Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

spike.sg

Rubačka, která bylo mohla mít trošku lepší zápletku, trailer jsem neviděl, o čem to je nečetl. Hold autoři si mysleli, že když tam naperou obr roboty ve stylu Transformers, tak se z toho všichni pokálej. Jenže je to jen tragickej klon oblíbený robot série.Od Guillerma del Tora bych čekal víc. Za super efekty a Idrise Elbu dávám 2*. ()

Ollivander

Bitka obřích robotů s obřími monstry. Takto slaboduché to prostě je a objektivní hodnocení by mělo být asi trochu níže. Mně se na tom ale líbí, že film to sám přiznává a na nic jiného si nehraje. Je to vidět už na začátku, kdy je vše vysvětleno v úvodních pěti minutách a hned se jde na věc, nebo na postavách dvou "vědců", kteří vždy posunou děj nějakou smysl nedávající teorií. Akce megalomanská, podpořená skvěle šlapající hudbou. Hudba (Ramin Djawadi): 4z5 (80%) ()

vw.cobra

Ačkoliv celý film je vlastně jen kombinace Godzilly versus Transformers, případně jiných dalších vykradených filmů, dokázalo mě to celé dvě hodiny udržet v pozornosti u obrazovky a jako celek to vůbec nebylo špatné, bavil jsem se. Akční scény se zdály rozhodně přehlednější než u transformerů a masakrální virtuální škody byly působivé. pro mě docela slušný odvaz na víkendový večer. ()

zimi

Je to nářez, nenudil jsem se a to jsem byl ospalej, přesně mezi 4 a 5*, ale 65% to snad né, si s tím museli dát obrovitou práci! Tak dam 5 a mohu jen doporučit!!! ()

danny79

Docela zabavilo, hodnotu to nema zadnou. Nekolik vojaku bojuje ve strojich vypadajici jako Transformers proti priseram vylezajim s hlubin zeme. Vztah mezi hrdiny je hned jasny, povrchni, film je klise, ale od takovehu filmu stejne nic vic necekam. Akcni sceny vypadaji slusne ()

vixina

Rozporuplný mix power rangers s Godzillou. Na jednu stranu sa Pacific rim snaží byť naslovzatým epičnom v každom ohľade, na druhú stranu nejde prehliadnuť snaha o možno až autoparodizáciu, v ktorej sa porušujú kánony a vyšľapané cestičky (kto to kedy vo filme videl, aby sa aziatka s afroamerickým otcom zamilovala do belocha? Už tam vážne chýbal len nejaký indián - pardón, "pôvodný Američan":). Vo výsledku je mix béčka a áčka v takom neskutočnom zlepenci, že sa to mohlo prisniť len Guillermovi... Vďakabohu, tu máme (už zase raz) excelentného Charlieho Daya, ktorý nielenže by mohol byť hlavným hrdinom, ale navyše to nejako celé drží po kope, takže to nakoniec človek dopozerá aspoň kvôli nemu (keď už ho nič iné neosloví). ()

Moravpat

To máte asi tak jako když míjíte steak house a vidíte v nabídce dvoukilovej steak...při prvním pohledu vás to naprosto dostává a víte, že to prostě musíte mít a nemůžete se dočkat až si na to ušetříte. Když nastane ten blahý čas, kdy se rozhodnete, že si na tu baštu zajdete, tak je to pro vás ze začátku takový potěšení, že se div nepobryndáte...ale po první dávce té masové lahody, střída tento pocit jen vědomí toho, že vás už čeká jen dalších 857kousků stejné chuti a ke konci už jen chcete, abyste to měli v sobě a mohli se jít natáhnout. A takhle přesně je to i s timhle filmem, obrovské očekávání a líbivé vizuálno vystřídá jen nuda a utahanost s notnou dávkou klasického klišé. Sečteno a podtrženo, není to špatné, ale není to ani nic kulervoucího. S pozdravem, Paťák. ()

Iron_Man odpad!

Tohle nemělo žádné klišé, tohle je jedno velké klišé. Jasně, no problem, vemte roboty, rozmlaťte celé a přitom normálně fungující město. Tohle prostě někdo nedomyslel. Chemie mezi hlavními hrdiny žádná, Idris Elba tady trpí :) a za ty peníze to snad nestojí ani za komentář :) shit ()

Modano

Obří roboti, obří monstra, propojení mysli s druhým člověkem a jiná dimenze či co, ze které Kaiju vycházejí...to všechno beru. Připomíná mi to anime Evangelion, dokonce bych i řekl, že se z něj možná trochu inspirovali...nevím, moc jsem se o to nezajímal. Každopádně mě to dějově nenadchlo a už bych se na to raději nejspíš nepodíval. ()

hynekb

To autoři ani nemohli myslet vážně. Kombinace Ocelové pěsti a Transformers vůbec nefunguje. Měl jsem pocit, že jsem se vrátil o dvacet let zpátky a měl bych být z robotů, kteří se prapodivně noří z oceánu, na větvi. Tenkrát možná, teď už rozhodně ne. Guillermo del Toro rozhodně natočil lepší filmy. ()

wejdix

Na tenhle film jsem šel jen kvůli efektům a vůbec nic jsem od něj nečekal protože co se dá čekat od filmu kde bojují nestvůry s obřími roboty. Fil mě ale více než příjemně překvapil, v prvé řadě musím vyzdvihnout perfektní obsazení. Technologická stránka použití robotů byla velice dobře vysvětlená a to včetně problémů s vývojem a používání což podle mého filmu hodně pomáhá. ()

Fikovec

Přemýšlel jsem o hvězdě za ty Newtona a Hermanna, ale rozmyslel jsem si to po výčtu absolutních nesmyslů a nelogických částí filmu. Nazdar. ()

Sasancca

Mně se to tááák strašně nelíbilo. Kdyby herci nepromluvili za celý film ani slovo, řeknu vám, že by to teda ničemu nevadilo. Všechno totiž pochopíte bez toho, aby kdokoliv cokoliv vysvětloval. Nebo nedej bože vedl moudrý dialog. Hvězdičku za triky. Jinak ztráta času. ()

pavlinkaRuze

Efekty jsou vynikající,Charlie Hunnam báječný a lehká podobnost s Transformery mi nevadí. A pokud se dočkám monster Kaiju a robotů v druhém díle,budu nanejvíš spokojená!!! ()

Jazziek

Roztomilý nesmysl na který se krásně kouká. Samozřejmě, že jeto blbost, ale aspoň si to na nic nehraje (narozdíl např. od Iron Mana 3, který taky nedává smysl, ale tváří se vážně). Jsou to prostě dvě hodiny toho, jak do sebe mydlí obrovský roboti a obrovský obludy - a to je boží. Akce je skvělá, herci nic moc, příběh tak trochu chybí - je to takový odpočinkový film. Líbí se mi. ()

Zavin

Co to jako mělo být? Dlouho jsem se tomuhle vyhýbal na základě místních recenzí a dobře bych udělal, kdybych se vyhýbal i nadále. Slušivý kabátek navléknutý na pytel filmařského hnoje. Asi bych to přirovnal k všem těm věcem co nabízejí v teleshoppingu. Vypadá to krásně, umí to skvělé věci a když si to koupíte, tak se Vám to po prvním použití rozpadne, nebo to nerozchodíte vůbec a zůstane jenom pocit, promiňte mi ten výraz, ale nic příhodnějšího mě nenapdá, totální NASRANOSTI, nebo, si připadáte jako podvedený blbec. Jednu hvězdu za technické zpracování, ale kurňa, tohle přece film nedělá! ()

Dagmiczka

Nic moc jsem od toho neočekávala, ale tohle bylo opravdu hodně slabé. Jakási podivná kombinace Transformers a Godzily?! Navíc naprosto nezajímavý příběh. ()

Senátor

Blahopřeji tvůrcům k vytvoření natolik bezduchého díla, že jeho sledování můj mozek zaměstnalo asi tak, jako když si dám „šlofíka“ po nedělním obědě. Výhodou je, že jste po projekci odpočatí, nemáte hlavu plnou myšlenek a emocí jako po jiných filmech a můžete se tak ihned začít - pro změnu - věnovat něčemu užitečnému a smysluplnému… ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)