Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

Shaddy1 odpad!

Naprostá debilita od začátku až do konce. Smíchejte Den nezávislosti a Armageddon, přidejte k tomu tupé Godzilky vycházející z útrob oceánu, obrovské roboty vyšší než mrakodrap, které převážejí do akce 4 vrtulníky na lanech a máte výsledek. Transformers forever! ()

Withree

Zase to musel všechno zachránit černoch. Scénarista si očividně sednul před telku, pustil si lbovolné sci-fi, dle svého výběru a na koleně sepsal tuhle skvěle vypadající pitomost. A samozřejmě nemohl nedopsat dva naprosté dementní a otravné vědce a zbytečného Rona Perlmana, který si zase může odškrtnout další kolonku "Byl jsem ve filmu del Tora". Hau!! ()

Sykon

Nevím kde se vzalo, tu se vzalo, určité očekávání stran tohoto filmu. Možná za to očekávání mohlo jméno režiséra, možná trailer s několika zajímavými nápady (ovládání obřího robota ve dvojici), ale ve finále jsem prostě čekal něco víc, než jen pár bitek robotů s příšerami. O náznaku děje, nebo nedejbože vývoje postav jsem si mohl nechat jen znát. No budiž, ve své podstatě je to dnes už americký standard, takže na tomhle hrobě nemá smysl brečet. Kdo má rád roboty, ať si nějakou hvězdičku klidně přidá. ()

Anschutz

Kamenujte mě, ale mně se to prostě líbilo:) Super oddychovka se skvělým vizuálem - co víc si jako výplach mozku po celodenní dřině přát. Jako bonus pak super soundtrack, který poslouchám i teď, protože Ramin Djawadi je fakt hustej;) Pokud nečekáme filosofické onanie, pak film zcela bezkonkurenčně splnil má očekávání. ()

engman

What the f***. Vizuálne skvelý film, no ale čo sa týka deju, tak to asi mala byť nejaká komédia. Tá spojitosť s dinosaurami ma skutočne pobavila a aj ten vedec, ktorý potreboval celu tabuľu na výpočet frekvencie útokov príšer. Viac ako dve hviezdičky tomu vážne nemôžem dať, a to dúfam, že som ho nenadhodnotil. ()

Jaxx84

Vizuální orgie a úžasná monstra nemohou zachránit stupidní scénář a prostoduché až dementní dialogy na úrovni pětiletého těžce retardovaného a nejspíš i G.I. Joem zneužívaného amerického hošíka. Představte si všechna možná hrozná klišé, které jste kdy v amerických filmech viděli a slyšeli. Klišé, které vás nutí zavírat oči a kroutit nevěříce hlavou, od "Tohle je za mojí rodinu!" počínaje, přes "Jestli tam půjdeš, zemřeš!" až k závěrečnému potlesku, vzájemnému poplácávání po ramenou a romantické scéně na záchranném modulu MADE IN USA. Vše je tak umělé, jako slzy rádoby hrdinky Mako. Nejvíce mě pobavilo, že synchronní spárované mozky pilotů hodinu film neví, že Gypsy Danger má řetězový meč...a ejhle, za deset minut i druhý! Proč? No scénárista se dostal do slepé uličky a došel mu heroin, tak narychlo dopsal super zbraň, aby nemusel mačkat DELETE ve scénáři. Kupodivu je film kromě bojových scén nejsilnější ve chvílích, kdy si sám ze sebe dělá srandu, viz šílení vědci a Ron Perlman. Pokud si chcete Pacific Rim opravdu užít, tak doporučuji zvolit cizí jazyk, kterému nerozumíte a bez titulků. Bohužel tak musím konstatovat, že se jedná o další zabitý potenciál megafilmu a promrhané miliony. 5/10. ()

lakart

Já se u toho bavil. I když je film plný amerického kliše a patosu, tak se nemohu ubránit dojmu, že film jako celek dobře funguje. Nejlépe jsou zpracované bitvy, kterých sice není mnoho, ale za to jsou pro mě nezapomenutelné a přehledné. Del Toro opět upouští ze své fantazie a předvádí nám dechberoucí momenty. Příběh je sice předvídatelný, ale to je ve skoro každém akčním blockbusteru. Asi je třeba se nad tím trochu povznést a tolik nad tím nepřemýšlet...stejně jako tvůrci. 80% ()

Slavomír

Blokbaster ako sa patrí, štýlový ako Gipsy Danger a nadupaný ako Striker Eureka! Keby som to videl ako decko, miloval by som to! Rohaté obludy, čo požrali neónky toť vyliezajú z mora. Ľudí nenapadne nič lepšie, než postaviť monumentálných železných pandrlákov a nechať ich rozmeniť v šrot rýchlejšie, než autá v ruských videách na jútube. Toto je niečo pre aziatov a tínedžerov, ktorí ľúbia transformerov, jaštery, veľa výbuchov a farbičiek. Príbeh je len zámienka na niekoľko boxerských kôl v ultra-ťažkej váhe, ale koho to serie? Holt, ak je na plagáte veľký robot, človek nemôže čakať ťažkú existencionálnu drámu o neoholených lezbách. Nevkladajte do toho prehnané nádeje, dostanete len to za čo si zaplatíte. Akcie, nálož guletrhajúcich efektov a skvelej muziky Ramina Djawadiho. ()

ER

Copak se nám to nepovedlo pane režisére? Pár věcí by tu bylo,tak začneme: -elitní výběr lidí, kteří obsluhují Jaegery jsou vlastně zamindrákování až po uši,takže se perou nejen s Kaiju,ale i mezi sebou. A když se neperou, tak je Mako chce odpálit všechny.Hold ,když hrábne ženské,tak to stojí za to. -nejdříve si roboti "vykasají rukávy" a rozdají si to na férovku a až poté vytáhnou nějakou tu mašinku (rozuměj zbraň). A ty potvory po nich jen plivnou,no fuj! -humor je skvělý a týpci,kteří v rolích vědců demonstrují tu chytřejší polovinu lidstva,nejsou špatní,ale nakonec je (jako vždy) převálcuje Ron Perlman. Má to jeden háček-ta nejlepší hláška padne až po titulcích a Rona ve filmu uvidíme v pouhých 2 minutách. -čekal bych,že z takových potvor chytnu minimálně škytavku a strachy (aspoň občas) usypu nějaký ten drobet popcornu. A ono kde nic,tu nic. -čekal jsem boj o přežití lidstva a on z toho byl jen boj o přežití základny Jaegerů, které aspoň velel generál se správným kamenným výrazem. No jo, chyběla mi nějaká ta scénka ala chvějící se sklenice vody (Jurský park). Snad se ji dočkám v dalším dílu...haló produkce,bude vůbec další díl? ()

Moiraine

Nebudu si stěžovat na absenci děje, stupidní a ploché postavy ani nic podobného. Po shlédnutí upoutávek jsem čekala, že to bude přesně takováhle slátanina. Dneska už se snad v Americe točí jenom dva typy filmů: ty co mají alespoň pokus o děj a zároveň nejedou po vizuální stránce, a pak filmy, které se mají tolik vizuálních efektů, že už tam pro děj prostě není místo. Myslím, že není těžké uhádnout, kam patří Pacific Rim. Sice to nebyla žádná extra zábava, ale ani šílená nuda, takže pro mě tři. ()

waska

Tak tady máme hodnocení od odpadu až po 100%. Pokud jde o mě, čekal jsem rozhodně víc, zvlášť když vidím nabubřelý rozpočet. Přidat tam rádoby humorné scény nebyl zrovna nejlepší nápad, ale celkově to zase tak špatně nevypadá. Triky se povedly, vypadají vcelku realisticky. Idris Elba je vynikající, ale sám to nezachrání. ()

Zevon

Plochá, prostá a přímočará záležitost, podmazaná velkohubými dialogy a pramalým potenciálem jakéhokoliv poslání, na které si hraje. Raději si dám deset kol prastarých MechWarrior na PC znova od začátku, ale k tomuhle podání se již nevrátím. Doufám, že tato pitomá doba produkce, založené na digitálním zpracování, skončí co nevidět v pekle. Zlatý den nezávislosti! ()

forkys

Akce od začátku do konce? to se už moc ve filmech nevidí. Málo trapných, srdcerivných scén.. Málo teplých, hrdinských kousků.. A celkově se film nesl v takovém švihlém duchu, že se na to dobře koukalo. Největší PLUS asi za ty gigantický boje, protože ty animačky se mi líbily. "Hádej kdo se vrátil ty jednooká děvko.." ()

j.linhi

Kouknul jsem se na to ze zvědvosti a musim říct že kdybych to neviděl vůbec,tak bych stejně o nic nepřišel. Někomu to muže přijít skvělý, ale mě rozhodně ne. ()

Hunadarik

Aj keď sú mnohé komentáre pravdivé a máte možno pravdu že si film nezaslúži 4* , tak ja som šiel do kina presne nato aby som videl súboje robotov s monštrami a to sa mi aj dostalo. Efekty , zvuk a 3D to všetko dokopy , mi na konci filmu dalo lepší pocit ako po druhej časti hobita. ()

RajAthen

Já si nemohu pomoci, ale vytýkat filmu scénář, kdy vláda ve snaze nakopat šmejdu z hlubiny postaví obří roboty, je nepochopení konceptu tohoto počinu. ...a tím jsou obří roboti nakopávající zadek šmejdu z hlubiny (a vice versa). Film si na nic více nehraje, ale zároveň slibované podává na zlatém podnose. Ano, mnoho věcí mohlo být lepších (třeba dotáhnuté vedlejší dějové linky), ALE - a to se cení - film mi dokázal zahrát na tu chlapeckou strunu, když člověk bych být... pilotem obřího bojového robota. tohle žádný Michal Bay či Emmerich nikdy nezvládli. Shlédněte, pokud máte jasno, na co se chcete dívat. (Možná film trochu nadhodnocuji, ale dle mého si jistě zaslouží lepší hodnocení, než aktuálních 66%.) ()

netWoor

tak tady si někdo chtěl natočit rvačku transformera s godzilou (později už ani není poznat s čím vlastně). Nu nic proti, nápad dobrej, ale opravdu není možný splácat alespoň nepatrný příběh s hlavou a patou, který by to tak nějak držel pohromadě? Jasně, klidně to mohla bejt hovadina jako tady, ale opravdu musí potvory vylejzat z jádra Země? Mrtvé stvůry vlastnit dementní překupník? A ti dva vědci se chovat jako žáci Cimrmanovi školy (debil a blbeček)? A opravdu není možné vymyslet něco jinýho, než !naklonovanou! potvoru, co jí záhadně přiklonovali i mimino? Vždyť by stačilo málo. Nu, film zpočátku, kdy nic nevysvětluje, je ještě ucházející, s rozvojem děje čím dál bídnější a konec je tragickej a to už i v soubojích. Určitě to bude mít pokračování, takže tři body dávám spíš na dluh, doufaje v lepší zítřky ... ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)