milovat ... mimochodem o tom to vlastně je, o emocích mezi tím vším bláznovstvím. 75% O fous lepší než Mozart and the Whale. Jennifer Lawrence smetla na zem přelom patnáctiletého věkového rozdílu s Bradley Cooperem a stala se mu odolným hereckým protipólem, i přestože zpodobňuje postavu výrazně starší než je ona. Herečka, která si střihne suverénní sedmnáctku v teenagerovských Hladových hrách a zároveň rozpolcenou třicítku, asi nějaký ten talent pobrala. Zda to bylo hodné Oscara netuším, ale přesvědčivá bezesporu je. Stejně jako Bradley Cooper, jenže tomu bych odpustila i daleko horší kreace v Pařbách a to rozhodně nesouvisí s jeho herectvím :) ()

Aknah

První půl hodina se celkem vlekla, ale chápu, že nás to muselo trošku vpustit do děje. Chvíli mi trvalo, než sem si zvykla na neobvykle ,,přímé a upřímné" dialogy. Ale vzápětí se mi to začlo líbit, především pak cokoli s Tiffany. Tanec mezitím, jedině další plus za mě a oba hlavní herci perfektní. Jennifer Lawrence mě utvrzuje v jejím nadání, předvedla zde skvěle, jak se umí ponořit i do téhle osobité holky. Líbilo se mi to, fakt že jo. A konec prostě happáč! :) ()

InJo

Romance je dobrá tehdy, když to těm dvěma přejete. A tomuhle páru jsem to rozhodně přál (ale až úplně na dřeň emocí ten film bohužel nejde). Navíc Jennifer Lawrence je v těch tanečních scénách strašně sexy... ;-) 80 % ()

IQ Tiqe

Přiznám se, že jsem se – vzhledem k hodnocením Oscarům apod. – na film těšil. Taky se přiznám, že mě nezklamal. Ale ani ho nemůžu výrazně chváli. Odnáším si dobrý pocit, a to především díky skvělé Jennifer, ale i Bradleymu. Klasická tuctovka: nemají se rádi, začnou si rozumět, začnou se mít rádi. Ale ti dva do toho dávají fakt hodně a baví! Ale ten zbytek – sázky, konverzačka, překřikování – je spíš otravná nutnost, aby to „zajímavý“ nebyla jen slaďárna. Což naštěstí není, a to se mi na něm líbí. Pouštět si ho jako nezaujatý divák, asi dám 4*. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 5 | humor 3 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Tsuki

Povedený snímek s Jennifer Lawrence, kterou mám stále více v oblibě. Především scénář byl skvělý - trefný a vtipný. Zkrátka takový film ze života, který pobaví a je na úrovni. Dvou hodin strávených v kině určitě nelituju. ~(4,2)~ ()

HoneyBunny

Výhodou toho, že film vidíte, až po hypu vyvolaného Oscary, je fakt, že vám nátlak filmové kritiky i vyjuchaných čsfd uživatelů může být víte kde... Terapie láskou je v podstatě nudnou romancí, jen okořeněnou faktem, že hlavní hrdinové jsou mají být psychicky narušení (což se tu projevuje hlavně tím, že jsou trapní během sociální interakce). Příběhově je to spíš slabší, žádný zvrat vás nepřekvapí. Byla bych ochotná odpustit, že film jen klouže jen po povrchu emocí (zvlášť když Jennifer Lawrence úplně božsky hraje), ale neodpustím ten trapný (spoiler!) happy end. Byla bych o moc radši, kdyby se Pat vrátil k manželce (jak to měl koneckonců celou dobu v plánu) a z Tifanny se stala zahořklá nevyrovnaná svůdnice. TOHLE by byl mnohem silnější konec, víc ze života a originálnější. ()

Jordan

tomuto filmu som neveril do poslednej chvíle (a to aj napriek tomu, že russellova vojnová satyra "traja králi" ma chytila a považujem ju za jeden z najlepších amerických filmov s "anti-vojnovou" tematikou), no o to väčším prekvapením sa stal: je príjemné vidieť aj hlboko v hollywoodskych mainstreamových vodách ojedinelé a silné prúdy "nezávislé" a príjemne alternatívne... samozrejme, film je o skoro 20 minút dlhší (a je to práve tých posledných "hollywoodskejších" 20 minút) na to, aby to bola 100% záležitosť, ale prvá polovica je bezchybná, cast je dokonalý (s jedným malým ALE - jennifer lawrence je síce pekná baba, ale nie je mi zatiaľ bohvieako sympatická, no očividne sa buduje typicky hollywoodskym spôsobom jej kult hviezdy, lebo spomedzi všetkých výkonov práve ten jej bol najslabší: bradleymu, ktorý bol dokonale sústredený a po celý čas konzistentný, de nirovi, ktorý bol dojemne otcovský, bláznivému tuckerovi alebo hoci aj dolores za ukážkovú mamičku - všetkým by som dal oscara bez prižmúrenia očí, jedine s lawrencovej výkonom som mal problémy, lebo miestami bol neúplný, nie vždy uveriteľný, navyše aj tá postava je spomedzi ostatných zvláštne nekoherentná a akosi slabšie uchopená... môj názor), soundtrack hrá vcelku fajn, scenár je tento rok jeden z naj v mainstreamovom hollywoode a réžia v prvej polovici robí pekné eskapády (potom sa upokojí). ()

Anderton

Terapia je podobne schizofrénny film, ako jej predstavitelia. Jej prvá polovica je vďaka dialógom dosť nekonvenčne uletená, tá druhá pripomína romantické klasiky zo zlatých dôb Hollywoodu. Obe polovice vynikajúco fungujú, lenže bohužiaľ nie dohromady. Z oboch mám totiž úplne iné pocity a nechápem, či Russel smeroval tam, kam dobehol, alebo menil počas písania nečakane trasu behu (áno, máme tu aj jednu metaforu). Každopádne mi to až tak neprekáža a to akési pozvolné znormálnenie postáv mi vzhľadom nato, že sme v mainstreame a nie v bergmanovskej psychologickej štúdií charakterov vlastne vôbec neprekážalo. Našincovi asi bude vadiť zameranie filmu prostredníctvom amerického futbalu na tamojšie publikum, na druhej strane vďaka obohranosti Lets dance sa bude na konci znova cítiť ako doma. ()

Dzeyna

Působí to na mě dost zvláštně. Možná trochu sentimentálně a hloupě, ale na druhou stranu je to hodně emotivní a "dobré". Bradley Cooper je kus chlapa a je na něj skvělá podívaná, stejně jako na staršího Roberta De Niro, který má v sobě stále úžasné charisma. Ženské osazenstvo mě příliš neoslnilo, což mi nevadí. Řekla bych, že je to čistý průměr, taková pohodová podívaná se zajímavým příběhem. ()

swamp

Ze strany Bradleyho Coopera výborně zahraná, ale jinak ničím se nevymykající romantika. A chápu, že teenageři ji milují.. ale za co sakra dostala Jennifer Lawrence toho Oscara?! A ten trapně přeslazený závěr - to bylo jako co? Nic originálnějšího jako tvůrci nevymysleli? :P Přitom je ve filmu tolik výborných dialogů, kterými jsem se skvěle bavil. Veliká škoda.. ()

DwayneJohnson

Nejlepší komedie roku? To ani náhodou. Spíše bych řekl mnoho povyku pro nic. Čekal jsem, jak vytasím jasnou pětku a budu ze sebe chrlit superlativy, nebo se rozplývat blahem, ale vůbec nic takového se nekoná. Bradley se mně líbil daleko víc v jeho posledním filmu The Words a Jeniffer, tan snad úplně ve všech, které jsem s ní viděl. Ani scénář mě dvakrát nenadchl a možná bych šel ještě níž, ale to se zlomilo přesně v 67 minutě, při scéně s tancováním a hlavně skvělé písničce, ostatně vůbec muzika je možná tím nejlepším z celého snímku. Od téhle chvíle jsem se přece jenom začal trošku bavit a film jsem si užil i přes poněkud toporný konec, bez nějaké vážnější psychické újmy na svém chatrném zdraví. Abych byl upřímný, vůbec nechápu, co na Terapii láskou tolik místních uživatelů vidí, pro mě je to jen veskrze průměrná komedie, na kterou si za pár měsíců možná ani nevzpomenu a jen namátkou podobné filmy, např. Jiná láska nebo Opilí láskou, ty doporučuju rozhodně víc. ()

Ant

Krásný film a to říkám o jen málokterém filmu a může být jakkoliv dobrý. O. Russel po Fighterovi vůbec nezklamal. Přišel s dalším příběhem o nefunkční rodině a dvou životem ztrápených lidech, kteří se našli a zjistili, že všechno zlé je pro něco dobré. Hudba je opět mistrně vybraná a do každé scény padne jako ulitá. Robert De Niro mi dal vzpomenout na jeho úžasné role a Jennifer Lawrence byla naprosto perfektní a být mnou, tak už má toho Oscara doma na poličce. Celý film je plný emocí a konec vykouzlí velký úsměv na tváří. A takové filmy si podle mě zaslouží 5*. Nakonec nezáleží na tom, jak filmařsky dokonalý film je, ale na tom, jaké pocity ve vás vyvolá a jak dlouho ve vás zůstanou. ()

Geralt z Rivie

V podstatě dvě hodiny o ničem, ale přesto jsem se nedokázal odtrhnout. Obsazení a herecký výkony jsou bezkonkurenční a proto jsem vydržel celé dvě hodiny. ()

pm

Zle natočená průměrná romantická historka mi dnes s odstupem několika měsíců a v tom správném rozpoložení přijde veskrze pozitivní a plná optimismu. Neupřímná a zbytečně hysterická, ale na pohodu. Je to ovšem bez debaty Brad Cooper, kdo si z ústřední herecké dvojice za svůj výkon zasloužil Oscara. ()

Slartibarkfast

Film o bláznech pro blázny. Tak lze jedinou větou shrnout tento kontroverzní snímek, který si nachází své příznivce stejně jako odpůrce. Pat se po osmiměsíčním pobytu v psychiatrické léčebně vrací domů. Divákovi je jasně patrné, že jediným bláznem není jen on, ale i všichni okolo. Seznámí se také s půvabnou Tiffany, s jejíž pomocí se snaží navrátit ke své ženě. Co vám budu dlouze vyprávět. Je to zbytečně natahovaná hovadina, která nemá místy hlavu ani patu. Tisíckrát ohraný scénář romantických komedií pasuje i na tohle, jen se k cíli plížíme dvoukilometrovým příkopem plným přejetých zdechlin a jiného odpadního materiálu. S vědomím toho, že byl tento počin 8x nominován na pajduláka a jednoho dokonce utržil, jsem byl po zhlédnutí jasně přesvědčen o tom, že se rok 2012 krutě nevydařil, nebo Jenn přeblafla minimálně polovinu komise, která se stará o obálky. No fraška největší. Rozhodně stojí za to vidět, jelikož si pak člověk uvědomí, že vlastně není až takový šílenec, jak se zdá a že i z hovna lze uplést solidní bitch! 55% ()

nascendi

Neviem prečo som od tohto filmu očakával, že bude mimoriadny, keď bol romantický (čo je vždy problém), hercov som okrem De Nira nepoznal, môj pôvodný predpoklad, že to bude niečo na štýl Perryho filmu David a Lisa z roku 1962 sa nenaplnil a akákoľvek fyzická podoba Coopera s Koleníkom a tanečnej súťaže s poslednou verziou Star Dance sú úplne mimo. Takže som si film v pohode pozrel, nič ma mimoriadne neprekvapilo, ani nesklamalo, takže som opätovne rád, že existujú širokospektrálne tri hviezdičky. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží