Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

0L0V0

Tento film mi prišiel ako skvelá odychovka. Z časti bola natiahnutá. V kine som sa pozeral na hodinky čo nezvyknem, ale stalo sa. To je náznak filmu ktorý už mal skončiť pred 20 minútami a nenaťahovať ďalšou ešte veľkolepejšou scénou, len za účelom vyvrcholenia, ktorý však nebol tak efektívny ako bitka v strede. Taktiež tomu nepomáha hudba, ktorá bola dosť obohrávaná. Film hodnotím ako priemerná rutina ktorá nenadchne ani nesklame. Ten kto od takého filmu očakáva viacej, tak nech radšej si pozrie klasiku z 90 rokoch a nech sa nesnaží pochopiť blockbuster založený na efektoch pre maloletých divákov do 18 rokov. 70% ()

Tamten

Pomineme-li podivnou myšlenku, že nejlepší způsob boje proti "godzillám" je sestrojovat obří roboty, kteří musí řídit dva lidé s propojeným myšlením, tak se jedná o pořádný akční nářez s efektními triky a dobrým spádem. Jen nám ta myšlenka nesmí znovu vykouknout na povrch. ()

gemi

Úžasná podívaná pro mírně retardovaného diváka, kterému nepřijde divné, že dva piloti obřího robota jsou sice mentálně propojeni tak, že vzájemně znají celý obsah svých pamětí a předem vědí, co udělá ten druhý, ale když si chtějí něco sdělit, musejí to na sebe během boje hulákat (!). Místy je to tak pitomé, až to praští, přesto jsem (chvíli) uvažoval o pěti hvězdách. Trefně to vystihuje závěr v honest traileru: "Let's be honest: that movie was super-dumb but I still cannot wait for the sequel." :-) 21. 7. 2022, druhé zhlédnutí: Když se objeví Renata Kajdžas, navlékni Jégrovo teplé spodní prádlo a vyraž do boje, popírajícího fyzikální zákony! Proč se sakra ta záchranná jednotka jmenuje Cikán (gipsy)? A proč mají na záchranném modulu nápis cikánské nebezpeční (gipsy danger)?! To mi hlava nebere. Jo, je to celkem zábavné, ale taky dost infantilní. Přemýšlím, proč jsem tomu chtěl dát pět, teď jsem uvažoval spíš o třech, ale to by bylo k tomuto vizuálnímu spektáklu nespravedlivé. ()

amim

"Today, we are cancelling the apocalypse!"Film pro lidi, kteří vždy přemýšleli, jak by to asi vypadalo, kdyby se obrovskej transformer rozhodl rozmláti Godzille hubu tankerem. Ve 3D. Dokonce i tradičního proslovu o zániku světa a odvrácení apokalypsy se dočkáte! Taky ve 3D! Je to šíleně blbý? Samozřejmě! Ale o to tady jde. ()

Honzeechec

Jako když si autistický dítě vezme do vany hračky transformera a dinosaurů a pak s nima dvě hodiny mlátí o sebe. Nejsmutnější na tom je, že tuhle srandu režítoval TEN Del Toro s rozpočtem, kterej by nám vyřešil důchodovou reformu. ()

Wyrdas

Godzily z jiné dimenze pustošící svět a obří lidští transformeni jim v tom mají zabránit. Od filmu s takovýmhle balíkem v rozpočtu bych ale čekal větší esa, která by neměla být jen v rukávech, ale od prologu až k titulkům! Vlastně to je jen taková řežba s náznakem nějakého postranního děje. Já vám nevím, hodnotit film pro efekty je blbost (i když odpadní Avatar tu pouze efekty a do posledního zrna zkopírovaným příběhem uchvátil mnohé). Tak jedna hvězda za znovuoživení Godzily a ztvárnění mých drahých ACU (Supreme Comander / PC game) a ta druhá za opět herecky vyčnívajícího Rona Perlmana. Víckrát už to ale vidět nemusím, žádný hit se tu nekoná. ()

Zahartof

Původně jsem si podle názvu myslel, že to je tvrdší druh porna, odehrávající se v polynésii, ale ne... je to mnohem horší, než jakákoli masáž prostaty jazykem. ()

Eventyrer

Skvelá hudba a premyslené mašiny si získali celú moju pozornosť a aj ten suchý a ničím zaujímavý až slabomyselný scenár mi nezabránil zbožňovať tento film. Charlie Hunnam je síce zagatesastálechytajúci blb, ale Idris Elba sťa jeho kápo to spravil. Je to síce nadšením ovplyvnené hodnotenie, ale aj po takom dlhom čase ma neprestal film baviť a som schopná ho vidieť aj tri večery po sebe. ()

neo93

Jednoduchá sci-fi s obřími monstry a roboty. Všechny ty příšery i na drůhé stráně jejich protivnci Jaegers jsou vytvořeni velmi dobře a i akční scény scény jsou vcelku zdařilé. Ale je tady až moc těch horších věcí, které film odsunou na druhou kolej. Příběh nezajímavý, podivný a prostý. A pokud se mám zmínit o postavách, tak vlastně nestojí za řeč. Všechny byly upjaté a neosobní a žádnou jsem si neoblíbil, ani postava Rona Perlmana, která se tam objevila jen na skok. Takže v podstatě tu není nic, co by ve mě zanechalo nějaký větší ohlas. ()

Petula009

Někdo se tady pokoušel o druhou Godzillu. Vizuálně místy až nepříjemně přehnané, nevím co si myslet o hercích (vědátoři, kteří měli být vtipní mi tam vůbec nepasovali) a o příběhu pochybuji. Co k tomu dodat ? Jestli máte chuť na drsnější Transformers a nechcete u toho přemýšlet tak směle do toho. ()

Durgas

Čo vznikne keď skrížime transformerov, godzillu a deň nezávislosti? No presne taký recyklát ako tento film. Ako, dobre, možno že tam boli nejako lepšie spracované postavy, ale ja osobne som to pod tým nánosom neoriginality až vysloveného kopírovania moc nevnímal. Skvelé efekty sú pri tomto žánri a výške rozpočtu povinnosťou, takže hodnotenie usadím na dvoch zvjozdach a bude to tak akurát ()

Pathrose

Počkat, tohle nebyl ten mega hypovaný blockbuster od del Tora za mega balík peněz? Byl?! Cože? Aha. Mno, tak dobře no... ()

TomasRichtr

Slátaná ptákovina bez děje, který je tak hrozně snadno předvídatelný, až se mi z toho dělalo špatně. Když ten černej týpek řekne, že už nemůže v životě sednout do toho robota, protože by umřel, tak mi bylo hned jasný, že přesně to udělá... a hle! Za pár minut si to tam už štráduje. Tenhle film absolutně ničím nepřekvapil. Kvalitní CGI je u tak velkých produkcí už samozřejmost, rozmlácený velkoměsta a potuněný Godzilly taky už nejsou nic novýho, tak na co se mám sakra koukat? Guillermo, Guillermo, do čeho ses to uvrtal. Na dvojku vám kašlu a jdu si na spravení chuti pustit Sráče - ehm - Strážce vesmíru. ()

rejsek9

To takhle jednou v Albánii začnou ze země vyskakovat Godzillky a terorizují místní města... teda vesnice. Proti nim se postaví odboj albánských bojovníků za svobodu a demokracii, co měli ještě zbraně z Jugoslávské války. Bojuje se na všech frontách, a tak si zavolají místní pány profesory z univerzity v Tiraně, kteří tu univerzitu ale i založili, protože se na žádnou jinou nedostali. Poté, co zjistí, že na ně kulomet přidělaný na letadle neplatí, střílejí pořád dál... Třeba to jednou vyjde :). Nakonec když už jsou bezmocní, tak najdou videokazetu, na které je film Transformers a podle něj se velmi silně inspirují. Přestože bychom našli tisíc jiných možností boje s těmito parazity, postavit si Optima Primea chce přece každý, takže plán je jasný. Tupost amerických filmů toleruji docela hodně, alespoň si to myslím. Jenže co je moc, to je moc. ()

danny_21

Vizuálně rozmáchlé, ve výsledku jsou ale bitvy Kaiju s Jaggery sakra nepřehledné. Del Torovi ( který v mých očích bůhvíjakým režisérem není ) a celému scénáristickému týmu se navíc nepovedlo vpravit do scénáře dostatek smysluplnosti a vyhnout se nelogičnostnem a výsledek vypadá tak trochu jako další pokračování Bayových Transek. No nic jsem nečekal a nic jsem nedostal, takže ztráty minimální :-) - 55 % ()

Kritik.

Dobrý nápad, pokus o fajn atmosféru, slušný rozbeh...a ďalej nič. Dej vás unudí a efekty, blikajúce svetlá, lesklé plochy, mihajúce sa kusy kovu, hluk a chaos, to všetko vás unaví. Prehnané blikanie svetielok a lesklých plôšok na obrazovke zničilo celý film rovnako ako pri takmer všetkých transformeroch... no a mozgové prepojenie s kolektívnym myslením príšer? Ako vážne? No a scény ktoré sú jednoducho otrepaným klišé - ihneď ako nejaký netvor umrie a leží na zemi, treba hneď k nemu prísť, najlepšie pramo k jeho papuli a správať sa akoby už nebol hrozbou. Jo jo, netreba nič overovať, tak to robíte aj v realite? Ach... ()

rublik05

Líbilo se mi, že tvůrci neztráceli čas a bez nějakého dlouhého obkecávání hned od začátku servírují drsnou akční řežbu, velkolepé scény a divákovi je jasné, že se bude jednat o blockbuster jak prase. Velká škoda, že samotný příběh je lehce šablonovitý, extrémně jednoduchý, bez nějakých zvratů či hlubších emocí. Soustředí se především na monstrózní akční scény, kterých je na druhou stranu dostatek. Vizuálně je film velice pěkný, na efektech se rozhodně nešetřilo, což se odráží i na kvalitní kamerové práci Guillerma Navarra. Zklamal mě však výběr herců, jelikož mi prakticky nikdo nebyl nijak zvlášť sympatický, o charismatu ani nemluvě. Snad jediný Ron Perlman působil tak nějak autenticky, i když byl jen ve vedlejší roli. Dialogy mě nikterak neoslovily, občas mi dokonce přišly dost komické. Kdo očekává něco víc, než jen jednoduchý popcorňák cílící na co možná nejširší masu lidí, patrně bude zklamán. Já Pacific Rim vnímám jako dobře natočené akční sci-fi, které však doplácí na odfláknutý příběh a mizerné herecké obsazení. P.S.: V momentě, kdy velitel vážným tónem prohlásil, že bohužel dochází Jaegery, mě z ničeho nic zachvátila panika a dušnost, takže jsem si švihnul Neurol, párkrát jsem si fouknul do sáčku a musel jsem okamžitě volat Němcům do Mast-Jägermeister AG, jestli je všechno v pořádku a není potřeba si okamžitě jít nakoupit zásoby. 5/10. ()

Nix

Není to špatný blockbuster, visual se mi fakt líbil. Příběh není nikterak složitý, hlavně se sleduje boj proti Kaiju monstrám. Celkově mi to přišlo jako pohodová záležitost s opravdu spousty peněz a velkými výpravami. Nemám s tím problém. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)